Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ahogy írták korábban többen is, a PC-n nem fogod tudni lejátszani a fájlokat, a formátum kvázi "egyedi" és titkosított (egyébként egyéb helyekről is be lehet szerezni a tartalmat, amit a tévében nyomatnak, bár kérdés mi érdekel :))

 

Mondjuk nem derül ki a posztból, hogy milyen előfizetésed van, de interaktív sat-hoz való boxod van (néha kiadják tudtommal sima sat tv-hez, szóval jól jártál ha ilyet kaptál). Az sem derül ki, hogy van-e felvétel opciód (papíron kéne hogy legyen, ha tudsz felvenni, de az elv nem mindig követi a gyakorlatot...)

 

Ha van felvétel opciód, akkor az alapbekötésnek úgy kéne lennie ennél a vevőegységnél, hogy in1 és in2 bemenetekre csatlakozik az fejről (két külön csöcsről jön két külön kábel) a koax kábel, és így nézed az "A" műsort, aztán közben a "B" műsort fel tudod venni és nincs a régi idők 1 tuneres videós parája

 

(aztán ha sorkötéssel oldják meg a további boxot, boxokat, akkor azokhoz az out kimeneteket használják, bár több box esetén is sokszor szerencsésebb, ha direkben a fejről megy a kábel a boxhoz, viszont a fejjel is szeretnek sokszor spórolni)

 

out1 vagy out2 kimenetekre akkor kell csatlakoztatni, hogy ha van másik boxod és sorkötéssel oldják meg a kábelezést (működő megoldás, anno digi csinálta így előszeretettel, aztán nem kellett dual/qvad fejet kitenni, de az már rég volt, nem tudom most hogyan oldják meg)

 

ha alapból az egyik kábel "in-re" és a másik "out-ra" van kötve, akkor feltehetően sorkötéssel csinálták meg a 2 boxos kiépítést, de akkor papíron nem kéne hogy legyen felvétel opcióra előfizetésed (ha van  felvétel opcióra előfizetésed, akkor viszont szarul van kötve és csekkold, ahogy javasolta)

 

amint ezek az infók és ellenőrzések megvannak, okosabbak leszünk és lehet tovább lépni a megoldás felé :)

 

ha tévednék  a leírásban, kötési magyarázatban, javítson ki valaki...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm Attila!

 

Bocsánat, félregépeltem. A modemem a D-Link, a Routerem pedig egy TP-Link. Nem lesz telefonszolgáltatásom. Volt, de lemondtam, mivel nem is használtuk. Azóta használom a saját eszközeimet, amivel sokkal jobban meg vagyok elégedve mint a ZTE csodával. Ezért is aggódtam, hogy ha interaktív SAT TV-re váltok, akkor ismét egy ilyen jóképességű hardvert fognak rámtukmálni. Az ügyfélszolgálatos csókák mind azt mondják nekem, hogy márpedig cserélni fognak modemet, ebben az esetben seprűnyéllel fogom leverni a falról :)

 

Én is úgy gondolom, hogy mivel csak az interaktív funkciókhoz szükséges az internetkapcsolat a STB-nek, nincs szükség külön bekonfigurált hálózati eszközre. A válaszod bíztató, remélem így is lesz!

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

A napokban váltottunk sima sat tv-ről interaktív sat-ra, ma ki is jött a szerelő kicserélte a beltérit és távozott, miután bejött a kép szomorúan tapasztaltam hogy nincs interaktív funkció, hisz a szerelő nem hogy nem épített ki utp kábelt a modemtől a beltériig, de még csak be se dugta a meglévő használaton kívülit.

 

Mint kiderült ez a régi használaton kívüli kábel már nem jó, (meg van törve). Néha amikor véletlen jelet kap, pedig kéri a pin kódot, amit még ki kell deríteni.

 

Mondanom se kell nem kis fejfájást okozva...

Az utp kábelt nem a kiküldött szerelőnek kéne kiépíteni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ Vero!

 

Farao!

 

A szerelőnek a szolgáltatás működéséhez szükséges kiépítést el kell végeznie. Az Interaktív SAT TV szolgáltatáshoz internetre is szükség van. Tehát neki legalább azt a szakaszt ki kell építenie, ami az interaktív szolgáltatás eléréséhez szükséges. Az más kérdés, hogy nem a dizájnra fognak törekedni...

 

Szólj be az ügyfélszolgálatra, és jelezd a hibát!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi, akkor jól tudtam hogy neki kellett volna elvégezni...

 

A pin kódra már rátaláltam a neten, és minden működik is szépen. Feltéve ha nem mozdul el az UTP kábel :D De azt majd holnap megcsinálom én.

Szerencséjére felújítás alatt van félig a ház, így ha ki is építené az újat, nem mennék vele sokra, hisz az új kábelek a falba mennek majd.

 

Mondjuk nem is volt túl bizalom gerjesztő a szerelő a zöld suzuki-val, mindenféle T-home jelzés nélkül...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Remélem jó helyre írom. Van egy SAT tv előfizetésem amihez kaptam 2db EC2208S típusú beltérit. Mostanában már másodszor csinálja,hogy bekapcsolás után nincs hang. Ha kikapcsolom és vissza akkor rendbe jött idáig de ez kicsit bosszantó. Nem szeretném megvárni amíg egyszer majd nem javul meg. HDMI kábellel használom már egy éve de csak mostanában tapasztaltam ezt a hibát. A másik gond,hogy a távkapcsolóban hiába cseréltem ki az elemeket bizonyos gombok már nem mindig működnek.Ha bejelentem kicserélik vagy mi lenne a megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok Az utóbbi napokban olyat tapasztaltam, hogy ha pl a 298-as csatornáról átkapcsolok a 299-re, akkor lefagy a készülék, de bármelyik adóval ez van. Eddig még sosem volt ilyen ez kb 2-3 napja történik. Sagem HD képes készülékről van szó. A másorinfó ablak üresen áll a képernyő közepén és csak az áramtalanítás segít.  Van vagy volt valakinek hasonló tapasztalata?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A SAGEM készülékekkel már évek óta problémák tapasztalhatóak. Valószínűleg hardveresen gyenge.

 

Amit próbálj ki, mielőtt a "földre ejtenéd": Lépj be a beállítás menübe, és csinálj egy alapbeállítás visszaállítást (Hard Reset)!!!

 

Ha ez sem segít, tessék hívni az ügyfélszolgálatot! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem biztos, hogy jól tudod :)

Ha saját kábelezésed van/volt, ahhoz a szerelő nem nyúl/nyúlhat hozzá, max új kábeleket intéz (azt sem feltétlen úgy (mármint minőségben, elrendezésben), ahogy Te akarod, de ezt már írták mások is).

Saját routered van, vagy HGW-t adtak ki a nethez?

Mert ha saját routered van, ahhoz sem nyúlnak és akkor sem kábeleznek jellemzően...

 

 

Köszi, akkor jól tudtam hogy neki kellett volna elvégezni...

 

A pin kódra már rátaláltam a neten, és minden működik is szépen. Feltéve ha nem mozdul el az UTP kábel :D De azt majd holnap megcsinálom én.

Szerencséjére felújítás alatt van félig a ház, így ha ki is építené az újat, nem mennék vele sokra, hisz az új kábelek a falba mennek majd.

 

Mondjuk nem is volt túl bizalom gerjesztő a szerelő a zöld suzuki-val, mindenféle T-home jelzés nélkül...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sokan tudják, hogy sajnos a szolgáltató által biztosított eszközök nem a működésük stabilitásairól híresek. Az átlagfelhasználóknak tökéletesek. Elmennek ezek is. De aki komolyabban kihasználja őket, azoknál már jelentkeznek a nem súlyos, de kellemetlen hibák.

 

Ilyen például a Sagem boxok *******yása, képhibái. A ZTE csodák WiFi problémái, portnyitási gondjai. Természetesen érthető, hogy a szolgáltató költséghatékony úton szeretné megoldani a szolgáltatás biztosítását. Ne menjünk bele abba, hogy drágább 3x kicserélni valamit, mint 1x jól megcsinálni. Nálam például annó a ZTE csodakütyüt nem voltak hajlandóak kicserélni, hiába volt hasznlhatatlan a WiFi, és nem tudtam normálisan portokat nyitni. Ekkor lemondtam a telefonszolgáltatást, és saját hardvereket és saját hálózatot építettem ki megfelelő minőségű vezetékekkel és hardverekkel.

 

A lényeg, hogy szerintem sokan törekedünk arra, hogy a saját forrásból és megbízható készülékeinket használjuk. Ha már nem szolgáltat profi minőségű hardvert a szolgáltató, legalább engedje meg, hogy a saját eszközeimet használhassam ott, ahol ez lehetséges.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem én a problémát, de a tartalomgyártóknál is nagy a háború az életben maradásért, és a csatornatulajok is igyekeznek levédeni magukat, sokszor ezért kell "kódoltan" sugározni és védeni a tartalmakat szolgáltatói oldalon is... upc, digi és a t is "csak" megfelel ennek a "követelménynek"...

 

Ez a skydigital csoda nem biztos, hogy jó lesz Neked, mert ez alapból kódolatlan jelet (nem védett jelet) tud értelmezni.

Ki képne próbálni, de arra meg drága mulatság...

 

Angolul tanulni jó dolog egyébként, csak bíztatni tudlak :) (esetleg a sorozatodhoz nincsen felirat? és akkor talán úgy is élvezhető lehet, ha van valahol)

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

, nagyrészt igazad van, de a lényegi választ Te is leírtad: "Az átlagfelhasználóknak tökéletesek. Elmennek ezek is."

 

A profi userek és az átlagfelhasználok aránya erősen borul, az átlag irányába, így a "tömeg" kiszolgálása megvalósított...

A szolgáltató az alap igénybevételt általában biztosítja, ha többre vágysz, akkor vagy beruházol saját megoldásokra, vagy komprimusszumot kötsz... A "netet minden lakásba" irányt egyébként a "butított" eszközök jobban támogatják, mint a hard-userek elvárásai :)

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

még túl jövőbe mutató dolgot képzelsz el,ez az "all media share" megoldás majd akkor lesz releváns, ha az okosotthonok terjednek, vagy éppen a "future home" is jobban támogatott lesz különféle eszközökkel...

láttam egy videót, érdekes volt, de annak annyi volt a lényege, hogy a telefonodat letetted a konyhaasztalra és magán az asztalon (ami egy bazi nagy kijelzővé változott) nézte a főszereplő a reggeli híreket, míg a kávéját kortyolgatta (az meg időzítetten készült el, mire felkelt, ahogy előző este beállította).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Köszi a kiegészítést, ez teljes mértékben így van (IPTV esetében). Jelenleg azonban interaktív Sat TV-re irányult a kérdés, ezért nem tértem erre ki.

A VDSL-es esetre azért hívtam fel a figyelmet, mert ott nem fog működni a sima DSL modem, hanem oda VDSL modem szükséges.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...