Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Csatornaválaszték


andrasw

Kérdés

  • Válaszok 197
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Ezt olvassátok el:
http://www.delmagyar.hu/ezmilyen/torvennyel_szamuznek_az_alapcsomagbol_a_kereskedelmi_teveket/2408328/

Még el sem fogadták a törvényjavaslatot, de már januiártól életbe kell, hogy lépjen a tervezet szerint. Ezzel az a baj, hogy a szolgáltatóknak 30 nappal korábban az ÁSZF-ben a változást rögzíteni kell. Hétfőn december 1-e van . Hogy lehet ezt kivitelezni????

Szerintem a Telekomot nem érinti,hiszen  most is elérhető M1;M2;Duna;Duna World HD. Annyi változás kell eszközölni hogy eddig a családi+HD csomagból átkerűl a családi csomagba.:smileywink:

Annyiba a sat-ot érinti,hogy a 2 Duna még nincs bent a kínálatba de 2015.01.06-tól az is benne lesz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt olvassátok el:
http://www.delmagyar.hu/ezmilyen/torvennyel_szamuznek_az_alapcsomagbol_a_kereskedelmi_teveket/2408328/

Még el sem fogadták a törvényjavaslatot, de már januiártól életbe kell, hogy lépjen a tervezet szerint. Ezzel az a baj, hogy a szolgáltatóknak 30 nappal korábban az ÁSZF-ben a változást rögzíteni kell. Hétfőn december 1-e van . Hogy lehet ezt kivitelezni????

Szerintem a Telekomot nem érinti,hiszen  most is elérhető M1;M2;Duna;Duna World HD. Annyi változás kell eszközölni hogy eddig a családi+HD csomagból átkerűl a családi csomagba.:smileywink:

Annyiba a sat-ot érinti,hogy a 2 Duna még nincs bent a kínálatba de 2015.01.06-tól az is benne lesz. 

Én még annyit olvastam - ez azonban lehet spekuláció is - hogy az EPG-ben is a közszolgálatiaknak kell elől lenni. Ez nyilván nem ÁSzF téma.

Mondjuk számomra eléggé rejtélyes az EPG-ben megjelenő csatornasorrend logikája.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem a Telekomot nem érinti,hiszen  most is elérhető M1;M2;Duna;Duna World HD. Annyi változás kell eszközölni hogy eddig a családi+HD csomagból átkerűl a családi csomagba.:smileywink:

Én egy kicsit másképp értelmezem. Én értelmezésem szerint az sd verzióban semmi nem változik, max annyi, hogy 2 csatornának még kötelezően az alapba be kell kerülnie. Illetve a HD csatornáknak ha a szolgáltató nyújt HD elérhetőséget akkor az adott programcsomagban (jelen esetünkben a családi+HD-ban) benne kell lennie a közszolgálati HD csatornáknak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem a Telekomot nem érinti,hiszen  most is elérhető M1;M2;Duna;Duna World HD. Annyi változás kell eszközölni hogy eddig a családi+HD csomagból átkerűl a családi csomagba.:smileywink:

Én egy kicsit másképp értelmezem. Én értelmezésem szerint az sd verzióban semmi nem változik, max annyi, hogy 2 csatornának még kötelezően az alapba be kell kerülnie. Illetve a HD csatornáknak ha a szolgáltató nyújt HD elérhetőséget akkor az adott programcsomagban (jelen esetünkben a családi+HD-ban) benne kell lennie a közszolgálati HD csatornáknak.

Majd kiderűl jövőre! :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az a gond, hogy patthelyzet van... a Telekom nem akar többet fizetni a csatorna továbbításáért. Az RTL meg nem akar kevesebbet kapni érte, mivel tudja, hogy egy drágább csomagba (Családi helyett Családi+HD) kerül az adás, így úgy van vele, hogyha a Telekom többet kér el, akkor Ő is többet kérne a jobb minőségű adásért. Na ezt nem akarja benyelni a T és most ezen megy a fűrész már hónapok óta. A többi RTL-es csatorna meg azért van HD-ban mert azt az RTL Kábeltévé csomagban árulja és ott rugalmasabbak, mivel örülnek, ha minél több RTL Kábelcsatorna kínálatba kerül, de tekintettel arra, hogy az RTL Klub adása a zászlóshajó, így ott megengedhetik maguknak, hogy keményebb feltételekkel, kitartóbbak legyenek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha jól emlékszem max 300.-Ft van a két csomag árkülönbsége között. 

Ha 10.-Ft-tal számolom a csatiknak fizetett díjat akkor marad 90.-Ft ebből kell a TP díjat beszedni + a járulékos díjakat illetve némi nyereség sem ártana. Szerintem még a mullszaldó sem jön ki ebből.

Tételezzük fel a Telekommal nem tud megegyezni, vajon évvégén mi fog történni amikor a másik 2 nagynak is lejár a most érvényes 0:-Ft-os szerződése velük. Mindenhol csak SD lesz? Az efik többsége egyre jobban a HD-ra hajt. Én ismerek olyat aki SD-re nem is kapcsol soha és az ilyen típusú efik száma egyre nő. Az RTL-nek el kellene fogadnia, hogy a nézettségének ezen a szinten tartásához hozzájárulnak a szolgáltatok. Ők a továbbítással növelik ezt aminek az eredménye a magas reklámdíj bevétel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello, engem nem érdekel az rtl, viszont most olvastam a nemzeti sportban, hogy aszondja "2015 augusztusától 2018 júniusáig tartó időszakra az MTVA és a Sport Tv szerezte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája magyarországi közvetítési jogait." Ezek szerint Tésként végre én is nézhetem :smileyhappy::smileylol:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Én egyet nem értek!

 

Milyen jogon kínál még mindig bármilyen szolgáltató csomagokat? Analóg adásoknál ennek még technikai okai voltak, de digitális adásnál ilyen már nincs!

 

A boltban is almát veszek, meg narancsot  és banánt, de nem veszek déli gyümölcs csomagot meg magyar gyümölcs csomagot sem!

Megkockáztatom, hogy ez törvénytelen is, ráadásul, tudtommal van/volt ilyen, hogy nem lehet a vevőt árukapcsolásra kényszeríteni.

 

Öreg

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még analógnál is be lehetett kapcsoltatni pár napra egy adott prémium csatornát. Igaz ez a UPC-nél  volt és jó 15 éve. Tehát nem a technológiától függ, hanem az üzletpolitikától. A csatornák  többek között a közvéleménykutatások nemlétetező eredményei miatt kerülnek be a csomagajánlatba. Ha nálunk olyan lenne a jogi szabályozás, hogy megengedné az úgynevezett fordított elszámolást (a tartalomtulajdonosok infrastruktúra díjat fizetnek a szolgáltatónak, cserébe, hogy elérik a nézőket), akkor ebből a bevételből egyrészt fejleszthjeti a hálózatát a szolgáltató, másrészt megvalósulhatna a pay per view (azt nézed, amiért fizetsz). Amíg ez nem fog megvalósulni, és ehhez szolgáltató, döntéshozó, fogyasztó összefogása szükséges, addig marad ez a mostani állóvíz, a lineáris tévézés. http://www.mediakutato.hu/cikk/2007_01_tavasz/05_digitalis_interaktiv_televizio

http://www.media-kabel-muhold.hu/elemzes/2126-nemlinearis-szolgaltatasok

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A logikádat követve a ketchup, kenyér, benzin .... is egy árukapcsolás.
Itt a termék a tv csomag, a benne lévő csatornák meg az alkotó részei.
Persze lehetne tetszés szerint is csomagolni, de az egyedi gyártásnak az ára az jóval több. Lenne egy alapdíj, hiszen a szolgáltatónak így is úgy is az infrastruktúrát az összes csatorna esetében fenn kellene tartania ezzel ezt fizetnéd, ráadásul az egyedi igény kezelés a jelenlegihez képest ezt még növelné is. Illetve maguk a csatornák a csatorna díjat is magasabbra tennék, hiszen kiszámíthatatlanabb lenne a bevételük. A kapósabb csatornák, meg jönnének azzal (lásd most is RTL, TV2), hogy nehogy már egy minimálisan nézett csatorna többe kerüljön már az övekétől. És el is értünk oda, hogy 8-10 ezer lenne 10-12 csatorna díja.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...