Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.617 válasz erre a kérdésre

Viszont ami újdonság volt nekem hogy otthoni internet csomag mellé, járó webtárhely csomag elérési címe választottnév.hu lett. Be is rendeltem :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Alap menüben ezek vannak.  Nyomkodós menüből elérős lan QouS-s ebben az eszközben sem lesz. 

Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A nevéből rájöhettem volna. :) Pedig a franciáknak illene tudni, hogy meddig tart Európa. :/

Megnéztem a blogbejegyzésed, és az ottani egyik képet. Úgy tűnik, hogy nincs benne QoS-s, csak WiFi oldali, ami igazából haszontalan. Legalábbis a Haladó menüpont alatt nincs. Lehet, hogy az Alap-ban bújt meg. A többiben biztos nincs, legalábbis logikailag nem illik oda.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sagem-ben biztos van valami WAN oldali QoS. A wifiset nem érdemes nézni, mert internet oldalon hamarabb terhelődik a sávszélesség, mint WiFi oldalon. Ez akkor érdekes, ha valaki nagyon sok WiFi eszközt használ, és jó nagy sávszéllel rendelkezik (100-120 megabit).

Sagem oldalán nem találtam user manualt. Ez milyen székhelyű cég? Csak mert a support oldalukon az Európa rész alá sorolták fel Oroszországot, és a térképük is olyan, hogy ha rámész európára, egész Oroszországot is kijelöli. Gyönyörű. :S

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwiD-tOF9pLNAhViEJoKHY53Bo4QFggoMAI&url=https%3A%2F%2Fusers.itk.ppke.hu%2F~takacsgy%2Ftkhtea5_15.ppt&usg=AFQjCNEwtScyCb42KR-u8O2RNhtucJm_tA&sig2=pngqScfi0XJJjJ41sdUvCQ&bvm=bv.123664746,d.bGs&cad=rja

http://www.dslreports.com/faq/17883

Magyarul:

Túl nagy a buffer a routerben, ezért a ping csomagok sokat várakoznak. Be kell állítani a routert hogy a nagy adat forgalmú csomagok kisebb prioritást kapjanak ha jól értem. 

"To fix bufferbloat, the router at the bottleneck must control the amount of data that's being sent so that it doesn't build a big queue. To do this, you can (a) turn on some kind of smart queue management (fq_codel, PIE, etc.) in your current router; (b) re-flash the router with new firmware that will do this, or (c) replace the equipment with a more suitable device. Although your ISP is unlikely to help fix any individual case of bufferbloat, they may (and should) be working to introduce better firmware and hardware to reduce the problem for all their customers. "

Szóval, vagy kell hozzá okos queue kezelő (a) ha tud ilyet a router,  ha nem (b)  akkor tegyél rá jobb szoftvert  ami tud :-). (c) vegyél jobbat, Kérd a  szolgáltató segítségét. 

Át kell állítani a hgw-t hogy internet szolgáltatásra is alkalmas legyen, ne csak iptv-re mert a két konfigurációt nehéz egy routerben összehozni legalállbis okos eszköz kell hozzá. 
Köszönöm a segítséget.
Eygébként  jelenség jól mérhető és tesztelhető.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel és @fgabor87 

Ha le írjátok pár mondatban egybe szedve az igényeket és a problémákat. Utána kérdezek!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://www.dslreports.com/speedtest/results/isp/telekom.hu

http://www.dslreports.com/speedtest/results/isp/AS5483

Hát a kirakatba nem tehetik ezeket az értékeket

De eszerint pár ügyfél miatt nem is fognak javítani rajta.

Treresults.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na csináltam egyet én is wifiről és kábelről is.

Az figyelhető meg, hogy idő kell a routernek, amíg optimalizálja a csomagküldéseket, ez főként feltöltésnél látható. Az elején nagyon belassul a ping, de aztán optimalizál. Képek helyett linket adok, így mindenki azt nézi meg, amit akar. :)

Kábellel: http://www.dslreports.com/speedtest/4096341
WiFi-vel: http://www.dslreports.com/speedtest/4096330

WiFi-vel valamivel magasabbak a ping értékek. És feltöltés esetén az optimalizálásig rettentő rossz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tc-ben ilyet találtam. 

Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

+5Ghz is kell gondolom

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát igen, akkor ac- wifin mehetne a 200mbit  lenne qos,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor meg kaptad ami kell csak másik hgw-ben ? Plusz egy érv hgw cser mellet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen az a Qos wifis  megfelelője.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Most néztem Tc-ben is hasonló van.  Túl bő beállítási lehetőség? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez már nekem sok :-) kiválló helynek tűnik ahol téglásíthatom a hgw-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sagere értem!

Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na én azt nem telálom :-(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vezeték nélküli fülön is van egy ilyen rész az nem jó ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

Amint anonymus posztolt képet kb ennyi, a D-Link-ben is van ilyen, legalább is Rev B4  SW 1.1.0.6 volt nekem úgy rémlik.

https://www.dropbox.com/sh/b0x698do14wfoon/AAAmrZH5EntjFXbaiu_9kjXHa?dl=0&preview=37.PNG

Itt csak olvasható adatok vannak, vélhetőleg a a telefon és az iptv prioritást élvez és emiatt nem is állitható más.

Eszerint internetet az internet-boltból, iptv-t az iptv-boltból kell venni és nem keverni a kettőt. Majd egyszer talán 1412...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
30 perce, acel írta:

@Roli82 @anonymus
nektek talán jobb rálátosotok van a hgw-kre. valahol qos-re v  kimeneti sebesség beállítás kehetséges?

Amint anonymus posztolt képet kb ennyi, a D-Link-ben is van ilyen, legalább is Rev B4  SW 1.1.0.6 volt nekem úgy rémlik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez úgy működik hogy van egy alap csomag amiben vannak dolgok, ami nincs benne ezt külön kell kérni. Itt ezek szerint vagy nem volt benne az alap csomagban vagy nem kérte a T. Sages kép Qos e mond valamit neked? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

qos-t nem találtam, attól félek kioptimalizálták az érdekemben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolom a D-linkben is van valami hasonló QOS fül, Tc-t tudok max megnézni D-link nincs a közelemben most.  Tűzfal ilyesmi kikapcsolása segítség lehet,  helyi forgalom minimalizálás usb csatin ha van vmi azt le szeded ilyesmi ötleteim vannak hirtelen. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DCM-704-en hogy lehet csökkenteni a forgalom közbeni ping értékeket pl a feltötés közbeni  1000+ms-ről kb 100-ra, QOS bekapcsolásával, vagy bármi más módon.
Mert úgy tűnik hogy igy játszhatatlan a net.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most