zoli62

A Telekom internet jövője

Kérdés

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

Kedves Mosi!

Köszönöm válaszodat. Nagyságrendileg mennyi lesz az optikai beruházás költségvetése? A következő öt évben megduplázódhat a végpontok száma? 2009-ben a Magyar Telekom stratégiai döntése volt az optikai hálózat kiépítése, fejlesztése.. Szavaidból azt veszem ki, hogy a következő években nem lesz preferált fejlesztési irány, azaz kevert hálózat, marad a töredezettség.

Másik kérdés. Az ISDN visszaszorítása technikailag indokolt, vagy csak üzletpolitikailag? Az üzleti telekom tovűbbra is folyamatosan értékesíti, míg a lakossági portfolióból fokozatosan kiszorul..

Még egy kérdés, ha már szakemberek vannak itt. Hibabejelentésre/számlarelamációra jó lenne egy külső, ügyfelek számára elérhető  online ticket rendszer bevezetése, ami nagyban  lerövidítené a folyamatotok átfutási idejét, és nem kellene fölösleges köröket futni.. Tudom, az utóbbi nem a ti szakterületetek, de azért megemlítem. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm válaszukat, bér a stb elég jól fűt készenléti állapotban is (száz forintos nagyságrendű is lehet a pluszkiadás havonta). és nincs rajta Eu-s bizonyítvány (2008-.as EU ajánlás nem túl újdonság)

Másik kérdésem az lenne hogy hogyan biztosítható.az udp (és dlna) protokoll átvitele a wifi és a kábeles hálózat között az EPC3925 gatewayyel? csak saját router alkalmazásával?  Ez a funkció beéptített a routerben de úgy tűnik a telekom saját firmwere tiltja le és  teszi védetté a beállíthatóságát. Viszont a gateway igy csak korlátozottan használható otthoni hálózat kiépítésére

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2, Meddig tesztelik még az új 16/4 ED3 HGW-ket?

Cisco EPC3940  és Technicolor TC7210 eszközökre gondolok már tavaly ősz óta hallani lehet,hogy tesztelgetik...

Szia Roli82, megkérdeztem, folyamatosan tesztelünk új HGW-eket, de ezek típusa, bevezetési időpontja a bevezetésig üzleti titok...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Eröl akkor jobban kéne szolni többi T dolgozonak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Koaxon várhato emelés?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, huh, sajnos elszaladt az idő, Attila, Gyula, Tibor, nagyon köszönöm, hogy csatlakoztatok hozzánk, illetve nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kérdéseket és a válaszokat!

Köszi, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én ezen a hálózaton http://www.niif.hu/files/halozati_topologia_uveg_201010.jpg "szocializálódtam", regionális kiépítését végigkísértem,  üzemeltetésében résztvettem, ehhezu kép hol áll a Magyar Telekom optikai hálózata?

Másik kérdés a VOIP. terjedésének akadálya, hogy a végponti analóg készülékek minden funkcióját tudó telefonok drágák, illetve a fax és riasztó nem teljesen megoldott, valamint technológiailag a visszhang, és késleltetés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Mikor nálunk kiépítették a DSL központot egy rakat Telekomos üzletkötő járta a falut és így tudtam időben hogy az akkori 1 megabitemet 20 megabitre válthatom és szakadni sem fog. VDSL-nél kicsit később de arról is értesültem. Néha érdemes a helyi T pontban is érdeklődni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Viszont egy biztos: a T állandóan kullog a többi után. A digi üvegen 1G-t ad, az UPC 500/22-t - hozzáteszem ugyanazon a 8/4-es HGW-n:))), továbbá nem spórolják ki a ciscoból az 5gigás wifit - és a T hol tart? Tesztelgetik egy ideje - jó ideje:)) - a 16 os HGW-t. De sztem még ők sem tudják, hogy lesz e belőle valami és ha igen, mikor. Az online ügyfélszolgálat nevű viccről és a hozzákapcsolódó migrációs cirkuszról most ne is beszéljünk.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves(bocs,deezanévleírhatatlan)!

Kérdezhetek én is egyet: hányan használják az 1G-t? És mire? Van rajta letöltési adat korlát, aminek elérése után drasztikusan lelassul?  Szóval nézzük a teljs képet, ne csak kiragadott, hangzatos mondásokat.

üdv

mosi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
És vegyük azt is figyelembe hogy a T az egyetemes szolgáltató, a DIGI meg csak néhány helyen van jelen, az UPC kicsit több, de az sem szolgáltat 500 megabitet mindenhol, pl kérdezd meg hogy a 29-es körzetben mit szolgáltat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magam részéről teljesen elégedett vagyok a telekom net szolgáltatásával, annyit tud a hálózat amennyit kapok (vidék, vdsl) a sebesség mindig megvan, ha a dns szervereken lehetne javítani az lenne super, ha már az eszközön nem tudom ignorálni a Telekom ezt a döcögös szolgáltatását.

Amin lehetne javítani az az ügyfélszolgálat (persze a marketingesek képzéséval kellene kezdeni), sajnos az olyan problémák amit az ügyfélszolgálat csinál rombolják a cég minden hírét.

(élő példa: karácsony elött rendelt TV készülék, még ma sincs, oka az ügyfélszolgálat szerint: " Egy eddig nem definiált hibakód-ra fut a megrendelés".... ez az igazi rombolás) ennek egyenes következménye, hogy amíg a megrendelés folyamatban, még egy minicsomagot se tudok megrendelni ...:) az egy bites rendszer miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy az ügyfélszolgálat és marketing, ügyfélmegtartás sajnos  nincs a helyzet magaslatán, azzal tökéletesen egyetértek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, sorry a 240 et akartam írni:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én azt veszem észre, hogy jópár helyen mintha le lenne beszélve a dolog. Itt pl - kőbánya - nincs UPC,  a hugoméknál a 9 ben nincs T. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Segítek:) Biyadhoo  Havi 350GB a digi. Legyen már elég....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Van már konkrét időpont arra, hogy a lakossági előfizetők mikor vehetik igénybe a Bonding VDSL-el nyútható gyorsabb XL vagy XXL-es csomagokat? 2db közös árnyékolású csavart érpár van bekötve a lakásomig, melyekből 1 érpár nem használt. Jelenleg 30/5-ös telekomos VDSL2 internet előfizetésem van. A vonalam mostani eszközzel is lazán vinné az XL-es csomagot, de egyelőre nem fizethetek elő gyorsabb csomagra. Bonding megoldással talán menne az XXL-es csomag is. Szívesen tesztelném, ha lenne rá lehetőség! ;-)
tmezei írta:
Jelenleg a Bonding bevezetésén dolgozunk, amivel közel dupla sebességet tudunk biztosítani VDSL-n, persze megfelelő HGW-vel. A vektoring a következő lépcsőfok lesz a történetben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elméletileg xl lesz max egyenlőre de az se mindenhol. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahol már más szolgáltatók ott vannak legalább 30 Mbs eléréssel, ott nem várható VDSL vagy optikai fejlesztés, nem úgy, mint az Optinet projekt vagy pilot  2009-es indulásakor, amikor a beruházásoknál a konkurrencia megléte még nem volt ennyire szempont, mint manapság.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tapasztalom, hogy gőzerővel folyik vidéken az optikai kábelek lefektetése. Olyan falvakba is behúzzák, ahova a madár is 3 napi hidegélelemmel indulna el. Ez nagyon jó dolog! A kérdésem az, hogy az idén beoptikázott falvakban csak a Magyar Telekom fog internet szolgáltatást nyújtani, vagy engedni fogja a rátelepült szolgáltatókat is, mint ahogy a DSL internetnél is teszi? Ill. az optikát, behúzzák a lakásokig FTTH, vagy inkább a kültéri FTTC kabinetek telepítése a cél? A itteni falvakban elég jó állapotban van a réz hálózat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos én még  nem tapasztalom , hogy húznák az optikát pedig errefele is vannak kis falvak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mifelénk is általában évtizedet késnek az ilyen dolgokkal. 4 km-nél közelebbi DSL központ is 2012-ben lett telepítve pedig már vagy 2001 óta kereskedelmi forgalomban van a technológia. Ha ezt veszem alapul, akkor 2026-ra majd eljutnak ide is az optikájukkal. Nem hiszem hogy itt idén behúznák nálunk, mivel 2012-ben a rezes kábelt is újrarakták, szóval egy pár évig ki kell szolgálnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legalább a rezes részeken jobban várható az optika mint a koaxos részeken.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Valahol kiszámoltam hogy az a 440000 háztartás amit optikázni akarnak max 3-400 település kb de magyarországon van vagy 3000 település, szóval nagy szám ez is de sokan a rezesek közül is kifognak maradni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most