Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom
11 órája, Szatmarics írta:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy mikor várható optikai hálózat fejlesztés a 1055 Budapest, Szent István krt, 15. alatt.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Sz.Csaba

Szia Sz.Csaba!

Az V. kerületben fejlesztéseink elindultak és a címeden is "Folyamatban van extra gyors hálózatunk kiépítése! " ami előreláthatólag év végére/jövő év elejére kerül átadásra. Ide kattintva https://bit.ly/2FJk3Bg tudod leellenőrizni pontos cím megadása után, mikor tudjuk bekötni a legkorszerűbb szolgáltatásainkat hozzád.  Köszönjük. ^Noel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello

Engem csak altalánosságban érdekelne hogy a SZIP program keretében épülő hálózatokat meddig kéne befelyezni? A mi városunkban (Mezőtúr) ugyanis nem a telekom nyert. A nyertes pályázó pedig nem csinál ezúttal se semmit. (2010-ben ezen cég anyavállalata nyert aki szintén nem építette ki a hálózatot.) A határidők meg csak tolódnak. Volt itt 2018, 2020, Szeptember 30, de ma már október 30.. Vajon meddig lehet ezt így halogatni?

Legjobban annak örülnék ha a telekom fejlesztene, de erre még nem látok reális esélyt... Amíg egyik szolgáltató se lép, marad a jó kis ADSL.. ?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, teherwagon írta:

Hello @ThomAce, ideiglenesen megoldaná nálad, igen. kérdés, hogy a SZIP hajrá és a rézkiváltás árnyékában foglalkoznak-e ilyennel (kétlem és remélem egyszerre)

Hello @teherwagon, Sajnos én nagyon erősen kétlem a dolgot, hogy megcsinálnák. Küldtem több kérdést a T-nek, hogy hátha lehetne valamit alkotni. Nekik megtérülne a beruházás, mert én minimum 20 évig itt fogok lakni. Viszont akár csak átmeneti megoldás is jó lenne. Azt is megkérdeztem, hogy lehet-e teamelni, vagy akár szimplán loadbalance-olni, de sajnos erre sem kaptam különösebben elfogadható választ. De sajnos még csak arról  sem, hogy lesz-e itt bármikor hálózatfejlesztés. Pedig aztán a rézkábelt kihúzni és optikát befűzni nem egy nagy trúváj. A belváros mellett / környékén is csináltak nem kevés ilyet, láttam. Ráadásul a kábel ami az "oszlopról" lecsatlakozik olyan vastag mint a hüvelyk ujjam, szóval egy optikai kábel ennek fele sincs átmérőben. Nem is értem, hogy miért nem cserélték ki. Persze, pénz. De akkor dobnának egy új szerződést, hogy 2 év hűségidő pluszban, aki kéri az optikát! Sajnos így marad a várakozás. :( WLAN nincs a környéken, mert beletakarnak a fák, egyéb épületek. A routerem viszont már tud USB-n telefon vagy 3G/4G sticket fogadni. Lehet, hogy az lesz, hogy beszerzek egy megfelelő előfizut aztán átállok 4G-re a végén.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @Farao, az szép (dehogyis, viccelek), és kérdés, hogy meddig jutottak, és ahová nem jutottak el, ott akkor most mi lesz.

az egészséges verseny miatt nyilván nem lehetett másképpen, de kábé sejthető volt, hogy a rendszer magában hordozza az efféle bakik lehetőségét. az adott szolgáltató védelmében leírom (ja, az érthetőséghez hasznos volt, de más szolgáltatót nem lehet említeni itt a fórumon, így a modik valószínűleg törlik majd a táblát), hogy a menet közben felröppent hírek alapján nem pont úgy sült el az egész, ahogyan tervezték. a támogatás, hirtelen növekvő aktivitás ugyanis durván felhúzta az árakat (mint az építőiparban az ottani támogatások), így a költségtámogatással együtt is tuti rosszabbul jöttek ki a nyertes hálózatépítő szolgáltatók, mint ha csak saját erőből és kicsit elnyújtottabban ugyan, de csak a normál infláció által befolyásolt árakon intézik. nagy cégeknél, mint például a Ténél ez kellemetlen, de leküzdhető (egyébként is megvan náluk minden hálózatos tudás és a szintén menet közbeni hírek alapján egyébként is százmilliárdos nagyságrendben fejlesztették, fejlesztik a hálózataikat). a kicsi, így kis apparátussal, kis költségvetéssel gazdálkodó cégek (mint például a nálatok lévő kis kft.) viszont nem biztos, hogy elő tudtak rángatni akár csak plusz pár tíz- vagy párszázmillió forintot a vállalás teljesítésére. tudom, hogy ez nem vigasztal, csak gondoltam, leírom, hogy lásd, jó eséllyel önhibájukon kívül jutottak ide

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 órája, btz írta:

Igen. Lecserélik a rezet optikára. Legalább is ez a terv. 

Ez csak egy sacc per kb hozzávetőleges adat, semmi konkrét mikortól meddig mizériát ne gondolj mögé. 

Telekomostól van át infó, természetesen nem hivatalosan, szóval vedd úgy hogy mintha szimplán csak tőlem lenne. Illetve a Telekomos is azért mondja, mert ez így van. 

A SZIP 2025 végéig fog tartani, addigra minden háztartásba el kell juttatni a 100 megabites, a háztartások felébe a gigabites. Koaxal már nem nagyon fognak építkezni, így marad az optika. 

Körülbelül így jön ki az 1-5 év

A mi körzetünkbe 15 év után jutott el ADSL helyett VDSL, az optika meg a település egy egészen kis területén van, ezért a mindenhol 100 Mbs  sávszélességű végpont létrehozásának 2025-ös céldátuma legalábbis eléggé kérdéses.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, teherwagon írta:

Hello @Farao, az szép (dehogyis, viccelek), és kérdés, hogy meddig jutottak, és ahová nem jutottak el, ott akkor most mi lesz.

az egészséges verseny miatt nyilván nem lehetett másképpen, de kábé sejthető volt, hogy a rendszer magában hordozza az efféle bakik lehetőségét. az adott szolgáltató védelmében leírom (ja, az érthetőséghez hasznos volt, de más szolgáltatót nem lehet említeni itt a fórumon, így a modik valószínűleg törlik majd a táblát), hogy a menet közben felröppent hírek alapján nem pont úgy sült el az egész, ahogyan tervezték. a támogatás, hirtelen növekvő aktivitás ugyanis durván felhúzta az árakat (mint az építőiparban az ottani támogatások), így a költségtámogatással együtt is tuti rosszabbul jöttek ki a nyertes hálózatépítő szolgáltatók, mint ha csak saját erőből és kicsit elnyújtottabban ugyan, de csak a normál infláció által befolyásolt árakon intézik. nagy cégeknél, mint például a Ténél ez kellemetlen, de leküzdhető (egyébként is megvan náluk minden hálózatos tudás és a szintén menet közbeni hírek alapján egyébként is százmilliárdos nagyságrendben fejlesztették, fejlesztik a hálózataikat). a kicsi, így kis apparátussal, kis költségvetéssel gazdálkodó cégek (mint például a nálatok lévő kis kft.) viszont nem biztos, hogy elő tudtak rángatni akár csak plusz pár tíz- vagy párszázmillió forintot a vállalás teljesítésére. tudom, hogy ez nem vigasztal, csak gondoltam, leírom, hogy lásd, jó eséllyel önhibájukon kívül jutottak ide

Már ha egyáltalán van verseny, ami azért nem nagyon látszik. A növekvő támogatással pedig nem logikus, hogy a beruházási költség emelkedjen., ha mégis így lenne, a növekvő kereslet miatt a Telekomnak is sokkal több zöldmezős fejlesztést kellene csinálnia, de ebben az évezredben országosan nem ez látszik.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 órája, zoli62 írta:

Már ha egyáltalán van verseny, ami azért nem nagyon látszik. 

Hello @zoli62, azért nézz csak rá a SZIP nyertesekre, mindenféle cég nyert, szóval de 

22 órája, zoli62 írta:

A növekvő támogatással pedig nem logikus, hogy a beruházási költség emelkedjen., 

kicsiben meg is állhatná a helyét, de ez nagy volumenű, országos, sőt EU-s projekt, szóval lásd a túlkereslet fogalmát B|

22 órája, zoli62 írta:

a növekvő kereslet miatt a Telekomnak is sokkal több zöldmezős fejlesztést kellene csinálnia, de ebben az évezredben országosan nem ez látszik.  

márpedig pont ez történt az elmúlt években, amit a SZIP csak felgyorsított. a ksh adatok segítségével 2003-ig tudtam visszanézni, az akkori 666 ezer internet előfizetőből lett 2020 első félévére 10,3 millió. oké, ha szigorúan a vezetékes a SZIP-nél maradunk, és lerántjuk róla a mobil részt (bár ott is volt közben zöldmezős telepítés bőven, ott is van SZIP csomag, és fogadni mernék, hogy bele is fogják majd venni, magyarázni), akkor 606 ezer és 3,1 millió. oké (2), hogy ez országos, de jelenleg közel fele Té, és csak a tényleges előfizetések vannak benne, nem a kiépített, így lehetséges végpontok, szóval szerintem azért nem unatkoztak a hálózatosok (mint ahogyan más szolgáltatónál sem)

ettől függetlenül abban maxi egyetértünk, hogy van még hová fejlődni, nem vagyunk még ott, hogy bármelyik szereplő hátradőlhessen (valami ilyesmire gondolhattál, azért is írom)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

2 órája, teherwagon írta:

Hello @zoli62, azért nézz csak rá a SZIP nyertesekre, mindenféle cég nyert, szóval de 

Azért a legtöbb pályázatot mégiscsak a Telekom nyerte. :)

2 órája, teherwagon írta:

kicsiben meg is állhatná a helyét, de ez nagy volumenű, országos, sőt EU-s projekt, szóval lásd a túlkereslet fogalmát 

Pont ez a lényeg, nem EU-s támogatásból kellene építenie a szélessávú hálózatot annak a szolgáltatónak, aki a réz hálózatot a Postától "örökölte". :)

 

2 órája, teherwagon írta:

márpedig pont ez történt az elmúlt években, amit a SZIP csak felgyorsított. a ksh adatok segítségével 2003-ig tudtam visszanézni, az akkori 666 ezer internet előfizetőből lett 2020 első félévére 10,3 millió. oké, ha szigorúan a vezetékes a SZIP-nél maradunk, és lerántjuk róla a mobil részt (bár ott is volt közben zöldmezős telepítés bőven, ott is van SZIP csomag, és fogadni mernék, hogy bele is fogják majd venni, magyarázni), akkor 606 ezer és 3,1 millió. oké (2), hogy ez országos, de jelenleg közel fele Té, és csak a tényleges előfizetések vannak benne, nem a kiépített, így lehetséges végpontok, szóval szerintem azért nem unatkoztak a hálózatosok (mint ahogyan más szolgáltatónál sem)

ettől függetlenül abban maxi egyetértünk, hogy van még hová fejlődni, nem vagyunk még ott, hogy bármelyik szereplő hátradőlhessen (valami ilyesmire gondolhattál, azért is írom)

 

Én továbbra is azt látom, hogy a SZIP segítségével meggyorsult a hálózatfejlesztés, de ez nem zöldmezős beruházás, abból most is nagyon kevés van, és a pályázatok sajátosságaiból kifolyólag az ötezer főnél nagyobb lakosságú települések továbbra is hátrányban vannak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Balatongyörök, Vonyarcvashegy és Gyenesdiás területén mikor várható fejlesztés?

Utoljára mikor internetet akartam beveztetetni még ér pár sem volt. Ez tavaly júniusban volt. Azóta sem láttam semmilyen fejlesztést. 

Balatongyörök, Szent István utca

Várható fejlesztés  2021-ben? 

 

Előre is köszönöm. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lajosnagy17
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 27/02/2015 at 17:01, anonymus írta:

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Telekom szakértő írta:

Szia Jani! Köszönjük szépen megkeresésedet. Társaságunk jelenleg nem tervez fejlesztés a településeken, azonban 2022-ig terven vannak korszerűsítéseink országosan. A műszaki lehetőségek és a gazdasági források nekünk is határt szabnak, illetve a pályázatok elnyerésével (SZIP: http://bit.ly/2yrI1uj) és az önkormányzatok/NMHH engedélyével tudunk csak korszerűsítéseket elvégezni. Településenként is lehetnek emiatt eltérések, utcák szerint. Javasoljuk, hogy kövesd figyelemmel ide kattintva https://bit.ly/1UpDBJD pontos cím megadása után, mikor érkezünk el hozzád a legkorszerűbb hálózatunkkal. Együttműködésedet és megértésedet köszönjük. ^Noel

Kedves @Telekom szakértő! Sajnos én ettől az oldaltól nem lettem okosabb. Az alábbi üzenet fogad engem: " Extra gyors hálózatunk még nem ért el hozzád, de addig is választhatsz jelenleg elérhető csomagjaink közül, hiszen már meglévő csomagod is egyszerűen módosíthatod! "

Ezt sajnos eddig is tudtam, de arról nincs semmi információ, hogy hol tart, vagy várhatóan mikor ér el hozzánk. Próbáltam különböző csatornákon keresztül érdeklődni az esetleges teamelés iránt, loadbalancing lehetőségről, átkötésről közelebbi központba (a közelebbi kb. 800m-re van, jelenleg pedig ~2.5km-re vagyok bekötve), de eddig semmi biztató visszajelzést nem kaptam. Még akár az átkötésnek is tudnék örülni, ha végre nem 26Mbit / 2.4Mbit lenne a maximális sávszélesség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 09. 10. at 21:54, Farao írta:

@teherwagon Köszi szépen igazad van de attól még bosszantó a helyzet. 

Tudom hogy más szolgáltatót nem illik említeni de ahogy te is írtad, így jobban érthetőbb a helyzet.

Pár hónapja beszéltem a szerelőjükkel aki azt az infót adta, hogy a cég számított rá hogy a kábelt ki húzhatják majd a villanykarókra, de az Eon ezt nem engedélyezte, mondván nem bírják el az oszlopok. Vagy allitson a kábel szolgáltató erős új közös oszlopot, vagy állítson újat magának.  Ez nyilván jelentős többlet költség a szolgáltatóra nézve.

Viszont ahogy látható a képen is, jelentős összeget felhasználtak a támogatásból. És hogy meddig jutottak? Gyakorlatilag semeddig. A varosban 10 éve üzemelő hálózatukat fejlesztgették, hogy a koax hálózat ne roppanjon össze este 8kor amikor mindenki a neten lóg. A város azon része(i) ahol nincs kiépítve semmi, ott nem kezdtek bele az ég világon semmibe. Pedig nem kis területről beszélünk.

Én ebben a témában írtam egy levelet a kivitelezőnek mert megláttam a helyi újságban egy cikket amit csatolok ide.

A témája, mikorra várható, hogy elkészül a kiépítés, az elkészüléshez képest mikortól lehet használatba venni az optikai hálózat adta szolgáltatásokat.

Ha érdekel a válasz erre akkor megírom.

 

image.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@tgabe25

Ezzel a hírrel megleptél hisz se a telekom weboldalán nincs róla infó. És a helyi újság se érkezett hozzánk mostanában.

Kábeleseket ugyan láttam néhol dolgozni, de mivel telekomos autó nem volt így meg se gondoltam hogy ők fejlesztenek.

Igen légyszives kerdezz utána, és annak is hogy a fejlesztés a város egész területét érinteni fogja-e? 

Köszönöm szépen! ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Telekom szakértő írta:

Szia!
Az oldal abban az esetben ad bővebb információt, ha már pár hónapos távlatban van a keresett címen a fejlesztés, ilyenkor erre vonatkozó tájékoztatást ad. Érdemes 2-3 havonta ellenőrizni a címedet a felületen, így látni fogod ha változik a kiírás. Ebben az esetben ha írsz nekünk, akkor szívesen rákérdezünk a helyileg illetékes műszaki területnél a kivizelezés és a hálózat átadás pontosabb időpontjára. ^Dániel

Szia! Köszönöm a visszajelzést!

Már írtam ez ügyben, de még nem kaptam érdemi választ, hogy várható-e és ha igen, mikor és milyen jellegű fejlesztés.

Szfv, Mártírok útja 54.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 08. 06. at 11:28, Telekom szakértő írta:

Szia! Megkaptuk illetékes kollégáinktól a választ, mely a megadott helyeken várhatóan 2020 október végére fejeződik be a hálózat fejlesztése.

Kérjük, hogy 2020 november hónapban keresd fel weboldalunkat, ezen az oldalon: kattints ide elérhető opciót és add meg címed (az oldal tetején található "ADD MEG A CÍMED!” néven) és az oldal kifogja írni és az oldal kifogja írni az elérhető csomagokat, valamint a várható fejlesztéssel kapcsolatos további információkat. Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk! További kérdés esetén keress minket bizalommal! Szép napot kívánunk! ^Zoltán

Üdv!

Sajnos még most sincs fejlemény, minden felületen csak a 30 mbit/s sebesség van feltüntetve (ami a valóságban kb a fele). 

Esetleg meg lehet tudni hogy történt valami előrehaladás a környéken ezzel kapcsolatban vagy inkább költözzek el ?  .. mert ez sajnos kín szenvedés, pláne a pandémia óta. 

Ami érdekes hogy a szomszéd kis faluban aminek a lélekszáma töredéke a miénknek és csak 2 kilóméterre van már elérhető lett a 2gigabites optikai elérés. Gondolom onnan "jön" hozzánk is majd. Tudom, türelem, vannak olyan helyek ahol még a 15mbit sincs meg, de sajnos ez ma már édes kevés és a türelmem is teljesen elfogyott a napi feszültség miatt.

Hozzá kell tennem hogy online rendszerben dolgozom és kritikusan fontos lenne tudnom hogy valós-e a közeljövőbeli fejlesztés vagy csak egy tervezett dolog és igazából fogalma sincs senkinek semmiről. Ez utóbbi dolgot a telefonos kollégák és személyes ügyintézők miatt írom, jóformán ahány érdeklődésem volt ezzel kapcsolatban, annyiféle választ kaptam és egyértelmű hogy nem férnek hozzá olyan adatokhoz amikhez talán Önök, Ti igen.

Az idei évben négyszer kaptam ígéretet 2-3 hónapos előrejelzéssel hogy mikor történik változás, ez utóbbi jóslat is sajnos megbotlott. 

Korlátlan mobilelőfizetésem van nálatok, de a vírus helyzet óta megnőtt forgalom miatt sajnos teljesen megbízhatatlanul működik a környékünkön, így ez sajnos nem opció a kiváltásra. 

Így kérem, ha valaki tud valami tűzközeli infót a fejlesztés állapotáról, segítsen nekem. 

Pereszteg, Fő utca, Győr-Moson-Sopron megye

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...