Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Volna még egy olyan kérdésem, hogy azt mi okozhatja, hogy a kép kimerevedik egy rövid időre utána megy tovább a műsor. Ez napi szinten többször előfordul ez akkor lényeges amikor a filmben vagy bármilyen jelenetben fontos a részlet és nem tudom, hogy a szereplő mit válaszolt illetve mit mondott.

Az óta csak egyszer indult újra  napi szinten ez még belefér, legalább is amikor néztem az adást illetve interneteztem. A képmegállás az napi több alkalom van, lehet hogy ez is modem hiba sajnos én ezt nem tudhatom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Voltak ma kint a srácok erősítőt szintezni ha jól látom. Van egy MMWO-m, utána egy 3 dB-s csillapítás, és még így is +5dBmV a down power. Mivel a hőmérséklet csökkenésével a jelerősség is nőni fog, és a tél felé haladunk, ez egy picit erős. Sok helyen nem MMWO van, hanem sima 2-es splitter, ami már 10 dBmV feletti jelerősséget feltételez.
De most legalább a csatornák között nincs akkora eltérés, mint eddig. Minden egyszerre nem lehet tökéletes. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Voltak ma kint a srácok erősítőt szintezni ha jól látom. Van egy MMWO-m, utána egy 3 dB-s csillapítás, és még így is +5dBmV a down power. Mivel a hőmérséklet csökkenésével a jelerősség is nőni fog, és a tél felé haladunk, ez egy picit erős. Sok helyen nem MMWO van, hanem sima 2-es splitter, ami már 10 dBmV feletti jelerősséget feltételez.
De most legalább a csatornák között nincs akkora eltérés, mint eddig. Minden egyszerre nem lehet tökéletes. :D

Nálam egy hónapja még 3,9 és 8,5 között volt a DS, viszont most este például 0,8 és 2,6 között van. Nincsen semmilyen csillapító eszköz betéve, mert nincs rá szükség. Az US viszont 49,4 és 51,0 (csak kettő van), ami azt hiszem nem túl jó. Általában 48 és 49 körül szokott lenni, ami nem sokkal jobb.

De szerencsére a net sebessége hozza a névlegeset, a ping is 6-7 körül van. Földkábelnél (koax) mennyire számít a hidegebb időjárás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Hasonló problémával küszködtem én is. D-Link DI-524 wifi Routert használok és most úgy tűnik, hogy az alábbi beállítással sikerült orvosolni a problémát.

Block WAN Ping 
When you "Block WAN Ping", you are causing the public WAN IP address on the DI-524 to not respond to ping commands. Pinging public WAN IP addresses is a common method used by hackers to test whether your WAN IP address is valid.

Discard PING from WAN side    Enabled     Disabled

engedélyeztem

 

Kb 2 napja nincs szakadás. Remélem így is marad.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Hmiki
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Sajnos én is netszakadás problémával küzdök egy pár hete. Mivel a hálózati dolgokhoz sík ***** vagyok ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. 10-15 percenként de van úgy, hogy fél órát is kibír megszakad a net kb 4-5 mp-re ez pont elég arra hogy az online játékok kidobjanak. Újratelepítettem a Windows lecseréltettem a router-t de a hiba továbbra is fennáll. Bejelentettem a t-home-nak de problémát a kapcsolatban nem találtak. Valami beállítási probléma lehet? Valaki segítsen pls. Köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos erre így sok mindent nem lehet mondani. Elősször is nem modtad el hogy milyen technológia (dsl, koax, optika), de ebben a kontextusban mindegy is, másodszor vonali diagnosztika nélkül szintén semmit nem lehet mondani. Olyan mintha azt mondanád nem megy a traktor, mi lehet a gond. Mit mondana erre egy traktor szerelő, ha nem tudja milyen az a traktor és nem nézett bele a traktorba? Maximum annyit mondana, hogy így kívülről 1000+1 oka lehet.

1412 és hibajegy újranyitása + panasztétel hogy a hiba nem lett elhárítva.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem föld kábelnél nem számít. Viszonylag pici ott a hőingás.

Sokáig nálam is gond volt a visszáránnyal, 5 év alatt egy szerelő csak kitalálta, hogy leágazót kell cserélni az oszlopon, azóta jó. Pedig többen is rámértek több helyen, de valószínűleg mindenki lusta volt leágazót cserélni.

Én azt nem értem, hogy idejön szintezni az erősítőt, és elrontja. És nem az első eset. Nálam most összesen 11 dB csillapítással a modemen 6,5 dBmW van. Akinél sima 2-es splitter van, nála most már 14,5 dBmW, ami már nagyon gáz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

+7 dBmV volt reggel 5 fokban, ami MMWO-s előfizetknél már +10, sima 2-es splittereseknél pedig 15 dBmV.
De szerintem az se normális, hogy reggel 5 fokban 7dBmV, délután 13 fokban pedig 4 dBmV. Valahol meghalt egy AGC. Csak kb fél éve van ilyen ingadozás, előtte stabil volt a jelerősség. Illetve reggel és délután között is csak 1-2 dBmV volt az eltérés maximum.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szaisztok! Olyan gondom van, hogy van egy technicolor 7200 modem, a gond ott van ha valamilyen készüléket wifiről üzemeltetek, legyen az tablet, telefon, laptop egy bizonyos ideig szépen jön a wifi (48-90mb között), majd egyszer csak leakad és a wifin működő eszközök max 1-3mb között megy a netkapcsolatom! Előfizetésem xxl net (120mb) családi csomag+22hd és van 3db boxom, ami felvevős. Mit lehet tenni mi lehet a gond mert a telekom szervízesei semmit nem tudnak mondani és foggalmuk sincs mi lehet a gond!?!?!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia. Érdekes jelenség. Nem tudom mennyire vagy jártas az informatika világában, úgyhogy ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.
Van egy inSSIDer nevű program. Ezt elindítva láthatod a környezetedben lévő többi wifi eszközt. Mutatja, hogy melyik milyen frekvencián működik, az egyszerűség kedvéért ezeket beszámozták 1-13 csatornára. Olyat kéne keresni, ami viszonylag üres, vagy gyenge a jelerőssége, és a Technicolort arra állítani. Mivel sokan hagyják alapértelmezetten, valószínűleg az 1-es és a 6-os csatornákon lesz a legtöbb eszköz. Az enyém pl 13-ason van, mert a környezetemben mindenki az 1-est használja. :)
Nem tudom milyen beállítási lehetőségek vannak, de pl. a ShortGI-t érdemes kikapcsolni, ha van ilyen.

Laptopon próbáld meg, hogy amikor belassul a hálózat, ki, mad visszakapcsolod a gépen a wifit. Általában erre szokott lenni egy dedikált gomb. Ez után helyreáll? Vagy mi szokta helyreállítani? Csak a router restart?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia! Nos inSSID programmal már be is állítottam a csatornát, ami nálam is 13as csatornára van állítva, de ettől függetlenűl leakad egy X idő után és a laptopon is jelentkezik ez a dolog mert lemérem. Ekkor kapok ilyen méréseket hogy 5-6mb/sec de ez a maximum, viszont a feltöltési sebesség az szépen 10mb-on pörög! Wifinél ezek vannak:

interface, output power, 802,11 band, 802.11 n-mode, 802.11 N supported required, bandwidth, sideband for channel, channel, tpc mitigation (db), obss coexistence és STBC Tx beállítások

 

helyreállítani csak a restore szokott segíteni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: rubyra1n
Kiegészítő indó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos erre így sok mindent nem lehet mondani. Elősször is nem modtad el hogy milyen technológia (dsl, koax, optika), de ebben a kontextusban mindegy is, másodszor vonali diagnosztika nélkül szintén semmit nem lehet mondani. Olyan mintha azt mondanád nem megy a traktor, mi lehet a gond. Mit mondana erre egy traktor szerelő, ha nem tudja milyen az a traktor és nem nézett bele a traktorba? Maximum annyit mondana, hogy így kívülről 1000+1 oka lehet.

1412 és hibajegy újranyitása + panasztétel hogy a hiba nem lett elhárítva.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Koax hálóról van szó, és a vonalvizsgálat már (immár ötödjére) sem mutatott semmi használhatót. A 1412 nem tudott segíteni. Tisztában vannak azzal, hogy fennáll a hiba, tapasztalják is, de megoldani nem tudják - egyelőre.  Magam igyekeztem tehát megtalálni a hibaforrást, ami úgy tűnik, hogy a Wireless n szabvánnyal kapcsolatos, ezt deaktiválva jelentősen stabilabb a kapcsolat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
 

Vagy  újraindítom vagy reset gombot nyomok.

Szia. Érdekes jelenség. Nem tudom mennyire vagy jártas az informatika világában, úgyhogy ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.
Van egy inSSIDer nevű program. Ezt elindítva láthatod a környezetedben lévő többi wifi eszközt. Mutatja, hogy melyik milyen frekvencián működik, az egyszerűség kedvéért ezeket beszámozták 1-13 csatornára. Olyat kéne keresni, ami viszonylag üres, vagy gyenge a jelerőssége, és a Technicolort arra állítani. Mivel sokan hagyják alapértelmezetten, valószínűleg az 1-es és a 6-os csatornákon lesz a legtöbb eszköz. Az enyém pl 13-ason van, mert a környezetemben mindenki az 1-est használja. :)
Nem tudom milyen beállítási lehetőségek vannak, de pl. a ShortGI-t érdemes kikapcsolni, ha van ilyen.

Laptopon próbáld meg, hogy amikor belassul a hálózat, ki, mad visszakapcsolod a gépen a wifit. Általában erre szokott lenni egy dedikált gomb. Ez után helyreáll? Vagy mi szokta helyreállítani? Csak a router restart?

Vagy újraindítom a modemet vagy resetet nyomok, mert csak ez oldja meg de csak egy X ideig aztán kezdődik újra ?? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: rubyra1n
Infó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A kábelmodemmel nem tudok csatlakozni a wifire a tablettemmel, Pedig működik a net.a számítógépemen. És érdekes hogy egyik ismerősömnél tudtam kapcsolódni a wifire a tablettel az ottani jelszóval. Habár az itthoni jelszóban nem vagyok biztos .A WPA PSK key kulcsot kell beírni jelszónak? mert én azt írtam. És próbáltam a hálózat hozzáadását is SSID azonosítóval, és jelszóval de azzal sem működik .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hosszabb idő eltelte után immár bizonyosnak látszik, hogy a Wireless n szabvány okozza - az én esetemben legalábbis - a topikban leírt hibajelenséget. Jó ideje ki van már kapcsolva ez a funkció, és bár így a sebesség lassabb a megszakadás nem jelentkezik. Előfordulhat, hogy ez valamilyen firmware hiba következménye?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha jól tudom, N esetén több csatornát fog közre a wifi, hogy gyorsítsa az adatátvitelt. Előfordulhat, hogy sok a környezetedben a wifi hálózat, így zavarják egymást.

Példa: N-hez a router 8 csatornát fog össze, mondjuk 1-8-ig. A szomszéd wifije mondjuk a 6-os csatornán megy, és mivel a tied is használja ezt, így zavar keletkezik. Amint kikapcsolod az n-t, a router már csak 1 csatornát, pl az 1-est használja, így nem zavarja a szomszéd 6-os csatija.

InSSIDer nevű programot telepítsd fel, és nézz körbe mennyi wifi van a közeledben, és melyik milyen csatornán. Ha sok, és nincs egymás melletti 8 olyan, ahol nincs, vagy nagyon gyenge a jel, akkor inkább ne használd az N szabványt, csak a G-t.

Viszont írtad, hogy a router mellett közel is jelentkezik, így a zavar némiképp kizárva, de azért nem árt körbenézni.
Megoldást lehet más csatorna választása, ami az esetlegesen kialakuló interferenciát orvosolja, illetve tapasztalataim szerint egyes eszközök jobban szeretnek bizonyos frekvenciákat. Pl nekem a laptop azt szereti, ha a router a 13-as csatornát használja, 1-esen nem jön át a 20 mega.

Short GI nevű beállítást is érdemes lehet kikapcsolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ilyenkor szabad helyesbíteni, nem csak odavágni, hogy rosszul tudom. Nem ülök wifi router/gép előtt, és kb 1 éve konfiguráltam a sajátom, rosszul emlékszem, van ilyen.

A 20 Mhz fog össze talán 5, a 40 Mhz pedig akkor talán 9 csatornát... de nem emlékszem pontosan.

De a lényeg egyébként, hogy N-nek kell a 40 Mhz, és ha foglaltak a frekik, akkor okozhat gondot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!

Bár több WIFI háló van a közelben, van interferencia-mentes csatorna, ez volt az első azok közül, amit igyekeztem magam is kideríteni. Azért is gondoltam, hogy nem ilyen jellegű lehet a probléma, mert a korábbi hgw, a  Cisco EPC 3925-ös sosem produkált ilyet.

Persze nem olyan nagy gond, hogy lassabb a wifi-s net, de gondoltam jó felvetni a problémát, hátha kiderül, hogy esetleg so*****t érint ez a jelenség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként simán lehet a router is rossz (hardver/fw). ismerősnek ugyan így T-s net és IPTV előfizetéshez vittek ki valami Huawei cuccot, azon sem 100%-os a wifi.

Személy szerint nem is szeretem ezeket a szolgáltatói eszközöket, ez az egyik, és a fő oka is annak, hogy nicns IPTV előfizetésem. Legalább nem vagyok rákényszerítve ezekre az eszközökre.
Ha valami fw hiba, akkor lehet, hogy valamikor jön egy frissítés, ami orvosolja. Más ötletem most nekem sincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2015. 10. 11., szaboadam írta:

Egy kis update: tovább kísérleteztem, és feltűnt, hogy a hiba átmeneti elhárításához nincs feltétlenül szükség a hibaelhárító használatára. 10-15 perc után magától is helyre áll a kapcsolat.

sziasztok  miért van az töltök le és közben videot nézek el megy netem vagy nem jönnek be web oldlalK?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...