István

A Telekom TV jövője

Kérdés

Sziasztok, érdekel benneteket az IPTV, SAT TV, Kábel TV, Mobil TV, TV GO, programcsomagok, HD adás téma? A TV témakörök hozzászólásainak száma alapján szerintem határozottan igen :smileyhappy:

Akkor pedig jó hírem van, 02.05-én 13 és 14 óra között a Telekom TV szakértői segítenek majd nekünk eligazodni a témában!

Kérem, hogy erre a bejegyzésre válaszolva addig is kérdezzetek, válaszoljatok, illetve 02.05-én 13 órakor gyertek, várunk benneteket!

Köszönöm, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

103 válasz erre a kérdésre

Az a Next IPTV is hálózatfejlesztéssel függ össze. Ezért félek attól, hogy a meglevő  túlnyomórészt réz infrastruktúrán kicsi az esélye a bevezetésének. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ha másért nem is, de én is támogatom ezt az ötletet, rég volt ilyen szakis felbukkanás. :) Bár az újgenerációs IPTV nem egy éppen mostani folyamat, elvégre csak most jöttek ki róla a hírek, lehet jobb lenne olyan témában, ami éppen aktuális. (hálózatfejlesztés, mobilhálózat stb.) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lennének kérdéseim, pl.  a fejlesztések ütemével, meglevő hálózaton megvalósíthatósággal, jövőbeni tesztekkel  kapcsolatban, stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, zoli62 írta:

Az IPTV fejlesztésével kapcsolatos tervek miatt ideje lenne a megint egy nyílt kérdezz-felelek.

Mire vagy kíváncsi ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV fejlesztésével kapcsolatos tervek miatt ismét ideje lenne megint egy nyílt kérdezz-felelek-nek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a TV társaságok érdeke is a sugárzás. Kisebb nézettség, kevesebb reklámbevétel. A szolgáltatónak meg mindenképpen fent kell tartania a hálózatát, ami költségekkel jár. Ezért lenne indokolt az infrastruktúra díj, amit a műsortulajdonosoknak kellene fizetnie, de a jelenlegi jogszabályok ezt nem teszik lehetővé. Van ugyan valamiféle megállapított műsorszórási ár, de ezt könnyen kifizetik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel a hálózatfejlesztési díjjal az a gond, hogy nem a TV-nek hátrány, ha nem sugározza a műsorokat, hiszen maximum kisebb lesz a nézettsége ideig-óráig, míg majd akik megunják váltanak más szolgáltatóra, ahol elérhető lesz az adott műsorszolgáltatás.

Vagyis a sikeres és jól futó műsorok terjesztése a szolgáltató előnye elsősorban, elvégre ez adja meg az előfizetők létszámát is. Ha mondjuk kivennék a TV2-t és az RTL-t (amit amúgy sem tehetnek meg, hiszen must offer), akkor valószínűleg nem az RTL meg a TV2 szenvedné meg a dolgot, hanem jelen esetben a Telekom.

Illetve a második szemből nézve azért is butaság ez a feltételezés, hiszen a hálózat alapvetően él, rengeteg kedvezményt kap a szolgáltató a "hűségért/szerződésért" illetve egy általános szolgáltatás van (pl. üveg) amin jön a TV/internet/telefon, vagyis maga a TV hálózatszinten nem kerül külön költségbe... (mármint értsd: ha kihúznak 15 utcányi üveget az internet/tv/telefon is, nem kell külön-külön).

Erre egyébként itt az emlegetett 29-es körzet, itt a jelenlegi szolgáltató szolgáltat 2 dolgon (koax/réz) előbbin csak TV-n szóval itt akár még el is mondható lehetne hogy legyen hálózatfenntartási díj, elvégre csak TV-re volt eddig használva a koax. Remélem lejött a lényege, hogy miért is butaság ez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért nem fizetnek a tévétársaságok a szolgáltatóknak hálózatfenntartási díjat? Tudom költői kérdés, de ha meglenne ennek a jogi feltétele, akkor mindjárt hullhatna a férgese.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, ApaFia írta:

Látom félre értettél.Ebben a világba mindenért fizetni kell, csak nem mindegy, hogy mit, és mennyit.

Nem értettelek félre, csak az előző megnyílvánulásom egyfajta irónia volt. Te írtad az efik igényét én meg hasonlítottam egy hasonlattal. A kettő majdnem hogy egyforma egyébként, mert mindkét esetben az történik hogy az efi szeretné, de az üzletpolitika nem engedi. Ilyen értelemben nincs különbség a kettő között.

Az efik igénye csak akkor vehető számításba, ha van rá üzletpolitikai megvalósítás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 perce, Deino írta:

Hát ez való igaz, mert én alapvető jogként alapon szeretném ingyen a TV/Telefon/Internetet, de szerintem ez a jövőben sem lesz megoldható 9_9

Meg hát az áram, gáz ilyenekért se ártana ha ingyen lenne B|

Látom félre értettél.Ebben a világba mindenért fizetni kell, csak nem mindegy, hogy mit, és mennyit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, ApaFia írta:

Az üzleti politika meg a efik igénye nagyon ritkán találkozik! ;)

Hát ez való igaz, mert én alapvető jogként alapon szeretném ingyen a TV/Telefon/Internetet, de szerintem ez a jövőben sem lesz megoldható 9_9

Meg hát az áram, gáz ilyenekért se ártana ha ingyen lenne B|

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, Deino írta:

Ha mondasz erre bármilyen üzletpolitikát amivel ez megvalósítható, akkor kiállok az érveid mellett, és tényleg azt mondom, hogy a szolgáltató a ludas... de leegyszerűsítve:

tételezzük azt hogy van egy boltod... rendelsz milkát, pepsit, coca-colát, lays chipset.

A vevők mindent vesznek, kivéve a pepsit... akkor neked nem éri meg pepsit berendelni... így két lehetőséged van:

1. nem veszel több pepsit a boltodba, mert nem viszik.
  2. eladod "csomagban" a cocacolval, laysel, milkával.

Kicsit irreális, mert boltban nem szokás ilyen "csomagokat" készíteni, de gyakorlatilag erről szól a dolog. Rengeteg csatorna van, ami nem hozná vissza az árát, ha ilyen lenne az előfizetés, és akkor máris az lenne hogy a 6 csatornádat 10 közül válogathatod össze.

Egy dolgot tudok elképzelni, a sávos előfizető rendszert.

Mondjuk közszolgálati kötelező lenne (mivel az), és az kerülne 1000 Ft-ba pár egyéb csatornával, erre fel az első 3 csatorna kerülne fejenként 300 Ft-ba, utána a következő 5 csatorna meg fejenként 200-ba, vagy valami hasonló elgondokodással lehetne megoldott.

Az üzleti politika meg a efik igénye nagyon ritkán találkozik! ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, zoli62 írta:

Tudod az a baj, hogy ez az ún. igény szerinti tévézés ma  ugyanolyan messze van, mint ezelőtt tíz éve az IPTV hajnalán volt. Ebben a szolgáltatók ugyanolyan ludasak, mint a törvényhozók, mert nem igazán gyakorolják az érdekérvényesítő képességeiket.

Egy idő után újítani kell.;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
53 perce, zoli62 írta:

Tudod az a baj, hogy ez az ún. igény szerinti tévézés ma  ugyanolyan messze van, mint ezelőtt tíz éve az IPTV hajnalán volt. Ebben a szolgáltatók ugyanolyan ludasak, mint a törvényhozók, mert nem igazán gyakorolják az érdekérvényesítő képességeiket.

Ha mondasz erre bármilyen üzletpolitikát amivel ez megvalósítható, akkor kiállok az érveid mellett, és tényleg azt mondom, hogy a szolgáltató a ludas... de leegyszerűsítve:

tételezzük azt hogy van egy boltod... rendelsz milkát, pepsit, coca-colát, lays chipset.

A vevők mindent vesznek, kivéve a pepsit... akkor neked nem éri meg pepsit berendelni... így két lehetőséged van:

1. nem veszel több pepsit a boltodba, mert nem viszik.
  2. eladod "csomagban" a cocacolval, laysel, milkával.

Kicsit irreális, mert boltban nem szokás ilyen "csomagokat" készíteni, de gyakorlatilag erről szól a dolog. Rengeteg csatorna van, ami nem hozná vissza az árát, ha ilyen lenne az előfizetés, és akkor máris az lenne hogy a 6 csatornádat 10 közül válogathatod össze.

Egy dolgot tudok elképzelni, a sávos előfizető rendszert.

Mondjuk közszolgálati kötelező lenne (mivel az), és az kerülne 1000 Ft-ba pár egyéb csatornával, erre fel az első 3 csatorna kerülne fejenként 300 Ft-ba, utána a következő 5 csatorna meg fejenként 200-ba, vagy valami hasonló elgondokodással lehetne megoldott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
40 perce, ApaFia írta:

Az lenne a legjobb,ha a száz valahány csatornából a efi válogatná össze azt a 62,persze a HD ba. :)Tisztába vagyok,hogy ez nagyon messze van még.:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
41 perce, ApaFia írta:

Az lenne a legjobb,ha a száz valahány csatornából a efi válogatná össze azt a 62,persze a HD ba. :)Tisztába vagyok,hogy ez nagyon messze van még.:(

Szerintem soha napján :)

Nem látok üzleti modellt arra, hogy anélkül hogy ne csökkenne az előfizetői költség ez megvalósítható legyen... elvégre a bejövő pénz pont a kifizető pénzzel arányosan van... illetve a egyéni válogatás még csak kiszámíthatónak sem az, így tervezni sem lehet az elérhető csatornák számát illetően.

másfél évig voltam cégnek gazdasági "tanácsadó", tudok üzleti szemmel gondolkodni. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Deino írta:

Azért az elég irrevaláns egyébként. Mármint hogy elég a 62 csatorna. Fogalmazzunk inkább úgy, hogy összetétel kérdése :) 

Ha jól tudom a legnagyobb csomag amit a piacon adnak az a 112 csatorna, na de most kb ennek fele felesleges. Ha ezt vesszük alapul, akkor a felesleges csatornák + a kötelezően közzéteendő csatornák máris kiadhatják a 62 csatornát.

Most hirtelen nem mélyedtem bele a Telekom csatornaösszetételébe, szerintem nem hiányzik belőle semmi, számomra fontos csatorna (nem nehéz megfelelni ennek az elvárásnak, mivel alig TV-zek.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
30 perce, ApaFia írta:

Elég lenne a 62 is ha azok HD lenne. Az is előre lépés lenne ha 62 ből 40 HD.;)

Azért az elég irrevaláns egyébként. Mármint hogy elég a 62 csatorna. Fogalmazzunk inkább úgy, hogy összetétel kérdése :) 

Ha jól tudom a legnagyobb csomag amit a piacon adnak az a 112 csatorna, na de most kb ennek fele felesleges. Ha ezt vesszük alapul, akkor a felesleges csatornák + a kötelezően közzéteendő csatornák máris kiadhatják a 62 csatornát.

Most hirtelen nem mélyedtem bele a Telekom csatornaösszetételébe, szerintem nem hiányzik belőle semmi, számomra fontos csatorna (nem nehéz megfelelni ennek az elvárásnak, mivel alig TV-zek.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Deino írta:

Én azon szomorkodom (bár gondolom az ADSL még mindig az oka), hogy ahol elérhető a HD a csomagban, ott miért adnak még SD-t. A HD-t be kéne építeni a csomagba, és ezáltal "alap" egységgé kéne tenni. Remélhetőleg a folyó fejlesztések ezt lehetővé teszik a közeljövőben. (HD csatornát is lehet butítani SD-re, csak HD képes eszköz kell hozzá).

Mert legyünk őszinték, nem tudom hány olyan csatorna van - ha egyáltalán van - ami HD-ben elérhető csak, de jelenleg 62+23 esetében ha nincs SD nélküli HD, akkor gyakorlatilag csak 62 csatorna van, ami ahhoz képest elég szegényes.

Elég lenne a 62 is ha azok HD lenne. Az is előre lépés lenne ha 62 ből 40 HD.;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, ApaFia írta:

Sajnos a M sorozatú csatornákat kötelező betenni a kínálatba.;)

Én azon szomorkodom (bár gondolom az ADSL még mindig az oka), hogy ahol elérhető a HD a csomagban, ott miért adnak még SD-t. A HD-t be kéne építeni a csomagba, és ezáltal "alap" egységgé kéne tenni. Remélhetőleg a folyó fejlesztések ezt lehetővé teszik a közeljövőben. (HD csatornát is lehet butítani SD-re, csak HD képes eszköz kell hozzá).

Mert legyünk őszinték, nem tudom hány olyan csatorna van - ha egyáltalán van - ami HD-ben elérhető csak, de jelenleg 62+23 esetében ha nincs SD nélküli HD, akkor gyakorlatilag csak 62 csatorna van, ami ahhoz képest elég szegényes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, OldMike írta:

Én sem szeretném, hogy igazam legyen. Egyébként meg folyamatos a bővítés: M5HD, M6HD, M7HD....  :D

Aztán ha elfogynak az "M"-ek, akkor még az is jöhet, amit leírtál. Bocsi...

Sajnos a M sorozatú csatornákat kötelező betenni a kínálatba.;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én sem szeretném, hogy igazam legyen. Egyébként meg folyamatos a bővítés: M5HD, M6HD, M7HD....  :D

Aztán ha elfogynak az "M"-ek, akkor még az is jöhet, amit leírtál. Bocsi...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, OldMike írta:

Klasszikust idézve:   "Unokáink sem fogják látni"  :(

Ne legyen igazad. Bővìteni kell a HD kínálatott, hiszen az a jelen. A jövő a UHD. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Klasszikust idézve:   "Unokáink sem fogják látni"  :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én ezeket a csatornákat várom: Discovery Science HD, Eurosport 2 HD, HISTORY HD, ID Xtra HD, Nickelodeon HD, OzoneNetwork HD, Travel Channel HD. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most