Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Úgy tűnik, acel tudományos tanácsadó kolléga beletalált a közepébe: be volt kapcsolva az USB drive és média szerver. Mivel úgysincs rádugva semmi, kikapcsoltam és ezután megtörtént a csoda: azóta egyszer sem dobta le a készülékeket a WIFI (vagy fordítva:) )

Szóval mindenkinek nagyon köszönöm, aki szánt egy kis időt a megoldásra, nagyon hálás vagyok, hiszen egy több hónapos probléma szűnt meg ezzel (remélem tartósan). 

Üdv. Laci

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, klacirtg írta:

Úgy tűnik, acel tudományos tanácsadó kolléga beletalált a közepébe: be volt kapcsolva az USB drive és média szerver. Mivel úgysincs rádugva semmi, kikapcsoltam és ezután megtörtént a csoda: azóta egyszer sem dobta le a készülékeket a WIFI (vagy fordítva:) )

Szóval mindenkinek nagyon köszönöm, aki szánt egy kis időt a megoldásra, nagyon hálás vagyok, hiszen egy több hónapos probléma szűnt meg ezzel (remélem tartósan). 

Üdv. Laci

Örülök hogy segített, azt nem tudom mi akadhatott öszze.Nálam is ki van kapcsolva, mert nem birta a családi képtárat, nincs benn elég memória a sok fájlhoz.  Valamint a Samsung tv-vel nem volt DLNA kompatibilis ,  upnp klienset beállítva a vlc kliens felismerte, tehát korlátozottan használható lehetne mediaszervenek, de inkább nem jó rá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt a három mérést Lenovo Ideatab-al mértem, egy másik kábelt használtam.

Közben telefonon keresett a Telekom egyik szervizcsoportjának technikusa, hogy megnyugtasson. Rajta vannak az ügyön (tegnapelőtt ismét bejelentettem, sőt emailt írtam, amelyhez csatoltam a csapnivaló mérési eredményeimet...a teljes április hónapra, és a fél májusra), de a Telekom mérésügyi osztályától jó adatokat kaptak. Aztán SMS-ben tudatták, hogy velem megbeszéltek szerint (?) majd 23-án - jövő héten kedden - folytatják a hiba elhárítását. Erről nem beszéltünk, és pláne nem azt, hogy négy napon át megint nem történik semmi... Tehát teljes az értetlenség. Ők a én problémámat, én az ő kommunikációjukat nem értem....

Már egyre inkább biztos vagyok benne, hogy szándékosan szívatnak!

Mindenesetre köszönöm, hogy segítettél!

2017-05-19 1035 mérés Tablettel másik kábellal.png

2017-05-19 1000 mérés Tablettel másik kábellal.png

2017-05-19 1014 mérés Tablettel másik kábellal.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nincs mindenhol ennyi csatorna a rendszerben mert nincs akkora adatforgalom.  

 

Tiszanána/bána tököm tudja hol Tisza egyik holtága melletti település ilyen téren legaranyosabb. Iptv nincs,  dktv és 1/1 csatorna de Sagemcomal :DD

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@KeyserSoze

"Ha nem lehet static IP, akkor miért jelent meg mégis így a fent említett képernyőn és kapott a NAS static IP-t?"

Ne keverd ösdze a helyihálózati lam címeket a wan címekkel.

"A portforwarding-ot pedig az alábbi link alapján csináltam meg"

Mi a NAS-od helyihálózati ip címe és szolgáltatási portja? Erre állítottad be a Sagemben a dolgokat? Tegyél fel képernyő mentéseket mind a NAS konfig felületéről, mind a Sagem portforwardingos felületéről.

"Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma és a megoldás?"

Tuti, hogy a portforwardal és a dyndnss szolgáltatással nem stimmel valami. Vagy nem is jó címen keresed, vagy nem a Sagem wan ip címe megy el a dyndns szolgáltatónak vagy mindkettő probléma fent ál. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 05. 27. at 23:31, btz írta:

Üdv @bialdaniel

úgytudom ennél a tipusnál a szolgáltatótól kell kérni a bridge mode bekapcsolását, de ebben az esetben se digitális telefon, sem iptv nem lesz.

Megvallom a bejegyzésed eléggé elbizonytalanított a saját routerem beüzemelhetőségét illetően, mivel a Sagem 3686-ason csüngnek a telefonjaim. Mikor olvastam a bejegyzésedet még nem volt saját routerem. Kockáztattam :)
Nos van egy két napos tapasztalatom a kérdésben Syno NAS + Syno router + Sagemcom 3686 + telefon (IPTV nincs).
1. Sagemcom bridge módba léptetése (router funkciók eltűnnek);
2. Sagem LAN 1. port összekötése a saját router WAN portjával;
3. Saját routeren DHCP (NASnak fix IPcím), portforwarding stb. konfiguráció;
A NAS külső komunákációja működik, a telefonjaim továbbra is a Sagemcomon csüngnek és működnek.
A NAS külső elérését még nem próbáltam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
16 hours ago, zygy said:

Látom, nem vagyok (talán voltam) egyedül az otthoni internet elosztás, sebesség-problémámmal, így hátha valakinek ötletet, netán megoldás-szerűséget adok, ha közzéteszem a saját történetemet. 
Nos Sagemcom 3686-os HGW-vel és XL-es 50/5-ös előfizetéssel rendelkeztem a hó elején. Mivel manapság a kenyérpirítót is hálózati kapcsolattal árulják, így összeszedtem vagy 30 hálózati eszközt.

Ez érdekelne. van egy f.ing.io  -bocsi, az f utáni pontot vedd ki, de a grammarnazi bannolja:)- mentésed róla? az enyém úgy néz ki, ahogy a képen látod. Tudod, borzasztó negatívan álltok hozzá a dolgokhoz:(( Szívesen megmutatnék - és nemcsak én, hanem jópár superuser - pár dolgot a jövőből, amit mi tesztelünk, de sajnos nem tehetjük. Még. De előbb utóbb Hozzátok is eljut. Tudomásul kell venni, hogy egy ekkora vállalatnál a döntési mechanizmus nehézkes, lassú. Hidd el, hogy dolgoznak azon, hogy jobb legyen. Türelem.

fing1.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: root
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 05. 27. at 23:22, bialdaniel írta:

Sziasztok.

Segítséget kérnék tőletek.

Hol és hogyan kell beállítani sagemcom FAST3686     modemen hogy kívülről is ellehessen érni a NAS-t?

pl. Azonosito.synology.:5000, azonosito.quickconnect.to és ehhez hasonlók.

Synology NAS külső elérése:
1. Synology felületen - vezérlőpult > QuickConnect > QuickConnect engedélyezése
2. itt megadom a synology fiókom elérését (ha még nincs, itt lehet regisztrálni is)
3. QuickConnect ID - itt adok egy megjegyezhető nevet a kütyünek pld: macilaci56
4. click az alkalmaz gombra, a router portforwardokat az UPNP elintézi helyettünk (routerben engedélyezni kell az UPNP-ét)!
Ennyi:
Ezek után a Syno NAS kívülről a http://QuickConnect.to/macilaci56 (illetve ahogyan a gépet elkereszteltük) címen érhető el.
Pont ugyanazt a bejelentkező képernyőt kapjuk, mint belülről.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 06. 10. at 13:56, disconnect írta:

A gond az, hogy a cisco egy dzsunka hulladék, gyárilag sorozathibás wifivel. Nincs itt zavarás, meg rádiós túlterhelés, a környéken érzékelhető távolságban 2 másik wifi van, azok is épphogy érzékelhető távolságban. Az is mindegy, hogy milyen csatornán van.

Mellesleg a kínai aliexpressről kb 2000 forintért vett wifi repeatert AP módban a modemre kötve stabil wifi van, mellesleg hosszabb távra is megy el, míg a ciscoé 2 tégla válaszfal+ házfalon már nem megy át.

Nálunk már kb. 5. éve hiba nélkül megy a Cisco epc3925 (Docsis3 8/2). 120/10-net, 126/11-et hoz. 3 válaszfallal, még az erkélyen is tudok probléma mentesen netezni. Úgyhogy nem kell feleslegesen hangulatot kelteni, semmi gond nincs a cisco modemekkel, a 95nm-es lakás legtávolabbi pontján is vígan van wifi jel. Inkább érdemes lenne ahogy írod a "dzsunga" vevő eszközeidet lecserélni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A wifi sebessége, stabilitása nagyon sok minden függvénye, ezért nem is vállalnak rá garanciát. Ugyan az az eszköz működhet teljesen másként X helyen, mint Y-ban. Egyikőtöknek működik megfelelően, másikótoknak nem, ebből is a fenti állítás szűrhető le. Ezért nem hiszem, hogy van alapja ipari julladék kategóriába sorolni az összeset.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...