Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
13 perce, McBelaba írta:

Csak az furcs, hogy egy távközlési szolgáltató, aki állítólag igényes, precíz munkát véget, komoly szakemberei vannka, ilyen konkány munkát végezzen, vagy végeztessen el. Ha alvállalkozó csinálta, akkor meg kell keresni és egyértelműen közölni vele, hogy ha legközelebb ilyen munkát végez, akkor nem velük fognak szerződni.
 

Erről nem fogk veled vitatkozni, egy - két kommentel lejebb leírtam hogy mi az elvárt.  Műszakilag az elvárt módon javították a kábelt. De látom csak a kötözködés megy neked semmi más.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 06. at 13:40, anonymus írta:

Milyen házak ezek ? Simán benne van hogy nem elérhető, a nem mondhatom el melyik településen. (Sorry)  Több ilyen ház csoport kimaradt sajnos. Pusztán azért mert nem sikerül időben útbontási engedélyt szerezni.

2015-ös bejegyzés volt :D Amúgy sima lakóházak a lakhelyemen, ahol VDSL volt, most már optika minden. Csak nem értettem, a logikát hogyan lehetséges, hogy ugyan az a VDSL hálózat hogy képes szolgáltatni 30mbpst két szomszédos házra, köztük egy olyan házzal, ahol nem. És a törzskábel ugyan az volt.
Nekem bármit elmondhatsz, legalábbis privátban, érvényes még a titoktartásim T-vel, vagy ez valamilyen másik rendszer hétpecsétese? 

 

Ekkor: 2020. 01. 06. at 13:40, anonymus írta:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Sziasztok! Békéscsabán a Korona utcában lakunk. Jelenleg ADSL hálózaton kapjuk 10Mbit/sec sebességgel az internetet. Ez a max sebesség amit tudnak szolgáltatni. Várható, hogy szeptemberig ténylegesen fog valaki szolgáltatni gyorsabb sebességgel? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szcsaba66
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, szcsaba66 írta:

Sziasztok!

Sziasztok! Békéscsabán a Korona utcában lakunk. Jelenleg ADSL hálózaton kapjuk 10Mbit/sec sebességgel az internetet. Ez a max sebesség amit tudnak szolgáltatni. Várható, hogy szeptemberig ténylegesen fog valaki szolgáltatni gyorsabb sebességgel? 

Szia! Egy másik topicban válaszoltam.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 08. at 12:19, anonymus írta:

 

 

Nem szeretném védeni a céget, de pár dologra tudnék reagálni. 

Ez teljesen jogos, rézes hálózat éves két éves feémérése végignézése régóta nincs meg sajnos. Inkább csak életben tartás a cél legikább. Míg pl koaxon x időnként végigmennek a hálózaton.

 

Kéne hogy legyen, sok engedély kell hozzá :(

 

Műszakilag egy zselés gyantás zsugorcső az elvárt gyorsjavítás esetén. Vagy bogyózás és azt egy dobozba. 

Képkivágás.PNG

Ahol  teljesen át lett már minden terhelve ott bontásra kerül. Idén több településen bontásra kerül a rezes leedő, ezekről sajnos nem adhatok bővebb információt.

Elsődleges a meglévő oszlopra pakolni, de ebbe a településrendezési terv beletud szólni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Réz elbontása? Telefonfülkéket is optikázzák?? :-)

Illetve szerintem minden településen maradt pár lefedetlen külterületi ház vagy utca ahol még van réz de nincs optika.

Akkor őtőlük is leszedik?  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
23 órája, Busz írta:

 

Réz elbontása? Telefonfülkéket is optikázzák?? :-)

Illetve szerintem minden településen maradt pár lefedetlen külterületi ház vagy utca ahol még van réz de nincs optika.

Akkor őtőlük is leszedik?  

Ahol minden ügyfél lekerült a rézről ott indul csak a bontás el. Ahol maradt ügyfél ott nem indul bontás. Telefonfülkék jah hát igen kellenek nagyon :D Ahol a törvény engedi ott bontják el őket. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok nem éppen ehhez  fórumhoz illik a kérdésem ezért elnézést kérek viszont a kérdésem azlenne hogy nemrég felhívtak hogy lejárt a hűségidőm mondtam hogy ezzel tisztában vagyok csak neten nemtudok hosszabbítani hűségidőt illetve csomagot váltani mivel azt írja jelenleg nagyobb internet csomag nem elérhető nálunk lényeg a lényeg beszéltem egy telekomos ügyintézővel aki foglalt nekem időpontot az egyik közeli telekom üzletbe illetve kaptam egy kódot tőle sms-ben aztmondta ezt valami gépbe kell bepötyögjem ha belépek az üzletbe és akkor azonnal sorra kerülök de utánanéztem a dolognak és ott meg vmi olyasmit ír hogy sorszámot kell húzzak a telekom alkalmazásban nos a kérdésem a következő ezt a kódot amit kaptam tőle sms-ben hova és milyen gépbe kell bepötyögjem... eddig bementem az üzletbe és megvártam a soromat ezt a kódozást most nemnagyon vágom hogy miez... Előre is köszi a választ és hogy elolvastad! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 13. at 22:32, anonymus írta:

Belépsz az üzletbe lesz egy érintőkijelzős számhúzógép. Annak lesz egy olyan menüpontja hogy időpontra érkeztem, azt kiválaszotod, kérni fog egy kódot. Megadod neki amit kaptál, utána ad egy sorszámot ez után pár másodpercel megszólal a Telekom szignál és valami ilyen szöveg hogy "Üdvözöljük időpontra érkezett ügyfelünket" ez után azonnal látni is fogod melyik ablaknál várnak téged. 

Nekem ilyen volt pár hete :D 

Uh köszi szépen legalább 2 éve volt amikor utoljára voltam náluk az üzletben személyesen azóta változott pár dolog :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, feca126 írta:

Ahogyan @zeli is írta nincs meg a 30Mbit/s. ezt a központhoz közel készítettem amikor "nyugalmasabb" időszak volt, VDSL Bonding. 2x 3x ilyen távol is rengetegen laknak. Sajnos számomra is érthetetlen miért nem szerepel a térképen a település.  Arról nem is beszélve hogy ez a ping siralmas és a sebesség is esik ha hétköznap este vagy vasárnap délután van...

Másik kérdés:  SZIP 2.0-nál nem 100Mbit/s a minimum követelmény? Ezt hogy tudják megoldani, ha a 30Mbit/s is távol áll a valóságtól?

bonding.png

Másik kérdésedre igen a válasz. https://itcafe.hu/hir/szip_2_0.html A szélessáv fogalmát és alsó határértékét elég tágan kezeli a Magyar Telekom.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
18 perce, Busz írta:

 

Nekem a héten az egyik brigád közölte hogy leszednek minden rezet, minden optika lesz ne aggódjak.  De ahogy elnéztem szinte minden településen maradt pár ember rézen ahol kihúzták az optikát, tehát egyenlőre ugyanúgy üzemeltetni kell a rezes központot akkukkal, klímásokkal, fűnyírócégekkel stb stb. 

Van rendes PSTN hálózat saját oszlopokkal mégsem került rá optika, több utca kimaradt a volt településemen is.  SZerintem egy jódarabig még párhuzamosan fog menni, hacsaknem a meglévő rezeseknek felajánlanak mobil előfizetést kárpótlásul.

De amúgy az optikát is megnyitják majd egyéb cégek előtt is mint ahogy a rézzel kellett hogy az *****, datanet stb is ugyanazon kábelen szolgáltathatott? 

Amúgy a réznél szerintem sokkal előbb kellene leszedni a koaxot.. tudok olyan települést ahol a ***** koax mellé rakták fel a telekom optikát is. A koax meg szépen lassan elnéptelenedik de ugye a fenntartását sem termelik ki a meglévő előfizetők. Nos most nem tudom a ***** vagy fejleszt optikára vagy lekapcsolja és leszedi? 

Utána kérdeztem, telefonfülke marad, DE optikát kap :D Van egy türelmi időszak meg mindenféle kampány hivogatás stb. Ha nem akar ennek ellenére se váltani, kap egy levelet és az abban foglaltak szerint felomdja a rezes szolgáltatást a telekom. 

Előfordul ahol kimaradt terület ott nem lesz bontva, amíg nem kerül oda optika. Ahol az adott településen mindenhova odakerült az optika, ott lehet csak rezet bontani. 

SZIP optikánál van reális esélye ennek. 

Nah ez jó kérdés koaxot nem bont a cég :D Mndjuk az jó kérdés kinek a koaxa ? Mert ha az egyik leány cég tulajdona akkor marad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 29. at 10:47, teherwagon írta:

Hello Tonyo92, én nem emlékszem, hogy valaha is kaptam volna a hgw-ről számlát. mindenesetre nullás, így dobd be a Tés dossziédba (ha van ilyen), más teendőd nem lehet vele

Igen ezt tettem közben megérkezett végre a digitális elosztóm be is üzemelem ezis szerintem szereld magad mint az analóg vonalnál volt akkor itt ugye már nemkell a vonalat elosztani a szűrővel csak simán a bejövő vonalat rádugom az elosztóra az elosztón a phone feliratra rádugom a telefont illetve az elosztót a pcre és kész is? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
23 perce, Tonyo92 írta:

Igen ezt tettem közben megérkezett végre a digitális elosztóm be is üzemelem ezis szerintem szereld magad mint az analóg vonalnál volt akkor itt ugye már nemkell a vonalat elosztani a szűrővel csak simán a bejövő vonalat rádugom az elosztóra az elosztón a phone feliratra rádugom a telefont illetve az elosztót a pcre és kész is? 

Ekkor: 2020. 01. 29. at 10:47, teherwagon írta:

Hello Tonyo92, én nem emlékszem, hogy valaha is kaptam volna a hgw-ről számlát. mindenesetre nullás, így dobd be a Tés dossziédba (ha van ilyen), más teendőd nem lehet vele

Igen ezt tettem közben megérkezett végre a digitális elosztóm be is üzemelem ezis szerintem szereld magad mint az analóg vonalnál volt viszont ahogy a mellékelt képen látszik azt írja küldenek smst ha lecserélhetem ezekszerint megkell várjam míg küldenek egy smst hogy cserélhetem lehetséges mivel régi netmánia m csomagról váltottam net plusz csomagra

IMG_20200130_150652.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, Tonyo92 írta:

 azt írja küldenek smst ha lecserélhetem ezekszerint megkell várjam míg küldenek egy smst

Várd meg az SMS-t, mert azzal, hogy kiküldték az új digitális elosztót, még nincs fizikálisan átkapcsolva a csomagod az új díjcsomagba és a voip vonal sincs beállítva még valószínűleg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, Tonyo92 írta:

Érdekes módon még mindig nemkaptam semmi mailt sms-t róla hogy átdobtak volna az új csomagba illetve belövik lassan a digitális vonalat és belőhetem az új digitális elosztót azt írták a szerződésben hogy, 15 napon belül átraknak az új csomagba vagy ha a műszaki feltételek miatt elhúzódik akkoris 02.27 ig átkell rakniuk most még kivárom ezt a hetet viszont jövő héten felhívom őket hogy mi a helyzet múltkor bennt a t-üzletbe a csajszi annyit mondott hogy digitális elosztót kell csak bekötnöm aztán átkapcsolnak most csaknem azmiatt nemtudnak átkapcsolni mert még nem kötöttem be a digitális elosztót? :D

Hívd fel az Ügyfélszolgálatot, nem kell heteket várni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
59 perce, Tonyo92 írta:

Na köszi szépen mindenkinek a segítséget főleg neked btz végre nekemis digitális vonalam van bekötöttem az elosztót minden frankó! :)

59 perce, Tonyo92 írta:

Na köszi szépen mindenkinek a segítséget főleg neked btz végre nekemis digitális vonalam van bekötöttem az elosztót minden frankó! :)

Új sebességem: https://www.speedtest.net/result/9011555573

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 03. 26. at 1:54, Bence1997 írta:

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy a 30 megabites net Járdánházán mikor lesz tényleg 30 15 helyett? Van hír valamilyen fejlesztésről? :) 

Üdv! BAZ megye Ózdi járás. Itt nem a Telekom nyerte a SZIP-et így azt saccolom hogy a szokásos 1-6 év ilyen helyzetben. A konkurencia fejlesztésének státusáról pedig az ügyfélszolgálatukon érdeklődhetsz

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, gaborn93 írta:

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy Csepregen mikor lesz fejlesztés?

2020-ban 4 emberre 10 megás net kimondhatjuk, hogy nem sok mindenre elég...

Vas -> Köszegi járás -> Csepreg. Megvalósított VDSL fejlesztés.

SZIP: Konkurens szolgáltató. Gyorsabb internet felől náluk tudsz érdeklődni.

Telekom esetében optikázás: 1-6 év. :) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 27/02/2020 at 20:23, btz írta:

Ha van kiépített és műszakilag átadott optikai hálózat, akkor szerintem köthető szolgáltatás. De én nem látom Vecsést a kiépített optikai hálózatok között, viszont a fent linkelt KIFÜ térképen nem látok lefedetlen igényhelyet.

Vecsésen van Telekom, kérdés inkább az, hogy ő valszeg kiesik az egyszerű létesítés alól. Mint pl. Gyál, ott is van minden, de bizonyos részeken nincs egyik szolgáltató sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Honnan lehet infot kérni arról hogy mikor köt a Telekom új szerződést azzal a kábel tv szolgáltatóval akinek a hálózatát használva az internetet kapom? Látom, hogy a kábelszolgáltató már frissítette a sávszélességet érintő csomagjait, de én Telekomosként nem tudok felfelé váltani. Vid@netről van szó egyéb iránt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...