Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

30 Mbit/s, hol ?

Én 20 Mbit/s-ot fizetek, de alig tudnak 15 Mbit/s-ot biztosítani. Reklamálok, kb. 1-2 hónapig jó (20 Mbit/s), utána ismét lecsökken 15 Mbit/s-ra. És nem valami Isten háta mögötti helyen lakom, hanem egy megyeszékhelyen, ráadásul kb. 100 méterre a városban egyedüliként működő T-Mobil üzlettől.

Szégyen ez egy ekkora cégtől, hogy 2016-ban nem képes teljesíteni egy ilyen egyszerű, ma már szinte alapszolgáltatást. És nem is akármilyen összegért!

Más szolgáltatók ennél olcsóbban jobb, több szolgáltatást nyújtanak. Csak az itt nem elérhető, ezért ilyen a szolgáltatás, amilyen.

De ha így folytatják, azt hiszem, panaszkönyv és a többi nyalánkság lesz a vége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, Buckey írta:

30 Mbit/s, hol ?

Én 20 Mbit/s-ot fizetek, de alig tudnak 15 Mbit/s-ot biztosítani. Reklamálok, kb. 1-2 hónapig jó (20 Mbit/s), utána ismét lecsökken 15 Mbit/s-ra. És nem valami Isten háta mögötti helyen lakom, hanem egy megyeszékhelyen, ráadásul kb. 100 méterre a városban egyedüliként működő T-Mobil üzlettől.

Szégyen ez egy ekkora cégtől, hogy 2016-ban nem képes teljesíteni egy ilyen egyszerű, ma már szinte alapszolgáltatást. És nem is akármilyen összegért!

Más szolgáltatók ennél olcsóbban jobb, több szolgáltatást nyújtanak. Csak az itt nem elérhető, ezért ilyen a szolgáltatás, amilyen.

De ha így folytatják, azt hiszem, panaszkönyv és a többi nyalánkság lesz a vége.

Sajnos, evvel eggyütt kell élni, addig még nem válltozik.Panasszal hiába élsz ha 20-ból 15 meg van. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 hours ago, ApaFia said:

Sajnos, evvel eggyütt kell élni, addig még nem válltozik.Panasszal hiába élsz ha 20-ból 15 meg van. ;)

Nálam 20-ból csak 12 jut el hozzám..  Szóval nincs határ..?

Az ár pedig arcra van megállapítva, hiszen a szomszéd utcában ugyanezért csak felét kérik el..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Na, hát ez érdekes.

Igen, beszéltünk. Nem, nem volt mindenhol kék, mert rengeteg olyan utca van ahova a 10 is alig ér el. VDSL2 van már pár éve, de sajnos nagy területű a falu így az egyetlen központ nagyon messze van sok utcához.
Tehát a Kiskőrösi járás arra kap ~78m Ft -ot hogy 6db közintézménybe vezet el optikát?
Azért is kételkedek ebben, mert Soltvadkerten már kiépülőben van az optika, és szaladgál a bemondó kocsi hogy hamarosan igénybe lehet venni, pedig oda is 1db közintézményt ír.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, btz írta:

Itt is van a Telekom specifikus lista a fejleeztési ütemtervről. Ha valaki hibát talál benne, kérem pm-ben jelezze, a többi szolgáltatót tartalmazó listával (ph blogomon megtalálható) lehet összevetni, én több adatot is random ellenőriztem az jó volt, de ettől függetlenül, ha valami nem stimt, akkor jelezzétek. Köszi. Xlsx formátum, később talán szinekkel lehet jelölni a ténylegesen megkezdett, befejezett építéseket.

A key es a hwr telecom az biztos ide valo?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
30 perce, Lui írta:

http://imgur.com/a/q8wtk

http://imgur.com/a/R22Qf

http://imgur.com/a/9HG0B

Na mit szóltok, elhozták a szupergyors netet, csak nem elérhető :D:D:D

Nem igazan ertem, hogy mit is akartal ezzel itt velunk kozolni. A harom linkednek egymashoz mi koze van? Hol van az leirva, hogy a Telekom mindenhova biztosit 30Mbit/s net-et? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, Attila70 írta:

Nem igazan ertem, hogy mit is akartal ezzel itt velunk kozolni. A harom linkednek egymashoz mi koze van? Hol van az leirva, hogy a Telekom mindenhova biztosit 30Mbit/s net-et? 

Arra akart kilyukadni hogy az új listában ott van, hogy elérhető a Településén a szupergyors net. Vagyis vagy koax (HFC) vagy Optika, de ő, eközben ADSL-t lát a webshopban...

Érdemes más felületen érdeklődni, mert valószínűleg előfordulhat hogy az adatbázis rossz, ezáltal neked nem aktuális csomagokat kínál a rendszer. Érdeklődd meg telefonon vagy Facebook üzenetben talán, vagy emailben.

120 Mbit/sec-nek mindenképp elérhetőnek kéne lennie nálad valószínűleg.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, Deino írta:

Arra akart kilyukadni hogy az új listában ott van, hogy elérhető a Településén a szupergyors net. Vagyis vagy koax (HFC) vagy Optika, de ő, eközben ADSL-t lát a webshopban...

Milyen uj listaban? Ja kozben mar rajottem. Kicsit mar faradt vagyok. ? A terkepen valo jeloles az egy valamikori allapotott tukroz. Annak a valtozasarol mintha valaki korabban irt volna korabban.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Attila70 írta:

A key es a hwr telecom az biztos ide valo?

A Key weboldalán úgy láttam, hogy nincs önálló lakossági szolgáltatása, a Magyar Telekomnak építi a hálózatot. Nem tudom, hogy most önálló lakossági dolog lesz amit fejlesztenek vagy a T részére lesz ez is? Ha lesz infóm erről, akkor aszerint benne marad vagy kiveszem.

A HWR szerintem tényleg nem kell a listába, valami oknál fogva úgy emlékeztem, hogy T-nek dolgozik, de most utánanézve nem sok közös kapcsolódási pontot látok a Telekommal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, zeli írta:

@btz

Igen, beszéltünk. Nem, nem volt mindenhol kék, mert rengeteg olyan utca van ahova a 10 is alig ér el. VDSL2 van már pár éve, de sajnos nagy területű a falu így az egyetlen központ nagyon messze van sok utcához.

Meg is néztem újra a települést. Önerős település, azaz önerős fejlesztést vállalt egy szolgáltató, ezért nincs igényhely jelölve a listában. @Caligin információi szerint, ha nem valósul meg ez az önerős fejlesztés, akkor ennek a településnek a fejlesztése egy másik (önerős visszahulló) ütemben valósulhat meg. (Ha jól értelmeztem amit írt)

Screenshot_2016-12-08-22-25-29.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 minutes ago, btz said:

Ha a Dslam ott van akkor, aki a közelben arra van kötve annak nagy eséllyel 50 megabites csomagot is lehet nyújtani vdsl2-n. HGW adatokat rakhatnál fel.

Én is ezt hittem, de a T rácáfol erre. Ennél közelebb mint most csak akkor kerülhetnék hozzá ha ráülnék..  :D

mert nem arra kötnek ami a ház előtt van, hanem inkább egy 2km-el távolibbra. (büntetésből mert nem veszek iptv-t?)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Akkor nem VDSL modulációban vagy nem vdsl képes eszközzel esetlg snr lockal.

Update: ha 2 km-el arrébbra vagy kötve, akkor érthető. Nem büntetésképp, csak betelhettek a portok a közelebin. Ilyen sűrün lakott területen megeshet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, btz írta:

@kisapa63

Kecskemét egy szép kék város némi sárga pöttyel, amiket egy másik szolgáltató fejleszt. PH blogomban megtalálható a teljes (más szolgáltatókat is tartalmazó) lista.

Screenshot_2016-12-08-22-42-10.png

Igen nálam is elérhető a 100Mbit is de más szolgáltatónál ezért a kedvezmény nem jár, és még drága is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

T.Cím!

Mint régi ügyfelük, Zalaegerszeg Csácsi városrészében lakom. Hosszú ideje igérik, hogy kiépitik az

optikai kábel rendszert (amit feltételezhetően már meg is csináltak). Kérdésem az lenne, mikor

használhatjuk. Jó lenne pontosan tudni, mivel a jelenlegi kb 4Mb sáv nagyon kevés, és más szolgáltató

már konkrét ajánlattal felkeresett.

Elszomorító, hogy ügyfél irodáikban ez ügyben semmilyen infóval nem rendelkeznek.

Szeretnék a továbbiakban is az Önök ügyfele lenni, de ehhez kell, hogy tényleg EGYÜTT VELED!

Üdvözlettel! G.Albert

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...