Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@Akosman

nehéz is, meg könnyű is a kérdésedre válaszolni.

Műholdas tévénél befolyásolhatja a minőséget az időjárás (felhősödés, csapadékok, satöbbi), ez fakad a technolódiából.

De persze a szerelés! minősége is nagyban be tudja ezt folyásolni, valamint a felhasznált eszközök (tányér, tartó, fej, kábelek) és a tükörből (tányér) eredő plusz "nyerség" is.

A szolgáltatók általában 80 cm-es tükröt adnak, ez alapból nem rossz, alapfeladatát ellátja, de extrém időjárásban sok megoldás nincsen, ha nem megy, mint megvárni, míg jobb idő lesz.

 

Ez amúgy minden szolgáltatóra igaz, sőt a *** egy időben a *****hez csak 60 centis tányért adott, azzal is elment a szolgáltatás (ez réges-régen volt, nem tudom manapság mi a helyzet náluk, de emlékeim szerint váltottak nagyobbra).

 

Amit a profibb műholdas megszállottak csinálnak, az az, hogy minimum 110-120 centis (90-es sem rossz már egyes vélemények szerint), menőbb gyártótól (Hirschmann-ra esködtek régen a szakik) származó tükröt raknak fel (van aki a 140-160 méretet is bevállalja), ezekben lényegesen nagyobb a nyereség és rossz időben sincsen akkora para (extrém esetben itt is lehet persze, garancia erre nincsen)

 

Összességében belevághatsz nyugodtan (ha nincs más megoldás, pl iptv).

 

A minőséget nem befolyásplja sem a beállítás sem az antenna méret...a stabilitást igen.Ugyanis digitális adásról lévén szó vagy átmegy a jel vagy nem .tehát vagy van kép vagy nincs.az hogy 90-es 120-as vagy nagyobb az antenna csak a stabilitást befolyásolja.Telekom műholdasnál 90 es tükröket tesznek fel ami bőven elegendő, kivéve extrém időjárási viszonyok között.A műholdas jelet az antenna parabolatükre gyűjti össze.minnél nagyobb a tükör annál több jelet tud összegyűjtani.A fej a jel erősítésére szolgál, a dekóder pedig az 1 esekből és 0 ákból álló jelfolyamot alakítja képpé, és hangá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Most szeretnék előfizetni a műholdas televizióra,mert jelenleg a telekomnál van a legtöbb HD csatorna a legkedvezőbb áron. Az lenne a kérdésem,hogy mennyire befojásolja az időjárás a kép minőségét? Valamint a HD csatornáknál itt előfurdul e az,hogy kockázza a képet,vagy nincs semmi probléma? Előre is köszönöm a válaszokat!

A kép minőségét nem befolyásolja az időjárás.A vétel stabilitását igen.Extrém nagy viharok következtében elmehet a véterl .A vihar megszüntével ismét helyreáll a rend.Lehet olyan is hogy a vétel körzetében nincs vihar de a feladó körzetében van ilyenkor is elmehet az adás, de ehez nagyon extrém viszonyok kellenek.

a műholdas jel több ezer kilóméteren keresztül vándor .Ez alatt sok hatás érheti.Elektromos kisülések, páratartalom változás és més nagyon sok fizakai hatás ami gyengítheti, illetve haladásának irányát is megváltoztathatja.Egy zárt felhőzet vagy nagyobb eső olyan hatással van a jelre mintha víz alól próbálnál meg rádióhullámokat továbbítani.Tehát eltérülnek, megváltoznak fizikai tulajdonságai.A telekom 90 cm -es antennákkal szerel amik tökéletesek a vételre, bár extrém időjárás esetén ez a mikrohullámu sugárzás tulajdonságaiból adódon jelentősen csökkenhet, annyira hogy már a dekóder sem kap megfelelelő jelet amitől megszünik a sugárzás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Most szeretnék előfizetni a műholdas televizióra,mert jelenleg a telekomnál van a legtöbb HD csatorna a legkedvezőbb áron. Az lenne a kérdésem,hogy mennyire befojásolja az időjárás a kép minőségét? Valamint a HD csatornáknál itt előfurdul e az,hogy kockázza a képet,vagy nincs semmi probléma? Előre is köszönöm a válaszokat!

A kép minőségét nem befolyásolja az időjárás.A vétel stabilitását igen.Extrém nagy viharok következtében elmehet a véterl .A vihar megszüntével ismét helyreáll a rend.Lehet olyan is hogy a vétel körzetében nincs vihar de a feladó körzetében van ilyenkor is elmehet az adás, de ehez nagyon extrém viszonyok kellenek.

a műholdas jel több ezer kilóméteren keresztül vándor .Ez alatt sok hatás érheti.Elektromos kisülések, páratartalom változás és més nagyon sok fizakai hatás ami gyengítheti, illetve haladásának irányát is megváltoztathatja.Egy zárt felhőzet vagy nagyobb eső olyan hatással van a jelre mintha víz alól próbálnál meg rádióhullámokat továbbítani.Tehát eltérülnek, megváltoznak fizikai tulajdonságai.A telekom 90 cm -es antennákkal szerel amik tökéletesek a vételre, bár extrém időjárás esetén ez a mikrohullámu sugárzás tulajdonságaiból adódon jelentősen csökkenhet, annyira hogy már a dekóder sem kap megfelelelő jelet amitől megszünik a sugárzás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tök jó dolgokat írsz :)

Ugyanakkor alapból tudtommal csak 80cm-es tányér jár a T-nél is, ezzel megy alapból a szolgáltatás, de vannak olyan helyek, ahova nagyobbat kell feltenni.

 

Egyetértek azzal amit írsz a működésről és a műszaki sajátosságról, de sajnos azzal, hogy magát a minőséget nem befolyásolja/befolyásolhatja az időjárás, ellentmondanék, mert valójában jelentősen hat/hathat rá, és az eszközök jelszintet és minőséget is mérnek, érzékelnek, megkülönböztetnek. Minél nagyobb jelszint mellett a minél nagyobb minőségi ráta adja a legjobb vételt (erős jel mellett is lehet gyenge a minőségi szint, ami hibára utal, utalhat). Itt jön képbe az, hogy minél nagyobb tükröd van, annál nagyobb a nyereség és rossz(abb) időben is jobb jelszintet produkálhatsz, mint egy kisebb lavorral.

 

háát digitális jelről révén szó a kép minősége mindíg ugyan olyan...

Ha nincs megfelelő jel akkor nincs kép.Ennyire egyszerű...

A minőség amit a készülékek kijeleznek nem a kép minőségére vonatkozik hanem a jel minőségére.Jel/zaj viszonyáról hivatott tájékoztatni.Ha megfelelő minőségű a jel de az zajos szintén nem képes a dekóder értelmezni.

Nem minőségi rátáról hanem bitrátáról szerettél volna írni.Ezt BER(Bit Error Rotation) az az bit hiba aránynak nevezik.Hány bit hiányzik a jelfolyamból.ha ez az arány a beltréri egység tőrése alá esik nem képes képet elkotni nem lesz kép.

Digitális adásnál a megjelenített kép minőségét nem befolyásolja az időjárás.Vagy van kép vagy nincs.más opció nem létezik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

fogalmazzátok meg úgy, hopgy az időjárás a vételt befolyásolja és akkor tisztább lesz a mondanivaló...

a "minőség" valóban kvázi állandó köszönhetően hogy a jel számpkból áll össze (bár láttam mér olyat máshol, hogy direkt lerontott jellel több adót toltak ugyanazon a frekvencián, de ez lényegtelen, csak gondoltam megosztom :)), sok szakportál is beviszi az olvasókat az erdőbe, illetve félreérthetően fogalmaznak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

fogalmazzátok meg úgy, hopgy az időjárás a vételt befolyásolja és akkor tisztább lesz a mondanivaló...

a "minőség" valóban kvázi állandó köszönhetően hogy a jel számpkból áll össze (bár láttam mér olyat máshol, hogy direkt lerontott jellel több adót toltak ugyanazon a frekvencián, de ez lényegtelen, csak gondoltam megosztom :)), sok szakportál is beviszi az olvasókat az erdőbe, illetve félreérthetően fogalmaznak

Pontosabban az extrém időjárási helyzetek valóban befolyásolhatják a stabilitást....

Direkt "lerontott " jel nincs.Van olyan hogy egy TP több adót is adnak, DE dinamikus sávszélességet használa a Telekom tehát ahova több sávszélesség kel(több mozgás, nagyobb felbontás stb) akkor oda írányít több sávszélességet.Tehát ha az egyik csatornán mondjuk megy egy monoszkóp, a másikon pedíg klippek akkor értelem szerűen a klippekhez irányítt több sávszélességet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem is ez a problémám. Eddig is sejtettem, hogy szoftverhiba, de most már biztos vagyok benne.

Nálam kb. tavaly (2014) augsztusa óta rossz. Akkor lehetett egy szoftverfrissítés. Persze a Telekom nem akarja elhinni hogy létezik ilyen hiba, de most már legalább tudom, hogy másnál is rossz.

Azóta már kétszer cseréltek beltérit, most én is kértem egy ilyen Koan tipusút, bár a telefonos ügyfélszolgálatos megpróbált lebeszélni róla.

 

Jó lenne tudni, hogy létezik-e alternatív megoldás, pl. saját beltérivel működik-e a szolgáltatás?

 

Persze mindez nem érdekelne, ha iptv-m lenne, de mivel a kedves szolgáltató nem fejleszti a hálózatot ez sajnos nem megoldható. Az iptv-hez hd csomaggal egy telekomos szerelő szerint legalább 20-25 magás fix kapcsolat kell (+ a net), itt meg talán van 13-15. De ennek is örülök, mert volt olyan is, hogy csak 3 megás volt a net ... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Lejárt a hűségidőnk SAT TV-n, hosszabbítottunk és egyben csomagot váltottunk, családiról családi+HD-re. Amikor érdeklődtem azt mondták, hogy sima SAT már nincs csak interaktív SAT van, gondoltam annál jobb, hisz olcsóbb  még így is mint amit eddig fizettünk HD csatornák nélkül.

Viszont most, hogy megtörtént a csomagváltás hiába csatlakoztattam az internetet a boxhoz, pin kódot kért! Felhívtam hát a bűvös számot a panaszommal, ott felvilágosítottak, hogy azért van így mert nekem sima SAT előfizetésem van!

 Amit nem értek, és ebben kérem a segítségeteket, hogy akkor most van sima SAT vagy nincs, illetve ha nekem továbbra is sima SAT van, akkor miért az interaktív SAT csomag árát fizetem? Nem beszélve arról, hogy a telekom weboldalán csak interaktív SAT TV árak vannak feltüntetve?!

Ami még fokozza nálam a képzavart, hogy ma már két alkalommal hívtam őket,  az első alkalommal azt mondták, hogy még biztos nem aktiválták (ekkor még szó sem esett arról, hogy nekem továbbra is sima SAT van) majd két óra múlva megint próbálkoztam, ekkor mondták a fent leírtakat.

 

Gondoltam leírom ide a gondom hátha előbb kapok választ, amit előre is köszönök!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kijött ma egy szerelő a hibabejelentésemre, én balga azt gondoltam, hogy hozza a Kaon beltérit, de nem hozta.

Azt mondta, hogy nincs :smileysad:

Remélem előbb-utóbb azért kapok egyet, mert unom, hogy hiába állítom be a felvételt, mert csak akkor vesz fel, ha éppen úgy akarja.

 

anonymus írta:

Azért az iptv se olyan jó. 

 

Egyébként az iptv teljesen jól működött az előző lakásomban, bár ott azért volt jó, mert optikai kábelen jött minden. Na ott egyszer sem kellett a 1412-t hívnom, sosem volt hiba az ott töltött 4 év alatt.

Kár hogy ahol most lakom, az a Telekom-nak egy fekete lyuk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt meg próbálhatod még hogy 1412 hiba bejelentés el mondod hogy ezért azért Kaon  boxot szeretnél mostaniakkal ugyan az a hiba eddig mit csináltak semmi nem javult. Ha szerelővel is meg tudod beszélni hogy ugyan már tegyenek félre neked egyet ha érkezik akkor van egy kis esély hogy kapsz. Én így kaptam Cisco 6030 helyett Cisco 2231 boxot le adtam hibára hogy zúg szerelő hívott és kértem tőle 2231 et mondta hogy 2-3 hét mondtam okés addig nyitva volt a jegy (kötbér nem jár) el telt pár hét hívtak hogy jött kemény 4 db és hoznának egyet. Persze ehhez kell szerencse is de hátha.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 Telefonáltam, de azt mondták, hogy ezért újra ki kell jönnie a szerelőnek, mondván „egy új kábelt fognak behúzni” :smileyfrustrated: , kérdeztem miféle kábelt, a válasz annyi volt, hogy az internetnek! Mondtam, hogy nekem van internetem, nem elég, ha én szépen bedugom a kábelt a beltéribe és a központban aktiválják, erre azt a választ kaptam, hogy nem mert annak egy új kábelt húznak be, és a beltériben is állítani kell valamit!

 

Most ez tényleg így van? Miféle kábelt húznak be? Mit kell állítania beltérin?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

HGW már van (ZTE ZXV10 H201L). Az a gondom, hogy most volt itt a szerelő pénteken, beltérit cserélt (ugyan olyanra amilyen volt is, már ezt sem értettem miért van rá szükség), a lényeg, hogy már az a napom is elment miatta, most még egy napot nem tudok erre szánni. Szóval mindenképp kell ehhez szerelő, egy kábelt én is be tudok dugni (ahogy már meg is tettem csak ugye hiába)?!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem kapsz egy HGW-t ha még nnics és onnan kötnek be minden boxot. Ha állítgatni akarnak akkor állítgassanak. Arról nincs infóm hogy mit kell még a boxon variálni, az ethernet kábel beledugásán kívül.

 

Interaktív Sat bekötéshez nem fognak hgw osztani sőt annál nem kötelező hogy Telekomos neted legyen. Ha szól az előfizető hogy nincs hova dugni a boxot akkor a szerelő külön díj ellenében ad egy switchet. Hgw csak osztás csak iptv-nél van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

HGW már van (ZTE ZXV10 H201L). Az a gondom, hogy most volt itt a szerelő pénteken, beltérit cserélt (ugyan olyanra amilyen volt is, már ezt sem értettem miért van rá szükség), a lényeg, hogy már az a napom is elment miatta, most még egy napot nem tudok erre szánni. Szóval mindenképp kell ehhez szerelő, egy kábelt én is be tudok dugni (ahogy már meg is tettem csak ugye hiába)?!

Legnagyobb munka össze kábelezni, amit te már meg tettél szerintem ha hívnak akkor jelezd, hogy már megvan a kábelezés (szerintem a szerelőnek kellet volna aki boxot cserélt) Utána már csak regisztrálni gondolom azt a bizonyos pin kódot ha meg adja a szerelő működik .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az szép, tehát akinek nincs elosztója az sem kap semmit csak vehet jópénzért switchet?
De azt írja hogy neki van HGW akkor odakötik be? Azt nehezen hiszem hogy a póznáról húznak be neki új kábelt. A szövekörnyezetből úgy szűrtem le hogy jelezte nekik, mégis valamilyen új kábel bekötéséhez ragaszkodnak
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...