Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@crepleewolf

Ezt tőlük kéne megkérdezni, hogy miért nem tudják. Mint írtam, az én esetemben minden tudtak, minden úgy ment, ahogy annak kb általában menni kell. Lehet hogy egy újoncot fogál ki, aki nem volt annyira képben ezzel azzal, mondjuk ez nem mentség, de ilyesmi is előfordulhat. Ezért is mondom hogy hívd fel újbol őket, hátha ezúttal egy tapasztaltabbat fogsz ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, btz írta:

@crepleewolf

Ezt tőlük kéne megkérdezni, hogy miért nem tudják. Mint írtam, az én esetemben minden tudtak, minden úgy ment, ahogy annak kb általában menni kell. Lehet hogy egy újoncot fogál ki, aki nem volt annyira képben ezzel azzal, mondjuk ez nem mentség, de ilyesmi is előfordulhat. Ezért is mondom hogy hívd fel újbol őket, hátha ezúttal egy tapasztaltabbat fogsz ki.

jó,felhívom őket.

amúgy az a noname fehér modem kb 7 éve már csak füstgenerátornak jó.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

3-5 év alatt az ilyen cuccokban elromlanak a kondik, ha nincsenek újrakondizva akkor tönkremennek sajnos, van hogy az adapterük romlik el. Ezeknek a routerek, modemek ilyek, bár nem egyszer hallottam olyant is hogy 7-8 évig tökéletesen működőképes volt egy egy darab. Nekem átlagban 5 évig bírták a modemeim, routereim. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hali!Az már jót jelent (várható mostanában új net) ha a "városban" (Enying) hírdetőtáblákon hírdetik a fejlesztést és t-com-os autó járkál hangosbem*****val?jó lenne már mert ez a mostani adsl 2016-ban elég vicces.

Még egy kérdés.Kalász net is van itt ami ugye a telekomhoz tartozik,tavaly optikát húztak az oszlopokon,viszont hallani azt is hogy csak vdsl lesz.Hallott valaki valami infót hogy nagy átlagban milyen típusú netet építettek ki?

köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!


Szeretnék én is magyar telekomos lenni de az utolsó oszlop majd 600 méterre van a házamtól. Volt rá példa ismerősi körömben hogy 1-2 segédoszlopot leraktak ha volt új megrendelés és messze volt az oszlop.

Nade hozzám sok sok oszlop kellene.... lásd kép:

Kép

Optinet még nincs, de az ADSL-el is megelégednék egyenlőre.

Van rá esély hogy fejlesztés keretében kiviszik oda az oszlopokat?

Ha magam a kertek alatt elhúzok pl egy optikát ( ha lesz optinet) vagy jelenleg egy rézdrótot akkor hajlandóak rákötni az oszlopnál " egy csak úgy jött" drótra?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahogy nézem szerintem ezek nem létesíthető címek így jelenleg. Amennyiben meg felelsz az összes követelménynek szerelvények alapanyagok stb stb és  be szerzed a szükséges engedélyeket nincs akadálya. 

- Ezt meg csinálja az MT ingyen ha lát potenciált arra hogy vissza jön az  a pénz, ha a nagy építkezés keretében házhoz viszik nálad akkor nagyon de nagyon szerencsés vagy. 

- Van a másik opció ki számlázza neked ezt a 500 x méter szerelést a T amit nem akarsz ki fizetni mert olyan számokról beszélünk. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kép alapján nincs sok szomszédod, ami baj mert anonymus által felvázolt első lehetőség szerintem nem játszik. 

A második lehetőséget látom reálisabbnak. Ami biztos, hogy több százezer forintot kostál, mert az általad kertek alatt kiépített vezetékre biztos nem csatlakozna a T.

Alternatívaként marad a mobilnet...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mobilnet nem jó mert nincs elég térerő, nagy antennával is megbízhatatlan és áramszünetben mint írtam nem megy a mobilhálózat.

A telekom annyit írt hogy csak a belterületen tervezi az optikát, de amitől oszlop vagyok az már rég külterület + én még fél km-re vagyok tőle.

Ja és rajtam kívül senki nem kötne rá, szegények mint a templom egere, meg amiket látsz szomszédokat, fele össze van dőlve... :-(

A házi vezetékezés meg minden papír nélkül működne, tehát én dugiba kihúznám a zsinórt a t oszlopához, nekik csak rá kéne kötni.


Csak kérdés megteszik-e?

 

Mert pl réz esetén fennáll a veszélye hogy zajokat vagy villámokat visz be a hálózatba az én szabálytalanul kiépített de működő hálózatom, de pl optikánál ha lesz akármilyen szarul viszem az sem zajt sem villámot nem visz be nekik... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem, a címem nem létesíthető, még most sem. 
Ahonnan az áram jön onnan jön is net, ktv koaxon, uniós támogatással behúzták de nagyon ***** a rendelkezésre állása.

 

Én stabil és olcsó gyors netet akarok. Ezért gondoltam a t-home-ra mert az adsl is náluk nagyon stabil volt, áramszünetben és vígan neteztem szünetmentesről. Pedig 20km-es környéken nem volt áram.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elérhető nálam az 50mbit net hobolban sajnos töbsször is megrendeltem de nem akar megvalósulni nem tudom mért igazából valami hiba van állítólag azért nem megy nálam valaki segítség megköszönném 2016 év elején észt hozzá kell tegyem fejlesztés is volt a faluban állítólag? De 2015 szeptembere óta csak várok rá hogy menyen már eléggé unalmas a várakozás!!! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...