Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok

Érdeklődnék hogy akinek cisco epc 3925 modeme van és van iptv-je és szeretne bridge modot használni elméletileg van rá mod ha a szolgáltató nem engedélyezi a bridge modot elméletileg működik iptv mellet is. Sajnos én nem tudtam letesztelni mivel cicsos modmem.
Ha estleg valaki kipróbálja meg osztaná tapasztalatait vagy, hogy menyire működik a dolog vagy egyáltalán nem.


https://www.rgb.ie/2014/10/29/enable-bridge-mode-in-*****-cisco-epc3925-cable-router/

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, Djrush írta:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy akinek cisco epc 3925 modeme van és van iptv-je és szeretne bridge modot használni elméletileg van rá mod ha a szolgáltató nem engedélyezi a bridge modot elméletileg működik iptv mellet is. Sajnos én nem tudtam letesztelni mivel cicsos modmem.
Ha estleg valaki kipróbálja meg osztaná tapasztalatait vagy, hogy menyire működik a dolog vagy egyáltalán nem.

 


https://www.rgb.ie/2014/10/29/enable-bridge-mode-in-*****-cisco-epc3925-cable-router/

 

 

Ha nagyon erősködsz, lehet hogy kaphatsz második hgw-t, de itt még nincs ilyen felhasználó.

n

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
26 minutes ago, Djrush said:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy akinek cisco epc 3925 modeme van és van iptv-je és szeretne bridge modot használni elméletileg van rá mod ha a szolgáltató nem engedélyezi a bridge modot elméletileg működik iptv mellet is. Sajnos én nem tudtam letesztelni mivel cicsos modmem.
Ha estleg valaki kipróbálja meg osztaná tapasztalatait vagy, hogy menyire működik a dolog vagy egyáltalán nem.

 


https://www.rgb.ie/2014/10/29/enable-bridge-mode-in-*****-cisco-epc3925-cable-router/

 

 

Ez egy nagyon szakállás dolog már, 2 szoftverrel ezelőtt javították ezt a problémát. Ez már nem működik, ha a sok h*lye user nem kürtölt volna mindent tele vele lehet ma is menne. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem.. Egy kis segítséget szeretnék kérni.. Van egy t-home által  adott sagecom modemem ami kábeles.. rá illetve mellé szeretnék tenni egy tp-link Wr842ND wifis routert de akárhogy összerakom gépről nem érem el sajnos.. Egy kis leírást kaphatnék, hogy össze tudjam rakni a kettőt és használni tudjam? Nagyon szépen köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lenne egy kérdésem Cisco EPC3925 modemmel kapcsolatban:
A megadott két DNS: 

DNS IPv4 1:    84.2.46.1
DNS IPv4 2:    84.2.44.1

használatával a DHCP-s kliensek nagyon lassan oldják fel a neveket. Ha bekapcsol valaki egy gépet vagy felkelt alvóból, akkor akár 1 vagy 2 perc is kell mire a kezdőlapot vagy egy konkrét lapot behoz. Mivel a Chrome pl. kiírja a DNS hibát. Ha command promptban pingelek valamit akkor azt sem tudja feloldani.

Mi lehet az oka?

További adatok a modemről:

Bootloader Revision:    2.3.0_R1
Current Software Revision:    epc3925-E15-12-v302r125574-141208c-l2gre
Firmware Name:    epc3925-E15-12-v302r125574-141208c-l2gre.bin

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tudom miként megy a ping, de most rendben megy reboot után vagy ha felkeltem újra a gépet. Nem hiszem, hogy 5 PC esetében vagy 4 Androidos eszköznél egységesen szaladgálna valami a háttérben.

A router logban ezek vannak:
 

LAN-side UDP Flood  47   Sun Sep 04 12:34:09 2016    84.2.46.1:53   192.168.1.122:65051
LAN-side UDP Flood  65   Sun Sep 04 12:27:26 2016    84.2.44.1:53   192.168.1.122:49860 
LAN-side UDP Flood  16   Sun Sep 04 12:19:56 2016    84.2.46.1:53   192.168.1.123:49192

Amúgy a DHCP-vel kapcsolatban van még egy észrevételem:
Két eszköznek: 1 laptop és egy IP alapú rádiónal FIX IP-t rendeltem hozzá.
Ezeket a reservációkat pedig időnként nem tartja be. Azaz totál már IP-t ad nekik...

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Annyira hagyhatjuk, hogy ugyan ezek a sorok megjelennek az Androidos telefonok vagy egy tablet kapcsolódásakor is. Illetve nekik is van egy perces holtidejük mire bármit behoznak. A rádió is 2 perc mire az utolsó hallgatott adást behozza.

Windows 7-es gépek vannak teljesen normális használattal: Chrome, Webmail, Office, Norton 360. Nincs semmi torrent vagy illegális tevékenység.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Erre és sem tudom válaszolni, de mint már jeleztem ez a kommunikáció nem csak Windowsos gépektől jön. Totál mindegy ez lehet a rádió vagy egy tablet is.

Találtam egy hasonló gondot itt:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1766291

PS: persze, hogy megy a DNS feloldás csak egy kis idő után az elején. Nekem olyan ez mintha pl. szombaton azaz tegnap használtam volna a gépet utolsó alkalommal. Majd ma reggel bekapcsoláskor vagy felébresztéskor kérne egy DHCP kérést, majd akkor történik valami DNS ügyben is. Azt sem szabad elfeledni, hogy 2 eszköznek megadott DHCP reservációt egy-egy alkalommal elfelejti. Totál már IP-t kap ekkor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos ez a hozzászólás sem semmi egy Linksys/CISCO fórumon:


What you see is not a port scan but simply DNS responses from your ISP. If this is really an attack someone must be able to spoof the DNS server IP address to send DNS packets. Although not absolutely impossible it's very unlikely to happen. If your ISP has problems with spoo***** of their DNS server IP addresses they would have serious security issues.

Thus, more likely in this case is a firmware bug of the router. The router incorrectly identifies some DNS traffic as port scan and eventually decides to block the ISP DNS server. In that case you should still be able to ping IP addresses in the internet but not host names because DNS does not work anymore. For example, on a computer "ping 209.85.135.104" should still work but "ping www.google.com" won't."

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Az elkövetkező hetekben beszerzésre fog kerülni egy router a Telekomos Sagemcom mellé.
Van-e valami hisztije ennek a típusnak, illetve a router beállításakor mire kell figyelni? (Ki adja a DHCP-t, maradhat-e egy számítógép a HGW-n, ilyenek.)

A leendő router valószínűleg egy Asus RT-N18U lesz, habár nincs 5ghz-s sávja, elviekben itthonra bőven elég lesz. Amennyiben ez a típus rossz/megbízhatatlan akkor szívesen várom a javaslatokat.
(A plusz router a sok wifin csatlakozó telefon/tablet/számítógép miatt kell, illetve a házban egy L alakban kellene netet osztani és a Sagemcom nem teríti be az egész házat jó jelerősséggel.) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 07. 06. at 19:43, Roli82 írta:

Be is szoktad jelenteni a hibát vagy várod hogy magától megoldódjon? 

Azért az az 1-2 napos leállás eléggé túlzásnak érzem maradjunk ennyiben...

Az előre bejelentett leállásokat karbantartásokat ezen az oldalon jelzik, Szeged nincs közte.

Emelt hangnem meg teljesen felesleges, mert nem old meg semmit.

 

Ma reggel 8:30 körül halt meg az internet központi hibával, és nem is jött vissza este háromnegyed hétig.

Szóval igen, a majdnem havi rendszerességgel előforduló, egész napos bejelentés nélküli leállásokat én is eléggé túlzásnak érzem, maradjunk ennyiben. Akkor is kínosnak érezném ezt a szolgáltatást, ha nem fizetnék érte. Most már komolyan érdekelni kezdett: ilyenkor mi szokott lenni úgy általában a hiba, és miért tart egy napig megoldani? Mi szokta okozni? Öreg a rendszer és azért hal meg? Vagy nincs rá szakember? Vagy valaki félrenyom egy gombot valahol? És hogy szokták megszerelni, kábelek közt kell matatni hozzá, vagy kódsorokat bogarászni egész nap? Hogy történik egy ilyen? Azért kérdezem, hogy legközelebb el tudjam képzelni, hogy éppen mi történhet az internet másik oldalán, mielőtt felmenne az agyamban a pumpa.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...