Ugrás a tartalomhoz
  • 0

LTE külső antennával és USB modemmel


btz

Kérdés

Most hogy itt is (ahol lakom) elérhető az LTE hálózat úgy gondoltam szeretném kipróbálni.

Tud valaki mondani olyan antennát, ami kültéren használható és olyan USB-s modemet vagy LTE routert, amihez csatlakoztatható lenne a külső antenna? Illetve milyen vezetékre lenne szükségem az antenna és a modem között. Le lehet például vezetni egy koaxal és valami konvertáló dologgal SMA-s (vagy amilyen külsőantenna bemenete van a modemnek/routernek) hozzákötni a modemhez?

Vagy egyszerűen vegyek egy hosszú USB kábelt és a modemet szikszallagozzam az ablakra?

Sajnos itt nálunk azt írják, hogy csak kültéri lefedettség van, ezért kéne a külső antennázás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Itt egy gondolatébresztő, ami segíthet választani:

 

LTE antennák, megoldások

 

Bár mielőtt antennában gondolkodsz, én a lehetőségekhez mérten előbb tesztelném az éles működést, hátha megy az rendben és nem kell semmi extra megoldás.

Beltéren meg elég sok minden akadályozhatja a témát, de ha így van, akkor antenna, jelerősítő, bármi megoldás után kell nyúlni.

Hotspot jellegű kütyüt is láttam már amihez saját kis antennácska is van, bár árat nem néztem, lehet drága mulatság lesz az...

 

 

Mondjuk az egyik legolcsóbb megoldás hogy kirakod az ablakba a modemet, ha kültéri lefedettséged rendben van :)

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Köszi. Az ajánlott oldalt már ismerem, mert aktívan keresgélek a googlen. Sajnos a teljes GSM térerô megszűnik a házban (de még a teraszon is, fogalmam sincs hogy miért), az ablaknál is csak egy csík van ês egy mobiltérerő alkalmazás azt írja, hogy -98dbm 11asu ez elég gyengusz, mert városban mindig 99asu van a pinceszinten is. Ezért kellene ez a külső antennás cucc otthonra. A gond az hogy modemet nem nagyon találni ami fogadná ezeket az antennákat. N-f csatlakozót írnak, de a legtöbb modemnek ha van is külső csatlakoztatási lehetősége az is SMA
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...