Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ja, azt elfelejtettem említeni, hogy a Telekomos kábellel ellentétben a koax nem oszlopon, hanem a házak padlásterében megy végig, szóval ha véletlen valaki nem engedélyezné az áthúzást, a mögöttelevőknek máris ugrana a lefedettség, jelerősségtől függetlenül.
Az optika Telekomos, és az Ostorosi úton van a ház címe, de az egy nagy társasház, annak a hátulja van a Hontalan utcán, illetve az oldala a Kertész utcán, szóval nem tudom melyik irányból jön a kábel oda, de ott van. Majd megnézem hogy látszik e. A behúzásával annyi gond lehet, hogy a póznák amiken van most a rézkábel nem mennek végig a Hontalan utcáig.(pont addig tart, ameddig a streetview beenged, látszik is) Szóval ha onnan hoznák, kellene új oszlop, a Homok u. felől meg nem tudom van e optika, de szerintem nincs. Az ügyfélszolgálatra majd rácsörgök, hátha tudnak valamit, bár pár hónapja hívtam őket, és akkor azt mondták nem tudják hogy mikor fognak bármit is csinálni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha a T optikája is viszonylag ilyen közelségben van, akkor a hárombetűs helyett mégiscsak célszerűbb a Telekom ajtaján kopogtatni, az utca fejlesztésének ügyében.

Az biztos, hogyha hozzám ilyen közel lenne a T optikája, már mentem volna házalni a szomszédokhoz, utcabeliekhez agitálni valami megpldásért, hogy az utcánkba is behúzzák a kábeleket. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha van 120 mbps akkor valószínűleg koax van, Gigabit jelenleg pedig csak optikán van, azaz meg kell várnod amíg kicserélik optikára a hálózatot (jó pár év még az) vagy megvárod, amíg a koax alatt mélyrebbre tolják az optikát és áttálnak egy másik szabványra (ez sem holnapi műsor sajnos).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

30-as csomagod van vdslen?

Ugye tudod, hogy ezzel a mérést úgy kell elvégezni, hogy a gépet kábellel összekötöd a HGW vagy modemmel (kinek mi van) egy teszt pppoe belépési nevet és jelszavat használsz és nagyobb adatmennyiséggel mérve?

Amúgy pedig vonali értékeket kéne mutatnod (HGW adminfelületéről).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

Üdv!

30-as csomagod van vdslen?

Ugye tudod, hogy ezzel a mérést úgy kell elvégezni, hogy a gépet kábellel összekötöd a HGW vagy modemmel (kinek mi van) egy teszt pppoe belépési nevet és jelszavat használsz és nagyobb adatmennyiséggel mérve?

Amúgy pedig vonali értékeket kéne mutatnod (HGW adminfelületéről).

Üdv!

A mérés menetét ismerem, 10-es csomagnál nagyobbat NEM HAJLANDÓAK kötni, szerintük itt ez a plafon, a valóságban pedig csak álom, de úgy is mondhatnám mesés az internet "hol volt hol meg nem". A lényeg az, hogy a pénzünkért szolgáltatást várnánk, és nem magyarázkodást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ilyen sajnos előfordul, hogy nem tudnak 10 megabitnél többet adni, az adsl-nek vannak ilyen korlátai.

Hogy megtudjuk, hogy a T igazat mondott e azzal kapcsolatban, hogy több nem adható és hogy a csomagban foglalt 10 megabited tényleg meg van e, ahhoz vonali paraméterek ismeretére lenne szükség. Dsl HGW esetén ezt rendkívül egyszerű megtudni, fekete Dlink ADSL2+ modem esetén már mókolós a dolog, de nem lehetetlen, más esetben kénytelenek vagyunk elhinni amit mondanak, de opcionálisan gyanakodhatunk tovább is. Ezért, hogy erről bizonyságot szerezzünk, ossz meg itt képernyőképeket a fórumon a vonali adataidról.

"Hol van hol nem" effektust is vonali adatok alapján lehet kideríteni, illetve a HGW-n és a fekete Dlinken is van kontrollámpa, ami jelzi, ha a dsl szinkron megszakad, így könnyen ellenőrizhető, hogy dsl szinkron szakadás következménye a szakadás vagy valahol máshol van a gond. 

Ha egyértelműen látszik, hogy a dsl szinkronvesztése miatt szakad, akkor azt minden további nélkül hibára lehet jelenteni, amit 72 órán belül javítaniuk kell. Dsl esetén célszerű a házban futó vezetékeket minimálisra rövidíteni, a megmaratt szakaszt is, utp kábelre cserélni. (Nekem is volt napi szakadozásom, amióta kicseréltettem a kábelt, lerövidítettem a szakaszt, azóta stabil, nem szakadozik,bár az elérhető sebesség nem javult, de megkapom a névleges sebességet is, amire előfizetek)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözlet!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Törökbálinton (egészen pontosan a Köztársaság tér közelében) mikor várható hálózatfejlesztés?
Mert plakátozva már ki van plakátozva és az egyik jó arc szerelő is azt mondta, hogy valószínű Január közepén már láthatjuk a "fekete dobozt" az oszlopon és akkor már nincs már itt van a kapuban az optika.large.16176908_1371590486220096_848068571_n.jpgGondolom valahogy így néz ki a doboz(nem nálunk van sajna csak valahol láttam és lefotóztam). De nálunk semmi ilyen nincs (csak a szürke "harang") ami akár egy kicsit hasonlítana valami ilyesmihez. És még csak jelét sem láttam semmilyen felmérésnek. Szóval a kérdés fent áll. Mikor lesz optika?
És egy olyan kérdésem is lenne, hogy miért lehet az, hogy régen gond nélkül jött a 10Mbit/s (ez a legnagyobb csomag nálunk), de valami történt (anomália vagy *****lyuk vagy tudja a Jóisten) és hirtelen csak 3Mbit jött. És akárhányszor felhívom őket ezzel a problémával mindig mondják, hogy gyenge a jel és távol vagyunk a központól. Akkor mi volt a múltban amitől gond nélkül jött a 10Mbit?!

 

Válaszokat előre is köszönöm:
Dani

 

U.I.: Routerem egy szabvány Speedport W 724V ha kéne.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TelekomPls
Hozzáírás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Rendben, akkor várok erre a .... időjárásra. És (gondolom nem de azért megkérdem) meg tudod mondani, mi melyik területbe tartozunk (gondolom így van felosztva a fejlesztés), csak mert akkor annyi reményt fűzök a dologhoz. A 3 Mbit problémára mit javasolsz? Mert 5-en használjuk itthon a netet és nem a legviccesebb amikor valaki videót néz akkor más nem netezik. Játszani meg csak akkor ha én vagyok itthon..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, btz írta:

Ilyen sajnos előfordul, hogy nem tudnak 10 megabitnél többet adni, az adsl-nek vannak ilyen korlátai.

Hogy megtudjuk, hogy a T igazat mondott e azzal kapcsolatban, hogy több nem adható és hogy a csomagban foglalt 10 megabited tényleg meg van e, ahhoz vonali paraméterek ismeretére lenne szükség. Dsl HGW esetén ezt rendkívül egyszerű megtudni, fekete Dlink ADSL2+ modem esetén már mókolós a dolog, de nem lehetetlen, más esetben kénytelenek vagyunk elhinni amit mondanak, de opcionálisan gyanakodhatunk tovább is. Ezért, hogy erről bizonyságot szerezzünk, ossz meg itt képernyőképeket a fórumon a vonali adataidról.

"Hol van hol nem" effektust is vonali adatok alapján lehet kideríteni, illetve a HGW-n és a fekete Dlinken is van kontrollámpa, ami jelzi, ha a dsl szinkron megszakad, így könnyen ellenőrizhető, hogy dsl szinkron szakadás következménye a szakadás vagy valahol máshol van a gond. 

Ha egyértelműen látszik, hogy a dsl szinkronvesztése miatt szakad, akkor azt minden további nélkül hibára lehet jelenteni, amit 72 órán belül javítaniuk kell. Dsl esetén célszerű a házban futó vezetékeket minimálisra rövidíteni, a megmaratt szakaszt is, utp kábelre cserélni. (Nekem is volt napi szakadozásom, amióta kicseréltettem a kábelt, lerövidítettem a szakaszt, azóta stabil, nem szakadozik,bár az elérhető sebesség nem javult, de megkapom a névleges sebességet is, amire előfizetek)

Sajna tudom, de, ha nem tud adni miért reklámozza lásd lefedettségi térkép?.

Hogy igazat mond-e? ha nekem nem hiszed kérdezd meg őket irányítószám:4483.

A fizikális kapcsolat fenn áll, a modemen 5 lámpa világít állandóan (nem villog sohasem) a szakadás úgy értendő hogy minden oldal kidob ill. nem tölt be ez alól csak a google a kivétel tehát a google kereső ilyenkor is megfelelő sebességgel müködik.

A kábel rövidítésen már régen túl vagyunk már csak úgy rövidíthetném jobban, ha kivinném a gépet a kiskapuhoz, jut eszembe, nem is rossz ötlet.

Egyébként a problémám nem egyedi, eleinte kapjuk az okosságot, modem, router, kábel csere, de már a gépemet is hibáztatták. Ezen úgy léptem túl, hogy besétáltam egy t-pontba és megvettem tőlük mindent, mitnemondjak a hiba maradt a régi, Ezek után jött a klasszikus messze vagyok a központtól kifogás, én ugyan mondtam rajta hozzák közelebb, na erre már válasz sincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
36 perce, gabor68 írta:

Sajna tudom, de, ha nem tud adni miért reklámozza lásd lefedettségi térkép?.

Hogy igazat mond-e? ha nekem nem hiszed kérdezd meg őket irányítószám:4483.

A fizikális kapcsolat fenn áll, a modemen 5 lámpa világít állandóan (nem villog sohasem) a szakadás úgy értendő hogy minden oldal kidob ill. nem tölt be ez alól csak a google a kivétel tehát a google kereső ilyenkor is megfelelő sebességgel müködik.

A kábel rövidítésen már régen túl vagyunk már csak úgy rövidíthetném jobban, ha kivinném a gépet a kiskapuhoz, jut eszembe, nem is rossz ötlet.

Egyébként a problémám nem egyedi, eleinte kapjuk az okosságot, modem, router, kábel csere, de már a gépemet is hibáztatták. Ezen úgy léptem túl, hogy besétáltam egy t-pontba és megvettem tőlük mindent, mitnemondjak a hiba maradt a régi, Ezek után jött a klasszikus messze vagyok a központtól kifogás, én ugyan mondtam rajta hozzák közelebb, na erre már válasz sincs.

Lefedetteségi térkép? A 4G-re gondolsz? Mit reklámoznak?

Én elhiszem neked, hogy azt mondják, amit mondanak, de néha előfordul, hogy tévednek (már velem is megtörtént, hogy azt mondták egy csomagra, hogy nem lehet, aztán mégis lehetett), de legtöbbször azért nem tévednek.

Milyen modemed van? Készíts vonali infókról képernyőmentés képeket, ahogy már írtam, csak azáltal lehet érdemit mondani a vonalad állapotára. Ha nincs dsl szinkron szakadás, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy nem a szolgáltatással van a gond, ha megfelelő a szinkron sebesség, akkor nem a sebességgel van gond. Ilyen dolgok derülhetnek ki belőle. Látatlanban nem lehet erre mit mondani, túlmsok a lehetséges hibaok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kicsit ***** vagyok ehhez. Hol tudok megnézni egy ilyen "összesítést" a router beállításokon belül?

33 perce, btz írta:

Üdv! Ha van lehetőséged, készíts te is képeket a vonali adatokról. Ennek fényében lehet érdemit arra mondani, hogy mitől lehet ez a nagy visszaesés (pl snr lock)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...