Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok,

3. kerületben leledzem, van egy remek IPTV+Netmani XL kombóm.

A problémám, hogy meghatározhatatlan időközönként egyszercsak az oldalak nem töltődnek be, egyet kivéve, a google, illetve annak szolgáltatásai, azok pöccre működnek.

FlushDNS ezerszer volt, pingteszt kismillió, voltak is kihagyások, de most az sem jellemző, tracert-vel sok oldalnál kapok request timed out-ot. Persze ez lehet tűzfal miatt is...

Azt is tapasztaltam, hogy ha megújítom a WAN IP-t akkor hopp elkezdenek betöltődni az addig szerencsétlenkedő oldalak, de mondjuk rá 10 perce megint ugyan úgy szenvedés van.

Bevallom férfiasan nem tudom van-e még értelme bejelentenem, mert egyszerűen 2 modemcsere után, 2 órás szöszmötölés a szakival, aki kijött sem jutottunk semmire, csak hogy állítsam mindig a modemet alaphelyzetbe... Na most ez valljuk be 2016-ban egy Telekom méretű szolgáltatónál röhej tárgya.

Szóval a kérdésem, van-e másnak is ilyen jellegű tapasztalata, esetleg valami megoldás, mert ez így tarthatatlan, dolgozom is itthonról, hogy hogy nem a Telekom még "kollégacég" is, de szakadozok le a vpn-ről, gyakorlatilag mindenről. Napszaktó függetlenül.

Ha kérdésetek van, csak bátran. Ha esetleg valaki kérne egy MT azonosítót (Telekomos kolléga) akkor majd megadom.

Köszi előre is.

Zsolt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

T. Sidocious!

 

Én is a 3. kerületben lakom és igen hektikus az internet sebessége.

 

Én nem értek ezekhez a mindenféle pingeléshez meg " FlushDNS ezerszer volt, pingteszt kismillió, voltak is kihagyások, de most az sem jellemző, tracert-vel sok oldalnál kapok .." egyszerű felhaználó: l'user vagyok, de nekem elfogadhatatlan ez a szolgáltatás a T-Home-tól.

 

Szerintem náluk van a hiba.

Olyan ***** az internet, hogy a sebességtesztet sem lehet lefuttatni, így még reklamálni sem lehet.

Most is a céges *****os Mobilnettel kapcsolódtam, hogy meg tudjam írni a panaszom, mert "T"-vel nem megy!

 

Remélem reagálnak is majd....

Sok sikert kerületi és sorstársam!

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Abba maradtam a T-vel egy facés beszélgetés kapcsán, hogy bátran, akár hetente jelentsem be ha bajom van... Hát mondjuk oké, remélem ez majd előrébb viszi a dolgot, de mondjuk hetente magam sem tudok jelen lenni, hogy valamelyik kolléga leresetelje a nehezen beállított modemem, avagy megint kicserélje és folytassam ot,t ahol abbahagytam + még újra konfigurálhatok mindent :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 perce, anonymus írta:

Milyen előfizetés ez ? Koaxos vagy rezes/telefonhálózatos ? Ha koaxos annyit tudok segíteni hogy mt szám alapján meg nézem hogy nálad van hiba / vagy utcán valahol más is tapasztalhatja e stb stb

Szia, T-Home IPTV családi+Netmania XL utolsó emlékem szerint.. Szerintem koaxos. Sagemcom modemem van.

Nagyon nem egyeztetek a szomszédokkal a netes gondjaimról :) De lehet megteszem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sidocious
helyesírási hiba :)
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Áfacsökkentés
Örömmel tájékoztatunk, hogy az internetszolgáltatás áfája 2017-től csökken!

A Digitális Jólét Program keretében az internetszolgáltatás áfakulcsa a jelenlegi 27%-ról 18%-ra csökken. Az általad fizetendő díjban az áfacsökkentést teljes mértékben érvényesíteni fogjuk, azaz ha rendelkezel internetszolgáltatással, akkor annak a bruttó havi/időszaki díja csökkenni fog.  

Amennyiben szeretnéd megismerni internetszolgáltatásod 2017. január 1-jétől érvényes bruttó havi/időszaki díját, kérjük, hogy válaszd ki díjcsomagodat, szolgáltatásodat vagy kiegészítő opciódat.

Kalkulátor ezen a linken található

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @GStar, van rá válasz, ezt próbáld:

 

Ekkor: 2016. 11. 07. at 12:03, Peti írta:

Szia!

Ha engedélyezed az elérését az "USB Általános" oldalon, fel kell jöjjön egy ablak, amiben a jelszót kell meghatároznod. A későbbiekben ezt a jelszót fogja kérni az eszköz eléréséhez. Ez akár ki is kapcsolható az "Adattároló Haladó" oldalon: a "Rendszergazda név/Jelszó" gombra klikkelve feljön egy ablak, itt be kell írjad a korábban megadott jelszót, és utána az "Azonosítás engedélyezve" opciónál a "Nem" jelölőt választva (és utána mentve) nem fog többet jelszót kérni a csatlakoztatott eszköz eléréséhez.

Üdv,
Peti

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
34 perce, Gele írta:

T-s internet, 120/10mb,  a Thomson modem értéke a képen látszik, a kérdés ezek megfelelő értékek a normális net működéshez?

Kép link itt

 

köszönöm

Downstream értékeknek  -12 dBmV to +12 dBmV között kellene elhelyezkednie és minél közelebb a nullához mert az a legoptimálisabb szint. Jel-zaj viszony  (SNR) 256 QAM-nál 33 dB az ajánlott de minél magasabb annál jobb, jellemzően 40-45dB-re szokták belőni.

Upstream is lehetne 40-45dBmV-re beállítani!

Nincs bent véletlenül egy kettes multimédiás osztó? Ha van benn azt szedd ki, mert már azzal is nyersz pár dB.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...