Ugrás a tartalomhoz
  • 0

HD adás


jani44

Kérdés

  • Válaszok 248
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

üdv, másoknál is csinál olyat az iptv rendszere hogy egyik napról a másikra eltűnnek a hd csatronák? mi annak idején családi+hd csomagot rendeltünk meg és már többször eltűntek a hd adások, természetesen ezt jeleztük a 1412-őn és mindengyik ügyintéző csodálkozott hogy csak sima családi csomagot lát ami aktív pedig családi+hd-t fizetünk...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Ha a számlán családi+hd csomag van, akkor az iptv jogosultságaid nincsenek rendben. Telefonon keresztül tudják rendezni valószínűleg ezt a problémát, hiszen a számlázó rendszerből frissíti át a csomagod az iptv jogosultság kezelő rendszerbe. Ha ezügyben már egyszer kaptál megoldást, akkor egy csomagmódosításod akadt el egyszer valószínűleg, ami bizonyos időközönként befrissül a jogosultság kezelő rendszerekbe. Ha egy kompetens ügyintézővel beszélsz, akkor szerintem meg tudja oldani vagy jelezni az illetékeseknek a rendszerhibát. Én eddig csak 23:00 után tudtam értelmes ügyintézőkkel beszélni műszakin. Igaz eddig összesen kb 6-7x hívtam őket. De ha e-mailt írsz, akkor is nagy valószínűséggel kerül hozzáértő ügyintézőhöz eddigi tapasztalataim alapján. (telekom.hu/irjonnekunk)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát meghosszabítottam a szerződésemet 2 évre iptv családi+hd, nett, telcs-re. Amit kérdeztem pár napja, hogy a HD adásoknál van-e felirat csúszás azt megemlítettem a szerződés kötésnél. Azt mondták nem tudnak róla de majd utána néznek. Most bekapcsolták a dh adások elérhetési lehetőségét de az eddigi csatornákon ahol volt teletex és felirat elérhetőség HD adásnál még teletex sincs nem úgy mint a **** tv-nél ott maradt a teletex de nem használható a felirat, mert 3-4 mp-l előbb jön a szöveg.

Tehát egyszerüen megoldották a hibát.

Más. az m1, m2, tv2, dunatv-k stb, nincs kiírva, hogy HD a logo mellett, a film+HD meg colhd,stb ott int vannak.Miért ?

A **** tv adásában minden HD adásnál ki van téve a HD jel.

Hát nem vagyok még a képminőséggel sem elájúva a HD adásoknál a **** TV-én szebb képeket kapok, vagy a box végett (ALMA nevezetü) jobb a ****NÉL? nem azért 225 Ft töbletért de csalódtam. :smileyfrustrated:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a válaszodat:

Hát a HD feltüntetést lecsekkoltam a másik 4 betüs szolgáltatónál ott is igy van eddig nem tünt fel.

A felirat csúszás meg szomorú tény a nagyott hallók részére,marad az SD adás.

Ha már ennél a témánál vagyunk emlékezetem szerint 1-2 éve arrol volt szó, hogy kötelezik a csatornákat a filmek mellé feliratot biztosítani. Talán 2015-re.

Természetesen mind két box, IPTV és DVC-Média lejátszó HDMI-vel van kapcsolva a tvhez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Természetesen mind két box, IPTV és DVC-Média lejátszó HDMI-vel van kapcsolva a tvhez"

Először is győződj meg róla, hogy biztos HD felbontású a műsor megy éppen. (pl újabb filmek/sorozatok, saját gyártású naponta frissülő műsorok, stb.). 

Amennyiben közelről látszik, hogy mozaikos vagy pixeles a kép, akkor így hirtelen 3 dolgot tudok javasolni:

 

Ha nem elég éles a HD a telekomnál, akkor nézd meg szerintem IPTVn menün belül beállítások/televízió/képarány beállítása menüponton belül van felbontás állítási lehetőség. Az 1080i-ben legyen a pötty.

 

Ha ez sem jó, akkor nézd meg, hogy a neted jól megy e, lehet, hogy azzal van a gond. 

 

Ha a net is rendben van, akkor hívd fel őket szerintem és kérd meg, hogy mérjenek rá a boxra, hogy látnak e bármilyen hibát (eldobott ip csomag, multicast lyuk, packet loss, stb..., nem tudom hogyan mérik), ha szakmailag felkészültebb ügyintézővel beszélsz, akkor megtudja nézni. Sajnos tapasztalatok alapján nem mindenki ért hozzá vagy nem érdekli őket csak felveszik a bejelentést, úgy vannak vele, hogyha azt mondod, hogy rossz, akkor biztos az. De ha felveszik, akkor sincs baj, mert úgyis kapsz sms-t, ha nem találnak hibát, nem kell otthon maradnod. Ha találnak, akkor meg megoldódik a gond. Persze a legjobb, ha hozzáértő lelkiismeretes ügyintézővel beszélsz, mert ő vagy megmondja, hogy ez van ez ilyen minőség, nincs gond, vagy megoldja/jelzi az illetékeseknek. Visszamenőleg is rátudnak mérni, de javaslom, hogy úgy hívd őket, hogy folyamatosan legyen áram alatt a box pár napig, és az ügyfélszolgálatos mérése előtt (persze ha rámér egyáltalán) ne indítsd újra, még ha kéri akkor sem, hiszen utolsó infóm alapján úgy van naplózva a beltériben minden adat, hogy csak utolsó újraindítás után lévő adatokat látják. Persze a szerver oldali naplózást le tudja kérdezni, de abból kevesebb minden derül ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a segítségedet, megpróbálok válaszolni -

 

Az 1080i-ben legyen a pötty: az én TV csak HD 720p de mindegy melyikre állítom ugyan ezt produálja.

 

Most nézem, hogy a nem HD adás pl: sport 1-en sp2 futó focit csak 4:3 képarányban teszi ki ét oldalt fekete sávval.

A sima sp1, sp2 ugyan ez a foci 16:9 be jön de szét húzott lapos képpel. A spm és a spklub 16:9 ad

A TV eredetire van álítva. 

Ez nem volt igy melött váltottam 1 napja a HD csomagra.

 

De most nézem a másik 4 betüs kábeltévén is ez a helyzet 4:3  képen jön a  meccs de ott a sima sp2 nem széthuzott.

Rég nem láttam ezeket a fekete sávokat oldalt. :-(

A netem 30Mbit fullon megy, avval semmi gondom.

Az alap gondom az volt, hogy az IPTV SD adása gyengébb mint a másikon. Igaz a boxon van lehetőség képbeállításra mint egy TV és ott eleve felskáláztam a beállítást. És az az érzésem, hogy felkonvertálja az SD adásokat, vagy legalább is javít rajta.

A telefon meg holnapra marad.

Na jó éjt megyek aludni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez a 4:3as dolog érdekes. Elvileg ezt a telekom is így kapja akkor, az mindenféleképen nyúlik, ha 16:9re átrakja. Egyébként az iptv távirányítón a 9es gomb alatt van egy zoom gomb, azzal is tudsz állítani a képen. 

Nem ezek a régi meccsek mentek véletlenül, ezek még 4:3ban mentek anno :

(ismétlés)
BL-klasszikusok, 1996-os döntő, Juventus - Ajax
 

 

(ismétlés)
BL-klasszikusok, 2003-es döntő, Milan - Juventus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tehát akkor nekem van egy HD redy 102vm-s plazma TV-m 1280*720 felbontással. 

Mi legyen a beállítása -720P, vagy 1080i ?

 

----------------------- Egy régebbi cikből másoltam.

 

SD pixel mérete (amit az adótól kapok) 720*576, 704*576, de előfordul még kisebb.
HD-nél a leggyakoribb 1280*720, 1440*1080, 1920* 1080.

 

Látszik, hogy csak az 1280*720 és 1920*1080 teljesíti az 1:1 pixelméretet, a többi torzult.

SD 4:3-as mérete 768*576, 16:9-s méret 1024*576.
A HD-hez a 1280*720 és 1920*1080 pont megfelel a 16:9-nek.

-----------------------------

A ficimeccset meg nem csekkoltam le csak átkapcsolgattam, elég késő volt és már akartam lefeküdni. 

Valószinű régebbi felvételek voltak a békebeli időből. 

Hu de utáltam ezeket az adásokat a 16.9 TV-n. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Biztos engedett az árból ez a szuperszónikus csatorna. Egy kicsit berezeltek, hogy júliustól nem az első programhely az övéké. Hiszen az összes kábelszolgáltatót lefizették, hogy az 1. helyen legyenek, de ennek vége. Gondolom ez is közrejátszott abban, hogy újra nézhető lesz HD-ban. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam sem a 158. program helyen, sem pedig a 299. program helyen  nem jelenik meg semmi. Sőt az 158. és a 299. program hely egyáltalán meg se jelneik. IPTV-m van Családi+HD csomaggal. De még így se jelneik meg. A másik érdekessége a dolognak, hogy a Telekom érdekes módon mélyen halgat az RTL Klub HD vissza kerüléséről. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...