Ugrás a tartalomhoz
  • 0

HD adás


jani44

Kérdés

  • Válaszok 248
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

A hd jelzést régebben azokra a műsorokra lakalmazták amelyek hd ben is elérhetők voltak.nem biztos hogy azon a platformom ahol nézted de akár HD ba is elérhető(mindig tv, műhold)Tehát az MTVA studiójából HD ba jön ki.

 

Nem megtévesztő volt hanem sokan nem tudták értelmezni a jelet mert nem értették mit is akarnak közölni vele.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tételezzük fel, hogy minden csomagban benne kell lenni-e a HD közszolgálati csatiknak. Tehát szerves részét képezi a csomagnak. Az összes efi joggal leadhatja hibára, hogy nála biza ez nincs meg. A szolgáltató mit tehet, cseréli mindenkinek vagy mert nem tud eleget tenni a törvénynek azonnali hatállyal felmondja a szerződését. Ez biza azt jelentené, hogy több mint 1 millió háztartás szolgáltatás nélkül maradna.

Másik eset: csak a közszolgálati csomagban kell benne lennie. Aki ilyen csomaggal előfizető (nem gondolom, hogy van ilyen, de a példa kedvéért) azoknál HD-s boxot kellene biztosítani a szolgáltatónak, hiszen sd esetén többet fizetne az efi hiszen egy sd box esetében nincs HD elérése. Ezt pedig tiltja a törvény.

 

 

Megjegyzem, most is van egy szolgáltató akinek a csomagjaiban vannak HD csatornák és ha az efi HD-s stb-t kér emiatt fizetnie kell a kiszállási díjat. Én biztos, hogy egyszerűen hibabejelentéssel élnék a helyükben és hibás teljesítésért ha nem cserélnék ingyen, nmhh-hoz fordulnék. (a csomag díjban azért is fizet az is akinek csak sd box-a van, pedig ha jól tudom ez így szolgáltatás nem teljesítése, átvitt értelembe véve fiktív számlázásnak is tekinthetem)

Sőt van olyan szolgáltató, ahol ha a jelengi STB-d helyett HD boxot kérsz, mert mondjuk annak jobb a minősége, akkor meg kell rendelned a HD csatornákat is pluszban. Szerintem ugyanarra a szolgáltatóra gondolunk. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hd jelzést régebben azokra a műsorokra lakalmazták amelyek hd ben is elérhetők voltak.nem biztos hogy azon a platformom ahol nézted de akár HD ba is elérhető(mindig tv, műhold)Tehát az MTVA studiójából HD ba jön ki.

 

Nem megtévesztő volt hanem sokan nem tudták értelmezni a jelet mert nem értették mit is akarnak közölni vele.

Nekem van egy T-hom IPTV családi-hd csomagom ( mindkét Duna vételi lehetőséggel) és egy 4 betüs  94 csatornás HD csomag optikai szálon ahol szintúgy lehet fogni minkét fajta adást. Ahol van sd adás is azt kitöröltam, tehát csak a HD hagytam meg. Megjegyezném, hogy a két szolgáltató adásai közül az optikai szálon jövő adás szebb.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na nézzük a törvényt, ami így szól:

(1b) A 73. § (2) bekezdésében meghatározott azon műsorterjesztő, amely egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

 

Miről szól az (1) bekezdés:

(1) A magyar, a nemzetiségi és az európai kultúra megőrzése, védelme, valamint továbbfejlesztése, a nemzetiségi nyelv ápolása, az állampolgárok tájékozódási igényeinek kielégítése és a demokratikus közéletben való részvételük elősegítése, továbbá a vélemények sokszínűségének megőrzése érdekében a (2)-(3) bekezdésben meghatározott műsorterjesztőt a 74-75. §-ban meghatározott kötelezettségek terhelik (a továbbiakban: továbbítási kötelezettség).

 

Mik ezek a kötelességek:

74. §  A közszolgálati médiaszolgáltatók összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani. A műsorterjesztő e médiaszolgáltatásokhoz való hozzáférésért a hozzáférés biztosításához kapcsolódó, a hozzáférés költségeit meghaladó mértékű többletdíjat az előfizetőtől nem kérhet.

 

Szerintem egyértelmű. De ezek szerint a Telekom máshogy értelmezi. Az egyetlen szolgáltató, ahol a július 1-től hatályos csatornakiosztásban továbbra is külön csomagban vannak az MTVA HD csatornái.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem egyértelmű. De ezek szerint a Telekom máshogy értelmezi. Az egyetlen szolgáltató, ahol a július 1-től hatályos csatornakiosztásban továbbra is külön csomagban vannak az MTVA HD csatornái.

-------------------------------

Nem olvastam végig a törvényt de a t-homnál nem lesz külön csomag, hanem ameddig nem jár le a hd nélküli hűségidő addig nem szolgáltatja. De utána csak hd csomagot lehet választani és így lassan kifut a hd adás nélküli csomagok.

Nekem sem engedte a régi csomagomat tovább vinni váltani kelett de nem vágott földhöz, hiszen csak 225 Ft-vel volt több.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A törvény lényege, hogy kötelezően ugyan abban a csomagban és ugyan olyan módon kell szolglátatni a HD adást, mint az SD-t.

Nem tehetik másik csomagba, nem kérhetnek érte még plusz 1 ft-ot sem, hiszen akkor más a továbbítás módja, mint az SD esetén.

Ha az SD kódolatlan, akkor a HD-nak is annak kell lennie.

Trükközhetnek az ÁSZF-el, de annak úgyis az lesz a vége, hogy kapnak egy szép kis csomagot az NMHH-tól.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amiket itt írtál,idéztél az most is be van tartva. Hiszen itt sehol nincs leírva, hogy minden csomagban kellene HD-ban is adnia. Azért mert a családi+HD csomagban van az nem jelenti azt, hogy pénzt kérne érte. 0.-Ft-vel van a csomagban.

Továbbítani köteles HD-ban. Ezt kipipálhatjuk, mert továbbitva van (lesz).

Díjmentesen. Ezt is kipipálhatjuk mert 0.-Ft tall van a csomagban. A csomag ára a többi csatorna miatt van, de akár azt is mondhatjuk, hogy minegyik 0 .-Ft csak a továbbitás költsége miatt fizetsz többet. Ami fedheti is a valoságot hiszen 200-300 Ft csak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Csak anyiban egésziteném ki , hogy értjük hogy benne van és a HD csomag része . De a törvény arra kötelezi a szolgáltatókat , hogy a HD csomagtól függetlenül bármely csomagban elérhetövé kell tenni a közszolgálati csatornákat HD felbontásban is . Rá adásúl a kötelezö csatorna sorrendet is be kell tartaniuk .
A törvényt lehet bárhogy is értelmezni de aki dönnt az az NMHH lessz és ha hibázik a Telekom akkor nem fogja megúszni . Minnt ahogy a többi szolgáltató sem .
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A törvényben az van, hogy az SD csatornákkal megegyező módon kell továbbítani. Ha átrakod másik csomagba, vagy kódolod, akkor az már nem egyenlő.

A szociális csomagosoknak is el kell érni, hiszen a törvény kimondja, hogy ugyan olyan módon kell továbbítani, mint az SD-t. Nem tesz köztük különbséget, gyakorlatilag az eddigit kiegészíti azzal, hogy SD mellett a HD-t is továbbítani kell. SD-re is csak azért van szükség, hogy akinek nincs HD boxa, az is tudja nézni.

 

Az MTVA digitális átállás felelőse szerint sincs rendben a telekom július 1-től érvényes ÁSZF-je.

 

A csatornasorrenddel trükközni fog a telekom, a HD adásokat várhatóan a 995-999 programhelyekre teszik. Legalábbis megpróbálják. Ez itt vitatható, hogy ha az 1-es programhelynél a 999 nagyobb vagy kisebb, hiszen a lefelé gombot nyomva is oda ugrik. Ez egy trükközés, meglátjuk mi lesz vele. Szerintem el fog bukni. Biztos akad olyan tv/beltéri, ami nem ugrik a csatornalista végére az 1-esnél.

De a Családi+HD az nem lesz rendben. A szociális csomagosok nem fogják megkapni a HD-t, nem is fizethetnek majd elő rá, de még az alap csomagosok sem. Ugyanis jelenleg csak a legnagyobb előfizetési csomag, a Családi mellé kérheted a HD-t. Ez egészen biztosan nem lesz így jó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én a következőkkel egészíteném ki, a gondolat meneteteket. Ön magában a HD csomagal nincs gond, és a családi+HD csomaggal sincs gond. Ezt jogilag is meg lehet tenni! Amivel már gond van, az MTVA csatornáinak HD változataival. Ugyanis a Telekom az MTVA csatornáinak HD változatát továbra is a családi+HD csomagba helyezi. Holott ez elméletileg 2015. Július 1.től már törvénytelen. Mivel az MTVA csatornáinak SD és HD csatornáit egyaránt a közszolgálati csomagba kell, helyeznie a Telekomnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem, mivel új törvényről van szó, van türelmi idő, ami alatt csak ejnyebejnyét fog kapni a Telekom. És pont ezt akarják kihasználni. Megnézik, hátha elfogadja a Médiahatóság így a csatornaleosztást, ha meg nem, semmit nem veszítenek, max leszídják őket, és átrakatják az alapcsomagba.

Csak ahhoz frekiket is át kell rendezni, mert a kódolatlan DVB-C-t is gondolom szűrőkkel válogatják le az előfizetőknek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

analog kabeltvm van, de mar digitalisan is jonnek a csatornak kodolatlanul. 81-et talal az lg tvm. alap csomagom csatornait tudom nezni. box nelkul meg lehet talalni a csaladi HD csomag csatornait, vagy azokat miert nem talalja a tvm?van rá esély hogy az analóg (nemsokára már csak digitálissá váló) kábeltévén is adják a HD közszolgálatikat? ha igen mikor ? és a TV hogy fogja megtalálni a csatornákat, mert ha jól értem akkor SD-ben és HD-ben is lennie kéne majd a közszolgálatiknak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem nem. Az analógot idővel lepuffantják, nyilván nem véletlen nyitották fel. A régebbi lapos tévéknél ha még nem is tudják pl a földi digitális MPEG4-et, a DVB-C MPEG2-t majdnem tuti :) Így ezzel kárpótolhatják azokat akik eddig 3., 4. tévén analógot néztek és így nem maradnak szolgáltatás nélkül. Egy bizonyos előfizetői tábor majd érint az analóg leállása, de hát ez van, amikor a földi sugárzás is megszűnt ott is voltak érintettek. Fejlődik a technika, nekik is kell, másnem egy DVB-C boxot kell venni, amiből már egy alap verzió nem egy vészes összeg. 

 

Ennek ellenére nem hiszem, hogy fejlesztenének rajta... mármint elvileg ott is van Családi+HD csomag (http://www.telekom.hu/static-th/sw/file/DKTV_epg_kiosztas.pdf) így a közmédia HD-ben elvileg ott van, bár fura hogy az előbbi csatornakiosztásból egy csomót nem talál meg a TV, de nem hiszem, hogy HD-ben fogják adni, mivel jelen helyzetben a kinyitott digitális csatornák az analóg pótlékaként lehetnek vagy nem is tudom, de ne számíts rá :)

 

Egyébként nem tudom mennyi digitális kábeltévé előfizető lehet, a Telekom viszonylag rövid idő alatt kivezette a piacról, nyilván akinek van az maradt, de akit lehet a hűség lejárta után igyekeznek az IPTV felé tolni, szóval nem lepne meg ha idővel a digitális kábeltévé is leállna, max marad ez a huszonvalahány nyitott csatorna az analóg helyett, hogy valami azért maradjon és azt a pár mux-ot megtartják a többi meg leves. Legalább lesz hely és freki, hogy a koaxos területeken a sávszélességen lehessen még húzni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, múltkor írtam a Telekomnak egy levelet, gondoltam megérdeklődöm, hogy lesz-e kódolatlan közszolgálati HD.

 

Íme az elküldött levél:

"Tisztelt Magyar Telekom!

2015 július 1-étől új médiatörvény lép életbe, mely alapján azokon a platformokon, melyek lehetővé teszik a HD adások továbbítását, az MTVA csatornáit HD minőségben kötelező továbbítani az alap csomag részeként, illetve azokat az első programhelyekre kell tenni. A Magyar Telekom július 1-től érvényes ÁSZF 6. számú mellékletében a digitális csatornakiosztásban az MTVA HD csatornái továbbra sem az alapcsomagban szereplenek, hanem a családi+HD-ban, illetve ezen csatornák nem kerültek az első programhelyekre sem. Mivel a törvény egyértelműen kimondja, hogy az MTVA HD csatornáiért a szolgáltató nem kérhet plusz díjat, így érdeklődnék, hogy az ÁSZF fog-e még változni az elkövetkezendő 10 napban, hogy a törvényi előírásoknak megfeleljen?"

 

A levél szövegébe ne kössetek bele, ezt már kitárgyaltuk. Nyilván leírtam az én értelmezésem, és vártam volna az övéket, de a válasz, amit kaptam, teljesen megdöbbentő.

 

Íme:

"Az MTVA a Duna, Duna World, M1, M2 csatornákon futó - SD jel lekapcsolására vonatkozó - közszolgálati médiaszolgáltatások változás a Telekom TV előfizetőket nem érinti, ezzel kapcsolatban nincs teendője, továbbra is a megszokott módon érik el a csatornákat.

Ez az átállás nem a Magyar Telekom által tervezett, úgynevezett analóg csomag lekapcsolás.

 

A változás csak azokat a nézőket érinti, akik önállóan, nem TV szolgáltatón keresztül érik el a közszolgálati csatornákat."

 

Kérdésem, hogy a kedves **** ***** ügyfélszolgálati contact center képviselő vajon elolvasta-e a levelem, mielőtt valahonnan be copy-paste-olta ezt a választ? Nem is értem, hogy keverte ide a műholdas műsorszórást, mert az SD adást ott kapcsolják le. Olvastam tegnap a válaszát, és... nem értettem mi köze van a kérdéshez. Előfordul, hogy az ember félreért valamit, és igazából arra válaszol, ami a kérdés volt, de rosszul, vagy pont a lényegi dolgot kerüli ki. Na de ez? Hát köze nincs a kérdéshez. Mintha nem is az én levelemre jött volna a válasz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap én is kaptam választ a családi+HD csomaghoz kötelezően bérlendő HD STB ügyében. Kb hasonló stílus, hasonló tartalommal. 13 évnyi ügyfélség után most kezdem úgy érezni először, hogy az első adandó pillanatban váltok szolgáltatót. Sajnálatos egy hozzáállás, a flexibilitás halvány szikrája sincs meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos én nem válthatok szolgáltatót, mert nincs másik. Úgyhogy marad a folyamatos küzdelem.

A technikai hibás bejelentés is hasonló ceremónia.

Kiadják a közleményt, hogy minél hamarabb kerestessük le a TV-vel (ha tudja a DVB-C szabványt) a kódolatlan csatornákat. Megteszem, majd bejelenteném, hogy a fele nem működik, de nem adhatok le hibajegyet, mert nem. De kerestessem le, had törlődjön az eddigi csatornalistám, majd amikor kiderül, hogy **** a digitális, akkor kerestessem le megint az analógot, és állítsam vissza a megszokott sorrendet.

Mondjuk ez már nem kapcsolódik szorosan a HD topicba...

 

Egyébként nem értem, ha engedik a saját eszköz használatát, minek teszik kötelezővé a HD boxot HD előfizetéshez... Vicc. A piacon a leg rugalmatlanabb szolgáltató.

 

Szerintem én vissza fogom küldeni nekik az előző levelem, és hogy mit válaszoltak rá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Engem most az foglalkoztat, hogy a Telekom számla arról adott hírt, hogy törlik a Családi+HD csomagból az MTV Live HD mellett a DunaWorld Hd-t is. A http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/uj-csatornasorrend oldalon a friss listában viszont említik a DunaWorld HD-t a 295-ös új pozícióban. Ma még nem néztem, tegnap a 295-ös csatorna üres volt. Én nem láttam a törvényt, de szerintem minden közszolgálati csatornára (Az M3 és M5 kivételével) vonatkozik, hogy HD-ban is sugározni kell.

Szerintetek?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Duna World HD adása központilag szűnik meg, az MTVA-tól is csak SD-ben megy ki, ezért értelemszerűen annak már nem lesz HD változata.

Ez is egy megoldás, egyet előre, kettőt hátra. 2015-ben és ajánlatok meg az okdalon dögivel a fullHD és a UHD tévékre.

Még egy fullHD tv sem egyszerü beállítani az SD adásokra, hogy normálisan nézhető legyen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...