Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nem nálam van a hiba. Még tavaly volt kint egy T-s szerelő, azóta nem működik az AGC, aminek pont az lenne a feladata, hogy a hőmérséklet változás függvényében állítsa az erősítő teljesítményét. Télen -10 fokoknál +17 dBmv volt a DS power, most -1. Az US-t télen nem figyeltem.

Délelőtt mikor elérte az 51-et az US, kivettem a 3 dBs csillapítót, amit a téli extrém magas DS miatt kellett betenni, de mostanra újra elérte az 51-et. Délelőtt 21 fok volt, most olyan 26-27 körül van.

Nem tudom kivenni az MMWO-t, mert akkor meg tv nem lesz. Lehet, hogy visszateszem a csillapítót, aztán betelefonálok, hogy ***** a net, jöjjenek ki megcsinálni.

Egyszer már hagyta itt úgy valaki az erősítőt, hogy ki volt csúszva belőle az AGC kártya. Szóval nem az első eset. >:(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor nálad szépen megy az AGC. Korábban nálunk is ment, tavaly ősszel valamelyik okoska szerelő valamit elrontott.

De most nem jelentem be, mert jön egy hidegfront, és a szerelő pont akkor fog ránézni a modememre, mikor minden érték a helyén van. :D Figyelni kell az időjárás előrejelzést, és kivárni a megfelelő pillanatot. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát ez ilyen visszatérő mumus errefelé. Optikai node lesz megint, én azt tippelem. Fél évente megadja magát, most esedékes. Mindig úgy indul, hogy melegben elkezd összeomlani a szolgáltatás, először net, aztán analóg ktv egyre szemcsésebb, aztán meghal az is.

Persze amikor a sorozatos kiesések miatt vezetői vh-t kértem, aki felhívott (szerintem sales-es volt, nem vezető) össze vissza hazudozott, hogy amit én hibának tartok gyakori kieséseket, az nem hiba, csak havonta el kell rendelnie karbantartást, különben naponta elmenne a szolgáltatás, és hogy ez így normális. Vagy ha tényleg egy vezető, akkor megértem, hogy miért tartunk itt. :(

Majd ma délután VPN-en ránézek modemre, de ugyan azt fogom látni, mint tegnap. Most 41,5 innen indulunk reggel 8-kor. DS 1 és 4 között.
Azért már az is beszédes, hogy tegnap délután 10-el magasabb volt, ami elég durva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam még nincs érdemi változás. US 43, DS -1 és +2 között. SNR 35 és 39 között.
Nálam valamikor délután szokott rohamosan romlani a helyzet. Lehet, hogy pont úton leszek akkor hazafelé, és nem tudom majd megnézni. :/

Küld őket hozzánk is. :D

Egyébként új infó, hogy tegnap a település egyes részein már nem volt szolgáltatás délután. Estére magától helyreállt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem kiabálom el, de úgy tűnik, helyreállt. Tegnap délelőtt 10-kor már 47 környékén volt, mikor kiszedtem a 3dB-s csillapítót. Aztán délután 3 órára ismét elérte az 51-et.

Most délután fél 2 környékén még mindig 44,5-ön áll. Legközelebb már csak 3-kor nézem meg, de jónak tűnik.
SNR változatlan, 35 és 39 között.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos ebben a modemben nem lehet. Illetve amíg nem csatlakozik a hálózatra, addig elérhető az a felület, ahol be lehet irkálni kézzel frekiket, de amint felcsatlakozott, eltűnik (le van tiltva gondolom).
Ha kézzel beírok valamit, és fellép, utána 1-2 órával már máshol van. Teljesen önálló életet él. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, ott néztem, de az oszlopoknál nekem van egy kis vonalka is, ami túlmegy az oszlopon (bár csak a feltöltésnél), gondolom az a legrosszabb érték.

Na csináltam még egy mérést itthoni végpontról, normális router + sima modem mögül.
Idle: 29
Download: 63
Upload: 122 (magasra nyúló vonalka 295)

És csináltam utána rögtön még egyetbb.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahha, megvan. Akkor este megnézem otthonit megint.

Is-is. Nem tudom, hogy a HGW-kben van-e bekapcsolható QoS. Ez csomagütemezést végez, és egyes csomagoknak elsöbbséget ad. Ez nem látszik, mert sebességadatokat nem írtam, de ha QoS nélkül hajtom meg, akkor a feltöltés 1,1-1,2 Mbit, QoS-el olyan 0,9-1. Letöltésnél is van egy kis elmaradás, de ott annyira nem észrevehető, QoS-el 20,1 körül jön, nélküle nem tudom.

Viszont mivel a netet nem sebességmérésre meg tesztelésre használjuk, érdemes QoS-t használni, mert nagyban javítja a netezés minőségét. Pl nem áll meg a weboldalak betöltése, ha a családban éppen valaki letölt valamit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...