zoli62

A Telekom internet jövője

Kérdés

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

Tapasztalom, hogy gőzerővel folyik vidéken az optikai kábelek lefektetése. Olyan falvakba is behúzzák, ahova a madár is 3 napi hidegélelemmel indulna el. Ez nagyon jó dolog! A kérdésem az, hogy az idén beoptikázott falvakban csak a Magyar Telekom fog internet szolgáltatást nyújtani, vagy engedni fogja a rátelepült szolgáltatókat is, mint ahogy a DSL internetnél is teszi? Ill. az optikát, behúzzák a lakásokig FTTH, vagy inkább a kültéri FTTC kabinetek telepítése a cél? A itteni falvakban elég jó állapotban van a réz hálózat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahol már más szolgáltatók ott vannak legalább 30 Mbs eléréssel, ott nem várható VDSL vagy optikai fejlesztés, nem úgy, mint az Optinet projekt vagy pilot  2009-es indulásakor, amikor a beruházásoknál a konkurrencia megléte még nem volt ennyire szempont, mint manapság.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elméletileg xl lesz max egyenlőre de az se mindenhol. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia,

csak annyit mondhatok: türelem.

T.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Van már konkrét időpont arra, hogy a lakossági előfizetők mikor vehetik igénybe a Bonding VDSL-el nyútható gyorsabb XL vagy XXL-es csomagokat? 2db közös árnyékolású csavart érpár van bekötve a lakásomig, melyekből 1 érpár nem használt. Jelenleg 30/5-ös telekomos VDSL2 internet előfizetésem van. A vonalam mostani eszközzel is lazán vinné az XL-es csomagot, de egyelőre nem fizethetek elő gyorsabb csomagra. Bonding megoldással talán menne az XXL-es csomag is. Szívesen tesztelném, ha lenne rá lehetőség! ;-)
tmezei írta:
Jelenleg a Bonding bevezetésén dolgozunk, amivel közel dupla sebességet tudunk biztosítani VDSL-n, persze megfelelő HGW-vel. A vektoring a következő lépcsőfok lesz a történetben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Segítek:) Biyadhoo  Havi 350GB a digi. Legyen már elég....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én azt veszem észre, hogy jópár helyen mintha le lenne beszélve a dolog. Itt pl - kőbánya - nincs UPC,  a hugoméknál a 9 ben nincs T. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, sorry a 240 et akartam írni:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy az ügyfélszolgálat és marketing, ügyfélmegtartás sajnos  nincs a helyzet magaslatán, azzal tökéletesen egyetértek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

... UPC 500/22-t - hozzáteszem ugyanazon a 8/4-es HGW-n:))).....

Ezt rosszul tudod, 500/22 csomaghoz 24/8 Hitron CGNV4 adnak :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magam részéről teljesen elégedett vagyok a telekom net szolgáltatásával, annyit tud a hálózat amennyit kapok (vidék, vdsl) a sebesség mindig megvan, ha a dns szervereken lehetne javítani az lenne super, ha már az eszközön nem tudom ignorálni a Telekom ezt a döcögös szolgáltatását.

Amin lehetne javítani az az ügyfélszolgálat (persze a marketingesek képzéséval kellene kezdeni), sajnos az olyan problémák amit az ügyfélszolgálat csinál rombolják a cég minden hírét.

(élő példa: karácsony elött rendelt TV készülék, még ma sincs, oka az ügyfélszolgálat szerint: " Egy eddig nem definiált hibakód-ra fut a megrendelés".... ez az igazi rombolás) ennek egyenes következménye, hogy amíg a megrendelés folyamatban, még egy minicsomagot se tudok megrendelni ...:) az egy bites rendszer miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
És vegyük azt is figyelembe hogy a T az egyetemes szolgáltató, a DIGI meg csak néhány helyen van jelen, az UPC kicsit több, de az sem szolgáltat 500 megabitet mindenhol, pl kérdezd meg hogy a 29-es körzetben mit szolgáltat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves(bocs,deezanévleírhatatlan)!

Kérdezhetek én is egyet: hányan használják az 1G-t? És mire? Van rajta letöltési adat korlát, aminek elérése után drasztikusan lelassul?  Szóval nézzük a teljs képet, ne csak kiragadott, hangzatos mondásokat.

üdv

mosi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Viszont egy biztos: a T állandóan kullog a többi után. A digi üvegen 1G-t ad, az UPC 500/22-t - hozzáteszem ugyanazon a 8/4-es HGW-n:))), továbbá nem spórolják ki a ciscoból az 5gigás wifit - és a T hol tart? Tesztelgetik egy ideje - jó ideje:)) - a 16 os HGW-t. De sztem még ők sem tudják, hogy lesz e belőle valami és ha igen, mikor. Az online ügyfélszolgálat nevű viccről és a hozzákapcsolódó migrációs cirkuszról most ne is beszéljünk.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Kakucs!

Hát, ez nem annyira műszaki kérdés, de "véletlenül" azért képben vagyok:): nem csak a hálózat fejlesztésekre, de erre a szegmensre, azaz a megfelelő és proaktív kommunikációra, és értékesítési aktivitásra is nagyobb energiákat, figyelmet fogunk fordítani mostantól. smileyhappy:

üdv

mosi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Zoli62!

Hát, ez ugye egy teljesen más hálózati sík.... de ezen a téren a T-nek elég erős alapjai vannak, ezzel nem lesz gond. Szóval a Telekom stabil,, erős gerinccel rendelkezik. Aggregációban már inkább van fejleszteni való, de rajta avgyunk azon is.

A voip kérdés teljesen életszerű. Azt gondolom, erre leginkább az idő fogja megadni a választ. A technológia tovább fejlődik, az alkalmazásokkal együtt, és hiszek benne, hogy a jelenlegi, és leendő ügyfeleink is komoly edukáción esnek át, így ők is fogékonyabbak lesznek az IP alapú megoldások iránt.

üdv

mosi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Mikor nálunk kiépítették a DSL központot egy rakat Telekomos üzletkötő járta a falut és így tudtam időben hogy az akkori 1 megabitemet 20 megabitre válthatom és szakadni sem fog. VDSL-nél kicsit később de arról is értesültem. Néha érdemes a helyi T pontban is érdeklődni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha egy településen kiépítik az optikai hálózatot, vagy a VDSL-t, az ügyfelek kapnak valami értesítést arról, hogy az eddigi 10 Mbit/s helyett van lehetőségük szörfözni 25+Mbit/s sebességen?

Úgy gondolom, hogy ez egy elég fontos infó, és az ügyfelek jó része élne a lehetőséggel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én ezen a hálózaton http://www.niif.hu/files/halozati_topologia_uveg_201010.jpg "szocializálódtam", regionális kiépítését végigkísértem,  üzemeltetésében résztvettem, ehhezu kép hol áll a Magyar Telekom optikai hálózata?

Másik kérdés a VOIP. terjedésének akadálya, hogy a végponti analóg készülékek minden funkcióját tudó telefonok drágák, illetve a fax és riasztó nem teljesen megoldott, valamint technológiailag a visszhang, és késleltetés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, huh, sajnos elszaladt az idő, Attila, Gyula, Tibor, nagyon köszönöm, hogy csatlakoztatok hozzánk, illetve nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kérdéseket és a válaszokat!

Köszi, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2, Meddig tesztelik még az új 16/4 ED3 HGW-ket?

Cisco EPC3940  és Technicolor TC7210 eszközökre gondolok már tavaly ősz óta hallani lehet,hogy tesztelgetik...

Szia Roli82, megkérdeztem, folyamatosan tesztelünk új HGW-eket, de ezek típusa, bevezetési időpontja a bevezetésig üzleti titok...

Köszi.

Kár,hogy nem lehet tesztelni. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koaxon mikor növelik a le és feltöltési sebességet? Nyáron,ősszel,télen,esetleg jövőre??

Le vagyunk maradva UPC-hez képest...

Egy 20M feltöltés kipréselhető lenne? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Koaxon várhato emelés?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Zoli62!

Az nem az én tisztem, hogy beruházási volumeneket megosszak, de jelentős fejlesztésekről van szó. Második kérdésedre határozott igen viszont a válasz.

Lesz a közeljövőben is preferált irány, de azt kell érzékelni, hogy nekünk meg kell találni az optimumot a műszaki igényesség, és a gazdasági lehetőségek, ésszerűség dzsungelében. Továbbra is azt kell mondanunk: hola VDSL, hol az otika a jó válasz.

Az ISDN-nel kapcsolatban: műszakilag mindenképp eljárt az idő felette, üzletpolitikailag viszont valóban nem könnyű eset. Bizonyos üzleti ügyfeleink még sokan használnak olyan szolgáltatásokat, eszközöket, amihez ők ezt igénylik, sokszor külföldi anyavállalataikkal szükséges kommunikációhoz kell. Azaz nem húzhatjuk le a redőnyt egyszerűen, de termékfejlesztéssel, vonzó helyettesítő termékekkel lassan haladhatunk a cél irányába.

A harmadik hozzászólásodra valóban nem tudok válaszolni, de az üzi hasznos, nagyon köszönjük!

üdv

mosi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most