zoli62

A Telekom internet jövője

Kérdés

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

Egyértelmű hogy olyan helyeken ahol megvan a 30mbit nem fognak most fejleszteni, mert a cél az hogy 2018-ra mindenhol meglegyen a 30mbit.

Viszont ahol nincs semmi ott optikát húznak mint a 29-esben is csinálja az alvállakozó, jelneleg Monort és Alsónémedit.

Utána pedig Örkényt Monorierdőt és Táborfalvát is hamarosan. 

Már mint írtam más fórumtopikokban a körzet lakosságának 70-80%-a már lefedett település. És egyébként itt is jól látható hogy pl. Nagyvárosokban ahol még régebben kiterjedt a konkurencia, oda nem ment a Telekom.

Vagy pl van egy kis város ahol szintén van konkurencia oda se ment - egyelőre legalábbis.

Inárcson, Kakucson és Újhartyánon is folyik a fejlesztés egy másik szolgáltató által. Szintén optika.

Megállás nélkül dolgoznak itt pl. de ahogy olvasom más körzetekben is... egyszerre 1-2 település mihelyst vége mennek tovább.

Elsőként volt lefedve a körzet ADSL internettel és mindidáig (2012-ben jött a konkurencia, majd a Telekom) és már a körzet fele le van fedve, lakosságban meg a 3/4-énél is több. Szóval ha valaki tudja milyen öskövülettel netezni az mi vagyunk a 29-es körzetbeliek. 1 mbit 2,5 mbit legtöbbjünknek ilyen netje van, mivel pár éve még ezért is 5-6 ezer forintot kértek. 2 éve lett azt hiszem olcsóbb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Most akkor jó lesz kitörni az 1-2 megabit nyújtotta élményből. Nekünk is az volt 2012-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello !
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A mai napon NETMÁNIA S -ről Netmánia M -re szerettem volna módosítani a sávszélességemet bejelentkeztem a telekom interenetes felületére ahol címem alapján is felkínálta a 20Mbit/s sávszélességet. Ezután telefonon megrendeltem aztán pár óra mulva kitelefonáltak hogy mégsem élesítik a 20Mbis/s es sávszélességet, a telefonos ugyintézőnek jeleztem hogy a multhéten rosz volt az internet és egy teljesen új érpárra rakták a szolgáltatásom az elosztó központól a házig valamint az összes kötést lecserélte a házig, akkor ő egy sárga készüléggel bemérte azt mondta 22Mbit/s bir a vonal mennie kell a 20Mbit/s es internetnek. Ezt jeleztem is az ügyfélszolgálatosnak aki azt monta kapcsol egy műszaki kolegát kb 1 óráig minden fajtra méréseket csinált és azt monta hogy 18Mbit/s nek mennie kell  ezután visszakapcsolt egy ügyfélszolgálati munkatárshoz aki rögzítette a módosítást, majd 2óra múlva felhív hogy  mégsem kapcsolják be. 
Ilyenkor hol a hiba ? Mit lehet tenni   ? 

http://kepfeltoltes.hu/view/150727/net_www.kepfeltoltes.hu_.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nem nagyon bírná a vonalad. Jobban jársz, ha maradsz a 10 megabitnél, azt tudják biztosítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kérdés felvetése óta kíváncsi vagyok, hogy országosan mennyivel jobb lett a helyzet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VDSL2 bonding bevezetéséről valami hír? Több helyen megszellőztették hogy 2015 őszén elérhető lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minden csúszik.

1. -> Telekom fiók.
  2. -> Hálózatkiépítési projektek
  3. -> Sávszélesség emelés

sorolhatnám még. Én azt nem értem minek kellett így beharangozni a hálózatfejlesztési projekteket, ha egyszer azt írja az ügyfélszolgálat is, hogy majd talán 2016-ban. Gondolom hogy az elején, de akkor is. Az már nem 2015 mint ahogy a listán van.

Az meg csak más dolog, hogy össze-vissza mondogatják az indokokat. Senki nem tudja miért "csúsznak" a projektek, mert valaki azt mondja, hogy a helyi közműszolgáltató miatt -  de közben változott a közműtörvény is, de ennek ellenére még mindig rájuk fogják.

Igazából szerintem az a helyzet, hogy a kivitelezőnek alig van pár embere, így képtelen egyszerre 4 várossal végezni úgy, hogy ebből az egyik 10.000+. Annak idején Monort és Alsónémedit is úgy tolták le hogy 2 emberrel!!! Tény hogy dolgoztak ezerrel, alsónémediben 6-4 órában heti 1-2 nap, mikor hogy, többi időt meg Monoron töltötték. Na most 2 ember nehezen oszlik el 4 felé 3 hónap alatt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Majd jönnek a tartalékosok :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gpon mért nem megfelelő ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 03. 06. at 2:20, zoli62 írta:

A téma szintén adott. Mennyiben preferencia az optika fejlesztése a hagyonmányos ADSL-el illetve kábellel szemben? Úgy látom, az utóbbi 5 évben nagyon lelassult az Optinet projekt. Sokan mondják, hogy a VDSL VDSL2 fejlesztése költséghatékonyabb lenne, és jobban megtérülne. Milyen tendenciák ebből a szempontból  várhatók ettől az évtől?

Jó dolog a fejlesztés. Már ha valóban is fejleszt a Telekom. Mert az utobbi években, a Telekom fejlesztése alig látható. Legalább is, azonon a településen ahol lakom. Sem kábel TV, sem pedig optikai kábel nincsen a mai napig. Pedig 2009 december óta vagyok a Telekomnál internet előfizető. Volt azért fejlesztés, de ez a fejlesztés jelenktéktelen volt ahhoz képest, hogy ma (2017.03.18.) már 1000 Mbit/sec-es internet is létezik a Telekomnál. Persze pont ott ahol lakom ez sincs. Mert miért is lenne. Pedig nem egy el dugott kis faluban lakom. Hanem a Főváros közepén, Kőbányán lakom. Optikai kábel nincs, kábel TV nincs. Mi van jelenlég, és mi volt az elmult 7 éveben? Az előfizetői szerződés meg kötésekkor, 2009. decemberében maximum 15 Mbit/sec sebességű internet. Egészen 2017. január 12.-ig. A 15 Mibit/sec persze ASDL2+-on. Aztán persze a Telekom észbe kapot és roham tempóba fejlesztett, egy kicsikét. Ugyanis 2017. január 12. ASDL2+-ról hirtelen a semmiből VDSL2-re fejlsztett, és az ezközöjet is kicserélet. Így már 1200 métere a telefon központól, is elérehtővé vált VDSL2-n a 20 Mbit/sec. És ez már valódi 20 Mbit/sec volt. De csak volt. Mert ennek ma már nyoma sincs! Ugynis ma már 50 Mbit/sec is bír a VDSL2 vonalam, persze szintén 1200 métere a telefon központól és a DSL központól. Persze ez az 50 Mbit/sec is csak Bonding modban lehetséges, VDSL2-n. Most itt tart a Telekom 7 év után. Szóval valamivel több mint 7 év alatt, az ASDL2+-os 15 Mibit/sec-ről, Bonding modú VDSL2 alapú maximum 50 Mibit/sec-re fejlesztettek, Azaz + 35 Mbit/sec-el tudak nővelni az internet sebességet. + 35 Mibit/sec, 7 év? Ez ám aztán gyors fejlődés! Itt tartunk most. Peresz jó a fejlesztés, és örülök neki. De azért jobban örültem volna ha az 50 Mbit/sec mellet optikára is fejleszt a telekom. Jelenleg most az 50 Mibit/sec-et egy igazi különlegsség adja, amelyet ZTE ZXHN H368N-nak hívnak. Jelenleg a Telekomnak az egyetlen egy olyan készüléke amely bonding képes VDSL2-re képes készüléke a ZTE ZXHN H368N.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
53 perce, anonymus írta:

@donci Ott fut az utcádban a koax hálózat végig. plusz adalékként látszik hogy azért kaphattál 3 darab érpárat csak mert minden környező lakó koaxon van már. 

Üdvözletem, kedves anonymus! Igen ott fut az utcámban a koax hálózat! Ez valóban igaz. Csak ép az utca másik oldalán van a Telekom koax hálózata, illetve kábele! Sajnos! Ez egyébként egy külön érdekes story! Mert eről is van ám épp egy érdekes storym, amenyek csufós kudarca lett az ereménye. A történet 2017. január havának második felében történt. A story lényege, hogy a Telekom web oldalán a pontos címemet be írva, fel ajánlja a 120 Mbit/sec sebeségű internetet. Ezen jó hír olvasván, azzonal fel is hívtam a Telekom telefonos ügyfélszolgálatát. Ahol meg erősítették, hogy igen valóban elérhető nálam is a 120 Mbites internet. Nosza akkor meg is rendeltem! Hurrá, gondoltam örületm mint a vak ablak. Csak aztán pofára esetm, sajnos! Mert hát, ugye a részlletekben rejlik a kis ördög. Szokták mondani. Szóval a story ott folyatodik, hogy a megrendelés követő napon vissza hívnak a Telekomtól, hogy ugye nem lesz baj, ha a DSL techológiáról koax kábel hálózatra váltanak. Modom nem baj. Csak csinálják. Ok. Gondolom. De aztán 2017. január 27. jött is a szerelő a Telekomtól! Erre el kezdi keresni az adott társasházban a Telekomos koaxos kábel hálózatott. De sehol nem találja. Majd vissza jön hozzám, és még engem von kérdőre, hogy hol a Telekomos kábel hálózat elósztó szerkrénye. Modnom én ilyenről nem tudok, hogy lenne ilyen. Erre fel hívja a társasház közös képviselőét, aki természetesen szintén nem tud ilyenről. Na erkkor a Telekomos szerelő fehívja telefonon  a központjukat, akik azt mondják, a szerelőnek, hogy a földszinten van, és egy nagy szürke szekrény Telekom fel írattal. Majd ezután, ujabb köröket fut. De ilyen elosztó szerkrényt amit a telefonba mondtak a szerlőnek, nem talál a szerelő sehol. Erre felhívaja a kerületi telefon központot, ahol a kerületiek, közlik a szerlővel, hogy ne is keresen az adott társasházban Telekomos Koax kábel hálózatot, mert ott olyan nincs, és soha nem is volt. Ezek után a szerencsételn Telekomos szerelő dolga végezetlenül távozik, és törli a megrendelésemet. Tehát hiába van az adott utca másik oldalán, a Telekomnak koax kábel hálozatta. Az adott társasháztól (amelyben lakom) körülbelül 50  méterre az a bizonyos koax. Ha az adott társasházba, nem vitték be, akkor nem is fogja a Telekom egyetlen egy ember miatt be vinni. Ezek után, nevezhetjük, szívának, pofára esésnek, vagy égésnek, vagy akár cikinek is. De ez van, ez a 21 század, Budapest kőbánya, és a Telekom. Ez után jön a következő story, amelyet az előbbi bejegyzésemben már le is írtam. Melnyek eredménye lett bonding-os 50 Mbites net.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

WDM vagy CWDM csatlakozást részesítem előnyben 100 vagy 1000mb/s mediaconverterrel 

panelba ez előny lenne mint a konkurenciánál

link :

http://www.omnitron-systems.com/managed-lan-and-wan-networks/managed-multi-service-wan.php

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1, GPON is jó de max 20Km ig . meg ö is aktiv eszköz és áramot fogyaszt ...video:,https://www.youtube.com/watch?v=AaA2dt2ed0w

2, erőltetitek itt VDSL2 meg kábelnettet ők is áramot fogyasztanak nem keveset ,és még rosszabbak ,és labilis eszközök ...,de hát nem tudnak nagyobb átvitelt  100mb/s nál

3. WDM nem fogyaszt semmit 80KM távban, nincs aktív eszköz ,sok csatorna lehetséges (64X10G max)

modem 100mb/s vagy 1GB/s, ez az előnye . 

hátránya hogy drága 10G SFP+ modul és DWDM multiplexer

http://www.fs.com/c/cwdm-dwdm-oadm_6
,,https://www.youtube.com/watch?v=GLDwnKWRN0U"

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4792_MC210CS.html

https://www.youtube.com/watch?v=GLDwnKWRN0U

4, olyan is eltudnék képzelni ,hogy egy server PC-be SFP+ PCI adapter és abba 1G-10G modul 80-120km távba .

kliensnél meg egy mediaconverter . ez is kicsit WDM  ...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi25

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

lesz t-home weboldal irta !!  meg kedves Kőléganód is Kittii ügyfélszolgálatos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

okoska ezt olvasd ! 

Az alábbi településeken már idén elérhető lesz az új otthoni széles sávú hálózat. Részletekért kattints a település nevére! A,ÁBC,CsDE,ÉFG,GyHI,ÍJKL,LyMN,NyO,ÓÖ,ŐPRS,SzT,TyU,ÚVZ,Zs Hajdúböszörmény Hajdúsámson Hangony Harka Hédervár Hegykő Helesfa Helvécia Hencida Herceghalom Hercegkút Heréd Hermánszeg Hét Hetes Hévíz Hidas Hidvégardó Hollóháza Hosszúhetény Hegyeshalom

én falum is közte van ... akkor ki téved ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most