Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
41 perce, géza22 írta:

koax kábelen hány szolgáltatás megy  mén analog digitális tv internet  iptv ez fölősleges    mért optikán lehet adni digitális tv és internetet  sok tizezer nyugdijas van telekomnál aki nem nagyon ért iptv keszelését  és bónyólút mert régen csak analog volt joban szereték egyszerüb volt keszelés   2015 oktoberba digitális kábeltv válto telekom nagyon üdvőzőltem és szeretem volna iptvről digitális kábeltv váltani csak nem lehet rosz huzása volt telekom számára    mert telekom digitális kábelt tv  tőkéletesen  adja  gratulálok telekomnak őszes dolgozonak 

Este van vagy csak én értem félre, a te ellentmondásaidat?

Azt állítod hogy szeretnél optikai hálózatot, mert neked a koax nem jó... ugyanakkor  az iptv-t sem szereted, jó neked a Digitális TV.

Ezzel az állítással csak az a gond, hogy optikán nincs digitális TV, csak IPTV. Vagyis ha esetleg a jövőben optika lenne ott, akkor a Digitális TV sem működne nálad. Most kb. minden úgy van ahogy számodra a legjobb...

Koax hálózat van, elérhető a 120 Mbit/sec és még mellé Digitális TV-d is lehet... Mi a gond ezzel? Semmi... mert ha optikád lenne Digitális TV-d nem lenne az 1x 100%.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

btz irtam meglehet oldani optika hálaszatra rá teni DVB-C digitális tv és egyetérték vele és telekom megtudja oldani vanak okos mérnőkők ot és nem kelene iptv használni  és bérelni   és sok milio áramot meg sporolna telekom előviszetők  és csatlakoznák hogy minél keves áramot fogyasztan lakoság  telekomnál is  csak pl telekom van 400000 előviszetője és nem használnák iptv szetboxot  tőb százmilio áramot sporolna lakoság és nemkelene szerelőnek javitani  iptv ere kelene átérni telekonak digitális kábeltvre  mert asz nemkel javitáni és job képje van mint iptvének hangja egyforba nálam 10 szol hangerőn 26 csatornán ami digitális kábeltv megy és optika kábelenis mene  ere kelen vini telekomnak  fejlesztésre remélem olvásák  telekom vezérigaszgatonak küldőm levelet 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anonymus írta:

Az érdekelne hogy jött fel a dvb-c kell a népnek onnan hogy azzal indult hogy nála nem megy a 120, mert ahhoz optika kell. 

Gondolom akkor a konkurencia oldalát sem nézegeti, hogy HFC koax hálózattal az 500 Mbit/sec is simán hozható, csak feltöltésben kell kompromisszum az optikával szemben, illetve ott van még majd az ED 3.1 amivel az a szerény feltöltés is megemelhető.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, anonymus írta:

Mikroszegmentált területeken cmts majd később modem csere és megy az ED3.1, annál a cégnél. Remélem a T is vmi normális formába faragja át a Hfc hálózatot jövő héten meg tudom :D

nem tudom hogy a Sagecom az birja majd a 3.1-et valami frissítéssel, vagy oda új eszköz kell majd? csak mert akkor felesleges volt ezt kiadni :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem a Sagemcom nem képes 3.1, és így hirtelen nem is vagyok benne biztos hogy Sagemnek van e 3.1-es eszköze. Maga a Sagem a 24/8 csatorna forgalmát képes össze kötegelni és ki adni az efinek. Persze az a 24 nem 24 iptv miatt de ez most mindegy is szerintem. Nagyobb gyártók közül talán a Tc-nek vannak kint ED3.1 képes modemjei bő fél éve, de ezzel a gyártóval meg egyéb gondok vannak.

 

Legtutibb az lenne ha csak vasat vennénk és szoftvert a cégcsoport írná, pl optikai modem vesz a DT meg a MT is akkor közösen írnak egy saját szoftvert rá stb stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mondjuk itt egy cikk a Sagemcomtól ED 3.1 képes eszközről van szó...

Sagemcom DOCSIS 3.1 media gateway can operate simultaneously DOCSIS 3.1 and DOCSIS 3.0 32x8. It includes the last generation Wi-Fi 4*4 11ac wave 2 for 5GHz, 4*4 11n for 2.4GHz, and implements MU-MIMO advanced Wireless technology.

F@st 3890

03/21/2016

De ha ez megint 2 év vagy 3 akkor nem vagyunk előrébb :D 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekünk a  FAST3686 modell van :((  Igazából mindegy is legtöbb helyen olcsóbb lenne optikát ki húzni, koax helyett  sokba fájna az átalakítás nem is biztos hogy megéri.

 

Egy újabb bevásárlás ?  hááát hosszú és érdekes történetek lennének erről beszélni :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
51 perce, anonymus írta:

Nekünk a  FAST3686 modell van :((  Igazából mindegy is legtöbb helyen olcsóbb lenne optikát ki húzni, koax helyett  sokba fájna az átalakítás nem is biztos hogy megéri.

Egy újabb bevásárlás ?  hááát hosszú és érdekes történetek lennének erről beszélni :D

Én azt gondolom, ha már kiépítik a hfc hálózatot, akkor meglesz ott is az 500 Mbit/sec. (vagyis meglehet)... Ha esetleg az mégsem lenne elérhető rajta, akkor is az annál egyel kisebb csomag mindenképp (pl. 250 vagy 300 Mbit/sec).

Ugye most 2018-as céldátummal számolunk hiszen a közleményben is az szerepelt, ott 500 Mbit/secről volt szó, szóval, ha nem adják ki koaxon csak a 300~-at az még nem gond...

Utána gondolom egy ideig állnak majd a csomagok egy újabb sávszélesség emelésig, ekkor pedig már olcsóbb lehet a végleteket is leoptikázni, ahogy te is írod... de egyelőre a hfc megoldás sem rossz (mondhatjuk hogy az optikai hálózat alapját húzzák le vele koax területen is, úgyhogy a jövőben is hasznát lehet venni a mostani hfc-s technológiának).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, géza22 írta:

hiába fejleszti telekom iptv sok idős eber nem tudja keszelni iptv esztis telekomnak figyelembe kel veni  és digitális kábeltv optikára rakni egyszerüb keszelni idős emberek  eszt nem csinálja akor sok előfiszetőket vesziteni fog telekom

Ugye az meg van hogy a műszerész kollégák, meg mutatják az előfizetőknek hogy kell használni a szolgáltatást ? Legyen az idős vagy fiatal, ismerek olyan szerelőt aki többször is meg tette ugyan azzal az efi-vel. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 10. 02. at 16:41, anonymus írta:

Mikroszegmentált területeken cmts majd később modem csere és megy az ED3.1, annál a cégnél. Remélem a T is vmi normális formába faragja át a Hfc hálózatot jövő héten meg tudom :D

Egyébként még volt a T-nek egy előadása, ahol az jött le, hogy a legjobb megoldás a koax kiváltására az a DEEP FIBER nevezetű dolog:

 

123456.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs arról valami infó, hogy megközelítőleg a kábelnet hálózat a Telekomnál mekkora is?

Csak mert volt egy lista a Telekom oldalán... de eltűnt és a legtöbbje az Budapest volt, ott meg ha jól tudom optikásítás megy, szóval én úgy veszem észre, hogy eleve nincs akkora koax hálózat, hogy megérje azt hosszú távon külön technológiai hálózatként fenntartani...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Konkrét település számot nem tudok mondani mert egy cmts több települést és el tud látni. Budapest vegyes üzem lesz üveg lesz msan de lesz ahol a meglévő koax hálózat marad meg.  De elég népes előfizető tábor van koax hálózaton, persze ebbe benne van a Ed2 területek is, jah meg a társzolgáltatóink területe. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, Deino írta:

Nincs arról valami infó, hogy megközelítőleg a kábelnet hálózat a Telekomnál mekkora is?

Csak mert volt egy lista a Telekom oldalán... de eltűnt és a legtöbbje az Budapest volt, ott meg ha jól tudom optikásítás megy, szóval én úgy veszem észre, hogy eleve nincs akkora koax hálózat, hogy megérje azt hosszú távon külön technológiai hálózatként fenntartani...

Itt Dunántúlon a nagyobb városok közül  például Kaposváron van T-Kábel, Győr körzetében bajszos vizi állat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bele-belehúzott a T idén is, bár még nincs vége az évnek.

Térképen a 29-es körzet.

De bele-bele kell húznia a dolgokba! Azért kicsit nagyra törő tervei vannak a T-nek, ma még csak mosolygunk rajta!

2018: hálózatépítési projekt ugye, sávszélesség emelés, all ip egész Európában.

2019: 400 Gbps szélessávú internetsebesség  xD (no komment)

2020:  illetve 5G hálózat, amivel 10.000 Mbit/sec-es sebesség érhető el max O.o (ezt se kommentelném)

Így este ezeket furcsa olvasni, nem tudom hogy alszok-e már vagy sem. Nem tartom kizártnak a dolgot, de ma 2016-ból kiindulván, lassan 2017-be átlépve, ezek még kimondva is nevetségesen hangzanak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

én csak aszért irok mert csonrádmegyébe 25 éve  nem fejlesz optikára telekom nézmeg budapesten  telekom fejlesz és vidéken nem  otvan hogy 2015 beveszete oktobet dvb-c  ami tőkéletesen mükődők és én ara akartam előfiszetni digitális kábeltv  és nem lehet és ezután mit csinált telekom csongrádmegyébe és vidéken megszüntete  digitális kábéltv előfiszetés  leg első  máshol medig mükődig digitális kábeltv   mindig aszt mondom hogy digitális  kábeltv tőkéletesen adja telekom  mért kelel rá erőltetni iptv  telekomnak    mert ahol egyszolgáltato van vidéken kedves anonymus  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...