Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

Réz van benne nem érdekel :))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

XX. kerületben kellene, nem réz, koax -érdekelne  "kábelnet topic" :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ő csinál nekedd az üvegböl rezet. Pl egy településnév vagy mt szám alapján meg mondom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, anonymus írta:

Ha az onu-nál van áram akkor igen igen érdemes, amugy nem.

Várjál, mi an onu? És honnan tudom hogy az hol van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha az onu-nál van áram akkor igen igen érdemes, amugy nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok 

Érdekelne hogy áramszünet esetén érdemes a hgw-t szünetmentesre tenni, vagy úgysem tud cstlakozni mert a vonalon levő aktív elszökök sem kapnak tápot?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 10/20/2016 at 14:16, Brunnentaler írta:

Sziasztok,

Nálam az van, hogy sokszor indokolatlanul lelassul 30Mb-ról 2-3-ra, és mivel nem nézem minden pillanatban sokszor csak akkor derül ki ha épp neten beszélek mással, esetleg kamerával és meg megakad a kép.

Ilyenkor ha újra indítom a routert akkor egyből visszajön a 30MB.

Én is bejelentettem már szakadozást is (merthogy az is volt) aztán ugyanúgy jött az sms hogy nem találtak semmit se.

Van valakinek ötlete?

Köszönöm előre is.

Nekem egy Broadcomos új wifinél jött elő ez a probléma Dlink hgw-vel., lecseréltem kábelre. tkip/aes protokoll váltásokkal lehet megjavul. de nekem nem sikerült. Mésik wifi stickkel jól működött.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Tegyél panaszt akkor ha telefonálsz

Kicserélték a Sagemcom -ra.Az istenért sem tudom csatlakoztatni a TP--LINK  routert.

Látja a modem a csatlakoztatott eszközöknél,de nem tudok belépni a 192.168.1.1-re... :( 

(már működik minden)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: toto0569
Változás a rendszerben

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Brunnentaler Akkor ez WiFi hiba lesz. Ezeket elég nehéz megfogni. Mindenesetre próbáld meg a routerben átállítani a WiFi csatornát. Sajnos nem tudom, hogy a T-s HGW-kben mit, és hol kell. 1-től 13-ig vannak, általában gyárilag 6-oson szokott lenni.

Tedd 3-4-el arrébb ahhoz képest, mint ahol most van, és teszteld.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, anonymus írta:

Már telefonáltam.Állítólag úton van ide...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 10. 19. at 17:03, anonymus írta:

1412 verd az asztalt amikor nincs meg a sávszél. 

Ma hívott a szerelő,hogy kijönne...15.00 utánra beszéltük meg.Már egy óra eltelt és sehol senki.

0630 *******.Próbáltam hívni de nem elérhető.*****a szerelő...Átrendeztem a programom,hogy találkozzunk, erre átver.Nagyon pipa vagyok.Ahova mennem kellett volna ,nem tudtam elmenni.Enni még nem ettem .Meddig jönnek ha jönnek egyáltalán.

Eléggé lenézős stílusban azt közölte velem,hogy ez egy nagy *****ság amit te hibának mondtál.Mert biztos nem az a baj.

Azt hiszem ma megint telefonálok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
telefonszám, személyes adat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
26 minutes ago, fgabor87 said:

A WiFi elég neuralgikus pont tud lenni. Kéne egy kontroll eszköz, ami vezetéken van a routerre kötve, és ellenőrizhető vele a lassulás.

Az asztali gép vezetéken megy, ott soha nem tapasztalható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A WiFi elég neuralgikus pont tud lenni. Kéne egy kontroll eszköz, ami vezetéken van a routerre kötve, és ellenőrizhető vele a lassulás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 minutes ago, fgabor87 said:

Szia!

Milyen routered van? Telekomtól kaptál egy HGW-t (modem és router egyben), vagy két külön eszközöd van?
WiFi-n vagy kábelen kapcsolódsz a routerhez?

Alapvetően a lassulás több okból is eredhet: router hiba, vonal terheltség, vonal minőség.
Először azt kell behatárolni, mi okozhatja a hibát.

Telekomtól kapott (modem és router egyben) IPTV, és wifin kapcsolódom, általában telón vagy táblagépen keresztül veszem észre a lassulást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Milyen routered van? Telekomtól kaptál egy HGW-t (modem és router egyben), vagy két külön eszközöd van?
WiFi-n vagy kábelen kapcsolódsz a routerhez?

Alapvetően a lassulás több okból is eredhet: router hiba, vonal terheltség, vonal minőség.
Először azt kell behatárolni, mi okozhatja a hibát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Nálam az van, hogy sokszor indokolatlanul lelassul 30Mb-ról 2-3-ra, és mivel nem nézem minden pillanatban sokszor csak akkor derül ki ha épp neten beszélek mással, esetleg kamerával és meg megakad a kép.

Ilyenkor ha újra indítom a routert akkor egyből visszajön a 30MB.

Én is bejelentettem már szakadozást is (merthogy az is volt) aztán ugyanúgy jött az sms hogy nem találtak semmit se.

Van valakinek ötlete?

Köszönöm előre is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, fgabor87 írta:

Titkosítási mód ( TKIP+AES ), vagy frekvencia miatt lehetett (13-as csati pont a legvége).
De sajnos a Windows10 ilyen... picit összeszedetlen, gyakran okoznak gondot a frissítések.

Vannak a 10-esnek nehéz dolgai, sok mindenben rosszabb mint 7, de nincs más. A linux bütykölés több időt visz el így is,  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Titkosítási mód ( TKIP+AES ), vagy frekvencia miatt lehetett (13-as csati pont a legvége).
De sajnos a Windows10 ilyen... picit összeszedetlen, gyakran okoznak gondot a frissítések.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, anonymus írta:

Ahogy nézem sikerült mos egy olyan freki köteget fel szedned amibe van bőven hely, most meg kell lennie az 50/5-nek. Ettől függetlenül ha vissza ugrik abba a freki kötegbe amin tegnap is volt tuti nem lesz meg a sávszél.

http://www.netmero.hu/eredmeny/76397949              Tegnap nyomtam neki resetet és akkor tudtam indulásnál váltani.Most ilyen mint a linken.Majd váltogatom ha lassul.No,meg ha nem cserélik...Köszi a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahogy nézem sikerült mos egy olyan freki köteget fel szedned amibe van bőven hely, most meg kell lennie az 50/5-nek. Ettől függetlenül ha vissza ugrik abba a freki kötegbe amin tegnap is volt tuti nem lesz meg a sávszél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, anonymus írta:

Jó,majd így járok el...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Hát nos nézd vmi el van rontva nálatok, rosssz a modem eloszlás. Kb majdnem minden mondem ugyan azokon akar adni. Igy persze hogy nem lesz meg a sávszél, max egy Sagem ami segít amivel nem 8 hanem 24 csatornát használaz. Ugy meg lenne a sávszél.

Kértem a cserét.Azt mondta az ügyintéző,hogy továbbítja nekik.

Megtörtént...

Ha ők jónak látják,hogy cserélni kell csak akkor lesz belőle valami.Kérdeztem,hogy hívnak e?Azt válaszolta,hogy nem biztos.Először kivizsgálják...Hétfőn azt mondta a telefonos,hogy látják a hibát.Később 1 órával jött egy email,hogy nincs semmi baj vele.Akkor mit tehetek ,ha továbbra is fenn áll a hiba?Verjem bent az asztalt? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2014. 11. 29. at 12:23, root írta:

Nos, ez igaz. A linux stabil, ugyanakkor ott is vannak időnként problémák. Persze közel sem olyan veszélyesek mint a winen.

Driver remove-install kellett hozzá, érdekes mellékjelenség volt hogy nagyjából a T-s wifiket nem látta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most