Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
27 perce, Lapa írta:

Szervusztok, 8095 Pákozd Széchenyi utcában készült a kép, az egész utcában be vannak kötve az új eszközök az oszlopokon, meg tudjátok mondani mikortól lehet rákötni?

IMG_20210101_135846.jpg

Üdv

Nagy átlag intervallum általában 1-6 hónap, ha minden amit felraktak az a helyén van. Természetesen vannak ettől eltérő, esetek is jó és rossz irányban is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Telekom Szupergyors internet Sényő települést sem érte el a mai napig sem. Nem is látni szándékot hogy valaha lesz, annak ellenére hogy már más cég kiepitette és működteti a hálózatot. Per pillanat 2021-ben 5-8 mbps sebességű a Telekom otthoni internete. Mikorra várható a településen minőségi változás? 

Köszönöm szépen. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, Zoltán82 írta:

A Telekom Szupergyors internet Sényő települést sem érte el a mai napig sem. Nem is látni szándékot hogy valaha lesz, annak ellenére hogy már más cég kiepitette és működteti a hálózatot. Per pillanat 2021-ben 5-8 mbps sebességű a Telekom otthoni internete. Mikorra várható a településen minőségi változás? 

Köszönöm szépen. 

Üdv

A település Szupergyors Internet kiépítésére pályázaton elnyerhető támogatást nem a Magyar Telekom nyerte a Nyíregyházi járásban, így nyilvánvalóan önerős piaci alapú fejlesztés nem prioritás. A Szupergyors Internet Program keretében épített hálózatról érdeklődj a nyertes szolgáltatónál. 

A Telekom ki fogja vezetni a rézhálózatokat országos szinten, de erre még néhány évet várni kell. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lassan búcsúzhatunk a rézkábeltől, annyira terjed itthon a gigabites net

"A Magyar Telekom gigabites szolgáltatásai már a mintegy 5 millió hazai végpont 40 százalékán elérhetők. Így nem csoda, hogy a cég lassan nyugdíjba küldi a rézkábeles hálózatot, amely korábban a vezetékes telefonálás, majd a DSL internet és az IPTV bevezetés platformja is volt. Ebből a cikkből mindent megtudhatsz az átállásról: még az is kiderül, mi történik a telefonfülkével akkor, ha kihúzzuk belőle a rézdrótot."

....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A pályázatot nyert cég azt mondta hogy lehetőséget kell adniuk más cégeknek az optikai hálózat használatára, mivel EU forrásból telepítettek ki. Már jó ideje itt van a hálózat a településen de még sem használja a Telekom... 🤔  És a korszerűsítés sem prioritás? De pl a Sat tvt is leepitik úgy hogy nincs másik alternatívája. Ugyanazért a pénzért jóval alacsonyabb minőséget nyújtanak majdne

33 perce, btz írta:

Üdv

A település Szupergyors Internet kiépítésére pályázaton elnyerhető támogatást nem a Magyar Telekom nyerte a Nyíregyházi járásban, így nyilvánvalóan önerős piaci alapú fejlesztés nem prioritás. A Szupergyors Internet Program keretében épített hálózatról érdeklődj a nyertes szolgáltatónál. 

A Telekom ki fogja vezetni a rézhálózatokat országos szinten, de erre még néhány évet várni kell. 

m minden téren. Váltani nem akarok ha nem muszáj mert, ha minden szolgáltatást más cég nyújtana (telefon, otthon internet, IP tv) akkor nem lenne gazdaságilag hatékony... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Zoltán82 írta:

A pályázatot nyert cég azt mondta hogy lehetőséget kell adniuk más cégeknek az optikai hálózat használatára, mivel EU forrásból telepítettek ki. Már jó ideje itt van a hálózat a településen de még sem használja a Telekom... 🤔  És a korszerűsítés sem prioritás? De pl a Sat tvt is leepitik úgy hogy nincs másik alternatívája. Ugyanazért a pénzért jóval alacsonyabb minőséget nyújtanak majdnem minden téren. Váltani nem akarok ha nem muszáj mert, ha minden szolgáltatást más cég nyújtana (telefon, otthon internet, IP tv) akkor nem lenne gazdaságilag hatékony... 

Igen, jól mondta a cég, de ez nem jelenti azt, hogy kötelezően igénybe kell vennie, erre kötelezni sem lehet a Telekomot. De ahogy ezt a másik topicban is írtam, ez akár változhat is a későbbiekben. 

A rézhálózat elérte a határait, már nem megtérülő befektetés toldozni foltozni a továbbiakban. Így mindenképpen új hálózat szükséges vagy virtuális szolgáltatásás hálózatán, amennyiben a rézkiváltás a településeteket is eléri. 

A SAT TV ott fog kivezetésre kerülni a Telekom által, ahol megfelelő alternatívát is biztosítani tud. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
47 perce, csabe írta:

Üdv, tudja valaki a Tiszavasvári járásban ki fog fejleszteni? Egy ideig * volt megjelölve a pályázat nyertesének de azóta a járás kikerült  a listájukról.

Üdv

Sajnos ezen a fórumon nem tudunk információt adni más szolgáltatók fejlesztéseivel kapcsolatban a fórum szabálya szerint. Szerintem érdeklődj a Kormányzati és fejlesztési ügynökségnél a járást illetően. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos Székesfehérváron még mindig nem igazán rózsás a helyzet. Most már ott tartunk, hogy kb. kétnaponta megszakad a net egy - egy pillanatra. Kb. hetente vagy kéthetente, teljesen random meg elmegy a net egy - két percre. Mára már odáig jutott a dolog, hogy a korábbi 26/2.4Mbitből jelenleg éppen 23/ 2.3MMbit van. Néha még ennyi sem.  Láttam, hogy a városban több helyen túrják az utakat és már beépítették a csöveket a kábeleknek, de miért olyan helyen fejlesztenek hálózatot, ahol eleve sok szolgáltató van jelen és amúgy sem éppen lassú net elérés volt? Köhöm köhöm, költői kérdés volt! Mert ugyebár itt a környéken a Telekom van monopol helyzetben, így neki ráér... Csak mi dühöngünk. Legutóbbi internetmegszakadás, szolgáltató általi router újraindítás óta eltelt idő: 129 h 35 min 29 s.

Hát nem vagyok boldog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
2 órája, ThomAce írta:

Sajnos Székesfehérváron még mindig nem igazán rózsás a helyzet. Most már ott tartunk, hogy kb. kétnaponta megszakad a net egy - egy pillanatra. Kb. hetente vagy kéthetente, teljesen random meg elmegy a net egy - két percre. Mára már odáig jutott a dolog, hogy a korábbi 26/2.4Mbitből jelenleg éppen 23/ 2.3MMbit van. Néha még ennyi sem.  Láttam, hogy a városban több helyen túrják az utakat és már beépítették a csöveket a kábeleknek, de miért olyan helyen fejlesztenek hálózatot, ahol eleve sok szolgáltató van jelen és amúgy sem éppen lassú net elérés volt? Köhöm köhöm, költői kérdés volt! Mert ugyebár itt a környéken a Telekom van monopol helyzetben, így neki ráér... Csak mi dühöngünk. Legutóbbi internetmegszakadás, szolgáltató általi router újraindítás óta eltelt idő: 129 h 35 min 29 s.

Hát nem vagyok boldog.

 

 

Szia!

Amennyiben jelenleg is tapasztalható a probléma, vagy amikor ismét jelentkezik, érdemes hibabejelentést tenned. Ezt akár itt a Fórumon is rögzíteni tudjuk a részedre ha megírod nekünk privát üzenetben az MT ügyfél-azonosítódat, valamint egy kapcsolattartó mobilszámot.

A gyorsabb ügyintézés érdekében ez ügyben fordulhatsz chat-es kollégáinkhoz,. vagy Facebook csapatunkhoz is. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 08. at 18:47, Telekom szakértő írta:

Szia!

 

Amennyiben jelenleg is tapasztalható a probléma, vagy amikor ismét jelentkezik, érdemes hibabejelentést tenned. Ezt akár itt a Fórumon is rögzíteni tudjuk a részedre ha megírod nekünk privát üzenetben az MT ügyfél-azonosítódat, valamint egy kapcsolattartó mobilszámot.

A gyorsabb ügyintézés érdekében ez ügyben fordulhatsz chat-es kollégáinkhoz,. vagy Facebook csapatunkhoz is. ^Dániel

Szia!

Köszi a gyors visszajelzést, de sajnos eddig sem jutottam előrébb ez ügyben, így nem várok javulást attól, hogy újabb hibabejelentést teszek. Többször kerestem már az ügyfélszolgálatot is, tettem hibabejelentést. Mindig azt a választ kaptam különböző "köntösbe bújtatva", hogy "ez van". Majd talán egyszer jobb lesz valamikor esetleg... Kérdeztem, hogy lehet-e behúzni még egy vonalat és bondingolni, de hát azt sem lehet, mert a hálózat túlterhelt. (ezt a választ kaptam, így, ebben a formában). Az én kapcsolatom kb. 2.5km-re van bekábelezve a régi, volt posta épületébe. A másik posta pedig kb. 800 méterre van. Nem kívántak eddig érdemben többet foglalkozni az ügyemmel. Annyi reményt kaptam, hogy talán idén valamikor majd itt is bevezetik az optikát. Amit a jelenlegi haladási ütemeket látva a városban erőteljesen kétlek. Itt nincs semmilyen más szolgáltató, szóval nem is reménykedem másban, csak abban, hogy hamarosan elérhető lesz a starlink. És ez egy megyeszékhely. Siralmas.

 

Jelenlegi kapcsolati sebesség: Actual Rate(Up/Down) 2316/23129 kbps

IPv4 Online Duration3 h 46 min 23 s
 
És nemhogy egyre jobb lenne, hanem egyre döcögősebb. Már a facebook messenger is sokszor döcögősen megy. Jó lenne legalább egy tervezetet látni, hogy mikorra várható az optikai hálózat.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek után meg aztán pláne nem tudom, hogy mit várjak:

 

Üdvözlünk digitális világunkban! Köszönjük, hogy kapcsolatba léptél velünk. (16:47)

Ügyintézőnk hamarosan jelentkezik. (16:47)

A kapcsolat ügyintézőnkkel létrejött. A beszélgetést tegeződve folytatjuk, amennyiben ez nem megfelelő, kérjük, jelezd munkatársunknak. (16:47)

 

what does "ügyintézőnk hamarosan jelentkezik" means? 😊

ThomAce, 16:56
 

asszem nem várok tovább: 😊

ThomAce, 18:15
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2 éve lazán megvolt az 50Mbit/s VDSL + Ethernet bondinggal, ma már majdnem sikerült elérnem a 16Mbit/s-et, közben elvették a bondingot... (soha nem volt IPTV-m, egy csomagváltás alkalmával leszedték suttyomban, aztán 1 évvel rá már hiába kapálóztam) köszönöm a szupergyors internetet!! Ha így haladunk még 2 év és betárcsázós lesz a netem...

Ja, és jöttök itt, hogy a 30Mbit azért nem kevés, hát igen, csak a feltöltés meg 0,5-1Mbit, ami azt jelenti, hogy egy print screent percekig töltök fel... hát még egy videót...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Patrik2991
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Patrik2991

Én is kb 8 évig szenvedtem 13-15 Mbps nettel ugyanitt. A kábelezés azóta se változott. Helyi szerelő szerint az utolsó 100m (utcai föld) kábel csapnivaló, árokásás után lesz csak gyorsabb.

Aztán mégis csak lett újrahúzás nélkül. Egy éve kb 20 percre kiesett a net (minden előjel nélkül). Mikor visszajött, az addigi 15 helyett már 95 Mbps netem volt. Úgyhogy csodák még léteznek.

Az változott hogy addig ADSL-t kaptam, onnantól VDSL-t. Bosszantó hogy annyi évig miért nem cseréltek kártyát az utcai dslam szekrényben.. Ilyen 'apróságokon' múlhat...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Screenshot_20210612_220015.jpgScreenshot_20210612_221002_org.mozilla.firefox.jpgScreenshot_20210612_221115.jpg

Sajnos vissza fejlődést látom két teljesen különböző címen. Olyan mintha vissza vonták volna a fejlesztéseket... 🙁 Először mind 2 helyen fejlesztés folyamatban. Utána egyik helyen megszünik a szolgáltatás. Másik helyen pedig mintha nem csináltak volna semmit, marad az XDSL hálózat. Pátkán a várható fejlesztést idén április és június között írták emailben még tavaly...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, Dpeti86 írta:

Screenshot_20210612_220015.jpgScreenshot_20210612_221002_org.mozilla.firefox.jpgScreenshot_20210612_221115.jpg

Sajnos vissza fejlődést látom két teljesen különböző címen. Olyan mintha vissza vonták volna a fejlesztéseket... 🙁 Először mind 2 helyen fejlesztés folyamatban. Utána egyik helyen megszünik a szolgáltatás. Másik helyen pedig mintha nem csináltak volna semmit, marad az XDSL hálózat. Pátkán a várható fejlesztést idén április és június között írták emailben még tavaly...

Mostanában sok helyen zajlanak a fejlesztések, elképzelhető, hogy csúszás van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Egyszer régen ebben a topikban olvastam olyat, hogy valamilyen módon lehet jelentkezni a Telekomhoz tesztelőnek (vagy random kiválasztanak?) olyan helyen ahol frissen építtetek optikai hálózatot, de még nem lehet rá előfizetni.

Engem érdekelne ez a tesztelési lehetőség, mert pár hónapon belül kiépül az optikai hálózat a településemen.

Mikor, hol, kinél, milyen módon kell jelentkezni, vagy érdeklődni ezzel kapcsolatban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Esetleg van valami információtok Károlyháza településről (Mosonmagyaróvári járás), hogy tervezve van-e a hálózat további kiterjesztése?
Információim szerint maga a kábel már megérkezett talán 2019-ben, de valami oknál fogva, csak egy utcában lehet rákötni.

Választ előre is köszi!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
11 órája, Dávid92 írta:

Sziasztok!

Esetleg van valami információtok Károlyháza településről (Mosonmagyaróvári járás), hogy tervezve van-e a hálózat további kiterjesztése?
Információim szerint maga a kábel már megérkezett talán 2019-ben, de valami oknál fogva, csak egy utcában lehet rákötni.

Választ előre is köszi!

Szia @Dávid92! Kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk a pontos címet (irányítószám, város, utca, házszám, emelet, ajtó) és egyeztetünk illetékes kollégákkal a területet érintő fejlesztések kapcsán. ^Levente

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt Telekom szakértő!


A mai napig sajnos nem készült el a fejlesztés. Nem látni munkásokat sem, nyoma sincs hogy csinálták volna. Lehet hogy a weboldalon fejlesztés kiirásától tényleg 1-2 év is letelik mire elkészül teljesen. Most is ki van írva a fejlesztés Pátkai címre nézve. Nmhh-n sincs semmi hír még. Valószínűleg a chip hiány is hátráltatja a munkát.  Nem lehet tudni semmit most sem?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jelentem megérkezett végre hozzánk is a gigaerős net december vége körül kábelezték újra a hálózatot nálunk és a mai nappal végre megérkezett a gigaerős net, váltottam is a 30-as netről 1000-re  akit érdekel helyileg hol történt a fejlesztés: Baranya Megye Majs egy kis falu az isten háta mögött  de végre ide is elért a normális internet :)

269979976_957522081824186_4071886569992529606_n.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tonyo92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Tonyo92 írta:

 

Jelentem megérkezett végre hozzánk is a gigaerős net december vége körül kábelezték újra a hálózatot nálunk és a mai nappal végre megérkezett a gigaerős net, váltottam is a 30-as netről 1000-re  akit érdekel helyileg hol történt a fejlesztés: Baranya Megye Majs egy kis falu az isten háta mögött  de végre ide is elért a normális internet :)

269979976_957522081824186_4071886569992529606_n.jpg

Hát az tök jó. Sajnos nálunk még mindig nincs semmi, pedig megyeszékhely és már majd egy évvel ezelőttre ígérték, hogy lesz. Persze, kötessem be az IPTV-t, mert az már van. Csak hát még egy normális net sincs, mert a 30Mbitet sem éri el még legjobb napokon sem, de majd neten keresztül kapom a tv-t... ühüm, persze. Vagy TV-zek vagy netezek? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...