Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Igen csak azt felejted el de *****ira hogy ott az optika juhuuj de arra nem lehet csak úgy rá kötni az efit. Budapesten a társasházakba is optika megy be és analóg telefon van meg adsl 30 éve kiépült rendszer,  még sincs mindenkinek gigás nete mert úgy kb semmi nem alkalmas rá. Wifi fon na ne nevetes megsugom neked az vdsl mellet megy csak jelenleg :DD

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 perce, btz írta:

@anonymus

Lehet, hogy ez a tény valami trauma ként érte és nem tudja feldolgozni :) Hogy mire kell neki, talán én is kérdeztem már, de nem kaptam vissza olyan választ, amire azt mondtam volna, hogy igen, neked ehhez gigabites net kell.

Pedig ha gigás netre vágysz akkor valami célodnak kell lenni hogy mit akarsz vele. Nálunk 120 sincs mert így nyheee  drágább de felfele annyival nem ad többet. Én pl ilyesmi indokok miatt nem váltok feljebb.

Épp most, géza22 írta:

hogy fogja  telekom 1000 megabit  internete adni koax kábelen

ED3.1 olvass utána ...

Épp most, Roli82 írta:

Ismét a régi nótát fújja de azt baszik le írni, hogy konkrétan melyik településen lakik, csak azt tudja hajtogatni hogy Csongrád megye... :D

 

Neeeeem baj legalább beszélgetünk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 perce, Roli82 írta:

Egyébként meg Nagykereskedelmi Szélessávú Kábel Hozzáférés Szolgáltatás már 250/20 netet is kínál a Telekom Májustól koaxon,idővel lakossági bevezetésre is lehet számítani...

Nah akkor itt a vissza nem térítendő alkalom rendelje meg a nagykertől a 250-et az is több mint  a 120

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@géza22

Ha megadod a pontos címed a weboldalon, akkor nem is ajálja fel. :)

De ennyi erővel a 30 megabiteset sem kéne felrakni, mert azt sem tudja szolgáltatni mindenkinek.

Vagy inkább semmit, mert valakinek szolgáltatást sem tud nyújtani.

Innentől pedig ez a ne rakja ki elvárás egy nonszensz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, géza22 írta:

aszért irok hogy telekom válaszoljon  és nem mond meg mit irok anonymus   nem rakja fel telekom honlapon 1000  internet előfiszetés  ha őszes telekom előfiszetők nem tudja elérni magyaroszágon 2017 

Istenments hogy meg mondjam mit írj hisz mondani se tudnám mert most is írok. MEg mért jó nekem hogy megmondjam neked mit írsz ? Szerintem nekem nem jó.  Tudod a vélemény olyan hogy van mindenkinek de nem érdekel mindenkit. Szerintem elég korrekten válaszoltunk már elég sokszor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, btz írta:

@géza22

Ha megadod a pontos címed a weboldalon, akkor nem is ajálja fel. :)

De ennyi erővel a 30 megabiteset sem kéne felrakni, mert azt sem tudja szolgáltatni mindenkinek.

Vagy inkább semmit, mert valakinek szolgáltatást sem tud nyújtani.

Innentől pedig ez a ne rakja ki elvárás egy nonszensz.

Ott van feljebb a az élő példa Monostori úti kolléga nála Netmánia XS-t válalal a T. Akkor ilyen netet kéne adni mindenhol 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
11 perce, géza22 írta:

kedves  roli82 csonrádmegyébe szeged és vidéken o nics optika kábel megcsinálva  20 éve nem tudja elérni telekom előfiszetők 

Hódmezővásárhelyi vagyok szóval tudom, hogy nincs és nem is lesz mert koaxos terült, 120 meg van max jelenleg. A gerinc viszont optika...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@anonymus

Igen, ott a kék is, aki orrba szájba tolja a gigabitjét minden reklámfelületen ahol tudja, közben a reklámot megnézők 80%-a igénybe sem tudja venni.

Vagy ott a 3 betűs, a hiperszuper boxával, meg wifis cuccával, ami kivágja az ablakot a térerejével.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...