Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.616 válasz erre a kérdésre

Nem adnak, ha lejár a kölcsönzési idő akkor kapsz újat, koax esetén pl kb 2-3 nap offline stb.

Nálam pl most : 

Expires: Mon Dec 05 10:46:33 2016

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!Az lenne a kérdésem,hogy az IP címet meg lehet e valahogy változtatni?Ha esetleg felhívom a szolgáltatót,adnak új IP címet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha lezárnak egy hibát, akkor megoldottak egy gondot, még akkor is, ha az nem oldja meg a problémát. Jelentgetni kell újra. Egyébként én nehezen hiszem azt, hogy 120 netnél 5 mbitet adnának és ez így lenne jól szerintük is, esetleg ők nem látják a hiba okát és/vagy te nem kezeled megfelelően az ügyet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekomnal rosszab szolgaltato nincs.....de sajnos xaak om vannak.

Ugyan ez nalam 10 eve.

Jekentgetni kell NAPONTA. 

NEHA UGYDONTENEK magzktol lezárják a hibat

120 netnel azerintuk az 5 mega az jool

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helyes. Csúnya kis vonal :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Túl vagyunk rajta. KTV ben piros minden. Helyi tudományos szerelő azt mondta rendben, mondtam hívja a 1412-t, szívlapát, és szét kell ütni az asztalt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 perce, Gele írta:

T-s internet, 120/10mb,  a Thomson modem értéke a képen látszik, a kérdés ezek megfelelő értékek a normális net működéshez?

Kép link itt

köszönöm

Downstream értékeknek  -12 dBmV to +12 dBmV között kellene elhelyezkednie és minél közelebb a nullához mert az a legoptimálisabb szint. Jel-zaj viszony  (SNR) 256 QAM-nál 33 dB az ajánlott de minél magasabb annál jobb, jellemzően 40-45dB-re szokták belőni.

Upstream is lehetne 40-45dBmV-re beállítani!

Nincs bent véletlenül egy kettes multimédiás osztó? Ha van benn azt szedd ki, mert már azzal is nyersz pár dB.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, root írta:

1412. csoda hogy még működik......

Bocs, te t-home-s vagy? Csak azért kérdezem, mert kb fél éve ilyen, és nem hajlandóak hozzányúlni, ők azt látják hogy jó a netem, most kattantam be megint

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1412. csoda hogy még működik......

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

T-s internet, 120/10mb,  a Thomson modem értéke a képen látszik, a kérdés ezek megfelelő értékek a normális net működéshez?

Kép link itt

köszönöm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na nyomtam rajta egy gyári beállitást.

Helyre állt. :) kért jelszót. Köszönöm mindenkinek aki foglalkozott az üggyel. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Probáltam a doboz oldalán feltüntetett jelszavakat.

Probáltam azt a jelszót amit én állítottam be.

probáltam üresen hagyni és ugy okézni,

nem állitottam semmit még. csak a wifit löttem be, az admin jelszót írtam át, és a DMZ-t állitottam be.

de akkor most megprobálok egy RESET-et rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

és nem állítottál be, nem módosítottál korábban semmit? ja, és a masinán lévő cimkén található jelszót (amivel elvileg az admin felületre beléptél) is próbáltad már?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem kért jelszót amikor engedélyeztem az usb-t. most bebelelépve sem jön fel ablak. Simán engedélyezem. utána a haladóba lépve a  "Rendszergazda név/Jelszó" gombra klikkelve feljön egy ablak, de ott nem fogad el semmit. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @GStar, van rá válasz, ezt próbáld:

Ekkor: 2016. 11. 07. at 12:03, Peti írta:

Szia!

Ha engedélyezed az elérését az "USB Általános" oldalon, fel kell jöjjön egy ablak, amiben a jelszót kell meghatároznod. A későbbiekben ezt a jelszót fogja kérni az eszköz eléréséhez. Ez akár ki is kapcsolható az "Adattároló Haladó" oldalon: a "Rendszergazda név/Jelszó" gombra klikkelve feljön egy ablak, itt be kell írjad a korábban megadott jelszót, és utána az "Azonosítás engedélyezve" opciónál a "Nem" jelölőt választva (és utána mentve) nem fog többet jelszót kérni a csatlakoztatott eszköz eléréséhez.

Üdv,
Peti

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt tedd fel a kérdést:

https://kozosseg.telekom.hu/blogs/entry/9-sagemcom-fst-3686ac-egy-új-remény/?page=34#comment-900

Előtte nézz meg néhány oldalt visszafelé, lehet hogy van válasz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Áfacsökkentés
Örömmel tájékoztatunk, hogy az internetszolgáltatás áfája 2017-től csökken!

A Digitális Jólét Program keretében az internetszolgáltatás áfakulcsa a jelenlegi 27%-ról 18%-ra csökken. Az általad fizetendő díjban az áfacsökkentést teljes mértékben érvényesíteni fogjuk, azaz ha rendelkezel internetszolgáltatással, akkor annak a bruttó havi/időszaki díja csökkenni fog.  

Amennyiben szeretnéd megismerni internetszolgáltatásod 2017. január 1-jétől érvényes bruttó havi/időszaki díját, kérjük, hogy válaszd ki díjcsomagodat, szolgáltatásodat vagy kiegészítő opciódat.

Kalkulátor ezen a linken található

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 hour ago, László89 said:

Majd a SPILER TEVEVEL EGYUTT 2080 BAN......

KATASZTROFA EGY CEG

Akkor miért nem váltasz? Van még pár szolgáltató..... Jah, hogy senki nem tudna a T-n kívül 120-as netet adni vidéken? Hát bocs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 hour ago, anonymus said:

Elég kevesen szólaltak meg hogy akarják a csatornát, sok más értelmesebb csatorna lenne. 

Nem is értem, hoygan lehet spiler TV nélkül élni.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Katasztrófa hogy nincs gigabit, dögöljön meg a szomszéd tehene. Igaz hogy a 120-at se hajtom ki de akkor is.

Ez a másik, Gyáli speedtestekből 80-90 Mbit/sec sebesség látható csak.

Egyébként a koaxal az is a gond hogy még az ED2-es területek is teljesítik a kormányzati megállapodást, így még azok is "fejlettek" egyelőre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elég kevesen szólaltak meg hogy akarják a csatornát, sok más értelmesebb csatorna lenne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Katasztrófa hogy nincs gigabit, dögöljön meg a szomszéd tehene. Igaz hogy a 120-at se hajtom ki de akkor is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most