Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.616 válasz erre a kérdésre

Roli82 köszönöm az infót az új csomagról. Lehet esetleg azt tudni, hogy mennyibe kerül ez a csomag, mert a telekom oldalán nem találok róla bővebb infót, csak amit belinkeltél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az Otthoni Internet 500M Budapest II. kerület után további területekkel bővült:

XXIII kerület,Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi,Gyál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szervusztok :) 

Pontosan 1 évvel ezelőtt voltam itt utoljára. Akkor ugyanez a problémám volt, mint most is, hogy a szilveszter közeledtével a net iszonyat mértékben elkezd ingadozni. Egy  Otthoni Internet 250-es csomaggal rendelkezem (kábelnet 250 Mbit/s, Sagem 3686). Tegnap pl. 40 Mbit/s-250Mbit/s között ingadozott. Anno azt javasolták, hogy a cisco routerem cseréltessem le Sagem-re, ami meg is történt. Ez önmagában már javtott a helyzeten valamicskét, de mint kiderült (közel 2 hónapos huzavona révén) a fő gond az volt, hogy az utcán lévő oszlopról beérkező kábel oszlop felőli része beázott és erősen korródálódott, emiatt a szerelő levágta ezt a részt és utána csodák csodáájára tökéletes lett a net. Ezidáig semmi probléma nem volt vele, viszont most pont 1 év elteltével ugyanezek a tünetek kezdenek jelentkezni. Reggel és délelőtti órákban még úgy ahogy rendesen megközelíti a 250Mbit/s-et a net, majd délután erősen elkezd hullámozni a teljesítmény. 2-3 nappal ezelőtt kezdődött a probléma. Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg van-e valami gond most itt Pomáz és környékén a kábelnettel vagy lehetséges, hogy ismét a kábellel van a probléma?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Horatius

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez van :D Kapsz majd egy sagemet és még akár +1 us csatid is lesz ds irányban meg  4 helyett 20 csati lesz. Így még a torlódások se érintenének :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez nem jött be, visszadobták a hibajegyem. Nem gond, mivel az eredeti tápegysége elromlott, és sajáttal használom, majd valamelyik nap, mikor nem vagyok itthon, kihúzom a konnektorból, és bejelentem, hogy meghalt a tápegysége. Akkor csak kijönnek már kicserélni. És még csak nem is hazudtam. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem sincs semmi semmivel össze regisztrálva, nem is kell. Annyi a lényeg hogy legyen egy telefon amin fut a T-app és azon lépj be az otthoni szolg loginal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Húha, ez nálam nem is így néz ki.

Jahh, de várjál, mert nekem ezen a mobil előfizum van beállítva, mert az otthoni nem az én nevemen van... és szándékosan nincs is összerakva egy fiókba. Átjelentkezek akkor abba, és kérek egy modemcserét. :D Legalább kipróbálom milyen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IMG_1220.PNG

IMG_1221.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valahogy éreztem hogy nálad az se lesz jó... El vagy átkozva, mondták már ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mármint a Telekom appon belüli hibabejelentést? Amire rákoppintva azt írja ki, hogy: INVALID_URL, Input URL does not match any configured resource patterns? :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne félj napi 2-3x végig hallgatom csak nem a 1414-en. De használd akkor a T alkalmazást

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi az infót.

Az jobban felhúzott, hogy próbálkoztam egy modem újraindítással, ami kb 10 percig tartott szegénynél. Valami már nagyon nem ok vele. Össze-vissza villogott, majd megint újraindult magától.

Csak az a gond, hogy nagyon elcseszték a telefonos ügyfélszolgálatot. Csak az 5 perc, amíg eljutok  a hibabejelentőig, mert annyit pofázik az automata, hogy ember legyen a talpán, aki azt türelmesen végigvárja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Központi hiba van nálad, több száz efit érint. (Most megtudod milyen ha koppan egy koax hálózat :( )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekom így kíván kellemes ünnepeket.

Najó, képet feltölteni nem tudok. A lényeg, hogy 77%-os csomagvesztéssel megy a net.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem Zebegényben egyik onunse volt kiesés az elmúlt 1 hétben ami tömeges kiesést okozna sok efinél. 

UI Én is azt mondom hogy cseréltesd le a picsbe Sagemre, mindenki csak nyer vele. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mezei előfizetőként erre nincs rálátásom sajnos.

Annak viszont tényleg nem láttam értelmét, hogy kijöjjön méricskélni, hisz a modem, amit kb 10x indítottam újra, minden esetben rendben, és gyorsan felcsatlakozott, csak éppen net nem volt.

Mindenesetre következő hibánál modemcserét fogok már kérni, aztán majd meglátjuk. Szerintem ez már haldoklik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jah csak ennek a nyomát nem látom, jó kis kamuka

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Végül nem csináltak semmit. Állítólag optikai szerelés volt reggel, és okozhatta ez a hibát. Kérdezte, hogy kijöjjön-e vonalat mérni, mondtam, hogy szerintem felesleges.

Rákérdeztem arra is, hogy áramszünetek után rendszerint a szolgáltató DHCP szervere nem működik megfelelően üzenetet dob a router, és nincs net. Erre azt mondta, hogy sajnos az ELMŰ sokszor csinál áramszünetet az egész Duna-kanyarban, és amikor tömegesen jelentkeznek fel a modemek áramszünet után, meghal a DHCP szerver.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Öreg darab már ideje cserélni. Kapsz egy Sagemet azt meg átrakatod modem módba. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahha értem.

Igazából úgy voltam vele, hogy kérek modemcserét, mert újabban elég sok gond van vele, csak aztán a srác annyit szenvedett vele, és mondta, hogy szerinte megvan a hiba oka, hogy ezt még megvárom. De a következő hibánál már nem azzal fogom kezdeni, hogy mi a baj, hanem hogy modemcserét kérek.

Reméljük az ELMŰ is úgy akarja, hogy ne legyen újraindítva. :D Szikrázó napsütésben is képesek összehozni 1-2 áramszünetet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szoftver frissítést nem fognak küldeni mert az az utolsó szoftver ami rajta van. :)

Újraindítani bejelentés után meg azért nem jó ötlet mert akkor nullázódnak az adatok a felügyeleti rendszerben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma megint elkezdte a játékot a Cisco EPC3212. A modem online, de se telefon, se net. Hiába indítom újra, hiába resetelem, ugyan az. Múltkor egy központi újraindítás megoldotta.

Most is bejelentettem, elég sokat szöszölt vele az ügyintéző, de azt mondta, úgy gondolja, megtalálta a hiba forrását, és ne kapcsoljam ki a modemet. Majd kaptam egy sms-t, amiben szintén leírták, hogy ne kapcsoljam ki. Fognak rá küldeni szoftverfrissítést? (jelenleg a build dátuma: Mar 17 2010 16:21:28)

Közben meg persze magától helyreállt, valahogy magához tért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert logisztikailag nem meg oldott onnan is a gls viszi el. Cserébe meg kell várnod míg felgyűlik annyi hogy a bolt beküldje a t-nek. Addig meg a neveden ketyeg. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már felhívtam őket és jó lett... 

Inkább leviszem a postára az a biztos úgyis ez a cél nehogy a GLS-t kelljen használni :)

Mondjuk számomra az is vicces ,hogy ha van egy telekom bolt miért nem lehet ott leadni.....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Otthoni szolgáltatás mellé a csomagszámokat a 1414 tudja lediktálni, mobil mellé érvényes az hogy 1-est elé kell tenni. 

Sagemcom az új modem ? azt hozta a gls ? ha igen akkor volt a pack-ban egy user manual is egy 80-as telefon számmal azt kéne felhívnod. De ha küldesz egy sagemcom mac címet megnézem mért nem jelentkezik fel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most