Kérdés

Sat TV és Interaktív Sat TV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

961 válasz erre a kérdésre

Megrendeled es ugy menni fog. Arban ugyan annyi mint a sima sattv.  Ha beledugsz igy egy utpt akkor a jelszot azert nem fogadja el mert nem vagy intaraktivara regelve a kozpontba igy megtagadja a hozza ferest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem fog működni, már próbálkoztam vele. Az ip címet megkapja box, de egy idő után pin kódot kér, ami nem az 1234 szóval nem lehet használni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Kaonmedia CO-1000 beltérim van, SAT TV szolgáltatásom,

A beltérin van egy Ethernet-port, ha beledugok egy UTP kábelt, és lesz internetem, akkor a szolgáltatás Interaktív SAT TV lesz? Megoldható, szabályszerű dolog az ilyen, vagy nem lehet/nem szabad?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs itt semmilyen hűvös hang vétel le írtuk több ízben hogy csak a T által használt eszközökkel használhatod a szolgáltatást saját boxal nem. Ez a T hivatalos álláspontja ha el fogadod ha nem. Mint minden informatikai rendszerben itt is létezhetnek kis kapuk. Haver ismerős stb T dolgozó megoldja okosba neked.  Nem tagadom létezhet ilyen de ez nem fórum téma. Hogy hackeljük meg  T szolgáltatásait. 

Sajnálom de ezen a felületen hivatalos Telekom dolgozókkal nem tudunk szolgálni neked.  Írásos levelekre maximálisan 30 nap válaszadási határidő de állatán 5-8 nap alatt szokott válasz érkezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben, akkor intézem tovább egyedül. A Telekom írásbeli válaszára is várok. Majd meglátom. Mindenesetre több segítséget vártam ettől a fórumtól,  csalódtam, hogy telekomos munkatársak nem írtak és nagyot csalódtam a hűvös és ellenséges fogadtatásban is. >:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel ez a hivatalos ügymenet azért. Az hogy szerelővel mit és hogy egyezkedsz az nem fórum téma!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, anonymus írta:

Veheted T hivatalos állás pontjának, csak a T által adott eszközökkel használhatod a szolgáltatást. 

Ebben miért vagy olyan biztos? Felhívom a szerelőt, hogy kérjen engedélyt az eszköz átpárosítására és jöjjön vissza.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Veheted T hivatalos állás pontjának, csak a T által adott eszközökkel használhatod a szolgáltatást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, anonymus írta:

Lényeg a lényeg nem lehet ez van 

Ez most a Telekom hivatalos álláspontja? Vagy fórumozók vagytok?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lényeg a lényeg nem lehet ez van 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Attila70 írta:

Elárulhatnád, hogy milyen típusú az a szolgáltatói stb.

Sima T-Home stb., fekete, amit most osztogatnak. De tökmindegy, mert más miatt sem tetszik (pl. miért van benne olyan erős állapotjelző led? Nagyon zavaró, főleg este.)  A lényeg, ha nem lehet a saját boxomat használni, akkor pá. Most próbaképp bekapcsoltam, mit ír ki? Gyenge jelszint, kérem hívja az ügyfélszolgálatot! Úgy gagyi az egész, ahogy van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István90

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elárulhatnád, hogy milyen típusú az a szolgáltatói stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, Attila70 írta:

Tavabbra is azt mondom, hogy mindegyik szolgaltatoi stb helyes keparanyra allithato

Akkor, ha adva vannak hozzá a szükséges technikai feltételek. Az AKAI TV-men csak egy SCART és egy KOAX csatlakozó van, úgy látszik, a TELEKOM boxának ez nem elég a képi beállítások megjelenítéséhez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tavabbra is azt mondom, hogy mindegyik szolgaltatoi stb helyes keparanyra allithato.

A masik resz meg pont ugyvan, hogy elmeletileg megoldhato (ennek is feltetele az stb hivatalos conax liszensszel valo rendelkezese). Gyakorlatban meg minden feltetel eseteben sem fogjak megcsinalni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 02. 19., anonymus írta:

Műszaki akadály nincs a dolognak, ámde nem fogja neked senki be regisztrálni a saját boxodat. Abból egyszerű okból hogy Telekom így vállal garanciát szolgáltatásra saját eszközzel. Mert így egyszerűbb a cégnek, ha hibát jelentesz be a szolgáltatásra akkor ismeri a cég hogy aha olyan box van nálad ezek lehetnek a hibái stb stb és el lehet kerülni hogy a saját boxod által okozott hibára is szerelő szálljon ki mivel az már nem a T hatásköre.

Írtam ez ügyben egy e-mailt nekik.

Hajlandó lennék lemondani arról, hogy a hibát feléjük jelezzem. Lemondok a garanciáról. Vagy megoldom magamtól vagy szakemberhez fordulok. Ez nem akadály!

Örömmel olvasom, hogy gyakorlatilag megoldható.  :D

Kíváncsi vagyok, mennyire rugalmas a Telekom ilyen kérdésekben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 02. 19., Attila70 írta:

A 4:3-as CRT tv-khez mindegyik tipusu szolgaltatoi stb-t be lehet allitani ugy, hogy a keparany helyes legyen. 

Tapasztalatból mondom: NEM. A szerelővel próbálkoztunk, nem jött össze. A bolti boxok közül sem mindegyik képes erre, hiába állítom át a képi megjelenítést. A lényeg, hogy találtam egy ilyen boxot, szeretném azt használni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 4:3-as CRT tv-khez mindegyik tipusu szolgaltatoi stb-t be lehet allitani ugy, hogy a keparany helyes legyen. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Műszaki akadály nincs a dolognak, ámde nem fogja neked senki be regisztrálni a saját boxodat. Abból egyszerű okból hogy Telekom így vállal garanciát szolgáltatásra saját eszközzel. Mert így egyszerűbb a cégnek, ha hibát jelentesz be a szolgáltatásra akkor ismeri a cég hogy aha olyan box van nálad ezek lehetnek a hibái stb stb és el lehet kerülni hogy a saját boxod által okozott hibára is szerelő szálljon ki mivel az már nem a T hatásköre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelt T-Home!

A műholdas tv-hez kapott eszköz és kártya párosítva van, a szerelő így aktiválta a készülék azonosítója alapján. Ezért sajnos nem tudom más műholdvevő kártyafogadójába beletenni, úgy nem működik. Értem, hogy ezzel akarja védeni a T-home a szolgáltatást.

De kérdésem: van-e technikai akadálya annak, hogy egy másik, általam vásárolt műholdvevő készülékkel legyen párosítva ez a kártya? Ugyanis egyáltalán nem vagyok elégedett a set top box funkcióival (régi tv-m van, amin a 16:9-et meg se tudja jeleníteni, 4:3-as torz képet ad). Van egy nagyon jó kis műholdvevőm, direkt erre a célra vettem, ami képes a 16:9 megjelenítésére ezen a típusú tv-n is. Nehéz volt ezt is kiválasztani...

Tehát megoldható lenne-e? Gyakorlatilag ugyanaz a helyzet lenne, a szolgáltatót nem érné hátrány, nálam viszont nézhető lenne az adás. Ha nem, úgy kénytelen vagyok lemondani a 14 napos próbaidőn belül a sat tv-t és olyan szolgáltatóhoz menni (U.P.C., D.I.G.I.), ahol nincs ilyen korlátozó eszközpárosítás.

Szeretnék egy gyors választ és indoklást kapni erre a felvetett kérdésre, problémára.

Üdvözlettel: István

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István90

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nálunk a samsung smart tv távirányítója vezérli a stb-t és nem állítottam be semmit :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meliconi-kal van jó tapasztalatom, a weben megnézheted a kompatibilitást http://guida.meliconi.com/page.php?idpag=34&idtele=2&idlang=EN,
A logitech harmony is nagyon jó csak sokat kell állítgatni. Viszont drága.
Ha csak a csatorna váltó és hangerő kell akkor azt a thome-osok is tudják általában.

Attila70: milyet adnak mostanában?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha hibas a tavod bejelented hibara es kuldenek masikat. Ha jol tudom most pont olyat amire vagysz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt szeretném kérdezni, hogy az ADB 5800S beltéri egységhez hol lehet helyettesítő távirányítót beszerezni?

Legjobb olyan lenne amivel egyben lehetne kezelni egy SAMSUNG Smart TV-t is!

Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az ECS.... akárhányas Sat box sem különb. Van mikor az is be akad. Nyomkodom és van hogy nem reagál, majd 3-4 másodperc után ugrál át 4-5 csatornát. Szerencsére nem mindennapos, nem szabad hirtelen sokszor nyomogatni egymás után a gombokat, türelmi időt kell neki adni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is szokott belassulni a csatorna váltás nem tudom miért csinálja annyira nem zavar

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most