Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

8US?! 4-et tud összesen a cucc... mindegy, így most műxik, sávszél is megvan, úgyhogy nem panaszkodom. Hogy technikailag hogy oldják meg az nem az én dolgom.

 

Amíg nem volt dögmeleg, addig ugyan szebb számokat mutatott a status page, de jobban akkor sem ment, szal jó nekem így. :D

 

Edit: viszont annyire stabilan 57.0, nem mozdul sehova, hogy szerintem ez a limit, feljebb nem is tud menni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem a modem ennyire "inteligens", hogy 3 csatival már szakadna a magas US miatt, így megpróbál csak 1-en lógni, hogy legalább legyen valamilyen net.

 

Nekem 4-en van fent 51-el, de semmit nem mozdul el, szóval ez a max. Délután válik kritikussá a helyzet, mert akkor jobban éri a nap már az itteni erősítőt is, meg jobban besüti az egész települést. Nagyon meglepődtem, hogy idén nyáron még nem szakadtam le. De van egy olyan érzésem, hogy majd ma, vagy holnap...

 

De valószínű azért nem szakad, mert a központba még így is érkezik elegendő jel. Régen még az ED2-es modem nálam is elment 57-ig, majd szakadt. Olyankor kivettem az MMWO-t, így nyertem 2 dB-t, de fél óra múlva már akkor is 57-en volt, és szakadt. Úgy látszik most azért ennyire nem rossz a helyzet, és még megfelelő jel jut a... hova is? Optikai node-okhoz? Nem is tudom az hol van. Talán az önkormányzat épületében.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Be jön optika a cmts be onnan ki megy optika node hoz  eltérő hogy néz ki googlen ilyen képek vannak   n

álunk oszlopokon van egy fehér kis szekrény sok kábellel ki lehet szúrni melyik az.  Onnan kb max 3-4 erősítő lakásig. Egy node által le fedett koaxos rész egy szegmens.  Ezeknek csökkentésével illetve előfizetőkhöz ha közelebb viszik lehet sávszélt emelni.

 

Ezek a polgár mesteri hivatalok milyen menők nálunk is ott volt ano minden fejálomás node cmts minden hivaralba budi melletti raktárban ó Régi Dunainfos idők.

 

 

Szerintem is annyi a max 52 vel egy us maradna. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amit a google dob, nálunk ilyenek vannak. Az egyik 20 méterre tőlünk. És már itt ilyen gagyi up és down powerem van? Tyűha.

Azt hiszem közvetlenül a node után van egy leág, de abban egy előfizető sincs, a második leág meg már itt van előttünk, és hárman vagyunk rajta.

 

De ezekben a node-okban van valami koax erősítő is nem? Mert akárhányszor jön a szerelő, mindig erősítőként emlegeti, meg AGC kártyát cserél benne, meg állít rajta.

 

Viszont így baromi fura, hogy ennyire magas az up-om. Akkor valami a node-dal nem stimmel, vagy az optikával.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindig szintezgetéssel kezdik, aztán 2-3 nap múlva kijelentik, hogy optikai hálózatban volt a hiba, és javították. Minden évben 2X. Érdekes optikai hálózat lehet ez.

 

Érdekes, hogy Dunainfósok nem jöttek szintezgetni télen-nyáron. Amikor Telekom átvette a területet, és még a régi szerelőgárda vette fel a hibákat (gondolom szerdődésük volt még), akkor az egyik tag mondta, hogy soha nem fog jól működni a hálózat. Úgy érzem igaza volt.

Konkrétumokat nem tudok, de mintha azt mondta volna, hogy Dunainfónál volt 800 Mhz környékén egy vezérlőjel, és központból ment az erősítők állítása automatikusan. Telekom átvette, töröltették ezt a vezérlőjelet, így meg nem lehet üzemeltetni, mert vezérlőjeles dologra lett tervezve az egész. Azt mondta így túl sok az erősítő, és soha nem fog működni ilyen automata központi vezérlés nélkül.

Nem értek hozzá, de valami ilyesmit mondott. És most úgy állunk, hogy ezek szerint igaza volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amit le írtál az AGC re illik leg jobban, régi szerelőket is meg vette a Telekom csak azóta már ki szóródott  legtöbb. Sőt volt olyan idő is amikor közösen jártak. Kérdés mennyi az igazság tartalma annak amit Dunainfós szerelő el mondott.

 

Lehűlt idő  mocorognak jelszintek is 45.4 dBmV  47.0 dBmV 46.5 dBmV

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam maradt minden totál rossz. :S Hiába hűlt le.

US 51, DS -11, SNR 29

 

Hát igazából a Dunainfósoknak nem volt saját szerelőcsapatuk, legalábbis ide a Penta Kft járkált, gondolom tőlük rendelték meg az ilyen karbantartós dolgokat. De aztán volt egy idő valóban, amikor közösen jártak, aztán már csak a telekom.

 

Amúgy szerintem ez itt nem lehet node mégsem, mert az előtte lévő oszlopon meg van egy tápfeladó. Optikába gondolom nem adnak fel tápot. :D Meg ránézésre a dobozba bemenő, és az abból kijövő két kábel kinézetre, vastagságra mindenre teljesen ugyan olyan. Meg úgy rémlik, hogy 4-5 oszloppal arrébb már a másik kábelen vannak a leágazások.

Így viszont fogalmam nincs, hol lehet a node.

 

Teljesen ugyan ilyen doboz, mint ez: http://web.t-online.hu/fieszlgabor/t/IMG_3108.JPG

És ilyenből egy utcába van 5-6 darab. Legalábbis a hosszabb utcákban. És nem tudnom hol az eleje, lehet, hogy már azelőtt is van 5-6. :D Igazából az optikai kábelt kéne valahogy megkeresni, és akkor már lehetne látni a hálózat felépítését.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na gyorsan elszaladtam az utca elejéhez.

A kereszteződésben egy ilyen van. Ez valami elágazó, innen megy 3 utcába a kábel. Ez optikai elágazó lenne?

http://web.t-online.hu/fieszlgabor/t/IMG_3726.JPG

 

Aztán utca első villanyoszlopon ez van, amit tápfeladónak néztem egykoron, de ahhoz meg túl nagy:

http://web.t-online.hu/fieszlgabor/t/IMG_3725.JPG

Ez lenne egy optikai node esetleg?

 

És akkor egy oszloppal később van ez. Bármi hiba van, ebben turkál a szerelő:

http://web.t-online.hu/fieszlgabor/t/IMG_3724.JPG

Érdekes, hogy ez nincs megtáplálva, legalábbis direktbe nincs belekötve a villanyba. Bejövő fekete kábelen érkezhet valahonnan áram, tehát az előző doboznak azt is fel kéne adnia.

 

Másik utca kb 600 méter hosszú, és három ilyen doboz van benne. Nálunk nem tudom mennyi, mert én kapásból itt vagyok az elsőtől egy oszlopnyira.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Első képen egy tapot látsz koax kábelt osztanak el vele mellette meg egy elég rosszul ki néző tapot amire előfizetőket is kötnek  Picit zöld picit meg rágta idő vas foga az tuti kuka ott jobb oldalon az a tap.

 

Második képen meg hmm életben nem láttam még ilyet így ki alakítva de  ő tápolja be az erősítőket ha pl itt lenne egy szünet mentes vagy valami akkor áram szünetben is lenne szolgáltatás otthon csak egy szünet mentes kéne otthonra is.

 

Utolsó képen is egy sima mezei vonal erősítő van, egyik oldalon be megy másik meg két koax ki egyik rövidebb távot megy és véget ér másik meg kicsit többet amelyik többet megy nyílván az lesz a hálózat fojtatása.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...