Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Android? iOS? WindowsPhone? Vagy valami más?


dragontwin19

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 0

Hali,

Nekem iPhonom van (iOS) már a 4-es modell óta és nagyon meg vagyok vele elégedve. Az androidról folyton azt hallom, hogy sokszor lefagy ...na ez az iOS-re egyáltalán nem jellemző, sőt van, hogy hónapokig ki sem kapcsolom. Az egyetlen hátrány, amit én tapasztaltam, hogy egy 3-4 éves iPhone típusnál az aktuális, új szoftver eléggé belassítja a készüléket ezért érdemes az új modellt megvenni...De megéri!!! :)

Megbízható, azonnal elérhetőek rajta a legújabb app-ok, amik megbízhatóak. A FaceTime  videó funkciója nagyon jó, én már nem használok se Skypot, se mást ilyen célra... nem kell!

 

Ez mondjuk nem az oprendszerrel függ össze, de: rengeteg tartozék elérhető hozzá, 1millió féle tok.. autós kihangosító.. töltő... dokkoló, hangszóró ! ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

 

Én WP-t használok már kb. két hónapja, semmi gondom nincs vele. Tableten használtam Androidot, tényleg sokszor akadozott és lassult. WP-nél is tudsz az Áruházból sok alkalmazás közül válogatni, szerintem egy átlag felhasználónak bőven elegendő a kínálat... iOs-t nem használtam arról nem tudok nyilatkozni sajnos. Többen próbáltak "óvni" a WP-től, hogy inkább Androidos telefont válasszak, de nem bántam meg, hogy a WP mellett döntöttem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én is anno furán néztem az első komolyabb WP telefonokra, de ez elillant, amikor megnyomogattam egy pár percre...

Sztem a szoftver bazi gyors és jól optimalizált, nem zabálja fel a vasat.

Néha egy újraindítás nem árt neki, de az egyik okoskütyünek sem árt :)

 

seer77, ha teheted, próbáld ki az iOS platformot is, meglátod, szuper az is, ütősebb, mint a többi... Nehéz megmondani miben és miért, de talán a felhasználói élményben, mert egyszerű a sémája, mint a faék, könnyen el lehet benne igazodni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pedig néha egy újraindítás nem árt az iOS kütyüknek sem :)

 

FaceTime valóban nagyon jó, csak semmit sem ér, ha a másik oldalon nem szifonos vagy ájpedes barátod van :)

Mondjuk a Skype, mint olyan nálam évekkel ezelőtt volt sláger, manapság nem tudom miért vannak oda érte annyian... Visszasírjuk a livemessengert is :)

 

Egyébként nem tudom, 4s-en ez az új iOS 8-as megoldás nem olyan vészes, másmint sebesség szempontjából...

Gyorsabb volt kicsivel a 7-es, de nem esett vissza olyan nagyon, mint amikor i4-re jött a frissítés :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még a legelső Androidos telót mikor megvettem (ZTE Blade), azóta az Androidot használom. Persze volt h kipróbáltam másik rendszert is, pl. WP (Nokia Lumia 800), de számomra nagy hiba volt. Nem volt az a támogatás mint az Androidnál. Pl. a mai világban mi az hogy nem állíthatok be egy zenét csengőhangnak, csak ha 30 mpnél rövidebb, vagy 1 MB-nál kisebb?! Ez milyen már? Lehet hogy ez csak engem zavar...de akkor is érdekes. :) Az Android pedig persze hogy lefagy, ha olyan eszközön van, mint pl. a Galaxy Ace...ha gyenge a Hardware, mint akarunk a Szoftertől? :) Olyan mintha a pl. egy Windows 7-et akarnánk rátenni egy gyenge gépre. Menni fog, de lassú lesz. G3-nál pl semmi baj az Androiddal, és az S4-nél sem, meg az S5-nél sem volt vele semmi baj.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha rangsorolni kellene: 1.IOS 2.WP 3. Android. Az IOS és WP nagyon gördülékenyen fut, nem fagynak le ami szörnyen nagy előny az androidos készülékekkel szemben.  Rendszeresen használok ios-es és wp-s készülékeket, addni kell nekik 1 napot és minden ami furcsa lesz benne el fog múlni, és androidos kütyüt soha többet nem fogsz akarni;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még a legelső Androidos telót mikor megvettem (ZTE Blade), azóta az Androidot használom. Persze volt h kipróbáltam másik rendszert is, pl. WP (Nokia Lumia 800), de számomra nagy hiba volt. Nem volt az a támogatás mint az Androidnál. Pl. a mai világban mi az hogy nem állíthatok be egy zenét csengőhangnak, csak ha 30 mpnél rövidebb, vagy 1 MB-nál kisebb?! Ez milyen már? Lehet hogy ez csak engem zavar...de akkor is érdekes. :) Az Android pedig persze hogy lefagy, ha olyan eszközön van, mint pl. a Galaxy Ace...ha gyenge a Hardware, mint akarunk a Szoftertől? :) Olyan mintha a pl. egy Windows 7-et akarnánk rátenni egy gyenge gépre. Menni fog, de lassú lesz. G3-nál pl semmi baj az Androiddal, és az S4-nél sem, meg az S5-nél sem volt vele semmi baj.

 

 

 

IOS és Win leg nagyobb elönye hogy olyan kevés eszközön fut ezért minden esetben jol optimalizált

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Világ életemben Nokiát használtam és ezen nem nagyon sikerült változtatni.... kipróbáltam az androidot és az ios-t is, viszont mióta megjelent az első WP már szaladtam is megvenni... Egy Lumia 800-zal kezdtem, amin az első, "kezdetleges" oprendszer futott, amit szépen lassan elkezdtek csiszolni és felhasználóbarátra fejleszteni. Sokak számára azért volt szerintem elrettentő példa, mert a kezdeti időkben még egy facebook sem volt rajta. Aztán jött a WP8 ( nálam egy LUMIA 920 formájában) aminél aztán elég nagy fejlesztések jöttek. Megkaptunk minden olyan alkalmazást amit a "nagyközönség" kívánt (kivéve a sok androidra írt hulladék és haszontalan programot). Kaptunk egy haszontalan Viber-t egy még rosszabb Skype-ot, egy azóta is béta verziójú Instagramot. Aztán eljött a pillanat, hogy újra frissítettek és most WP 8.1-nél tartunk. minden olyan alkalmazást le lehet rá tölteni, amit a mindennapokban használunk. teljesen gyors és használható és nem fagy nem akad, nem reklamál. (LUMIA 930-on legalábbis). Androidhoz képest az az előnye, hogy nem generál sok szemetet és nem kell egy külön alkalmazást fentartani ahoz, hogy ürítse a ram-ot.
Én annyi negatívumot bírok felhozni, mert ugye az is van, hogy az alsóbb kategóriáknál itt is megeszi a rendszert a frissítés. Bár attól függ mennyire van kihasználva... Összességében annyit tudok mondani, hogy ha megvetted a felsőkategóriát, akkor egy jóideig fogod tudni használni mindenféle idegeskedés nélkül. Olyan konstrukció van alatta, aminél az androidos telefonok papíron jobbak, de a WP-nek nem kell annyi energia a rendszer futtatásához, így vígan és dalolászva csinál mindent elsőre és pontosan. Gyerekbetegségek még mindig vannak, de hol nincsenek...

Az ios-t nem jellemzem, mert alapvetően egy jó konstrukció, gratulálni tudok érte. Viszont az aggasztó, hogy folyamatosan rákényszerítenek arra, hogy vedd meg az újat jobbat, mert a frissítést már nem bírja a régi. Persze megoldás az ha valaki nem frissít és az "elavult" rendszert használja.

Az android összességében egy nagyvilági csapda... az, hogy normálisan tudd használni a telefont nem engedheted meg magadnak az olcsóbb kategóriát, mert 2 alkalmazással kiakasztod, ami mondjuk nem meglepetés, de az hogy itt is megcsinálják azt a hibát, hogy egy sw frissítés után nem bírod használni a 100-es telefont kiakasztó... Mindemellett iszonyat lassú, darabos és tulságosan nyitott az oprendszer.

Akit eddig rábeszéltem a WP-re csak megköszönni tudta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

kiegészítve az előző hozzászólásomat:

Otthon általában Windows-t használnak az emberek, így ha azon is egy 8-as vagy egy 8.1-es rendszer van és ugyanazzal az e-mail címmel jelentkezik be az ember akkor tulajdonképpen mindkét készülékén ott vannak a dolgai mindenféle mentegetés és másolgatás nélkül....

Pl.: Ha csinálok egy naptárbejegyzést, akkor elég jól szokott esni, hogy ha nem nézek rá a telefonomra, mert éppen nincs mellettam a gépen ugyanúgy jelzi, ha mondjuk kezdődik egy esemény.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
marosizsolt írta:

kiegészítve az előző hozzászólásomat:

Otthon általában Windows-t használnak az emberek, így ha azon is egy 8-as vagy egy 8.1-es rendszer van és ugyanazzal az e-mail címmel jelentkezik be az ember akkor tulajdonképpen mindkét készülékén ott vannak a dolgai mindenféle mentegetés és másolgatás nélkül....

Pl.: Ha csinálok egy naptárbejegyzést, akkor elég jól szokott esni, hogy ha nem nézek rá a telefonomra, mert éppen nincs mellettam a gépen ugyanúgy jelzi, ha mondjuk kezdődik egy esemény.

 

 

Na azért ez messze nem wp sajátosság ám! Tudja mindhárom oprendszer. Mindazonáltal azt gondolom, hogy a google által nyújtott integráció a leghatékonyabb és legjobban használható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

értem és adom amit írsz ,de azért legyünk őszinték... :)

egy alma 4s már nem mai konstrukció, mégis megy rajta a 8-as szoft (8.1.1. és 8.1.2. frissítésekkel nem is lassú, mint a sima 8-al volt időnként), szóval az, hogy 2-4 évente cserélj telefont, az akár még reális is valahol..

és az a szörnyű, hogy a mostani i6 és i6+ vonal, hát hogy is mondjam, brutálisan gyors és hozzászoksz hamar... 2-3 évig elvagy ezen a szinten, utána jön egy feltehetően jobb, gyorsabb, néhány plusz fícsörrel felturbózott megoldás és tudsz cserélni (off topic, de pl usa-ban a 4s nagyon megy és népszerű, ott mostanság kezdenek a tömegek váltani, ahogyan folyamatosan telnek le a rabosítások és még elérhetőbb az 5s vonal és ott mondjuk a 6-os széria is vállalhatóbb)

 

de ha vkinek drága a gyümölcs :) (alma), akkor sztem reális alternatíva a wp, nekem is tetszik ez a fajta irány, amit képvisel...

 

ez a szinkronizáció valóban nem újdonság már, gugli is hasznos és vállalható megoldásokat szállít, itt megint a kinek mi jön, be, mire áll rá a keze, szeme, feje, gondolkodása...

wp fronton az lehet az előny, hogy a 8.1 megy asztali, telefonos és tablet környezetben, de mégis "olcsóbb", mint egy mac-es vonal és van akinek ez a használható...

 

...

Az ios-t nem jellemzem, mert alapvetően egy jó konstrukció, gratulálni tudok érte. Viszont az aggasztó, hogy folyamatosan rákényszerítenek arra, hogy vedd meg az újat jobbat, mert a frissítést már nem bírja a régi. Persze megoldás az ha valaki nem frissít és az "elavult" rendszert használja.

...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

A helyzet az hogy ha korrektek akarunk lenni az összehasonlításban, akkor android színtérről a Nexusokat kell behozni az összehasonlításba (ami nincs a Telekom portfólióján sajnos). Ugyais ezek a hardverek a  google által kiadott stock android készülékei. A Nexusok köröket vernek rá akár a samsung akár más androidos készülékekre szvsz.

Szoftver fejlesztőként mindhárom platform készülékeit használom, ismerem. Az átlagfelhasználóknak nincsenek jelentős különbségek egyik rendszer között sem és a legtöbben az átlagfelhasználók vanak :) . Nyilván mindegyik platform a felhasználók igényeit próbálják minél jobban kielégíteni. Ezért nem is nagyon lehet megmondani a "tutit".

Ki kell próbálni, nyomogatni kell a kütyüket és ezek után dönteni, de ezt mindenkinek magának kell megtenni.

iOS és WP platformon egyszerű a próbálgatás. Android platformon a Nexusokat ajánlom. Árban és teljesítményben is nagyon keményen ott vannak!!! 

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • Telekom

Mindegyiket! Mindet meg kell ismerni és mindegyiknek megvannak a maga szépségei és hátrányai is.

Én személy szerint fejlesztés szempontjából az Android SDK-t (Software Development Kit) kedvelem a legjobban. Az android több szinten is programozható egészen a teljesen alacsony szintű közvetlen hardvereléréstől kezdve.

Az iOS-ben nem tetszik, hogy nem tudom a teljes hardvert elérni (sandboxban fut a telefon és üzenetkezelés, ami szent és sérthetetlen, persze ez mellett is szólnak érvek. De mit szól egy autószerelő egy olyan autóhoz aminek a motorjához nem tud hozzáférni?)

 

Felhasználói szempontból az iOS és az Android számomra a nyerő. A WP még nagyon gyermeteg SZVSZ.  (Pl a legújabb frissítésbe tették csak bele hogy lehet állítani ébresztésnél a snooze-t...).

 

Kíváncsian várom a fejleményeket az új samsung oprendszer a tizen szárnypróbálgatásai kapcsán, illetve ennek hatására a google mit fog és hogyan lépni (mert nyilván az ő piacát veri erősen). Érdekes még 2015 év elejére ismét beharangozott ubuntu phone is. 

 

Ami miatt én fejlesztőként az androidot favorizálom az a teljes nyílt forráskód, ami nyilván egy átlagos felhasználónak semmit nem jelent.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nyilván nem teljesen átlag falhasználóként kérdezlek J Ubuntu telefonra én is kíváncsi vagyok hogy sikerült e rést ütnie a IOS Android Windows hármason.

IOS mindig is ilyen volt kis elzárt rendszer, de ez adja szerintem legnagyobb előnyét is.

Igaz hogy a Win gyermeteg, de én megtaláltam azt a stabilitást benne, mint egy ios-ben nem tudom biztos nálam jártak rossz telefonok de Androidrol csak az optimalizálás hiány jut eszembe. Bááár most van egy android Tabom, amivel barátkozok.

Programozás tekintetében szerintem is Android a nyerő Iosnek itt vissza köszön a zártsága, hogy ha nincs Apple gépem, akkor évi x ezret kell fizetnem. Win-t nem ismerem, ott azt hiszem, Visual Stúdióval is lehet rá programozni akár. Annyira nem ismerem melyiknél mik a lehetőségek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

...

Igaz hogy a Win gyermeteg, de én megtaláltam azt a stabilitást benne, mint egy ios-ben nem tudom biztos nálam jártak rossz telefonok de Androidrol csak az optimalizálás hiány jut eszembe. Bááár most van egy android Tabom, amivel barátkozok.

Programozás tekintetében szerintem is Android a nyerő Iosnek itt vissza köszön a zártsága, hogy ha nincs Apple gépem, akkor évi x ezret kell fizetnem. Win-t nem ismerem, ott azt hiszem, Visual Stúdióval is lehet rá programozni akár. Annyira nem ismerem melyiknél mik a lehetőségek.

Ha android, akkor Nexus. Erre ezt tudom mondani. A többi gyártó az androidra ráhúzza a saját maga dolgait. Én úgy látom hogy ezek a dolgok csak hátrányok (persze a csili-vili az megvan).

 

iOS-nél mindenképp ki kell fizentni évente a 99 USD-t a fejlesztőknek, akár van apple géped akár nincs. A fejlesztés csak Apple oprendszer alól lehetséges. Azaz nincs lehetőség Windows vagy Linux alól fejleszteni iOS-re.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...