Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
On 2016. 01. 18., zoloka1984 said:

idén lesz vagy jövöre nagyobb internet? pl  70 80 megabites csomagok? már a többi szolgáltató egekben 100x gyorsabbak mint a tnél

Szerintem a feltöltési sebességek vannak a vicc kategóriában. 20 mega mellé adnak 1 mega feltöltést. Ezt egy egyszerű Skype hívás 90%-ban el is viszi.

Aztán az egy másik kérdés, hogy más szolgáltatónál már 20 megás csomagok sincsenek, cserébe a 30-40 megás olcsóbb, mint a T 20-asa. Ja, és van mellette feltöltési sebesség is.

Nagy cégnél lassan mennek a dolgok, nem veszik észre, hogy le vannak maradva, mint a borravaló. Nagy területet fednek le, ezért sok az előfizető, nekik ez teljesen jó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A 20/1 az adsl2+ átlagos teljesítési határa. Nem tud mellé 10 megabites feltöltést adni, mert technloógiailag nem lehetséges. Vdsl2-n lehetséges lenne nagyobb feltöltés, már tavaly volt is róla egy elmélkedés, hogy meg emelik némileg a sebességeket, nem lett belőle semmi, mondjuk most az 50 megabit letöltés mellé 15 megabit feltöltést adnak. Koaxos technológián sincs sok lehetőség elszaladni a feltöltésekkel, még az egyik nagy konkurenciánál is 500 megabit mellé csak 22 megabitet tudnak adni. Optikán meg azért jó feltöltést adnak a letöltés mellé, ott a 20 megabithez 10 megabit feltöltéstnadnak, ha jól tudom, a 120-ashoz pedig 50-et.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

A 20/1 az adsl2+ átlagos teljesítési határa. Nem tud mellé 10 megabites feltöltést adni, mert technloógiailag nem lehetséges. Vdsl2-n lehetséges lenne nagyobb feltöltés, már tavaly volt is róla egy elmélkedés, hogy meg emelik némileg a sebességeket, nem lett belőle semmi, mondjuk most az 50 megabit letöltés mellé 15 megabit feltöltést adnak. Koaxos technológián sincs sok lehetőség elszaladni a feltöltésekkel, még az egyik nagy konkurenciánál is 500 megabit mellé csak 22 megabitet tudnak adni. Optikán meg azért jó feltöltést adnak a letöltés mellé, ott a 20 megabithez 10 megabit feltöltéstnadnak, ha jól tudom, a 120-ashoz pedig 50-et.

Optikai internettel egyedül csak a vDSL tudna versenybe szállni... vagy pontosabban másképp fogalmazva a vDSL-ből többet lehet kihozni mint a koaxból...

de találtam egy ellentmondást a hozzászólásodban, az 50/15 egy viszonylag új csomag vDSL-en, így emeltek rajta... de mint látható már 50/15-ről beszélünk, míg amit említettél 500/22 arányaiban rosszabb.

Csak ne felejtsük el a hátrányokat is, a réz viszonylag nem stabil, és a torzítás/zajosság a válaszidőre is hatással van.

Optikát azért szeretjük, mert ha valahogy mégis elfogy a sávszél, akkor sem ugrik 9999-re a válaszidő, mint mondjuk réz esetében. Sőt, te magad az optikai internetet válaszidőben nem is tudod szinte kinyírni, maximum a kábelezés megsértésével vagy éppen a modem/router meghibásodásával.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lehet azt mondani rá hogy az 50/15 egy új csomag, hisz az is a NetMánia XL, akárcsak az 50/25 az optikán. Legalább is nézőpont kérdése hogy új csomagnak vesszük, vagy csak az XL csomag dsl verziójának, hasonlóan az optika XL verziójához.

Én még nem láttam 9999-es válaszidőt sávszél elfogyás esetén sem, ilyet hol láttál vagy hol olvastál ilyenről?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

Nem lehet azt mondani rá hogy az 50/15 egy új csomag, hisz az is a NetMánia XL, akárcsak az 50/25 az optikán. Legalább is nézőpont kérdése hogy új csomagnak vesszük, vagy csak az XL csomag dsl verziójának, hasonlóan az optika XL verziójához.

Én még nem láttam 9999-es válaszidőt sávszél elfogyás esetén sem, ilyet hol láttál vagy hol olvastál ilyenről?

ADSL-en bármikor lehet produkálni...

Lépj fel egy játékszerverre, indíts el egy torrentet, tölts full sávszélességgel... ki fog akadni a pingszámláló 999-nél vagy ha tovább számol akkor többnél. A valós ping ennél jóval nagyobb ilyenkor.

vDSL: Új csomag, hiszen vDSL-en új. Ne hasonlítsd az optikához.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A 20/1 akkor is kevés. Persze tudom én, hogy ez üzlet, és akinek kevés az 1 mega feltöltés, az váltson nagyobb csomagra, hiába elég a 20-as le.

De ha megnézitek a két másik díjcsomagot, 30/5, de még az 50/5 sőt, még a 120/10 is jobb arányú, mint a 20/1 vagy 10/0,5. A két kis csomagnál nagyon alul van mérve a feltöltés. 10/1 és 20/2 már optimálisabb lenne. De csak álom marad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, fgabor87 said:

A 20/1 akkor is kevés.

Régebben én is felvetettem hogy az ADSL akár 20/3 Mbps-re is képes ha AnnexB -ről AnnexM -re váltanának. egyébként a VDSL-t kenterbe veri az ADSL 1-2km távolságon..  De többen is leszóltak hogy erre a sebességnövelésre semmi szükség... :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Tamas586 írta:

Régebben én is felvetettem hogy az ADSL akár 20/3 Mbps-re is képes ha AnnexB -ről AnnexM -re váltanának. egyébként a VDSL-t kenterbe veri az ADSL 1-2km távolságon..  De többen is leszóltak hogy erre a sebességnövelésre semmi szükség... :(

Egy másik fórumban írták, hogy voip esetén annex j is van, csak az voip mellett használható.

145697_digi_2.jpg

A képen egy voips előfizető modem értéke látható. Adsl2+, annex J. Látható hogy adsl2+ esetén is 1911 kbps-t vinne a vonala feltöltés irányban.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na azt hiszem megértettem. Tehát a két legkisebb csomagon azért van ilyen alacsony feltöltési sebesség, mert ezek vannak forgalmazva ADSL területen, ott meg nem tud többet 1-nél. De erre van a garantált sebesség nem?
Vagy mivel ott beállítani sem tudják 2-re, ezért nem is írhatják ki, hogy 2?
Valahol láttam úgy csomagot, hogy pl 20/2-es, ADSL esetén 20/1.

Na de mindegy, ezen úgysem fognak változtatni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 órája, Tamas586 írta:

Ez ugyebár már mindenkinek a saját butasága... ha nem tudja beállítani a saját torrent kliensét..

Valamit nem veszel figyelembe, ebben az esetben számoljunk egy 2,5 Mbps-es ADSL internettel és azzal hogy nem torrentet használ a user, hanem valami más eszi meg a netét...

Én csak válaszoltam a kérdésre, hogyan lehet horribilis pinget összehozni ADSL-en, mert ott azt állt, hogy ez számára nem világos, hogy lehetséges.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Deino said on 2015.12.31.:
  • Senki sem gondolta hogy a T úgy késik a projektekkel hogy közben a fele pénz
  • amit erre szántak egész évre még mindig nem fogyott el.  Itt ahol én lakom itt
  • sem jelent még meg a T, de I. negyedévre ígérték a kiépítést. Nincs mit
  • magyarázni ezen.


Még mindig várom hogy lehessen 30-as csomagom a mostani 20as helyett ami valójában csak14Mbps...

A szerelőktől megtudtam hogy ha a közeli dslam dobozba beraknának még egy kártyát akkor már lehetne vdsl-em, de erre nem adnak pénzt, hiába van betelve a dslam, kénytelenek a távolabbi (2km) dobozból adni az adsl-t.. :(  (BP Pestimre)

5152501741.png adsl2_www.kepfeltoltes.hu_.png adsl1_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálunk kisfaluban somogyban elérhető az 50Mb/s. igaz annyi szerencsénk van az Isten háta mögött, hogy ide épült egy telefonközpont a faluba. Tegnap váltottam 30as netre mert az elmúlt heti szakadozások miatt (ami eddig sosem volt jellemző) a szerelő( bár nem kértem, és a szakadások is megszűntek, szóval vagy valami átmeneti hálózati hiba vagy modemöregedés {8 éves lesz nyáron} lehetett az ok)  lekorlátozta a 20as ( ami kezdetben 17-18al, mostanság pedig 16,4 Mb/s-el ment stabilan, a 20on valahányas ping 40 valamennyire emelekedett) netet 12 megára. Mivel az ügyfélszolgálatos kisasszony szerint ez teljesen totáltökjó érték és nem tud mit kezdeni vele, mi pedig nem akarunk 20 áráért 10es netet így váltottunk. A szerelő szerint stabilabb lesz, bár eddig se volt gond a stabilitással hisz 200 méterre lakunk nyilegyenesen az utcánkba lévő központtól, és ezen a szakaszon a miénkkel és az önkormányzatéval együtt max 4 db internetelőfizu lehet. Azt tudja valaki esetleg, hogy mennyi ideig szokott tartani az ilyen átállás, msot ugye digitalizálnak valamit, vdsl modemet küldenek (szereld magad) stb...?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi86
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, Tamas586 said:

És hogy nehogy valakit megtévesszek a 4650 Ft = 6200 Ft -al valójában...   :(

adsl4_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ezt nem tudom hogy neked hogy jött ki.

Hűségnyilatkozat nélkül  is a  20 Mbit/s    5300 Ft/hó

2 év hűséggel  magába a 20 Mbit/s már csak 4000Ft/hó 

2év hűség és egy alap vezetékes telefon előfizetés plusz 20 Mbit/s 3520Ft/hó 

telekom hűség.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...