Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ma megint elkezdte a játékot a Cisco EPC3212. A modem online, de se telefon, se net. Hiába indítom újra, hiába resetelem, ugyan az. Múltkor egy központi újraindítás megoldotta.

Most is bejelentettem, elég sokat szöszölt vele az ügyintéző, de azt mondta, úgy gondolja, megtalálta a hiba forrását, és ne kapcsoljam ki a modemet. Majd kaptam egy sms-t, amiben szintén leírták, hogy ne kapcsoljam ki. Fognak rá küldeni szoftverfrissítést? (jelenleg a build dátuma: Mar 17 2010 16:21:28)

Közben meg persze magától helyreállt, valahogy magához tért.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahha értem.

Igazából úgy voltam vele, hogy kérek modemcserét, mert újabban elég sok gond van vele, csak aztán a srác annyit szenvedett vele, és mondta, hogy szerinte megvan a hiba oka, hogy ezt még megvárom. De a következő hibánál már nem azzal fogom kezdeni, hogy mi a baj, hanem hogy modemcserét kérek.

Reméljük az ELMŰ is úgy akarja, hogy ne legyen újraindítva. :D Szikrázó napsütésben is képesek összehozni 1-2 áramszünetet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Végül nem csináltak semmit. Állítólag optikai szerelés volt reggel, és okozhatta ez a hibát. Kérdezte, hogy kijöjjön-e vonalat mérni, mondtam, hogy szerintem felesleges.

Rákérdeztem arra is, hogy áramszünetek után rendszerint a szolgáltató DHCP szervere nem működik megfelelően üzenetet dob a router, és nincs net. Erre azt mondta, hogy sajnos az ELMŰ sokszor csinál áramszünetet az egész Duna-kanyarban, és amikor tömegesen jelentkeznek fel a modemek áramszünet után, meghal a DHCP szerver.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mezei előfizetőként erre nincs rálátásom sajnos.

Annak viszont tényleg nem láttam értelmét, hogy kijöjjön méricskélni, hisz a modem, amit kb 10x indítottam újra, minden esetben rendben, és gyorsan felcsatlakozott, csak éppen net nem volt.

Mindenesetre következő hibánál modemcserét fogok már kérni, aztán majd meglátjuk. Szerintem ez már haldoklik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi az infót.

Az jobban felhúzott, hogy próbálkoztam egy modem újraindítással, ami kb 10 percig tartott szegénynél. Valami már nagyon nem ok vele. Össze-vissza villogott, majd megint újraindult magától.

Csak az a gond, hogy nagyon elcseszték a telefonos ügyfélszolgálatot. Csak az 5 perc, amíg eljutok  a hibabejelentőig, mert annyit pofázik az automata, hogy ember legyen a talpán, aki azt türelmesen végigvárja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csak tegyél elé még egy csillagot :) 

 

Apropó, a jövőben esetleg nem várható nagyobb feltöltési sebesség, legalább az 500-as csomag esetében? Tudom, hogy erősen korlátos műszakilag, de ilyen jelképes 30Mbit/s-re gondolok pl.

Vagy esetleg külön megvásárolható formában, ahol ezt a feltöltési csatornák, és az 'egy körön' lógó efik száma lehetővé teszi. A T is nyerne vele. Bedobjátok esetleg az ötletládába, vagy abszolút halott ügy?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: aTom
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...