Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ezek a szép csatornák közötti különbségek normálisnak mondhatók?

Downstream Channels  
        
                        Power Level     Signal to Noise Ratio
Channel 1:    5.1 dBmv         39.4 dBmv
Channel 2:    5.3 dBmv         39.4 dBmv
Channel 3:    5.5 dBmv         39.2 dBmv
Channel 4:    5.2 dBmv         39.1 dBmv
Channel 5:    1.8 dBmv         40.0 dBmv
Channel 6:    1.9 dBmv         40.4 dBmv
Channel 7:    2.0 dBmv         40.4 dBmv
Channel 8:    2.0 dBmv         40.0 dBmv

Van ez, vagy van egy másik (ág?), ahol csak 1 dB eltérés van max, de ott mindegyik csatorna 9 dB körül van. Még a thomsonnal lehetett így lépkedni, fel is voltak írva a megfelelő frekik nekem, de Cisconál már csak szerencse kérdése, hogy hova lép fel. Vagy ha éppen nem tud fellépni, akkor előadja a freki bekérős felületet, de aztán ki tudja, hogy oda is mászik-e fel. :)

Eddig a 9 dB-s részre voltam felcsatlakozva, csak pár napja volt szolgáltatáskimaradás (nem meglepő), és utána ide mászott fel. Tegnap este még itt is +8 és +4 volt a max/min. Csak hát azóta melegebb lett odakint. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi.
Kár, hogy a Cisco nem írja a frekiket.

Úgy vannak ilyen jelszintjeim, hogy most van bent egy 3dB-es csillapító, amit én tettem be. Hétvégén este azzal is elérte a +9-et. Már gondoltam rá, hogy kicserélem egy 9 dB-esre, de a mostani állapothoz meg sok lenne. Meg amúgy is a jelszint 5-6 dB-t is ingadozik napon belül. De csak úgy fél éve kb.

Szívesen újraindítanám most, hogy megnézzem, hova mászik fel, de távolról nem tudom, mert nincs restart gomb a webes felületén. :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Pár adat mielőtt bekezdenék a mondandómba: 

50mbit le, 5mbit fel (http://www.speedtest.net/my-result/5058028838)
Routerem wifi-s

Körülbelül fél éve kezdődött el az a jelenség, hogy olyan délután 6-tól este 11, éjfélig más a pingem egy online játékban(CoD2), mint ami lenni szokott. 
Fél évvel ezelőtt az összes szerveren, ahol játszottunk 30 körüli volt(német szerverek), viszont az elmúlt fél évben a megadott idők között felmegy 60-90-120-ig.Utána szépen lemegy megint 30-ra.Szintén ebben az időben nem tudok twitch-en streamet nézni forrás minőségben, illetve ezzel együtt mindenehol belassul a videók betöltési ideje annak ellenére, hogy a speedtest.net szerint minden max-on van (értsd 50/5) és a pingem is rendben van.

Tudom, hogy ez abszurdumnak tűnik, hogy ilyen miatt írok, de azért engem ez még is foglalkoztat, vajon miért lehet?


Válaszotokat előre is köszönöm.

Ákos

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 órája, Akos2g írta:

Sziasztok!

Pár adat mielőtt bekezdenék a mondandómba: 

50mbit le, 5mbit fel (http://www.speedtest.net/my-result/5058028838)
Routerem wifi-s

Körülbelül fél éve kezdődött el az a jelenség, hogy olyan délután 6-tól este 11, éjfélig más a pingem egy online játékban(CoD2), mint ami lenni szokott. 
Fél évvel ezelőtt az összes szerveren, ahol játszottunk 30 körüli volt(német szerverek), viszont az elmúlt fél évben a megadott idők között felmegy 60-90-120-ig.Utána szépen lemegy megint 30-ra.Szintén ebben az időben nem tudok twitch-en streamet nézni forrás minőségben, illetve ezzel együtt mindenehol belassul a videók betöltési ideje annak ellenére, hogy a speedtest.net szerint minden max-on van (értsd 50/5) és a pingem is rendben van.

Tudom, hogy ez abszurdumnak tűnik, hogy ilyen miatt írok, de azért engem ez még is foglalkoztat, vajon miért lehet?


Válaszotokat előre is köszönöm.

Ákos

Ez azert van mer aban az idöben van rush hour. Ez az a idö amikor mindenki kockul. Ez a net el-oszto le terhelödik. Switch tulterhelödes.

Peldaul Budapest internet csomo pont grafikon http://www.bix.hu/index.php?lang=hu&page=graph&swid=Summary&portid=BIX-Total

Ez lathato. 18:00 - 20:00 csucs forgalom eri El es eltart 23:00 . 00:00 mar lent van a forgalom. Hetvegen eröseb lehet a forgalom.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: raptorninja
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, Tamas586 írta:

Azt nem próbáltad még hogy játék közben korlátozod saját magad torrentforgalmát..?    :D

Játék közben ki van kapcsolva a torrent.

4 órája, fgabor87 írta:

Pingeld a routert, lehet, hogy ott is emelkedést fogsz látni, akkor pedig valami zavarja a vezeték nélküli kapcsolatod.

Vagy az van, amit Tamas586 ír, hogy valamivel nagyon leterheled a netedet.

http://imgur.com/GuKWuRK (Ezt 16.00-kor csináltam, később is megnézem majd.)

 

1 órája, raptorninja írta:

Ez azert van mer aban az idöben van rush hour. Ez az a idö amikor mindenki kockul. Ez a net el-oszto le terhelödik. Switch tulterhelödes.

Peldaul Budapest internet csomo pont grafikon http://www.bix.hu/index.php?lang=hu&page=graph&swid=Summary&portid=BIX-Total

Ez lathato. 18:00 - 20:00 csucs forgalom eri El es eltart 23:00 . 00:00 mar lent van a forgalom. Hetvegen eröseb lehet a forgalom.

 

És ez ellen lehet tenni valamit? Mert más szolgáltatónál (pl.: *****) nincs ilyen probléma. Köszi a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szeben tudsz ping statisztikát készíteni, ha mögéírsz egy -t kapcsolót. Tehát ping 192.168.0.1 -t, akkor folyamatosan nyomja a pinget, amíg nem nyomsz egy CRTL+C -t. Aztán kiírja az összegző sort. Ha két parancssort indítassz, egyikből tolod a routert, másikból a szervert, akkor látszik szépen, hogy amikor a szerverre növekszik a ping, akkor a router felé is növekszik-e.

De amúgy valószínűleg hálózati terhelés. Próbálj meg ilyenkor speedtest-en sebességet mérni, hátha az is nagyon leesik, és akkor lehet reklamálni. Ha meg nem csak ping idő növekedés van, hanem csomagvesztés, akkor meg pláne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Be kell jelenteni. Én nagyon sokat szenvedtem azért, hogy viszonylag megbízható legyen otthon a netem, de megérte. Szándékosan nem rontják el. Max unják már, hogy minden nap ki kell mászniuk a helyszínre, és azt sem tudják, hogy mit nézzenek még meg. Nekem konkrétan volt olyan szerelő, aki kijelentette, hogy ha megint elmegy a netem, ne jelentsem be, mert nem tud vele mit csinálni. De be lett jelentve, és egy másik szerelő megtalálta a hibát. Sokszor türelemjáték. Hajrá. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Sajnos nem egyedi probléma, kb az összes t-nél lévő játékos ettől szenved kb fél éve.

A probléma országos . És nem, nem torrenteznek közben, és igen más szolgáltatónál /pl.:*****/ nincs ilyen gond.

Nálunk sajnos monopolhelyzetben van a t, különben már rég leléptem volna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Jó vdsl-re gondolkodás nélkül le cserélném a koaxmat.  Sajnos túl messze vagyunk dslamtol majd 2km kábel hosszban.

Igen, ez a dsl egyik hátránya, a távolság, ha hallani innen onnan problémákat körülötte, az általában ebből fakad. 2012 óta 4 km-ről hozták pár 100 méterre a dslamot, azóta egy "atom" stabil szolgáltatást ismerek a dsl technológia alatt, pedig még nem vdsl2-n van a vonalam, csak adsl2+-on ment.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...