Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Analóg beltéri egység?


oszi91

Kérdés

Sziasztok!

Olyan porblémám van, hogy vettem egy Panasonic TH-42PA60E TV készüléket, és nincs rajta antenna bemenet, viszont az alap kábeles adást szeretném nézni rajta. A kérdésem, az lenne létezik-e olyan beltéri egység, amelynek a bemenete antenna bemenet (coax kábeles) a kimenete vagy HDMI vagy SCART. Kaptam a TV-hez egy WayteQ HD-95CX boxot de azal nem működik, gondolom azért mert az digitális adáshoz van.

Előre is köszönöm a segítséget. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok!

Olyan porblémám van, hogy vettem egy Panasonic TH-42PA60E TV készüléket, és nincs rajta antenna bemenet, viszont az alap kábeles adást szeretném nézni rajta. A kérdésem, az lenne létezik-e olyan beltéri egység, amelynek a bemenete antenna bemenet (coax kábeles) a kimenete vagy HDMI vagy SCART. Kaptam a TV-hez egy WayteQ HD-95CX boxot de azal nem működik, gondolom azért mert az digitális adáshoz van.

Előre is köszönöm a segítséget. 

Üdv!

 

Az analóg kábeles adás a T-nél megszűnik annak az augusztusban kezdődő és október végéig tartó folyamatnak a végén, amikor is az addigi analóg előfizetőket fokozatosan az immár kódolatlan, digitális (DVB-C) szolgáltatásra állítják át.

Abban az esetben, ha a televízió újabb típúsú és rendelkezik beépített DVB-C tunerrel külön berendezés nélkül, pusztán az antennabemenetre csatlakoztatott koax kábellel válnak élvezhetőkké az előfizetők által előfizetett csomagban elérhető csatornák, immár digitális formában.

Amennyire utána tudtam nézni ez egy régebbi típusú készülék, még standard analóg tunerrel (ezért is meglepő számomra, hogy nincsen rajta antennabemenet), ez pedig azt jelenti, hogy önmagában a digitális vételre nem alklmas. A készülékhez kapott WayteQ HD-95CX típusú készülék DVB-T vételre alkalmas. Ennek nincs köze a kábeles szolgáltatáshoz, ez a földfelszíni digitális vételhez használható eszköz (persze, ehhez még egy külön DVB-T antenna is csatlakoztatására is szükség van).

A Telekom digitális kábeltévé szolgáltatásához ezt a vevőegységet bíztosítja (Intek C30CX). (Görgesd le az oldalt a "Kábel TV szolgáltatásunkhoz" sorhoz). Ennek az antennaportjára rádughatod a koaxkábelt, a SCART portjával pedig összekötheted a tévékészülékedet. Korábban volt egy HDMI-vel felszerelt box is, de azt nem tudom, hogy annak igénylésére van-e még mód.

 

A másik opció, hogy előfizetsz IPTV-re, ehhez is kapsz egy set-top boxot amin mind SCART, mind HDMI port található.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a gyors választ! Én is azt találtam neten, hogy van rajta antenna bemenet csak figyelmetlen voltam és nem találtam meg a csatlakozó részét. Mentségemre szóljon jól el is dugták, de ma egy 10 perces nézelődés tapogatás után megtaláltam. (Tegnap is kerestem, de akkor nem lett meg.  Kicsit fura is volt számomra, hogy nincs rajta de gondoltam lehet hogy mostanság ez a módi. :D)

Viszont, ha már itt vagyunk akkor megkérdezném, hogy a váltás után a digitális adást milyen felbontásban fogják sugározni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Örülök, hogy sikersen megoldódott a gond, és meglett a bemenet. :smileyhappy:

Az SD box a Scart bemenet miatt sajnos csak max. 720*576 pixel felbontásra lehet képes.

Az IPTV-n rézhálózaton HD-Ready, míg ED3 kábelrendszeren, valamint optikán Full HD felbontásban továbbítják a programokat. A DVB-C rendszeren is Full HD a felbontás, de ha jól tudom csak ED3 területen.

Persze a HD csatornák eléréséhez meg kell rendelni a megfelelő csomagot.

Azt nem tudom, hogy HDMI-s boxot adnak-e még.

Mindenesetre azt fontos megjegyezni, hogy az IPTV-t nevezhetjük a "preferáltabb" platformnak, a DVB-C-t már nem nagyon fejlesztik. Ha a TV-d rendelkezik HDMI porttal (az internet szerint igen), viszont DVB-C tunerrel nem - az csak az újabb készülékekben van - akkor érdemes lehet megfontolni az IP platformra váltást, ott minden esetben van HDMI port (is) a boxon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...