anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.734 válasz erre a kérdésre

21 perce, btz írta:

@Farao

De ez a csomag árban kb ott van, ahol a régi 10,20 megabitesek, tehát nem változott semmi, továbbra is azt kapja ugyanazon az áron, valaki pedig lehet, hogy jobban is jár. 

Az előbb úgy néztem hogy spec. kedvezmények miatt ha most újra kötném egy ezressel többe kerülne mint most :-) letöltési sebességnél meg 8 mega a plafon. Talán a feltöltési sebesség javulna :-)

De mindegy is. Amire lejár a hűség (még 1.5 év) még sok minden lehet :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Szegények

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz hytas, meg eda panelház lakók viszont rendesen megszívják. Bonding és vdsl2 kizárva így meg max 20 mbit.  Pesti ismerősnél  hytas adsl 20/1 -et tud a vonal iptv miatt 15/1 1hd 2 sd stream. Ott az optika készen viszont ilyen Bermuda háromszög mert nem tudják bekötni.  Így Msan átterhelés se lesz pedig 650méter a hurokhossz , de nem baj 12 -en szívnak... Egyszer csak megoldódik :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fel is van tüntetve, hogy adsl2+ területeken a sebesség kevesebb lehet (nem éri el a maximumot) . 10,20 mbps.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Vadló írta:

Meg tudná mondani valaki, hogy a balassagyarmati járásban mikor fejlesztenek hálózatot? Konkrétan egy kistelepülés, Herencsény fejlesztése érdekelne, miután a szomszédos községben, ahol a telefonközpont működik, már évek óta elérhető a 10-15 mega (5 km távolságra van), nálunk pedig csak 1. Ezen osztozunk, a kapacitás véges, internet csomag XS, információt nem kapunk. Örülnék, ha valaki tudna válaszolni! Üdv!

Annyi információval tudok csak szolgálni, hogy  Balassagyarmaton optikázik a Telekom fele kész van már.  Annyira nincs messze tőled, bár nem tudom hol ki fejlesztet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

30/5 -ig ami egy érpáron a csövön kifér :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

De ez a csomag árban kb ott van, ahol a régi 10,20 megabitesek, tehát nem változott semmi, továbbra is azt kapja ugyanazon az áron, valaki pedig lehet, hogy jobban is jár. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tojásfejű

Sajnálatos módon a honlapon szereplő elérhető sebességek erősen tájékoztató jellegűek. Hívd a 1414-et, ahol pontosabb információval szolgálhatnak. 

Nemrégen új díjcsomagok bevezetésére került sor, ahol a legkisebb csomag maximum 30/5 mbps sebességet tesz lehetővé, de hálózati viszonyok függvényében sajnos kevesebb is lehet. 

A közeljövőben minimum 30/7 mbps sebességet nyújtó hálózatnak kell létesülnie (2018 végéig). Mivel ez csak új maximum 30/5 mbps sebességet ígérő csomag és nem hálózat,  ezért ezzel sem most sem a jövőbben nem lehet "takarózni" , így kijelenthető, hogy nem az említett szándékkal lett átírva, mert semmi értelme nem lenne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, Tojásfejű írta:

Köszönöm a választ!

Egy érdekességet vettem észre a telekom oldalán. A településemen 10 megabites letöltés elérhető, ilyen netem van itthon és az oldaluk is ezt írta. Most beírtam lakcím alapján 30 megabitet ír a lakhelyemre. A településemen semmilyen látható fejlesztést nem csináltak, nem kábeleztek, semmit, szóval ez a sebesség csak amiatt lett átírva 10 ről 30 -ra, mert papíron annyinak kell lennie?

A telekom módosította a csomag kínálatát, és a legkisebb csomag a 30 megás, ezért jelenik meg nálad is ennyi. De a garantált ugyanúgy 1 megabit. Ez az egész egy nagy ***** vakítás. Véleményem szerint ez még sok konfliktust fog szülni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Vadló

Nem a Magyar Telekom fejleszt pályázati pénzből. Pontosabb információkért keresd a pályázat nyertes szolgáltatót. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a választ!

Egy érdekességet vettem észre a telekom oldalán. A településemen 10 megabites letöltés elérhető, ilyen netem van itthon és az oldaluk is ezt írta. Most beírtam lakcím alapján 30 megabitet ír a lakhelyemre. A településemen semmilyen látható fejlesztést nem csináltak, nem kábeleztek, semmit, szóval ez a sebesség csak amiatt lett átírva 10 ről 30 -ra, mert papíron annyinak kell lennie?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tojásfejű

2018 végéig, azaz 2018 dec 31

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2018-ig megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte."

Itt azt írja, hogy  A projekt várható befejezése: 2018. augusztus 31.

http://www.mvmnet.hu/sajtokapcsolat-galeria/kozlemenyek/szupergyors-internet-program/

Most akkor még sem kell befejezniük 2018 -ra az internetfejlesztést?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg tudná mondani valaki, hogy a balassagyarmati járásban mikor fejlesztenek hálózatot? Konkrétan egy kistelepülés, Herencsény fejlesztése érdekelne, miután a szomszédos községben, ahol a telefonközpont működik, már évek óta elérhető a 10-15 mega (5 km távolságra van), nálunk pedig csak 1. Ezen osztozunk, a kapacitás véges, internet csomag XS, információt nem kapunk. Örülnék, ha valaki tudna válaszolni! Üdv!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Frissítettem a technológiánkénti elérhető sebességeket bemutató táblázatot. Koaxnál ED2 terület sebességeit kihagytam!

Ha valaki még kiegészíteni kérem ne tartsa magában :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@gyurka76

Azon amin eddig. Hacsak nem fejlesztenek önerőből, amire nem sok esély van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
57 perce, btz írta:

@gyurka76

Mindkét szolgáltató fog szolgáltatni.

A Telekom is fog optikán szolgáltatni vagy csak a réz hálózaton?

57 perce, btz írta:

@gyurka76

57 perce, btz írta:

@gyurka76

Mindkét fog szolgáltatni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@gyurka76

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
36 perce, btz írta:

Üdv @gyurka76

Sajnos a Siófoki járásban nem a Telekom nyert fejlesztésre pályázatot, így a Telekom részéről nem várható fejlesztés, legalábbis ennek a projektnek a keretében nem.

Köszi megtaláltam valami Opticon kft. akkor ezek után ők fognak szolgáltatni ha lesz optika vagy ugyan úgy a Telekom!ginop_3_4_1_15_2016_00199_b_fekvo_nyomdai.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @gyurka76

Sajnos a Siófoki járásban nem a Telekom nyert fejlesztésre pályázatot, így a Telekom részéről nem várható fejlesztés, legalábbis ennek a projektnek a keretében nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
33 perce, gyurka76 írta:

Sziasztok azután érdeklődöm hogy Ságváron várható-e fejlesztés mert engem felhívtak a Telekomtol  100MB netet felajánlották én azt mondtam hogy jó. Ki jött egy alvállalkozó közölte hogy nem valósítható meg mert nincs ér pár. Ő felajánlotta a gyorsító opciót de közölték vele telefonba hogy a Telekom rendszere nálam nem engedi.

Várhatóság kicsit bő kérdés, ezerrel dolgoznak a kiépítéseken, országszerte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok azután érdeklődöm hogy Ságváron várható-e fejlesztés mert engem felhívtak a Telekomtol  100MB netet felajánlották én azt mondtam hogy jó. Ki jött egy alvállalkozó közölte hogy nem valósítható meg mert nincs ér pár. Ő felajánlotta a gyorsító opciót de közölték vele telefonba hogy a Telekom rendszere nálam nem engedi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Erről nem tudok konkrétumokat. Van valahol egy lista, amin szerepel, hogy melyik településnek hány lefedendő végpontja van, ha majd meglesznek a járásonkénti pénzösszegek, akkor abból ki lehet sakkozni nagyjából, hogy főleg melyik falura/városra lesz fordítva az összeg, hogy konkrétan melyikre mennyi, az még a SZIP I.-nél sem publikus nagyon, ott is csak járásra lebontva tudom (ph blogomon lista is van róla)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Szentendre konkrétan egy vicces sztori volt. Nem sikerült minden végpontot lefedni üveggel, amit le is fedtek az meg társszolg terület. Óvárosrészen meg maradt a oda rohadt vdsl. Gondolom más településeken is volt ilyen.

ui azt lehet tudni hogy a járásokon belül melyik falvak/városok kapnak pénzt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most