Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Épp most, Roli82 írta:

Amint anonymus posztolt képet kb ennyi, a D-Link-ben is van ilyen, legalább is Rev B4  SW 1.1.0.6 volt nekem úgy rémlik.

https://www.dropbox.com/sh/b0x698do14wfoon/AAAmrZH5EntjFXbaiu_9kjXHa?dl=0&preview=37.PNG

Itt csak olvasható adatok vannak, vélhetőleg a a telefon és az iptv prioritást élvez és emiatt nem is állitható más.

Eszerint internetet az internet-boltból, iptv-t az iptv-boltból kell venni és nem keverni a kettőt. Majd egyszer talán 1412...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na csináltam egyet én is wifiről és kábelről is.

Az figyelhető meg, hogy idő kell a routernek, amíg optimalizálja a csomagküldéseket, ez főként feltöltésnél látható. Az elején nagyon belassul a ping, de aztán optimalizál. Képek helyett linket adok, így mindenki azt nézi meg, amit akar. :)

Kábellel: http://www.dslreports.com/speedtest/4096341
WiFi-vel: http://www.dslreports.com/speedtest/4096330

WiFi-vel valamivel magasabbak a ping értékek. És feltöltés esetén az optimalizálásig rettentő rossz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sagem-ben biztos van valami WAN oldali QoS. A wifiset nem érdemes nézni, mert internet oldalon hamarabb terhelődik a sávszélesség, mint WiFi oldalon. Ez akkor érdekes, ha valaki nagyon sok WiFi eszközt használ, és jó nagy sávszéllel rendelkezik (100-120 megabit).

Sagem oldalán nem találtam user manualt. Ez milyen székhelyű cég? Csak mert a support oldalukon az Európa rész alá sorolták fel Oroszországot, és a térképük is olyan, hogy ha rámész európára, egész Oroszországot is kijelöli. Gyönyörű. :S

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A nevéből rájöhettem volna. :) Pedig a franciáknak illene tudni, hogy meddig tart Európa. :/

Megnéztem a blogbejegyzésed, és az ottani egyik képet. Úgy tűnik, hogy nincs benne QoS-s, csak WiFi oldali, ami igazából haszontalan. Legalábbis a Haladó menüpont alatt nincs. Lehet, hogy az Alap-ban bújt meg. A többiben biztos nincs, legalábbis logikailag nem illik oda.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...