Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
14 minutes ago, btz said:

Modem szinkron sebességből mindíg 1-2 megabit lejön

Pontosabban legalább 10% lejön: mivel az ADSL ATM alapú* ami 53byte fix csomagméretű amiből 5byte a fejléc +48byte a hasznos adat(=IPcsomag)   * a fenti tesztprogram is ATM sebességet mutat nem IP sebességet. A felhasználó nem ATM-et kért hanem IP-t ezért az ATM fejlécek a szolgáltató kárára számolandók.

De az elvi 10%-on túl (aminél fizikailag lehetetlen hogy kevesebb legyen a különbség) a gyakorlat a 14%-ot a jobban igazolja..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nálunk Ludason állítólag történt valamilyen fejlesztés 2015 novemberében amiből annyit tapasztaltam hogy ezután bekapcsolták a 20 megás netet.  Miután hetekig ment rendesen 20 megával szakadás nélkül úgy döntöttünk minden más szolgáltatásra is vállalunk hűséget és vásárolunk egy tv is kamatmentes hitelre. Erre a szerződések megkötése után vagy 3 hétre elromlott az internet állandóan elkezdett szakadozni bejelentetem pontosan 2015.12.15.-én 2015.12.22.-én megállapították hogy kábelhiba van másnap 2015.12.23.-án kint voltak a kábeles szerelők és le is zárták a hibajegyet.  2015.12.24.-én délelőtt újra elment az internet be is jelentettem majd 2015.12.30.-án arról tájékoztattak hogy különböző méréseket végeztek és megállapították hogy csak 10 megás net adható, természetesen én mondtam hogy az nekem nem kell a 20 megás net ment rendesen valamitől elromlott csinálják meg.  Az internetem sebességét kb 12 megára csökkentették hogy így tapasztalok e valami hibát és 2016.01.04.-ig felfüggesztik a hibajegyem és majd 2016.01.04.-én kerestek hát ők nem kerestek én kerestem meg őket hogy ugyanolyan rossz az internet mint volt.

A múlthéten kint volt egy szerelő aki úgy jött be a házba hogy Ő kijött de ezt úgysem fogja elhárítani de azért bejött rádugta a kütyüjét bemérte hogy a vonal 23,5 megát bír el , a tényleges elérhető sávszélesség 14 megára van téve  és hát igen sajnos lát benne néha hibákat de nem tudja mitől van. Úgy távozott hogy páróra múlva keresni fog mert egyeztetnie kell a kábeles kollégákkal hát mondanom se kell Ő sem hívott vissza.

Ezt követően ismét betelefonáltam a 1412-re hogy ugyanúgy nem megy az internetem a szerelő azt ígérte keresni fog de nem keresett most akkor mi van. Természetesen elnézést kértek majd azt mondták hogy 2016.01.11.-én a délelőtti órákban otthon leszünk e mert akkor jönne a szerelő, mondtam a ügyintézőnek hogy igen akkor majd hazautazok Pestről és várom hétfőn a szerelőt. Hát a szerelő nem jött viszont kaptam egy SMS-t hogy a hibát elhárították ha a hiba továbbra is fennáll akkor  a hibát keressem a saját eszközeimben. Ekkor a modemen már csak a dsl lámpa villogott és azóta is csak az villog ergó nincs szinkron valamit nagyon jól csinált a szerelő mert még azt a meglévő internet kapcsolatot is elrontotta ami egy órába kb 10szer megszakadt. Természetesen egyből hívom az ügyfélszolgálatot ahol megint elnézést kértek.

Másnap az az 2016.01.12.-én szintén megállapította egy szerelő hogy kábel hiba van egy darabig eljönnek a jelek aztán eltűnnek. Azt ígérte hogy szerdán 2016.01.13.-án a kábeles kollégákkal együtt kifog jönni.

A mai nap folyamán 2016.01.14.-én felhívtam aszt a szerelőt aki kedden 2016.01.12.-én kint volt hogy mire jutottak a kábeles kollégákkal azt a tájékoztatást nyújtotta részemre hogy: 

Kint is voltak végeztek különböző méréseket és arra jutottak hogy fizikálisan semmi baja nincs a vezetéknek de valamiért érthetetlen módon valami bezavar és eltűnik a jel.(Ilyet még nem tapasztaltak) Állítólag a vasút bezavar. Érdekes hogy 5 évig nem zavart be semmit. Erre azt mondták hogy a novemberi hálózat korszerűsítésekor átálltak VDSL hálózatra és ez más frekvencián működik mint a régi kapcsolat. Ezzel az a probléma hogy nekem már azután kapcsolták be a 20 megás internetet hogy megtörtént a VDSL hálózat üzembe helyezése.  Őszintén nekem  valami nem egyenes ebben az ügyben. Természetesen délelőtt azt ígérte hogy délutánra lesz internet. Délután 16.00.-ig vártam aztán felhívtam hogy még mindig nincs internet, ezután állandó telefonos beszélgetés mellett állandóan újra kellett indítanom a modemet kb 1 óráig szórakoztunk így mire elkezdtem mondani hogy megpróbál intézkedni hogy holnap reggel itt kezdjenek a kábeles kollégák de tájékoztatott arról is hogy ha a holnapi nap sem tudják elhárítani a hibát akkor valószínű hogy felmondják az előfizetői szerződésemet. 

De itt már felemeltem a hangom és elkezdtem üvöltözni hogy amennyiben a holnapi nap folyamán 12.00.-ig nem lesz internet hatalmas cirkuszt csapok és ezt nyugodtan tudassa a feletteseivel. Kb 20 perc múlva elindult az internet ami kb 1 óráig ment is 3 megával örült neki az egész család. 

Így hálálják meg azt a havi 40 ezer forintot amit a Telekomnak mobil valamint otthoni szolgáltatások terén fizetünk.

Ebből az látszik hogy Ludason sikeres volt a hálózat korszerűsítés projektjük.

Remélem a holnapi nap folyamán megm*****dik a problémám, bár nem fűzök hozzá sok reményt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 perce, princz írta:

szia de azt igérték 2020 ra néz utána 

Te alapitasz valamit! Es en nezek utana? Amikor tudom hogy nyugaton thome vektoringet epit rez kabelekbüll.

"célkitűzése 2020-ig a legalább 30 MB/s-os teljes szélessávú lefedettség és szintén 2020-ig a legalább 100 MB/s-os 50 %- " 

https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/orszaginformaciok-magyarorszag

G.fast

Xg.fast

http://www.teleanalysis.com/services/nokia-and-deutsche-telekom-conducts-xg-fast-lab-trial-20743.html

De bisztos epitenek optikai internetet de nem a közel jövöben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 perce, princz írta:

hát akkor nem lesz optikai ez van rézt meg semmi értelme fejleszteni 

Azert fejlesztik a rezet mert az van kiepitve töb % ba.

Meg azert mert a feny sebesegnek csak a 30% tugyak kihasznalni a jelenlegi optikai kabelekel.

(Mert nincs ojan anyag ami a fenyt 100% tovabitja.) 

Kiveve a supraliter kabelek ami 60% .

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szupravezetés

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
15 órája, Tamas586 írta:

Sajnos most nézem hogy a témaindító Konzultációs térkép is hazugságon alapul. Az egész lakóparkunk besorolása meglevő(?) világoskék "30 Mbps és felette", de a T honlapján a kínálat (ahogy már pár nappal ezelőtt mutattam) csak 20 Mbps és alatta szerepel..

A térképet nem a Telekom készítette.

Ugyanakkor én úgy gondolom hogy az egész vagy bürokrácia hatalmi kérdés, mert pénz, engedély, alvállalkozó van, szimplán a teljesítés feltételei nem működhetnek valamiért.

Viszont ez ha így folytatódik hosszú távon a működésben fog kárt okozni, ami fordított arányosságban meg a veszteséget fogja generálni, mert ha ez gondot okoz, akkor ha valaki nem állítja meg a bürokráciát, már a hálózatjavítás is gondot fog okozni, meg az eszközcsere, a központfelújítás és egyebek.

Azt sajnálom csak hogy hangot adtak olyan kijelentéseknek, amit képtelenek teljesíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, norbi86 írta:

sziasztok, meddig tart kb az adslről vdsl-re átállás?

Nem értem a kérdést mire gondolsz... Ahhoz infrastrukturális fejlesztés kell a területeden, engedélyeztetés is valószínűleg, szóval eltart egy darabig, aztán eszközcsere.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

szerintem a T cím nyilvántartása és a google maps két különböző dolog - mivel kiválasztható volt az utcanév a t honlapján, biztos vagyok benne, hogy az ő nyilvántartásukban már egy ideje benne van. 
azt , hogy várható-e a hálózat kiépítése és ha igen mikor, azt a T ügyfélszolgálata tudja megmondani neked, a fenti posztban megadtam a linket. írj nekik bátran, sztem pár napon belül kiderül.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@crepleewolf

Ezekkel nem is fog menni a vdsl2 technológiával nyújtott internet. Ehhez vdsl2 képes eszköz kellene. Bár ha áttraktak vdsl2-re már, akkor furcsálom hogy miért világít a dsl led a modemen. Nekem is van ilyen dlink modemem, majd letesztelem, hogy vdsl2 vonal esetén világít e a dsl led, de én arra tippelek, hogy nem kéne neki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
12 órája, btz írta:

@crepleewolf

Szerintem lemaradt az üzenet eleje.

Ez érdekes, hogy csak ennyi volt a közlése az ügyintézőnek. Mindenképp hívd fel őket akkor, hogy hozzák azt a HGW-t.

VDSL csak nagyon kevés helyen érhető el,nálunk pl nem.

ha az 50 megás net vdsl,akkor miért nem tájékoztatnak róla,hogy nem érhető el?

miért van kirakva hogy elérhető,mikor nem elérhető?

és miért nem tájékoztat az ügyintéző,mikor megköti a szerződést?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, btz írta:

3-5 év alatt az ilyen cuccokban elromlanak a kondik, ha nincsenek újrakondizva akkor tönkremennek sajnos, van hogy az adapterük romlik el. Ezeknek a routerek, modemek ilyek, bár nem egyszer hallottam olyant is hogy 7-8 évig tökéletesen működőképes volt egy egy darab. Nekem átlagban 5 évig bírták a modemeim, routereim. 

az lehet,de nem egyszerre kettőben.

bejelentettem a hibát,hibajegy megvan,most várom a fejleményeket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Internet csomag árairól itt tudsz informálódni, amennyiben van konkurens cég is a közelben ennél kedvezőbb árakon veheted igénybe a szolgáltatást.  Hogy pontosan mikor fog elkészülni és mikor veheted igénybe a szolgáltatást ezt itt nem tudjuk meg mondani neked. 1412 fel hívhatod egy körülbelüli  dátumot fognak tudni mondani.  Ha mindent kész lesz értékesítő kollégák időben keresni fognak. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igen csak hogy mondjam itt minden szinten baj van ebben a történetben.  Mindenki sáros a történetben szal mondhatjuk azt hogy hazudik az alvállalkozó de a T se szent se a többi társ csoport. Férfiasan be ismerem ilyet én is követtem el nem egy és nem kétszer. Valamit mondanom kellet azonnal.  Teszem azt nem volt idő át túrni a szerszámos ládában lévő iratokat, hogy ki kivel van. Nem védem hanem megértem azt az embert aki azt mondta amit te leírtál.  De próbáld el fogadni hogy nem egy laza sport  ez. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...