Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@zeli

Ahogy írtam, mutatja a még lefedetlen lakossági, üzleti és közintézményi igényhelyeket. 

November 15-ig volt lehetőség lakossági konzultációra. Jelezni, ha a térképen eltérés van a tapasztalatokkal szemben. 

Ha nem szerepelnek végpontok, akkor az azt jelenti, hogy papír szerint lefedett a terület. A régi térképen minden lakossági pont jelölve volt, legfeljebb világoskékkel, ha a lefedettség adott volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

@zeli

Azt mutatja, hol vannak igényhelyek 30mbps -re, szolgáltatás attól még lehet. 

Akkor miért nincs rajta pl. az említett település?

Illetve azt írtad, hogy ha eltérés van a térkép és a valóság között azt november 15-ig lehetett jelezni. Egyrészt ha most jelent meg a térkép, akkor hogyan? Másrészt komolyan a lakosságnak kell jelezni (akiknek tudomásuk sincs az egészről) hogy "hahó xy település felén nincs 30mbps" és aki jelzi oda visznek fejlesztést, aki nem oda meg nem?

Még én sem, aki a témában részben tájékozott vagyok sem tudtam erről.

Akkor most mi lesz? Ennyire vicc az egész térkép és ennyire nem tükrözi a valóságot?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 19. at 21:24, zeli írta:

Akkor miért nincs rajta pl. az említett település?

Illetve azt írtad, hogy ha eltérés van a térkép és a valóság között azt november 15-ig lehetett jelezni. Egyrészt ha most jelent meg a térkép, akkor hogyan? Másrészt komolyan a lakosságnak kell jelezni (akiknek tudomásuk sincs az egészről) hogy "hahó xy település felén nincs 30mbps" és aki jelzi oda visznek fejlesztést, aki nem oda meg nem?

Még én sem, aki a témában részben tájékozott vagyok sem tudtam erről.

Akkor most mi lesz? Ennyire vicc az egész térkép és ennyire nem tükrözi a valóságot?

Rajta van a település a térképen. Lefedetlen igényhely nincs, mivel valamelyik szolgáltató bejelentette, hogy van 30mbps az igényhelyeken, ami a település nagy részén igaz is lehet, mivel VDSL település, legalábbis a Telekom részéről, hogy más szolgáltató van e, azt nem tudom.

Már régebben megjelent a térkép, az hogy most jutottam el odáig, hogy itt megosszam, arról a KIFÜ igazán nem tehet.

Nem kell jelezni, nem volt kötelező. Csak egy lehetőség volt, ez a lakossági konzultáció és ez igazán szép volt tőlük, hogy adtak egy ilyen lehetőséget is. Igaz tényleg nagyon rövid ideig tartott és egy rakat ember nem értesült erről.

A szolgáltató továbbra is jelezni tudja az eltéréseket, ahogy eddig is. Tehát a szolgáltató továbbra is kapcsolatban van a KIFÜ-vel és veled is, így az infó, ha nem is közvetlen módon, mint a konzultáció esetén, de eljuthat a KIFÜ-höz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 19. at 14:11, zeli írta:

sok olyan utca van, ahol max 8mbit/s a maximum sebesség...

Javaslom tegyél fel egy vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír ez a vonal. Ha VDSL megy ezen a településen, akkor a legtöbb helyen simán menni kell a 30 mbps-nak, de 8 megabit egy kicsit kevésnek tűnik egy ilyen helyen. Majd a printscreen megmutatja a pontos vonali adottságokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, Brada20 írta:

Sziasztok.

Mándok településen végre elkezdték az optikai kábelek elhelyezését az oszlopokra. Nem tudja valaki a projekt ütemezési dátumait, hogy mikorra várható a befejezés?

Ha minden fent van a helyén (kötődobozok, vezeték stb) akkor 1-6 hónap ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy Baranya Megyében Majs településen mikor várható fejlesztés vagy van valami oldal esetleg térkép ahol megtudnám nézni egyáltalán terveznek e fejleszteni nálunk? Jelenleg netmánia m díjcsomagom van még 20mbites telefonvonalas alap adsl net díjcsomagváltásnál néztem de azt írja nem elérhető nagyobb díjcsomag nálunk viszont érdekelne terveznek e fejleszteni errefelé valamikor előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Tonyo92 írta:

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy Baranya Megyében Majs településen mikor várható fejlesztés vagy van valami oldal esetleg térkép ahol megtudnám nézni egyáltalán terveznek e fejleszteni nálunk? Jelenleg netmánia m díjcsomagom van még 20mbites telefonvonalas alap adsl net díjcsomagváltásnál néztem de azt írja nem elérhető nagyobb díjcsomag nálunk viszont érdekelne terveznek e fejleszteni errefelé valamikor előre is köszönöm a válaszokat! :)

Üdv!

Megnéztem a települést, a Telekom nyerte el az uniós pályázatot a járásban . Sajnos nálad nincsenek lefedendő végpontok a Szupergyors Internet program keretében. Nem szerepelt már 2016-ban sem a lefedendők listájában, és a jelenlegi KIFÜ térkép is ezt tükrözi.
Megvalósított VDSL2 hálózat van a településen, ami eléri a Szupergyors Internet Program 30mbps/s hálózat követelményét.  Tegyél fel te is vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír a vonalad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, btz írta:

Üdv!

Megnéztem a települést, a Telekom nyerte el az uniós pályázatot a járásban . Sajnos nálad nincsenek lefedendő végpontok a Szupergyors Internet program keretében. Nem szerepelt már 2016-ban sem a lefedendők listájában, és a jelenlegi KIFÜ térkép is ezt tükrözi.
Megvalósított VDSL2 hálózat van a településen, ami eléri a Szupergyors Internet Program 30mbps/s hálózat követelményét.  Tegyél fel te is vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír a vonalad.

Köszi a gyors választ :) jelenleg a sebességem: 20200092778.png  

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Tonyo92 írta:

Köszi a gyors választ :) jelenleg a sebességem: 20200092778.png  

 

Üdv!

Úgy látom még a régi 20/1-es csomagod van. Szerintem válts díjcsomagot NET S Pluszra és akkor megkapod a sebességet, ami VDSL-el elérhető. Ha jelenleg is ebben a csomagban vagy, akkor kérd, hogy VDSL2-t állítsanak be neked. DSL infós adatokat pedig a digitális elosztód adminisztrációs felületén találod. Abból több mindent ki lehet következtetni, mint egy egyszerű speedtest.net képből. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

Üdv!

Úgy látom még a régi 20/1-es csomagod van. Szerintem válts díjcsomagot NET S Pluszra és akkor megkapod a sebességet, ami VDSL-el elérhető. Ha jelenleg is ebben a csomagban vagy, akkor kérd, hogy VDSL2-t állítsanak be neked. DSL infós adatokat pedig a digitális elosztód adminisztrációs felületén találod. Abból több mindent ki lehet következtetni, mint egy egyszerű speedtest.net képből. 

Igen még a régi 20/1-es van igazából az a probléma ezzel hogy már egyszer felajánlottak egy lehetőséget hogy válthatok 30mbitesre viszont később küldtek egy levelet hogy sajnos nemtudnak átrakni a nagyobb csomagba technikai dolgok miatt illetve neten díjcsomagváltásnál pedig azt írja nincs nagyobb díjcsomag amire válthatnék mind 1 majd bemegyek személyesen beszélek velük hátha tudnak vmit intézni mégiscsak :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 03. at 19:48, Busz írta:

Ez a KIFÜ térkép nálunk semmit nem mutat, semmiféle pontot sem, de réz van csak éppen 7 km-re a központ...

Ez azt jelenti, hogy elérhető 30mbps hálózat a településen. Ennek nem feltétlenül kell Telekomosnak lennie. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 03. at 14:11, Tonyo92 írta:

Igen még a régi 20/1-es van igazából az a probléma ezzel hogy már egyszer felajánlottak egy lehetőséget hogy válthatok 30mbitesre viszont később küldtek egy levelet hogy sajnos nemtudnak átrakni a nagyobb csomagba technikai dolgok miatt illetve neten díjcsomagváltásnál pedig azt írja nincs nagyobb díjcsomag amire válthatnék mind 1 majd bemegyek személyesen beszélek velük hátha tudnak vmit intézni mégiscsak :)

Próbáld meg mégegyszer elindítatni a csomagváltást. Nem tudom mikor próbáltad először, de azóta változhattak is a dolgok. NET S Plus díjcsomagot ír mindenkinek, akiél van elérhető szolgáltatás DSL technológián. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
12 perce, Busz írta:

Cegléd külterület.

Úgy látom, hogy Cegléden a Telekomnak megvalósított VDSL és GPON fejlesztése is van, gondolom arra a külterületre ez már nem megy ki.
A Szupergyors Internetet egy másik cég nyerte el a ceglédi járásban, így az fog fejleszteni az igényhelyeken, ami magán Cegléden úgy látom tényleg nincs. Privátban megadhatod a pontos címet is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, btz írta:

Úgy látom, hogy Cegléden a Telekomnak megvalósított VDSL és GPON fejlesztése is van, gondolom arra a külterületre ez már nem megy ki.
A Szupergyors Internetet egy másik cég nyerte el a ceglédi járásban, így az fog fejleszteni az igényhelyeken, ami magán Cegléden úgy látom tényleg nincs. Privátban megadhatod a pontos címet is.

Küldtem. Amúgy a gpon az nem egyenlő a szupergyors internettel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...