Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
4 perce, anonymus írta:

Még a hűség időd is le fog hamarosan járni :(

Sajna nem találom a freki váltást...

Most kötöttem újra aNetMánia XL csomagom.Lett hozzá egy Hoppá plusz    ,meg van egy családi IPTV.

Szombaton vettem észre,hogy milyen lassú lett. Ezidáig maxon futott,ha rámértem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

A laptopom most kapta meg a anniversary vagy/és 2016 october windows patch-et. Hálából csak a a digis wifiket látja mostmár előtte jó volt. 

Valaki találkozott már ezzel a problémával? (miért pont nekem....)

 

 

   
Wireless EnabledDisabled
Country HUNGARY
Output Power 25%50%75%100%
802.11 Band 2.4 Ghz   Current :  2.4 GHz
802.11 n-mode OffAuto  
802.11 N Support Required OffOn  
Bandwidth 20 Mhz40 Mhz   Current :  40MHz
Sideband for Control Channel (40 Mhz only) LowerUpper  Current : Upper
Channel Auto5 6 7 8 9 10 11 12 13    Current :  13 ***Interference Level: Acceptable
OBSS Coexistence 0 (Disabled)1 (Enabled)  
STBC Tx AutoOnOff

 

Closed Network  DisabledEnabled 
AP Isolate DisabledEnabled
WPA Enterprise  DisabledEnabled 
WPA-PSK  DisabledEnabled 
WPA2 Enterprise  DisabledEnabled 
WPA2-PSK  DisabledEnabled 
 
WPA/WPA2 Encryption  AES TKIP+AES  

 

 DisabledWPS
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Hát nos nézd vmi el van rontva nálatok, rosssz a modem eloszlás. Kb majdnem minden mondem ugyan azokon akar adni. Igy persze hogy nem lesz meg a sávszél, max egy Sagem ami segít amivel nem 8 hanem 24 csatornát használaz. Ugy meg lenne a sávszél.

Kértem a cserét.Azt mondta az ügyintéző,hogy továbbítja nekik.

Megtörtént...

Ha ők jónak látják,hogy cserélni kell csak akkor lesz belőle valami.Kérdeztem,hogy hívnak e?Azt válaszolta,hogy nem biztos.Először kivizsgálják...Hétfőn azt mondta a telefonos,hogy látják a hibát.Később 1 órával jött egy email,hogy nincs semmi baj vele.Akkor mit tehetek ,ha továbbra is fenn áll a hiba?Verjem bent az asztalt? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, anonymus írta:

Ahogy nézem sikerült mos egy olyan freki köteget fel szedned amibe van bőven hely, most meg kell lennie az 50/5-nek. Ettől függetlenül ha vissza ugrik abba a freki kötegbe amin tegnap is volt tuti nem lesz meg a sávszél.

http://www.netmero.hu/eredmeny/76397949              Tegnap nyomtam neki resetet és akkor tudtam indulásnál váltani.Most ilyen mint a linken.Majd váltogatom ha lassul.No,meg ha nem cserélik...Köszi a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

Titkosítási mód ( TKIP+AES ), vagy frekvencia miatt lehetett (13-as csati pont a legvége).
De sajnos a Windows10 ilyen... picit összeszedetlen, gyakran okoznak gondot a frissítések.

Vannak a 10-esnek nehéz dolgai, sok mindenben rosszabb mint 7, de nincs más. A linux bütykölés több időt visz el így is,  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Nálam az van, hogy sokszor indokolatlanul lelassul 30Mb-ról 2-3-ra, és mivel nem nézem minden pillanatban sokszor csak akkor derül ki ha épp neten beszélek mással, esetleg kamerával és meg megakad a kép.

Ilyenkor ha újra indítom a routert akkor egyből visszajön a 30MB.

Én is bejelentettem már szakadozást is (merthogy az is volt) aztán ugyanúgy jött az sms hogy nem találtak semmit se.

 

Van valakinek ötlete?

Köszönöm előre is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 minutes ago, fgabor87 said:

Szia!

Milyen routered van? Telekomtól kaptál egy HGW-t (modem és router egyben), vagy két külön eszközöd van?
WiFi-n vagy kábelen kapcsolódsz a routerhez?

Alapvetően a lassulás több okból is eredhet: router hiba, vonal terheltség, vonal minőség.
Először azt kell behatárolni, mi okozhatja a hibát.

Telekomtól kapott (modem és router egyben) IPTV, és wifin kapcsolódom, általában telón vagy táblagépen keresztül veszem észre a lassulást.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 10. 19. at 17:03, anonymus írta:

1412 verd az asztalt amikor nincs meg a sávszél. 

Ma hívott a szerelő,hogy kijönne...15.00 utánra beszéltük meg.Már egy óra eltelt és sehol senki.

0630 *******.Próbáltam hívni de nem elérhető.*****a szerelő...Átrendeztem a programom,hogy találkozzunk, erre átver.Nagyon pipa vagyok.Ahova mennem kellett volna ,nem tudtam elmenni.Enni még nem ettem .Meddig jönnek ha jönnek egyáltalán.

Eléggé lenézős stílusban azt közölte velem,hogy ez egy nagy *****ság amit te hibának mondtál.Mert biztos nem az a baj.

Azt hiszem ma megint telefonálok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
telefonszám, személyes adat
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, anonymus írta:

Tegyél panaszt akkor ha telefonálsz

Kicserélték a Sagemcom -ra.Az istenért sem tudom csatlakoztatni a TP--LINK  routert.

Látja a modem a csatlakoztatott eszközöknél,de nem tudok belépni a 192.168.1.1-re... :( 

(már működik minden)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: toto0569
Változás a rendszerben
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 10/20/2016 at 14:16, Brunnentaler írta:

Sziasztok,

Nálam az van, hogy sokszor indokolatlanul lelassul 30Mb-ról 2-3-ra, és mivel nem nézem minden pillanatban sokszor csak akkor derül ki ha épp neten beszélek mással, esetleg kamerával és meg megakad a kép.

Ilyenkor ha újra indítom a routert akkor egyből visszajön a 30MB.

Én is bejelentettem már szakadozást is (merthogy az is volt) aztán ugyanúgy jött az sms hogy nem találtak semmit se.

 

Van valakinek ötlete?

Köszönöm előre is.

Nekem egy Broadcomos új wifinél jött elő ez a probléma Dlink hgw-vel., lecseréltem kábelre. tkip/aes protokoll váltásokkal lehet megjavul. de nekem nem sikerült. Mésik wifi stickkel jól működött.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...