zoli62

A Telekom internet jövője

Kérdés

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

53 perce, anonymus írta:

@donci Ott fut az utcádban a koax hálózat végig. plusz adalékként látszik hogy azért kaphattál 3 darab érpárat csak mert minden környező lakó koaxon van már. 

Üdvözletem, kedves anonymus! Igen ott fut az utcámban a koax hálózat! Ez valóban igaz. Csak ép az utca másik oldalán van a Telekom koax hálózata, illetve kábele! Sajnos! Ez egyébként egy külön érdekes story! Mert eről is van ám épp egy érdekes storym, amenyek csufós kudarca lett az ereménye. A történet 2017. január havának második felében történt. A story lényege, hogy a Telekom web oldalán a pontos címemet be írva, fel ajánlja a 120 Mbit/sec sebeségű internetet. Ezen jó hír olvasván, azzonal fel is hívtam a Telekom telefonos ügyfélszolgálatát. Ahol meg erősítették, hogy igen valóban elérhető nálam is a 120 Mbites internet. Nosza akkor meg is rendeltem! Hurrá, gondoltam örületm mint a vak ablak. Csak aztán pofára esetm, sajnos! Mert hát, ugye a részlletekben rejlik a kis ördög. Szokták mondani. Szóval a story ott folyatodik, hogy a megrendelés követő napon vissza hívnak a Telekomtól, hogy ugye nem lesz baj, ha a DSL techológiáról koax kábel hálózatra váltanak. Modom nem baj. Csak csinálják. Ok. Gondolom. De aztán 2017. január 27. jött is a szerelő a Telekomtól! Erre el kezdi keresni az adott társasházban a Telekomos koaxos kábel hálózatott. De sehol nem találja. Majd vissza jön hozzám, és még engem von kérdőre, hogy hol a Telekomos kábel hálózat elósztó szerkrénye. Modnom én ilyenről nem tudok, hogy lenne ilyen. Erre fel hívja a társasház közös képviselőét, aki természetesen szintén nem tud ilyenről. Na erkkor a Telekomos szerelő fehívja telefonon  a központjukat, akik azt mondják, a szerelőnek, hogy a földszinten van, és egy nagy szürke szekrény Telekom fel írattal. Majd ezután, ujabb köröket fut. De ilyen elosztó szerkrényt amit a telefonba mondtak a szerlőnek, nem talál a szerelő sehol. Erre felhívaja a kerületi telefon központot, ahol a kerületiek, közlik a szerlővel, hogy ne is keresen az adott társasházban Telekomos Koax kábel hálózatot, mert ott olyan nincs, és soha nem is volt. Ezek után a szerencsételn Telekomos szerelő dolga végezetlenül távozik, és törli a megrendelésemet. Tehát hiába van az adott utca másik oldalán, a Telekomnak koax kábel hálozatta. Az adott társasháztól (amelyben lakom) körülbelül 50  méterre az a bizonyos koax. Ha az adott társasházba, nem vitték be, akkor nem is fogja a Telekom egyetlen egy ember miatt be vinni. Ezek után, nevezhetjük, szívának, pofára esésnek, vagy égésnek, vagy akár cikinek is. De ez van, ez a 21 század, Budapest kőbánya, és a Telekom. Ez után jön a következő story, amelyet az előbbi bejegyzésemben már le is írtam. Melnyek eredménye lett bonding-os 50 Mbites net.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@donci Ott fut az utcádban a koax hálózat végig. plusz adalékként látszik hogy azért kaphattál 3 darab érpárat csak mert minden környező lakó koaxon van már. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @donci

Akkor neked már máris fejlettebb vonalad van mint mondjuk nekem (max 30 mbps), ez nálam egy visszafejlődés erdménye, mert régebben 75 mbps-t tudott a vonalam. Bondingra semmi lehetőségem. Sokan vannak még az országban, akik még ennyit sem érhetnek el, így még én is azt mondhatom, hogy egy jól ellátott területen vagyok.  

2009-ben én még 2 mbps sávszélességű intetnetről is csak álmodhattam, nemhogy 15-ről, egészen 2012 végéig, amikor vdsl2-t fejlesztettek. Ami azóta csak r..had szétfele (ezt magától egy T -s szerelőtől hallottam nemrég, aki a dlsmban ügyködött éppen a társának mondta telefonba, hogy nincs benne minden egészen rendben, szó szerint azt mondta, hogy "ebből a le r..hadó kártyából lóg ki ez a zöld kábel.... a többit inkább már nem is akartam hallani, továbbáltam, de bennem maradt, hogy lehet ezért lett 75 mbps-ből 30 mbps a vonalamon).

2005 végén lett a falunkban dsl szolgáltatás (előtte betárcsázós volt csak), 2012-ben vdsl2, azaz 6-7 év kellett egy gyorsabb internethez. Azóta 5 év telt el, várhatóan idén lesz fejlesztés, mivel járásunk EU támogatást kapott internet hálózat fejlesztésre. Lassan ugyan, de haladunk azért előre. Nincs sok fiatal a faluban, ezért az igények megkérdőjelezhetők, mondjuk az iptv elterjedésének köszönhetően már a TV igény is a net sávszélesség növelésének, ip hálózat stabilitásának igényét hozza magával.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 03. 06. at 2:20, zoli62 írta:

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Jó dolog a fejlesztés. Már ha valóban is fejleszt a Telekom. Mert az utobbi években, a Telekom fejlesztése alig látható. Legalább is, azonon a településen ahol lakom. Sem kábel TV, sem pedig optikai kábel nincsen a mai napig. Pedig 2009 december óta vagyok a Telekomnál internet előfizető. Volt azért fejlesztés, de ez a fejlesztés jelenktéktelen volt ahhoz képest, hogy ma (2017.03.18.) már 1000 Mbit/sec-es internet is létezik a Telekomnál. Persze pont ott ahol lakom ez sincs. Mert miért is lenne. Pedig nem egy el dugott kis faluban lakom. Hanem a Főváros közepén, Kőbányán lakom. Optikai kábel nincs, kábel TV nincs. Mi van jelenlég, és mi volt az elmult 7 éveben? Az előfizetői szerződés meg kötésekkor, 2009. decemberében maximum 15 Mbit/sec sebességű internet. Egészen 2017. január 12.-ig. A 15 Mibit/sec persze ASDL2+-on. Aztán persze a Telekom észbe kapot és roham tempóba fejlesztett, egy kicsikét. Ugyanis 2017. január 12. ASDL2+-ról hirtelen a semmiből VDSL2-re fejlsztett, és az ezközöjet is kicserélet. Így már 1200 métere a telefon központól, is elérehtővé vált VDSL2-n a 20 Mbit/sec. És ez már valódi 20 Mbit/sec volt. De csak volt. Mert ennek ma már nyoma sincs! Ugynis ma már 50 Mbit/sec is bír a VDSL2 vonalam, persze szintén 1200 métere a telefon központól és a DSL központól. Persze ez az 50 Mbit/sec is csak Bonding modban lehetséges, VDSL2-n. Most itt tart a Telekom 7 év után. Szóval valamivel több mint 7 év alatt, az ASDL2+-os 15 Mibit/sec-ről, Bonding modú VDSL2 alapú maximum 50 Mibit/sec-re fejlesztettek, Azaz + 35 Mbit/sec-el tudak nővelni az internet sebességet. + 35 Mibit/sec, 7 év? Ez ám aztán gyors fejlődés! Itt tartunk most. Peresz jó a fejlesztés, és örülök neki. De azért jobban örültem volna ha az 50 Mbit/sec mellet optikára is fejleszt a telekom. Jelenleg most az 50 Mibit/sec-et egy igazi különlegsség adja, amelyet ZTE ZXHN H368N-nak hívnak. Jelenleg a Telekomnak az egyetlen egy olyan készüléke amely bonding képes VDSL2-re képes készüléke a ZTE ZXHN H368N.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Okoska ...

Akkor meg mit vergődsz itt a média konvertereddel meg a többi szarral ? Nyugton várakozzál ha TÉNYLEG rajta vagy a listán.

Ui: Ha tényleg kap optikát a falud utána meg csomagok miatt fogsz sírni hogy mért nem 20000/20000 gigás csomag van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

okoska ezt olvasd ! 

Az alábbi településeken már idén elérhető lesz az új otthoni széles sávú hálózat. Részletekért kattints a település nevére! A,ÁBC,CsDE,ÉFG,GyHI,ÍJKL,LyMN,NyO,ÓÖ,ŐPRS,SzT,TyU,ÚVZ,Zs Hajdúböszörmény Hajdúsámson Hangony Harka Hédervár Hegykő Helesfa Helvécia Hencida Herceghalom Hercegkút Heréd Hermánszeg Hét Hetes Hévíz Hidas Hidvégardó Hollóháza Hosszúhetény Hegyeshalom

én falum is közte van ... akkor ki téved ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kezdésnek tanuld meg le írni mit szeretnél mondani! Írt  T-home weboldal ?? Egy weboldal írta  ? Nem egy ember ? T-home rég nincs már egységesen Telekom van már. Mondat másik felét hagyjuk is inkább. Minek linkelsz ész nélkül komolytalan szarokat? Médiakonverter most komolyan ne nevettessél. Ahol nem éri meg nem épül optika ideje lenne feldolgoznod végre te falud nem tartozik abba a körbe. Szóbal próbáld fel fogni végre van potenciál rezes hálózatokban is még. Azért mert neked optika fétised van másnak még nem kell ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

lesz t-home weboldal irta !!  meg kedves Kőléganód is Kittii ügyfélszolgálatos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Attól mert itt "képzelődsz"  és *****ságokat írsz nem fog meg valósulni. Ahol nem éri meg mert van összesen -2 efi ott nem lesz kicserélve semmi.  Irdatlan összegeket enne meg lehetetlen lenne mindent ki cserélni optikára megtérüléséről ne is beszéljünk. Végszóként nálad nem lesz optika nyugodj már bele végre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1, GPON is jó de max 20Km ig . meg ö is aktiv eszköz és áramot fogyaszt ...video:,https://www.youtube.com/watch?v=AaA2dt2ed0w

2, erőltetitek itt VDSL2 meg kábelnettet ők is áramot fogyasztanak nem keveset ,és még rosszabbak ,és labilis eszközök ...,de hát nem tudnak nagyobb átvitelt  100mb/s nál

3. WDM nem fogyaszt semmit 80KM távban, nincs aktív eszköz ,sok csatorna lehetséges (64X10G max)

modem 100mb/s vagy 1GB/s, ez az előnye . 

hátránya hogy drága 10G SFP+ modul és DWDM multiplexer

http://www.fs.com/c/cwdm-dwdm-oadm_6
,,https://www.youtube.com/watch?v=GLDwnKWRN0U"

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4792_MC210CS.html

https://www.youtube.com/watch?v=GLDwnKWRN0U

4, olyan is eltudnék képzelni ,hogy egy server PC-be SFP+ PCI adapter és abba 1G-10G modul 80-120km távba .

kliensnél meg egy mediaconverter . ez is kicsit WDM  ...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi25

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gpon mért nem megfelelő ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

WDM vagy CWDM csatlakozást részesítem előnyben 100 vagy 1000mb/s mediaconverterrel 

panelba ez előny lenne mint a konkurenciánál

link :

http://www.omnitron-systems.com/managed-lan-and-wan-networks/managed-multi-service-wan.php

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Majd jönnek a tartalékosok :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minden csúszik.

1. -> Telekom fiók.
  2. -> Hálózatkiépítési projektek
  3. -> Sávszélesség emelés

sorolhatnám még. Én azt nem értem minek kellett így beharangozni a hálózatfejlesztési projekteket, ha egyszer azt írja az ügyfélszolgálat is, hogy majd talán 2016-ban. Gondolom hogy az elején, de akkor is. Az már nem 2015 mint ahogy a listán van.

Az meg csak más dolog, hogy össze-vissza mondogatják az indokokat. Senki nem tudja miért "csúsznak" a projektek, mert valaki azt mondja, hogy a helyi közműszolgáltató miatt -  de közben változott a közműtörvény is, de ennek ellenére még mindig rájuk fogják.

Igazából szerintem az a helyzet, hogy a kivitelezőnek alig van pár embere, így képtelen egyszerre 4 várossal végezni úgy, hogy ebből az egyik 10.000+. Annak idején Monort és Alsónémedit is úgy tolták le hogy 2 emberrel!!! Tény hogy dolgoztak ezerrel, alsónémediben 6-4 órában heti 1-2 nap, mikor hogy, többi időt meg Monoron töltötték. Na most 2 ember nehezen oszlik el 4 felé 3 hónap alatt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sávszél emelés lesz / van már, bonding teszt fut egy ideje de várat még magára az is mint minden más :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VDSL2 bonding bevezetéséről valami hír? Több helyen megszellőztették hogy 2015 őszén elérhető lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kérdés felvetése óta kíváncsi vagyok, hogy országosan mennyivel jobb lett a helyzet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nem nagyon bírná a vonalad. Jobban jársz, ha maradsz a 10 megabitnél, azt tudják biztosítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello !
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A mai napon NETMÁNIA S -ről Netmánia M -re szerettem volna módosítani a sávszélességemet bejelentkeztem a telekom interenetes felületére ahol címem alapján is felkínálta a 20Mbit/s sávszélességet. Ezután telefonon megrendeltem aztán pár óra mulva kitelefonáltak hogy mégsem élesítik a 20Mbis/s es sávszélességet, a telefonos ugyintézőnek jeleztem hogy a multhéten rosz volt az internet és egy teljesen új érpárra rakták a szolgáltatásom az elosztó központól a házig valamint az összes kötést lecserélte a házig, akkor ő egy sárga készüléggel bemérte azt mondta 22Mbit/s bir a vonal mennie kell a 20Mbit/s es internetnek. Ezt jeleztem is az ügyfélszolgálatosnak aki azt monta kapcsol egy műszaki kolegát kb 1 óráig minden fajtra méréseket csinált és azt monta hogy 18Mbit/s nek mennie kell  ezután visszakapcsolt egy ügyfélszolgálati munkatárshoz aki rögzítette a módosítást, majd 2óra múlva felhív hogy  mégsem kapcsolják be. 
Ilyenkor hol a hiba ? Mit lehet tenni   ? 

http://kepfeltoltes.hu/view/150727/net_www.kepfeltoltes.hu_.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Most akkor jó lesz kitörni az 1-2 megabit nyújtotta élményből. Nekünk is az volt 2012-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyértelmű hogy olyan helyeken ahol megvan a 30mbit nem fognak most fejleszteni, mert a cél az hogy 2018-ra mindenhol meglegyen a 30mbit.

Viszont ahol nincs semmi ott optikát húznak mint a 29-esben is csinálja az alvállakozó, jelneleg Monort és Alsónémedit.

Utána pedig Örkényt Monorierdőt és Táborfalvát is hamarosan. 

Már mint írtam más fórumtopikokban a körzet lakosságának 70-80%-a már lefedett település. És egyébként itt is jól látható hogy pl. Nagyvárosokban ahol még régebben kiterjedt a konkurencia, oda nem ment a Telekom.

Vagy pl van egy kis város ahol szintén van konkurencia oda se ment - egyelőre legalábbis.

Inárcson, Kakucson és Újhartyánon is folyik a fejlesztés egy másik szolgáltató által. Szintén optika.

Megállás nélkül dolgoznak itt pl. de ahogy olvasom más körzetekben is... egyszerre 1-2 település mihelyst vége mennek tovább.

Elsőként volt lefedve a körzet ADSL internettel és mindidáig (2012-ben jött a konkurencia, majd a Telekom) és már a körzet fele le van fedve, lakosságban meg a 3/4-énél is több. Szóval ha valaki tudja milyen öskövülettel netezni az mi vagyunk a 29-es körzetbeliek. 1 mbit 2,5 mbit legtöbbjünknek ilyen netje van, mivel pár éve még ezért is 5-6 ezer forintot kértek. 2 éve lett azt hiszem olcsóbb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Valahol kiszámoltam hogy az a 440000 háztartás amit optikázni akarnak max 3-400 település kb de magyarországon van vagy 3000 település, szóval nagy szám ez is de sokan a rezesek közül is kifognak maradni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legalább a rezes részeken jobban várható az optika mint a koaxos részeken.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mifelénk is általában évtizedet késnek az ilyen dolgokkal. 4 km-nél közelebbi DSL központ is 2012-ben lett telepítve pedig már vagy 2001 óta kereskedelmi forgalomban van a technológia. Ha ezt veszem alapul, akkor 2026-ra majd eljutnak ide is az optikájukkal. Nem hiszem hogy itt idén behúznák nálunk, mivel 2012-ben a rezes kábelt is újrarakták, szóval egy pár évig ki kell szolgálnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos én még  nem tapasztalom , hogy húznák az optikát pedig errefele is vannak kis falvak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most