Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Ahha, látom hajnal fél4-kor volt is szakadás.
Nálam modemen semmi változás nem látszik, mondjuk jóval kevesebb infót is ír ki, mint a tiéd. Jelszintek maradtak ugyan ott, és 4dB a legnagyobb különbség a csatornák között.

UPDATE: viszont bezajosodott az egész, 36 dB az SNR az eddigi 40 helyett. Bár ez még határértéken felül van, ha jól emlékszem. De úgy látom nálad is 36 körüli.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ki akartam próbálni a fast.com-ot és közben találtam egy érdekes cikket a bufferbloat jelenségéről amikor adatforgalom közben megnövekszik a ping.
Ez akár okozhat is pár gondot az online játék közben, meg távoliasztal és skype közös használatában is.

http://www.dslreports.com/- on van is erre teszt, amit nem találtam egyelőre hogy hogyan lehet védekezni ellene.

Ugyanis az eredményem szerintem inkább forgalom nélküli időben játszhatnék. És esti didőben ez sokkal rosszabb eredményt adott.

Van rá ötletetek hogyan lehet ezt javitani? dcm704 hgwhez, etrnetneten csatlakozva.

Hgw beállítással lehet valamit javítani rajta?

 

 

 

 

letoltesping.png

feltöltésping.png

idleping.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, fgabor87 írta:

Igen, ott néztem, de az oszlopoknál nekem van egy kis vonalka is, ami túlmegy az oszlopon (bár csak a feltöltésnél), gondolom az a legrosszabb érték.

Na csináltam még egy mérést itthoni végpontról, normális router + sima modem mögül.
Idle: 29
Download: 63
Upload: 122 (magasra nyúló vonalka 295)

És csináltam utána rögtön még egyetbb.jpg

Ha belekattintasz a szürke, kék, narancs kockába, akkor adja ki az egyedi adatokat, amiket én is linkeltem
A dlinken nem találtam semmi  lehetőséget a beállításra. valaki docis szakértő? Ez az őrült magas ping  hgw, docis, vagy T tulajdonság?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwiD-tOF9pLNAhViEJoKHY53Bo4QFggoMAI&url=https%3A%2F%2Fusers.itk.ppke.hu%2F~takacsgy%2Ftkhtea5_15.ppt&usg=AFQjCNEwtScyCb42KR-u8O2RNhtucJm_tA&sig2=pngqScfi0XJJjJ41sdUvCQ&bvm=bv.123664746,d.bGs&cad=rja

http://www.dslreports.com/faq/17883

Magyarul:

Túl nagy a buffer a routerben, ezért a ping csomagok sokat várakoznak. Be kell állítani a routert hogy a nagy adat forgalmú csomagok kisebb prioritást kapjanak ha jól értem. 

"To fix bufferbloat, the router at the bottleneck must control the amount of data that's being sent so that it doesn't build a big queue. To do this, you can (a) turn on some kind of smart queue management (fq_codel, PIE, etc.) in your current router; (b) re-flash the router with new firmware that will do this, or (c) replace the equipment with a more suitable device. Although your ISP is unlikely to help fix any individual case of bufferbloat, they may (and should) be working to introduce better firmware and hardware to reduce the problem for all their customers. "

Szóval, vagy kell hozzá okos queue kezelő (a) ha tud ilyet a router,  ha nem (b)  akkor tegyél rá jobb szoftvert  ami tud :-). (c) vegyél jobbat, Kérd a  szolgáltató segítségét. 

Át kell állítani a hgw-t hogy internet szolgáltatásra is alkalmas legyen, ne csak iptv-re mert a két konfigurációt nehéz egy routerben összehozni legalállbis okos eszköz kell hozzá. 
Köszönöm a segítséget.
Eygébként  jelenség jól mérhető és tesztelhető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igen, de jó is lenne az élet, ha nem lennének problémák, de sajnos az élet már csak ilyen kegyetlen, hogy problémák elé állítja az embert.

Vetess fel a fent megadott számon egy hibajegyet és ne engedd addig lezáratni, amíg meg nem oldják a problémád vagy nem kapsz hivatalosan választ, hogy az ő rendszerükben nem találtak problémát, ekkor kezdheted tesztelni a saját eszközeidet.

Esetleg részletezd itt a fórumon a problémád, tegyél fel képernyőmentéseket a HGW-d adataival, hátha tud valaki valami okosat mondani rá. Ezek hiányában arra ugyan senki nem fog neked válaszolni, hogy mitől szakad a neted, mikor 1000000+1 oka lehet. Ha segíteni akarsz magadon, akkor te is segítsd elő azoknak a munkáját akik segíteni szeretnének neked.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, Tamas586 írta:

Eszerint a DSLAM-be nem raktak aksikat ami meg tudná tartani pár másodperces vagy 1-2 perces hálózati tápfesz kimaradáskor.. :S

CMTS-be raktak szünetmentest viszont vannak szegmens határok is. Ahol az optikából koax lesz, na itt nincs szünetmentes mi településünkön 4 db ilyen hely van. Usa modemek másak kicsik ott több gyártó beépített aksival hozza forgalomba. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Állapot - Kapcsolat

Most min nem megy 80 Megánál feljebb? Mert azt írod hogy 80 Megánál nem megy feljebb aztán meg azt hogy meg van a 120.

Ha küldesz privátban egy Sagem mac címet vagy sorozat számot akkor meg tudom nézetni részletesebben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4

Ez nem hiba üzenet, mindössze arról tájékoztat, hogy a hálózat IPv4 only módban működik. Később, amennyiben bevezetik DOCSIS-on is az IPv6-on, ennek a paraméternek a változása fogja jelezni, hogy az eszköz IPv6 módban működik.

A DOCSIS modemek és HGW-k képesek csak IPv4, csak IPv6 illetve IPv4/IPv6 mixed módú működésre is.

DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;

Szintén nem hiba, pusztán egy nem kötelező DHCP paramétert nem, vagy nem megfelelő formátumban küld a DHCP szerver a kábelmodemnek, ami ezt szóváteszi.

Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17

Szintén nem hiba, pusztán figyelmeztetés, bizonyos az adott eszközhöz tartozó nem kötelező paraméterek hiányoznak a konfig fájlból.

Resetting the cable modem due to docsDevResetNow 

Nem hiba ez sem, arról tájékoztat, hogy távolról újra lett indítva az eszköz.

WiFi Interface [wl1] set to Channel 1 (Side-Band Channel:N/A) - Reason:INIT

Szintén nem hiba, csak arról tájékoztat, hogy csatornát váltott a wifi.

Egyébként ha van mögé kötve router,akkor azt kösd le és úgy használd pár napig,gyanítom az okozza az egész problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...