Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
Delta és Pulse telljesen meg fog szünni , tehát Január 6tól leszerelik aki eddig nézte . Megrendellni sem lehet tovább .
Globe , Kids , Speak azoknak lesz elérhetö Január 6.a után is akik eddig is elöfizettek rá , de új megrendelést már nem vesznek fel rá .
Az hogy mien összetételben lesznek új mini csomagok azok Január 6.án kiderülnek .
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Delta és Pulse telljesen meg fog szünni , tehát Január 6tól leszerelik aki eddig nézte . Megrendellni sem lehet tovább .
Globe , Kids , Speak azoknak lesz elérhetö Január 6.a után is akik eddig is elöfizettek rá , de új megrendelést már nem vesznek fel rá .
Az hogy mien összetételben lesznek új mini csomagok azok Január 6.án kiderülnek .

Honnan veszed a Delta teljes megszünését?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

SAT TV előfizetésem van, amihez Huawei EC2218SS készüléket kaptam.  A készülék belső HDD-re szépen felveszi és le is játsza a felvett műsort. Viszont hiába látom a számítógépemen hálózaton keresztül a felvett műsort (.tts fájl), a Windows Media Player nem hajlandó lejátszani.

Milyen lejátszó programmal tudnám megnézni ezeket a fájlokat?

Semmilyennel, titkosítva van a felvétel az stb-n.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Attila70 írta:

Két koax van az STB-be kötve? Ha igen akkor a két felső csatlakozóra?

Két koax van, de az egyik a felső a másik az alsó ('in' és 'out') csatlakozóra van kötve. Gondolom a második csati a lányom szobájába lévő STB-be megy. Ha jól sejtem, akkor egy harmadik koaxot is be kellene húzni, ha felvétel közben csatornát akarok váltani.  Mi a teendő ebben az esetben? Csak jelzem a problémát az ügyfélszolgálatnak?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt T-Home!

 

A napokban fogják létesíteni nálam az Interaktív SAT TV szolgáltatást. Néhány kérdésem lenne, de előtte leírom a jelenlegi műszaki állapotot:

-Nálam korrekt módon ki van építve a vezetékes hálózat. A nyáron az összes szobába le lett húzva a számítógépeknek is, és a TV készülékekhez is Cat5e minőségű kábel. Van egy központi hely, ahová ezek a kábelek csatlakoznak. Mivel több kábel is van, ezért a számítógépek közvetlenül a routerbe, a TV készülékekhez menő kábelek pedig egy switch-en keresztül kapnak internetet. A router egy D-Link 360R FEKETE.

 

Kérdésem pedig az, hogy mivel én sosem voltam megelégedve az Önök által szolgáltatott modemekkel (állandó internet szakadás, WiFi használhatatlansága) ezt az interaktív Sat TV beüzemelése után sem szívesen tenném meg, tehát ha meghagynám a jelenlegi felállást a saját eszközeimmel, akkor is tudom használni a szolgáltatást? Vagy ehhez mindenképp az Önök modemmel és routerrel egybekötött eszközét kell használjam? (Ennek nagyon nem örülnék)

Válaszukat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Két koax van, de az egyik a felső a másik az alsó ('in' és 'out') csatlakozóra van kötve. Gondolom a második csati a lányom szobájába lévő STB-be megy. Ha jól sejtem, akkor egy harmadik koaxot is be kellene húzni, ha felvétel közben csatornát akarok váltani.  Mi a teendő ebben az esetben? Csak jelzem a problémát az ügyfélszolgálatnak?

Biztos, hogy az a másik a másik stb-hez megy? Az is lehet, hogy csak egyszerűen rossz helyre van kötve. Erről úgy tudsz meggyőződni, hogy az alsó kábelt letekered, ha a másik stb-n továbbra is mennek a csatornák akkor ezt a kábelt kösd a másik felső pontra és így ellenőriz a felvevős stb-t.
Amit még megnézhetsz, hogy ha 2 stb-d van amiből az egyik felvevős, akkor az fejegységtől (antenna) 3 koax-nak kell csatlakoztatva lennie.
Hibabejelentő: 1412
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igaz nem engem kérdezel, de ha VoIP telod nem lesz akkor (alapesetben) minden marad, úgy ahogy neked van a hálózatod. Ha VoIP telod is lesz akkor is maradhat minden így, igaz kapsz egy HGW-t, de azt beállítod modemnek és ugyan így megy a hálózatod tovább (kiesek a 360r). (a Dlink-360r, az egy modem) 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahogy írták korábban többen is, a PC-n nem fogod tudni lejátszani a fájlokat, a formátum kvázi "egyedi" és titkosított (egyébként egyéb helyekről is be lehet szerezni a tartalmat, amit a tévében nyomatnak, bár kérdés mi érdekel :))

 

Mondjuk nem derül ki a posztból, hogy milyen előfizetésed van, de interaktív sat-hoz való boxod van (néha kiadják tudtommal sima sat tv-hez, szóval jól jártál ha ilyet kaptál). Az sem derül ki, hogy van-e felvétel opciód (papíron kéne hogy legyen, ha tudsz felvenni, de az elv nem mindig követi a gyakorlatot...)

 

Ha van felvétel opciód, akkor az alapbekötésnek úgy kéne lennie ennél a vevőegységnél, hogy in1 és in2 bemenetekre csatlakozik az fejről (két külön csöcsről jön két külön kábel) a koax kábel, és így nézed az "A" műsort, aztán közben a "B" műsort fel tudod venni és nincs a régi idők 1 tuneres videós parája

 

(aztán ha sorkötéssel oldják meg a további boxot, boxokat, akkor azokhoz az out kimeneteket használják, bár több box esetén is sokszor szerencsésebb, ha direkben a fejről megy a kábel a boxhoz, viszont a fejjel is szeretnek sokszor spórolni)

 

out1 vagy out2 kimenetekre akkor kell csatlakoztatni, hogy ha van másik boxod és sorkötéssel oldják meg a kábelezést (működő megoldás, anno digi csinálta így előszeretettel, aztán nem kellett dual/qvad fejet kitenni, de az már rég volt, nem tudom most hogyan oldják meg)

 

ha alapból az egyik kábel "in-re" és a másik "out-ra" van kötve, akkor feltehetően sorkötéssel csinálták meg a 2 boxos kiépítést, de akkor papíron nem kéne hogy legyen felvétel opcióra előfizetésed (ha van  felvétel opcióra előfizetésed, akkor viszont szarul van kötve és csekkold, ahogy javasolta)

 

amint ezek az infók és ellenőrzések megvannak, okosabbak leszünk és lehet tovább lépni a megoldás felé :)

 

ha tévednék  a leírásban, kötési magyarázatban, javítson ki valaki...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm Attila!

 

Bocsánat, félregépeltem. A modemem a D-Link, a Routerem pedig egy TP-Link. Nem lesz telefonszolgáltatásom. Volt, de lemondtam, mivel nem is használtuk. Azóta használom a saját eszközeimet, amivel sokkal jobban meg vagyok elégedve mint a ZTE csodával. Ezért is aggódtam, hogy ha interaktív SAT TV-re váltok, akkor ismét egy ilyen jóképességű hardvert fognak rámtukmálni. Az ügyfélszolgálatos csókák mind azt mondják nekem, hogy márpedig cserélni fognak modemet, ebben az esetben seprűnyéllel fogom leverni a falról :)

 

Én is úgy gondolom, hogy mivel csak az interaktív funkciókhoz szükséges az internetkapcsolat a STB-nek, nincs szükség külön bekonfigurált hálózati eszközre. A válaszod bíztató, remélem így is lesz!

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

Kedves GoldenOwl!

 

Itt azt látom, hogy 2014. január 6-tól elérhető lesz mindkét adó a Családi+HD csomagban, azonban tesztelés lehetőségéről nincs tudomásom.

 

Én személy szerint a Cool HD-nak különösképpen örülök, mert a kedvenc sorozatom (A mentalista) ezen a csatornát fut, és végre HD-minőségben élvezhetem! :)

 

További szép napot!

 

Üdv,

Vero

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

Kedves JamesWagner!

 

Nagy valószínűséggel tudod majd használni a saját eszközeidet. Előfordulhat azonban olyan eset (VDSL területen), hogy HGW-t viszünk ki. Ezt az eszközt is lehet helyettesíteni, azonban nem sima DSL modem szükséges hozzá, hanem VDSL modem.

 

Remélem, hogy segíthettem!

 

Üdv,

Vero

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

A napokban váltottunk sima sat tv-ről interaktív sat-ra, ma ki is jött a szerelő kicserélte a beltérit és távozott, miután bejött a kép szomorúan tapasztaltam hogy nincs interaktív funkció, hisz a szerelő nem hogy nem épített ki utp kábelt a modemtől a beltériig, de még csak be se dugta a meglévő használaton kívülit.

 

Mint kiderült ez a régi használaton kívüli kábel már nem jó, (meg van törve). Néha amikor véletlen jelet kap, pedig kéri a pin kódot, amit még ki kell deríteni.

 

Mondanom se kell nem kis fejfájást okozva...

Az utp kábelt nem a kiküldött szerelőnek kéne kiépíteni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ Vero!

 

Farao!

 

A szerelőnek a szolgáltatás működéséhez szükséges kiépítést el kell végeznie. Az Interaktív SAT TV szolgáltatáshoz internetre is szükség van. Tehát neki legalább azt a szakaszt ki kell építenie, ami az interaktív szolgáltatás eléréséhez szükséges. Az más kérdés, hogy nem a dizájnra fognak törekedni...

 

Szólj be az ügyfélszolgálatra, és jelezd a hibát!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...