Ugrás a tartalomhoz
  • 0

NOKIA LUMIA 735


anonymus

15 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Ár-érték arányban szerintem egész jól eltalált készülék. Nem lehet annyira belekötni, a formatervtől kezdve a kamerán át a belsőségekig (proci, grafikus gyorsító, RAM mennyisége) korrekt ajánlat.

Ha már kiemeltem a formatervet, akkor azt megjegyezném, hogy azon túl, hogy szép a telefon, a hátlap efféle kialakítása – a hátlap, amelyhez nem mellesleg még a gombok is hozzátartoznak, körülöleli az egész telefont – rendkívül praktikus, mert elég csak egy másik színűt venni, és meg is újul a telefonunk, vagy ha esetleg a telefon oldala koccan és sérül, nem vagyunk meglőve, mert egy szimpla hátlapcserével orvosolható az esztétikai baki.

Windows Phone-nál szívfájdalmam volt a dedikált kapacitív rendszergombok kijelzőre száműzése, azaz hogy az alsó három gomb a kijelzőből „veszi el” a területet (igaz, ez Androidnál is trenddé vált), de itt ezt is el tudom nézni, mert AMOLED kijelzőt kapott, így sötétebb környezetben nem zavaró, hogy a gombok sávja fekete helyett csak sötétszürke.

Innentől kezdve szerintem azon múlik, hogy javasolható-e valakinek, hogy mennyire nyitott az illető valami alapvetően újat kipróbálni, ugyanis a Windows Phone más elveken alapszik, mint az Android. Ha megfelelőnek bizonyul az, amit a rendszer nyújt, akkor ez a 735-nek nevezett hardver jó belépő lehet ebbe a világba (vagy korábbi generációról, pl. 520-ról is érezhetően minőségi javulást ér el az egyén). Azonban azt is látni kell, hogy van számos alternatíva, ami ezt a szintet hozza (specifikiációkban legalábbis), és árban akár kedvezőbb is lehet, ilyen pl. a Huawei Ascend G620S.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Az iOS-hez talán még közelebb is áll a Windows Phone, ugyanis zártságban valahol az Android és az iOS között helyezkedik el.

Kérdés, mennyire sok appot használsz, mert ha valahol van még hová fejlődni az iPhone-ohoz képest, akkor az főleg az alkalmazásáruház; az applikációk száma és minősége is tükrözi, hogy egy fiatalabb, kevésbé kiforrott rendszerről van szó (ami egy erősen telített piacra érkezett, így nincs is könnyű dolga, nem tud olyan dinamikusan terjedni, mint a maga idejében az iOS és az Android).

 

Ha a másik kérdésed alatt az iPhone 4-eset értetted, sajnos nincs vele tapasztalatom. Na igen, itt jön képbe a zártség, ott nem olyan egyszerű a downgrade, mint mondjuk egy Androidos készüléknél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én is mostanában figyeltem fel erre a készülékre. Egy Androidos Galaxy S Advance után váltanék. Használja valaki itt a fórumon?

Én is azt mondanám mint Feketegabi, hogy iOS-hez inkább áll közelebb mint az androidhoz. Ugye android az a lehetőségek tárháza hiszen úgy nyúlkálsz a rendszerhez ahogy akarsz, úgy telepítesz appot amit szeretnél mert van rengeteg, cserében fizesd meg a hardvereket ha nem akarsz magadnak bajt azzal hogy szenved a telefonod.

Az iOS-t (iPhone-t) még régebben fogalmaztam meg valaki számára:

Egy túlárazott telefon, tehetős és egyszerű személyeknek. Olyanoknak akiknek nincsenek nagy elvárásai, csak a minőség a működés és stb. Mert ahhoz képest hogy mindig jön bele egy rakat új technológia, szoftveresen eléggé el van butítva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én is azt mondanám mint Feketegabi, hogy iOS-hez inkább áll közelebb mint az androidhoz. Ugye android az a lehetőségek tárháza hiszen úgy nyúlkálsz a rendszerhez ahogy akarsz, úgy telepítesz appot amit szeretnél mert van rengeteg, cserében fizesd meg a hardvereket ha nem akarsz magadnak bajt azzal hogy szenved a telefonod.

Az iOS-t (iPhone-t) még régebben fogalmaztam meg valaki számára:

Egy túlárazott telefon, tehetős és egyszerű személyeknek. Olyanoknak akiknek nincsenek nagy elvárásai, csak a minőség a működés és stb. Mert ahhoz képest hogy mindig jön bele egy rakat új technológia, szoftveresen eléggé el van butítva.

Mostanában már inkább az az igényem,hogy a telefon csak működjön. Valamint az androidos telefonom már majdnem három éves, és mostanában többször akadozik, mert már kevés a memóriája.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez  segít ?   Maga telefon szerintem jó mind hardver mint szoftver téren főleg a kijelzője. Csupán annyi volt a bajom hogy munka miatt állandóan kell fényképeznem másrészt 2 hét alatt le laknám a szerencsétlen Lumiát, és sajnálnám ha úgy szarrá lenne karcolva ütve stb mint az alma. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez  segít ?   Maga telefon szerintem jó mind hardver mint szoftver téren főleg a kijelzője. Csupán annyi volt a bajom hogy munka miatt állandóan kell fényképeznem másrészt 2 hét alatt le laknám a szerencsétlen Lumiát, és sajnálnám ha úgy szarrá lenne karcolva ütve stb mint az alma. 

Igen,ezt a videót én is láttam, csak nem tudom, hogy az üzeneteket is átviszi-e a Lumia-ra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én is mostanában figyeltem fel erre a készülékre. Egy Androidos Galaxy S Advance után váltanék. Használja valaki itt a fórumon?

S Acvance-ről váltottam 735-re. ég és föld a win javára. Egyszerű, gyors, nem fagy.... Minden funkció jobban kezelhető, mint az andorkán, bár az sem volt rossz a maga kategóriájában. Nekem a net és a net megosztása wifin, ill. a wifi hálózatokra csatlakozás egyszerűsége a mérvadó... Tovább bírja az akku is 1 töltéssel ugyanolyan használat mellett (735: kb2,5-3 nap ; S Advance: max fél nap :( ). És nem akadozik minden kicsit is igényesebb appnál....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...