Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
14 perce, anonymus írta:

Köszi! Rögtön itt vagyok az elsőkben.

Jelent valamit az hogy sötét szürke háttérrel van ellátva, valamelyik meg fehérrel?

Szerk.: ja igen... a megyénkénti elkülönítés :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zeli
észrevétel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért az érdekes, hogy a térkép alapján a szüleim települése tudja a 30 megát minden utcában. A valóságban a 20-at se tudják kipréselni és van olyan utca ahol semmit nem tudnak. De ez a helyzet a környező településeknél is, hogy 20 megánál nem tudnak gyorsabbat. Az a gyanúm ebből nem is lesz nagyon fejlesztés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, géza22 írta:

érdekes hogy csongrádmegyébe és kőrnyéken falvakba telekom 25 éve nem fejleszt internetet optika kábelre  2018   30megát elérjük mindig csak budapesten nagyob városol min miskolc 

Budapesten és a Megyeszékhelyeken sem olyan rózsás a helyzet mint azt te gondolod! Újpesten pl. elég botrány az internet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv

Valaki eltudná magyarázni ,hogy az a térkép amin azt mutatja hol van internet mi alapján készült vagy egyáltalán mit mutat. Mert szép és jó hogy ahol találtak egy lakást oda raktak egy pöttyöt de a valóságban ahol én lakom nem lesz internet egy hamar.

Én nyíregyházától 1km-re lakom említették hogy az utcában is lesz internet ebben a digitális Nyíregyháza programban ez még múlt évben volt, azóta érdeklődtem hogy mi is lesz ebből a t-mobil boltjában ott azt mondták ,hogy kb. 2025ig ne várjak internetet.  Viszont sok helyen ahol már volt internet oda pedig behúzták vagy olyan helyre ahol senki nem lakik. Van azért ahol tényleg most kerül be az internet és elsőnek ez volt hirdetve hogy ahol nincs internet oda kerül bevezetésre. Szeretném kérdezni akkor mi értelme van ennek? Mert ezt felháborítónak tartom hogy ahol lenne rá igény oda nem fejlesztenek mert egyszerűbb 3-4. szolgáltatónak menni ahol már van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Caligin írta:

@Sz.Dávid

A térkép egy országos felmérési folyamat végeredményét mutatja. Számos hiányosságot tartalmaz. Az első körös pályázatok viszont ennek alapján kerültek kiírásra.

...

Most van körülbelül kereken egy éve hogy a térkép nem változott, pedig eközben többek között legnagyobb léptékben a Telekom is több várost lefedett, pl. a 29-es körzetben. Ha rávetítenénk a körzetre, akkor látható lenne a régi, és a mostani is, és meglepő lenne a különbség...

A Telekom önerőből több "sárga" helyet is lefedett, és nagyjából az eddig bejelölt összes sötétkéket pár kivétellel lefedte a többi meg elvileg még folyamatban van... és azóta még csak 1 év telt el!

Bár azt sajnálom hogy ezt a térképet azóta nem frissítették sehogy, elvégre nem csak a T lépkedett előre, ezeket az adatokat a térképet karbantartó cég bekérhette volna és akár havi vagy negyedéves periódusban frissíthetné a térképet.

A 29-es körzet pedig elég összetartó és hangot adó közösség, vagyis nem csoda, hogy külön helye van, jó magam pedig egészen magas körökig elfutottam az ügyben... (gyakorlatilag már nem volt feljebb).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem, és köszönöm a választ. De én hol tudom megnézni hogy ha itt tényleg van internet a térkép szerint akkor mi érhető el? mert vezetékes tuti nincs , mikrohullám az lehet mert jelenleg is ez van nekem de pont ez a gond hogy elég sűrűn található fa és véges ennek is az ideje. A szomszéddal meg nehéz megegyezni a fa kivágásáról(kedvességből még ültettet párat az internet sávba). Ezért bíztam ebben a telekomos beruházásban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Sz.Dávid írta:

Értem, és köszönöm a választ. De én hol tudom megnézni hogy ha itt tényleg van internet a térkép szerint akkor mi érhető el? mert vezetékes tuti nincs , mikrohullám az lehet mert jelenleg is ez van nekem de pont ez a gond hogy elég sűrűn található fa és véges ennek is az ideje. A szomszéddal meg nehéz megegyezni a fa kivágásáról(kedvességből még ültettet párat az internet sávba). Ezért bíztam ebben a telekomos beruházásban.

Nincs szolgáltatói lebontás, azaz az nem teljesen publikus hogy a világoskék területen ki biztosítja a 30 Mbit/sec-et. Az is lehetséges, hogy egy adott helyen kék jel van 30 Mbit/sec+ és nem csak egy szolgáltató nyújtja, hanem akár 3 is. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Újabb érdekes cikk.

Mondjuk várható volt hogyha 2020 30 Mbit/sec, akkor nem állnak meg ezzel és mennek tovább, 2025 100 Mbit/sec. Távolinak tűnik, de ha azt nézzük hogy 2020-tól számolva, annyira nem is távoli... Meg sok esetben a 30 Mbit/sec csak trükközéssel lehet meg, így pedig ez az opció is kikerül majd.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Rave002

Ha vdsl2-es eszköz van nálad, akkor ha egyéb probléma nincs, akkor már nemsokkal a megrendelés után mennie kéne. Én pl egyszer 50-esről váltattam vissza 30-ra és már a voip telefonbeszélgetés is megszakadt mert azonnal újraszinkronizált a HGW és beállításra került a 30/5

 

Más:

Az Itcafe szerint 2017 tavaszán megkezdődhetnek a hálózatépítések

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdemes lett volna már az elején magasabbra tenni a lécet a 30 mbps-nél, legaláb annyira, hogy ilyen 40/10 csomagokkal ne lehessen kijátszani, vagy a térképkészítésnél kritériumnak megadni azt is, hogy kék pötty csak ott lehet, ahol elérhető áron (mondjuk 7-8000 ft alatt van az a 30 mbps csomag) van kínálva.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

it ahol lakom falun otvan fő optikakábelt csak utszába lég koxkábel van ami  nem telekom csinálta meg hanem t-kábel csináltmeg lakoság hozájárult  és ez szég megszünt és telekom átvet benüket  csak telekomnak lekelene cserélni koxkábelt optikakábelre  eszt nem akarja telekom ere várom 4 éve  megcsinálja  igy halad csiga sebeségel 20 év mulva lesz kicserélve optika kábelre

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

telekom most már optikakábelt fejleszti nem koxot néz meg csonrádmegyébe és falvakba  holvan kiépitve optika kábál lakoságnak szegeden és kőrnyéként és falfakba 25 nics néz meg budapesten ot 10éve van és aszok élvézik uj teknikák  én szeretném élvezni telekomnál leg korszerüb internetet  optika háloszat nem szeretném 20évet várjak rá  optkika internet leg gyorsab mint koxkábelen mert nagyon lasu mert it falun tőbszolgáltató lene legaláb 5-8 akor lehetne választani  mert it 2 van aszok  csak 1 van telekomnak optikakábel csak utcákba nics kiépitve optikábel vezeték  és szomorú telekom számára  én már kértem épitséki  telekomnak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

mert  szeritem telekomnak optikakábelen mene internet és koaxon mene digitális kábeltv mert telekom szuperen adja szolgáltatás digitáis kábel tv aszon adnák HD   is  és nekelene iptv boxoka üzemelteni  és lakoság sporolná  vilanyon  digitis kábel akinek tőb tv van  aszok tudják használi  csak telekom erőteti iptv   szeritem megkeleni szünteni iptv szolgáltatását  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

koax kábelen hány szolgáltatás megy  mén analog digitális tv internet  iptv ez fölősleges    mért optikán lehet adni digitális tv és internetet  sok tizezer nyugdijas van telekomnál aki nem nagyon ért iptv keszelését  és bónyólút mert régen csak analog volt joban szereték egyszerüb volt keszelés   2015 oktoberba digitális kábeltv válto telekom nagyon üdvőzőltem és szeretem volna iptvről digitális kábeltv váltani csak nem lehet rosz huzása volt telekom számára    mert telekom digitális kábelt tv  tőkéletesen  adja  gratulálok telekomnak őszes dolgozonak 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...