Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

A 40Mhz-t 2,4 Ghz-nél gondoltam,. Az 5 Ghz vevőnél pedig "ac"-t, az "a" az már régebbi szabvány elvi 54 mbps átvitellel. Az "n" szabvány működik 5 Ghz-s tartományban is, de hiába ha a vevőid nem tudják, akkor ezt nem tudják kihasználni. Itt a szűk keresztmetszet a telefonod és tableted 2,4Ghz wifi vevői, így felesleges új routerre költeni, nem lesz jobb. Mint írtam, 40 Mhz, 2,4 Ghz "n"" wpa2-aes mellett tudod kihozni a legtöbbet a dologból.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
28 perce, Deino írta:

Szerintem itt nagyok az ellentmondások... Mivel sagecomod van ezért az koaxos terület, ha koax, akkor nálad nem igényelhető az 1000. Előbb tudom elképzelni hogy téved az ügyfélszolgálat, mint valami más lenne a dolog hátterében.

Árajánlatból olyat lehet ki küldeni ami csak jól esik. Telekomos kollégán múlik hogy az a valóságot tükrözze. Meg koaxos előfizetés mellé is el lehet adni az 1000-et de a műszak úgy fogja vissza dobni hogy öröm lesz nézni. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Aham. Hát, akkor elvileg ki kellene mennie. Ha otthon mobilnetre teszed az eszközt kimegy? Nem lehet az, hogy a winfoson belül a saját lakásodban a hálózatbeállítót még régebben korlátoztad? Kapcsold ki a windows firewallját és próbáld meg úgy. Illetve próbáld meg ha nem wifin van a gép, hanem kábellel rádugod a dlinkre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Erre a legjobb tippem egy firmware bug..... ELVILEG ilyen nem történhet meg. Ha ezt tudod reprodukálni bármikor, akkor call 1412 és ha kijön a szerelő mutasd meg neki. AZ, hogy a TV kimerevedik, mikor kihúzod a sávszélt, az még rendben is lehet. ELVILEG nem történhetne meg, gyakorlatilag azonban nem egyszer fordult már elő ilyen. Szóval mindenképp jelentsd be.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Akkor jól saccoltam, most relatíve rendben van a forgalom nem túl nagy. Nem tudom én se hogy mi történt, este lesz majd a mérvadó inkább szerintem.

 

Tegnapi mérésed viccnek jó másnak nem, az nagyon kevés 120-as csomaghoz képest ...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...