Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

" A NetMánia S, M, L, XL, XXL, 1000 díjcsomagok értékesítését lezárjuk, a csomagokra 2017.10. 01-jétől új előfizetői szerződés és új határozott tartamú szerződés nem köthető. NetMánia XS díjcsomag értékesítése ugyanezen időponttól lezárásra kerül azzal, hogy a csomagra új előfizetői szerződést nem lehet kötni, de a csomagot már használó előfizetők számára új határozott tartamú szerződés köthető. "

Forrás aktuális számla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, anonymus írta:

Valami bődületesen nagy időre van kiosztva egy ip cím, + mindig ugyan az van vissza osztva. Ha pont akkor offline van a hgw akkor ez nem jön be.  Lejárat:Wed 06 Sep 2017 04:13:38 nálam ez a lejárati dátum éppen, szerintem ha ekkor nem lenne online akkor kapnék csak új ip címet.

köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hmm, az fura. Múltkor gyári reset volt a routeren, ami kiütötte a klónozott MAC címet, és nem engedett fel a netre utána. Aztán valahonnan elővarázsoltam azt a címet, ami klónozva volt, és akkor már ment.

De lehet, hogy ez annyira régen volt? Mióta nincs ilyen szűrés? Az én esetem nem lehetett 3 évnél régebben.

Mindenesetre ma kiderül mi a helyzet, mert lesz router csere, és már nincs meg az a bizonyos MAC cím.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszi az infót! Úgy látom az hétköznap, akkor engem nem fog érinteni.

És lehet tudni arról valamit, hogy mi az oka ennek a nagy karbantartásnak? Mármint úgy értem, hogy előkészítenek valamit (pl nagyobb sávszél), vagy csak rossz állapotban van már a hálózat?

Hát, akkor nem tudom mit csinált, mert én 3x indítottam újra, mielőtt betelefonáltam, és nem akarta az igazságot. Med eddig ilyen 3x-el kezdődő IP címeim voltak, most meg 84.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • 2017. november 28-án 08:00 és november 30-án 17:00 között: Bernecebaráti, Dunabogdány, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kisoroszi, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagymaros, Perőcsény, Pócsmegyer, Surány, Szob, Szokolya, Tahitótfalu, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Visegrád, Zebegény települések egyes részein
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

2018. Április 16.-tól az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Verőce, Zebegény, Vámosmikola, Tésa, Szob, Szokolya, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagymaros, Perőcsény, Letkés, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kóspallag, Bernecebaráti

Korábbi települések:

Dunabogdány, Tahitótfalu, Veresegyház, Piliscsaba, Kisoroszi, Budakalász, Domaszék, Göd, Hódmezővásárhely, Balástya, Esztergom, Apátfalva, Kistelek, Fót, Pusztaszer, Vecsés, Ferencszállás, Szegvár, Nagybánhegyes, Mezőberény, Köröstarcsa, Füzesgyarmat, Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi, Gyál, Makó, Gyula, Budapest 2, 10, 16, 17, 18, 20, 23 kerületek.

Megrendelés továbbra is személyesen üzletben vagy 1414 telefonszámon!

Link

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 perce, Ferenc Szûcs írta:

Nem tudom valójában volt-e 14 és 15-én hálózatkarbantartás Hódmezővásárhelyen, de tegnap óta kritikán aluli az internet elérés, kockásodik az IPTV telefon időnként eltűnik. A hálózati kapcsolatot nézve a letöltés SNR leesett 28-32dB-re a korábbi 43 körüliről. Időnként megjavul, újra rossz lesz. Bejelentettem hibára.

Mindig olyankor van probléma mikor a szakik belepiszkálnak egy beállt rendszerbe, de nem jön nekik össze.

 

Szia.

Kellet volna, hogy legyen de gyakorlatilag se 14 se 15.-én nem volt Hódmezővásárhelyen semmi.

Az egyik ONU nagyon gyengélkedik USSNR 20dB alatt, lehet pont azon vagy. Jól tetted, hogy bejelentetted.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

2018.09.01.-től új kábelnet portfólió kerül bevezetésre az alábbiak szerint.

Net S 150/5

Net M 300/20

Net L 500/22 ( Ez jelenleg is van, ahogy haladnak a fejlesztéssel, úgy lesz elérhető még több helyen)

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...