zoli62

A Telekom internet jövője

Kérdés

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Valószínű ahol adott a VDSL2 technológia azt fogják fejleszteni.Csak zároljelbe jegyzem meg ahol engedi a önkormányzat,mert vannak olyan önkormányzatok a hol saját tulajdonba vannnak kábel tv szolgálltató,így a konkurenciát nem igazán tolerálják. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Annyira nem ált meg azért lásd 29-es körzet meg sok más település, Viszont ahol van Vdsl ott sávszél emelés várható elméletileg még idén elméletileg csatorna kötegelés meg minden fonomsággal. Optikán ugyebár nincs akadálya koaxon van nagyobb gáz viszont.  Hosszú távon mindenképpen optika lenne jó de koax és rézen is bőven sávszélt emelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jön a VDSL bondig és vektoring. 100 megabit jönni fog a rézen is. 2020-ig itt nálunk nem látok esélyt arra hogy itt nálunk optikát fognak felhúzni. Én úgy látom hogy egy 100/50-es net rézen nekem a következő 5 évben megteszi a jelenlegi 20\1 helyett. Aztán viszont elég zabos leezek ha 5 év nem lesz elég ideérni az üvegszállal. Az UPC és DIGI csak a századvégén fog ideérni, de addigra már 100%-ig le leszek földelve, úgyhogy azok igazából nem játszanak. A telekomban bízom hogy az évtized végéig idehúz egy optikai kábelt.
Én így látom helyileg a netjövőt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát nálunk öt év nem volt elég az üveg bövítáésére, csak néhény helyen van. Ugyanezt látom a VDSL esetében is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, köszönöm, ígéretes, érdekes téma! Szervezem a szakértőket, addig is kérdezzetek, kérlek benneteket.

Hamarosan jövök a részletekkel, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ok. Engem az érdekelne a kedves szakértőktől hogy az kissebb településeken lesz e belátható időn belül optikai hálózat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, jó hírem van, 03.26-án 11 és 12 óra között a Telekom otthoni internet szakértői segítenek majd nekünk eligazodni a témában! Erre a bejegyzésre válaszolva addig is kérdezzetek, válaszoljatok, illetve 03.26-án gyertek, várunk benneteket!

Köszönöm, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Marcali és környékén hatalmas fellendülés volt a kábelTV alapú internet megjelenése. Olyan kis településeket tudtak bekötni amelyeknél a telefon vonal alapú net kivitelezhetetlen volt. Pl. most egy ismerősnek kötettem be a vidéki birtokára csak az internetet és IP kamerákkal és IP alapú riasztókkal védjük a méhészetet és a borászatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koaxos net hátránya itt mutatkozik meg rezes vagy optikával szemben hogy koaxot áramszünet és hopsz nincs net risztó stb hiába van ups az efinél. Pedig csak 2 ponton kéne be védeni a hálózatott. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a VDSL fejlesztése költséghatékonyabb, mint az optika, ennek ellenére 2009-ben  utóbbi indult el nagy erővel, mert született egy ilyen irányú stratégiai döntés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
VDSL fejlesztésekről én is hallottam (vektoring és bonding). A kérdés az lenne a kedves szakértőktől, hogy ezen fejlesztéseknek mikor lesznek látható eredményei (pl netsebesség bővítés vdsleseknek 50-60-70-80 megabites csomagok esetleg?) Illetve hol tartanak most ez ügyben? Elkezdődtek már az ehhez kapcsolódó fejlesztések (egyáltalán miben is nyilvánul meg ez a fejlesztés? Pl HGW cserére szükség lesz-e vagy a DSLAM-ok fejlesztésére stb), milyen gyorsan fog ez a vectoring és bonding elterjedni? Évek, hónapok kérdése?
Ezeket jó lenne mind tudni a kedves szakértőktől.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
VDSL fejlesztésekről én is hallottam (vektoring és bonding). A kérdés az lenne a kedves szakértőktől, hogy ezen fejlesztéseknek mikor lesznek látható eredményei (pl netsebesség bővítés vdsleseknek 50-60-70-80 megabites csomagok esetleg?) Illetve hol tartanak most ez ügyben? Elkezdődtek már az ehhez kapcsolódó fejlesztések (egyáltalán miben is nyilvánul meg ez a fejlesztés? Pl HGW cserére szükség lesz-e vagy a DSLAM-ok fejlesztésére stb), milyen gyorsan fog ez a vectoring és bonding elterjedni? Évek, hónapok kérdése?
Ezeket jó lenne mind tudni a kedves szakértőktől.

Na erre nem kapsz választ mert ez szigorú üzleti titok. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát jah,nem valószínű,hogy kapni fog rá korrekt választ... Jobb lenne nyílt kártyákkal játszani!

Felteszek pár kérdést:

1, Koaxon mikor növelik a le és feltöltési sebességet? Nyáron,ősszel,télen,esetleg jövőre??

Le vagyunk maradva UPC-hez képest...

2, Meddig tesztelik még az új 16/4 ED3 HGW-ket?

Cisco EPC3940  és Technicolor TC7210 eszközökre gondolok már tavaly ősz óta hallani lehet,hogy tesztelgetik...

3, Zajbetöréssel lehet -e valamit kezdeni? Napi szinten általában reggel és délután jelentkezik,ilyenkor a Down Stream frekvenciák teljesítmény akár 7-10dBmV zuhan és  10-20 percig tart majd vissza áll minden a normál értékre,aztán újra kezdődik. Véletlenül nem a 10 emeletes panel házba behúzott kb 16 éves RG59 2x árnyékolású koax kábel szed össze mindenféle zajt és pumpálja a hálózatra? Lakáson belüli csatlakozok rendben vannak! Eszközhibát kizárhatjuk mert rengeteg csere volt az elmúlt hónapokban más okból kifolyólag.

Jelenleg 1.5 nap alatt igen sok Uncorrectables táblán látható hiba, ennek nullán kellene állnia,ha minden jól működik (volt már rá példa),természetesen ha más frekvenciákra engedem fel a HGW-t akkor is ilyen lesz.

zaj.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hát ha üzleti titok akkor miért szellőztetnek meg egyáltalán bármit is az egészről? Ezzel csak az userek kiváncsiságát gerjesztik és naná hogy kérdezősködnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolom hasonló lesz mit a tv-nél,de okosabbak nem lettünk ott sem.:smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

El járt pár Telekomos dolgozónak a szája van ilyen. Ettől még üzleti titok hogy mikor merre lesz fejlesztés, viszont az hogy milyen módszerekkel lehet sávszélt emelni adott közegben arról bárki olvashat ha rá keres. Én meg látásom szerint rezes jó pár települést meg érné inkább optikázni és nem rezet piszkálni. Ahol meg van ed3 koax és vdsl réz pl nálunk  ott meg egyik szép lassan le fog hullani az oszlopról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdés:

IPv6 mikor lesz elérhető mindenki számára?

Tudomásomra jutott,hogy már egy jó ideje van koaxon is IPv6 kiosztás.

Ezt a képet egy Telekom előfizetőtől kértem kölcsön amin látszik,hogy van IPv6! :D

ipv6.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem ehhez az lenne a kérdésem hogy egy darab ipv6 cím/efi lesz vagy esetleg több is ?

Roli82: Szerintem marad együtt a 2 rendszer amúgy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem vagyok jártas a témában, milyen észrevehető előnye lenne az IPv6-nak egy átlagos felhasználó - mint én - számára?

Más. Egy esetleges újabb HGW eszköz nekem akkor jelentene többet, ha jobb lenne a wifije.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyobb feltöltési sebességet!!!

50 megásnál 20, 30 megás csomagnál 15 megabit fel, 20 megásnál 10, 10 megásnál 5, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja meg kihagytam hogy,  a otthoni szolgáltatás működne már a felület böngészőkben!!!! számla elérés, dijcsomagok stb..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koax ed3 esélytelen optikán van rézen meg keveseb de lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert létezhet olyan oldal, amit esetleg nem tudsz megnyitni.... Pl. próbáld ezt: http://test.v-two.hu  Ha van ipv6 od valahonnan akkor továbbdob egy testlapra, ha nincs akkor sima hibaoldalt kapsz....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, hamarosan kezdünk... :smileyhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelt Telekom

A kérdésem az lenne hogy mikor cseréli let a telekom a jelenlegi router , set top box eszközöket energiatakarékos eszközökre?
Valahol olvastam hogy idén már nem is lehetne olyan eszközt üzembehelyezni melnyek standby fogyasztása nem felel meg az 1275/2008/EK-rendeletnek (pl cicso  CIS2001 stb)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most