Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 5/5/2019 at 13:50, Busz írta:

Mint írtam egy régi TSZ lakótelepen lakom, várostól 7,5 km-re. Gerinckábel futhat közvetlen mellettünk mellyel a környező falvak vannak összekötve.
Csak PSTN vonal van itt ami a vezetékes telefonon kívül semmi másra nemjó.

16 lakást jelent illetve több vállalkozást is. 
De még a google sem tudja a címünket helyesen, a telekom sem mert szerinte a HRSZ szerint van net de mégse.

A kérdésem az hogy hogyan lehetne a tudtára adni hogy ittvagyunk és hátha felhúznák az optikát nekünk?

Vagy kapunk egy régi leszerelt dslamot akármi?

A többiek már előttem is írták, némileg költséges lenne. Optikát nagyon kevés eséllyel (lehetetlen) adnának, ha a városban is xDSL van még. Még nagyobb településekre se húzzák be a réz kábelt, mert egyszerűen nem éri meg, vagy nem lenne rá igény. :) (Utóbbit kétlem. ?)

Marad a mobilnet, mint megoldás, vannak már korlátlan csomagok, flottában is, viszonylag kedvező áron. Persze ez a lefedettségtől is függ, de most már vidéken is elég jó a hálózat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm mindenkinek a választ!

Az egyik baj hogy kevesen vagyunk, a másik baj hogy abból a kevésből sem hiányzik mindenkinek a net, a cégek elvannak a műholdas nettel is..

Ha lenne olcsóbban jobb biztos váltanának meg a lakók is, de nem törik magukat nagyon, tehát beszállás a költségekbe nem nagyon lenne.

Tudom hogy nem rentábilis de hát pont az ilyen helyekre adná a pénzt az unió elvileg nem? Uniós pénzből beleférne, ez a program lényege.

De az hogy más falvakban a ***** kábelnet mellé kihúzták a réz ADSL tetejére az optikát arra azt mondom az nagyobb pazarlás mintha hozzánk húztak volna be egy kábelt..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, Busz írta:

Mobilnetes csomagban meg még most sincs korlátlan csomag számítógépre amivel torrentezni is lehetne pl.

Van olyan, csak nem a Telekomnál. Egyébként érhető, miért tiltott mobilneten. Nagyon sok forgalom, nameg lehal a hálózat, ha sokan torrenteznek. (Kékeknél ez volt, mikor bejött a HD csomag.)

A korlátlan SIM valós hátránya amúgy az, hogy csak mobilban használható tudtommal. Szóval az a járható út, hogy mobil hotspottal megosztod a netet, de ez is elég kompromisszumos, viszont ez az egyetlen - szerintem - járható út. 

14 órája, Busz írta:

a cégek elvannak a műholdas nettel is..

Nem pont témába vágó, de... Műholdas net - köszi, nem.:D Használtam, attól még a 3G-s mobilnet is jobb, stabilabb... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A holnapi naptól a Telekom hálózata önöknél is elérhetővé válik! Éppen ezért a holnapi naptól (05.08-05.10-ig) kezdődően a Magyar Telekom munkatársai mindenkit felkeresnek az otthonaikban, így lehetőség van bővebb információra szert tenni a szolgáltatásokkal kapcsolatosan.
Egyéb információ az alábbi telefonszámon...

Nem tudjátok, ha csak netet akarok és ha házalótol rendelem kapok e kedvezményt, vagy rám akar tukmálni más szolgáltatást is ? Nekem csak netre van szükségem, abból adnak e kedvezményt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Azorjd írta:

A holnapi naptól a Telekom hálózata önöknél is elérhetővé válik! Éppen ezért a holnapi naptól (05.08-05.10-ig) kezdődően a Magyar Telekom munkatársai mindenkit felkeresnek az otthonaikban, így lehetőség van bővebb információra szert tenni a szolgáltatásokkal kapcsolatosan.
Egyéb információ az alábbi telefonszámon...

Nem tudjátok, ha csak netet akarok és ha házalótol rendelem kapok e kedvezményt, vagy rám akar tukmálni más szolgáltatást is ? Nekem csak netre van szükségem, abból adnak e kedvezményt?

D2D ügynök a becses neve, azoknak a kollégáknak akikre gondolsz! Igen nekik vannak speciális ajánlataik, amiket csak ők adhatnak. Az ő céljuk az lesz, hogy te egy fullos magentát kössél. De ha csak egy netet kötsz annak is örülni fog. Viszont nem tudom milyen területen laksz, de ha van valami kedvezményes havidíj ott. Akkor azt CSAK csomagban kapod meg. Tehát Pl egy net + vezetékes telo olcsóbb lesz mint egy csak net.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
16 órája, Busz írta:

Magyarul így jártam, ott soha nem lesz vezetékes hálózat.

Hello @Busz, sajna így valahogy :( rövidtávon jó lenne ugyan, de hosszútávon nem kell, mert ha van nálad 4G, az javarészt már most kiváltja (a korlátlan persze még drágább belőle), és az 5G is a nyakunkon (1-2-3 év?). ezekkel a vezetékelést, furkálást is megúszod

16 órája, Busz írta:

Mobilnetes csomagban meg még most sincs korlátlan csomag számítógépre amivel torrentezni is lehetne pl.
 

az van, amit abit írt, vagy ezt meg tudod bolondítani azzal, hogy veszel az előfizetésedhez egy Multisim-et. azt valami mobil modemben vagy a számítógépedben is használhatod (ha jól tévedek, nincs rá eszközkorlátozás, de majd a tagtársak javítanak, és valószínűleg anyagilag is jobban jársz vele, mint a bántóan drága, cserébe gyengécske műholdas vagy mikrós nettel)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Milliós összeg? Úgy számoltam 100 ezer lenne az anyagköltség 500 méterre.
Persze ha én szerelném fel. 

De egyenlőre nem olyan helyen lakom csak agyalok. 

Amúgy ezek az optikai modemek mennyire hordozhatóak? Tehát ha pl megrendelem futrinka utca 2-be, bekötik, de én mondjuk a futrina utca 122-ben dugom be egy oszlopi elosztóba akkor működne?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Busz

De te nem építkezhetsz közterületen , szóval arról, hogy te szereled fel az felejtős. Szóval ott van, hogy először is meg kell terveztetni a hálózatot egy mérnökkel, már annál a résznél bőven egymillió felett vagy :) Utána pedig amit még említettem: munkások költsége, logisztikai költségek, nmhhh illetékek, díjak , e-építési napló hozzáférési díj és még ki tudja mi ami még közbejön.... Szóval magánemberkét felejtős.

Nem, szerintem a PPPoE szerver azonnal kiszúrná, hogy nem a helyeden vagy, na meg még bírságot is kapnál, ha valaki bejelentené, hogy közművekkel mókolsz egy oszlop tetején :D 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

Pont azért lehet mert ott már kiépítették. ? 

Persze nem akkora költség mint kihúzni Parlagpuszta végébe 10 embernek, de vannak más prioritások is mint a költség. Lehet hogy máshol nagyobb megtérüléstvizionálnak vagy a SZIP miatt kell odavinni az optikát stb stb

Mindenesetre nevetséges hogy 2019-ben egy 30 megás netet el lehet adni mindeféle szupergyors jelzővel. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
26 perce, Farao írta:

Ha már oszlopokról van szó...

Múltkor beszélgettem egy helyi kábel TV szerelővel, hogy mi a helyzet a beígért hálózat fejlesztéssel... (Nem telekom, de ez most lényegtelen...)
Azt mondta hogy az E-on-tól nem kaptak oszlop használati engedélyt, mondván az oszlopok nem bírnák el. Csak abban az esetben kapják meg, ha át vállalják az oszlopok cseréjét, ami sok sok millió forint... Így pár hónapig jegeli a dolgot a szolgáltató.

A vicc az egészben hogy kb az összes oszlopot a város ezen részén pár éve cserélte az E-on, természetesen új masszív beton oszlopokról van szó. A város többi részén ahol még 2008-ban kiépült a hálózat, szinte mindenhol a villanykarókon csücsül a koax és az optika.

Igeeen ez is jó sztori oldalakat tudnék róla írni. E-on É-mász stb nincs egységes elvárás mit hogyan enged fel az oszlopokra. Ami jó az egyiknek a másiknak nem... védőtávolságok se mind1 hol mekkora. (Azoknak akik fém szerelvényt raknak fel földelni kell, az is szép költség :D )  A különböző húzó nyíró erőkről nem is beszélve, amit tervezésnél ki kell kalkulálni. Ez is megy az elektromos cégnek, ők mondják rá a végső áment. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ismerősöm falujában is csak úgy engedték volna az áramhálózatra rakni ha minden oszlopot kicserél a telekom.

Nade az horror.. nomeg eleve olyanok az oszlopok hogy ha rámászol kitörik. 

SZóval áramszolgáltatónak kéne karbantartani de rátolja a telekomra. 

Telekom ehelyett ahol csak tudta rárakta a saját oszlopára.  De nem szívesen mert ahol lehet a telekom is az áramhálózatra rakja mondván ha kitörik akkor az áramszolgáltató pik-pakk helyreállít. :-)

Szóval ha még fizetni is kell jobban megéri a telekomnak az áramhálózatra rakni.

De visszatérve az eredeti kérdésre, házilag lehet-e venni, készíteni fél km-es optikai kábelt amit elfogad a modem?


Tehát bekötik egy ismerőshöz én meg onnan elvezetem magamhoz. Magánterületen. Elvi kérdés, de megoldható? :-)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, Busz írta:

Ismerősöm falujában is csak úgy engedték volna az áramhálózatra rakni ha minden oszlopot kicserél a telekom.

Nade az horror.. nomeg eleve olyanok az oszlopok hogy ha rámászol kitörik. 

SZóval áramszolgáltatónak kéne karbantartani de rátolja a telekomra. 

Telekom ehelyett ahol csak tudta rárakta a saját oszlopára.  De nem szívesen mert ahol lehet a telekom is az áramhálózatra rakja mondván ha kitörik akkor az áramszolgáltató pik-pakk helyreállít. :-)

Szóval ha még fizetni is kell jobban megéri a telekomnak az áramhálózatra rakni.

De visszatérve az eredeti kérdésre, házilag lehet-e venni, készíteni fél km-es optikai kábelt amit elfogad a modem?


Tehát bekötik egy ismerőshöz én meg onnan elvezetem magamhoz. Magánterületen. Elvi kérdés, de megoldható? :-)

Nem valami legális megoldás... :D 
Szerintem nem működne. Akkor már inkább mobilnet, mert az kivitelezhető, és olcsóbb is sokkal. Veszel egy korlátlan/sokgigás csomagot, mellé 1-2 mobilt/MiFi-t, és már van is net. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egyenlőre még csak elméleti kérdés, nem olyan helyen lakom.

Ezért joggal, tervezéssel stb nem foglalkozom.

De sehol nem találtam meg hogy a GPON hálózatnál pl ha lekötnek az előfizetőhöz egy kábelt akkor azt mennyire lehet toldani?
Lehet-e kapni hozzá toldókat elérhető áron, illetve milyen messzire lehet elvinni?

Pl a sima PSTN réz vezetékes telefonra akaszthattam akár 500 méter kábelt is, jóeséllyel működött róla a készülék.

Mert optikai légkábelt egész elérhető áron lehet már kapni.
http://www.wireless-bolt.hu/44470-optikai-kabel-fadobon/659666-optikai-kabel-ftth-drop-1-szalas-sm


Nade hány "eres" is kellene, illetve erre hogyan lehet csatlakozót forrasztani?


Ha csak simán netezni akarnék akkor igen, jólenne a mobilnet is. Nade ha torrentezni akarok akkor olcsóbb és járhatóbb az optika a kertek alatt. :-)


Telekom nem tudom mennyire rugalmas, de pl a ***** a 200 méterre lévő szomszéd utcába ( 3 villanyoszlop táv) sem volt hajlandó bekötni a koaxos netet, elutasították az igényt. 

Tehát még azt sem mondják hogy járulj hozzá x összeggel és akkor bevisszük... 

Telekom legalább ha csak 1-2 segédoszlop hiányzik ők lerakják.. ingyen.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Busz írta:

Egyenlőre még csak elméleti kérdés, nem olyan helyen lakom.

Maradjon is elméleti kérdés...

1 órája, Busz írta:

De sehol nem találtam meg hogy a GPON hálózatnál pl ha lekötnek az előfizetőhöz egy kábelt akkor azt mennyire lehet toldani?
Lehet-e kapni hozzá toldókat elérhető áron, illetve milyen messzire lehet elvinni?

Lehet, sc/apc csatlakozó megy lakossági ügyfélnél rá. Lehet toldani házilag is. Ezt így nem lehet megmondani... X bejövő jelszint van, hol jobb hol rosszabb. Amilyen a hálózat kötések stb stb. Mennyire volt precíz a szerelő aki nálad járt meg ilyenek,  Ugyebár két hullámhosszon van jel adás és vétel. Mind a kettő más mértékben csökken a távolság növekedésével.  Így ez egy több ismeretlenes egyenlet hogy meg lehessen mondani hogy ahova te gondolod és bekötik. Onnan számolva milyen messzire lehet elmenni. 

 

2 órája, Busz írta:

Mert optikai légkábelt egész elérhető áron lehet már kapni.
http://www.wireless-bolt.hu/44470-optikai-kabel-fadobon/659666-optikai-kabel-ftth-drop-1-szalas-sm

Nade hány "eres" is kellene, illetve erre hogyan lehet csatlakozót forrasztani?

Jah a kábel olcsó jah, de a szerelvények kötések stb stb nem. Ez meg megint egy jó kérdés, paszolom. Nem tudjuk hol helyezkedik el a tápterületen így pasz. átlagosan /12 kábelt használunk. 1x12 szálas, 2x12 szálas stb stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az oszloptartó kampó is drága, a feszítők, az oszlopról nem is beszélve ha kell.

1/12? 

Az utcában ami ki van húzva vékony kábel arra hány előfizetőt lehet bedugni maximum?

AMúgy a telefonközponttól mért távolságot kell nézni, vagy ennél már nem azonos a réz telefonközpont és a forrásjel központ?


Mert pl ahol a réznek van a központja ott pl nem láttam ásásnyomot illetve a központba be sincs kötve az optika. Szóval ez nem onnan jön mint a réz, de nem tudom hol hozták be a faluba.

De erről még a szerelők sem szívesen beszélnek.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
28 perce, Busz írta:

Az oszloptartó kampó is drága, a feszítők, az oszlopról nem is beszélve ha kell.

1/12? 

Az utcában ami ki van húzva vékony kábel arra hány előfizetőt lehet bedugni maximum?

AMúgy a telefonközponttól mért távolságot kell nézni, vagy ennél már nem azonos a réz telefonközpont és a forrásjel központ?


Mert pl ahol a réznek van a központja ott pl nem láttam ásásnyomot illetve a központba be sincs kötve az optika. Szóval ez nem onnan jön mint a réz, de nem tudom hol hozták be a faluba.

De erről még a szerelők sem szívesen beszélnek.  

Oszloponként 8-at az a maximum amire terveznek de ritka nagyon, átlagos inkább az oszloponként 4 efi. 

Igen is meg nem is, Annyi csavar van benne hogy elindul a jel és mire elér az ügyfélhez. Akkorra kerül olyan jelszint tartományba  hogy alkalmas legyen valamire. Mert ugye ez egy full passzív rendszer, ha olyan jelszinten adna a központ ami tökéletes az efinek. Az mire oda ér az efihez csillapodna annyit hogy semmire nem lenne jó. 

Nem véletlen, üzleti titok még az is hogy hol milyen szabad hely van a föld alatt. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok, lenne egy kérdésem, nekünk 30  Mbit/s-os az otthoni internetünk, de ilyen 2,5 - 5 amit tud... :D A településtől 3 km-re lakunk, ahonnan jön a net rézkábelen. Ha elvileg a településen elérhető ez a sebesség, akkor ide, hogy-hogy nem tud kijutni? Ez a táv annyira hosszú? 

Minden éveben, évek óta... reménykedem, hogy egyszer valami történik, de szerintem ez egy álom marad... :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Szilárd21

Idézem az ÁSZF-t a Net S Plusz-al kapcsolatban. 

"Az előfizetői hozzáféréseken rendes körülmények között általában elérhető, illetve aktuálisan elérhető sebességértékeket a 
hozzáférés típusa, az adott vonal műszaki paraméterei és az adathálózat pillanatnyi forgalmi viszonyai, valamint a központtól
való távolság határozzák meg. Amennyiben ezek alapján az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség 
értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy Szolgáltató a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozza a kínált 
értékben, hanem annál magasabb sebességű szolgáltatást is elérhetővé tehet. VDSL technológián, VDSL üzemmódban 
működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100 Mbit/s is lehet.
*ADSL hozzáférés esetében, valamint Perkáta kábelhálózattal ellátott területein a kínált letöltési sávszélesség maximum 20 
Mbit/s; kínált feltöltési sávszélesség maximum 1 Mbit/s. 
**A Szupergyors Internet Program keretében fejlesztett területeken a kínált letöltési sebesség 30 Mbit/s, garantált letöltési 
sebesség 7,5 Mbit/s, kínált feltöltési sebesség 6Mbit/s, garantált feltöltési sebesség 1,7 Mbit/s, VDSL technológián, VDSL 
üzemmódban működő központi egység használatával, IPTV használata nélkül."

Tehát a lényeg a Net S Pluszban, hogy sebességed a rendes vonali körülmények szerinti sebesség. VDSL esetén lehet akár 100mbps is, annaknellenére, hogy a kínált sebesség 30mbps. ADSL esetén maximum 20mbps vagy amennyit a vonalad hibamentes állapotban elbír.  Konklúzió : Gyakorlatban nincs 30mbps-re beállított csomag DSL technológián, mindenki annyit kap, amennyit a vonala hibamentes környezetben fizikailag teljesíteni tud. 

Ebben az állapotban sebességnövelést csak a rezes szakasz rövidítésével lehetne elérni, azaz az optika közelebb hozatalával vagy a teljes házig optikázással. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
30 perce, Szilárd21 írta:

@btz https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/net-s-plusz nekünk még is ilyen van :D

De akkor ezek szerint, soha nem lesz értelmes netünk... :D

De ha sokan laknak a környéken lehet egyszercsak lesz netetek. Én is tudok olyan faluról ami nem is volt bent a terveken, aztán egyszercsak jöttek húzni az optikát. :-)

Én most több mint 7 km-re lakok a telefonközponttól.  Be se kötötték az ADSL-t, mondták nincs is értelme. Ittvan lent egy kép, ez mutassa hogy a végén már méterek is számítanak.
Amúgy én is a digitális jólétes

 https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/digitalis-jolet-alapcsomagok 

30 megás csomagot rendeltem.
ADSL-adsl2-speed-against-distance.png

 

Aztán nem légvonalban kell mérni, kábelhosszban.. :-(  És gondolom fogalmad sincs hol a központ ahonnan a neted jön. 

Ha 2,5-5 mega között ingadozik akkor érdemes esetleg a modem és a telefonaljzat között a kábelezést csökkenteni, minőségire cserélni, illetve az ADSL modemek csereberélésével is lehet próbálkozni, valamelyik jobban bírja a távolságot. :-)

Apropó, nem értem a telekom miért nem hoz létre egy ilyen 5 megás ADSL csomagot töredék áron?   Mert akik faluszélen laknak vagy én most egy régi TSZ lakótelepen ahol nincs semmi más net, mobilnet ugyanúgy lassú mint az adsl ami 1 megát sem tud.. ott esetleg versenyképesebb lehetne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...