Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Hívás elutasítása üzenettel


Nudlee

Kérdés

Üdv!

 

Xperia L készülékemen Android 4.2.2. "dobog". Hívás elutasítása üzenettel funkciót szeretném gyökerestől kiírtani belőle, mert rendre ignorálja sms üzenettel a bejövő hívásaimat amikor a zsebemben van a készülék. De mivel semmi kikapcsolás funkcióval nem rendelkezik eme csodás opció, így kezd egyre jobban bosszantani.

Ha valaki tud erre megoldást, azt megköszönném.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

14 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv!

 

Xperia L készülékemen Android 4.2.2. "dobog". Hívás elutasítása üzenettel funkciót szeretném gyökerestől kiírtani belőle, mert rendre ignorálja sms üzenettel a bejövő hívásaimat amikor a zsebemben van a készülék. De mivel semmi kikapcsolás funkcióval nem rendelkezik eme csodás opció, így kezd egyre jobban bosszantani.

Ha valaki tud erre megoldást, azt megköszönném.

Üdv!

 

Hát ez bizony fogós kérdés, és nyilván az nem lehet megoldás, hogy az ember ne tartsa a készüléket a zsebében... Sajnos erre vonatkozólag semmilyen utalást nem találtam én sem a neten, pedig alaposan kutakodtam. Ennek hiányában azonban így kapásból a következőkkel próbálkoznék:

- képernyőzár aktiválása, mielőtt a telefon zsebbe kerülne

- a gyári tárcsázó helyett egy "külső app" használata

Ezeknél persze biztosan van jobb - a fórumtársak remélhetőleg előrukkolnak valami igazán jó megoldással - esetleg a funkció kikapcsolásanak valamiféle módjával is.

Olvasva egyébként a problémádról nagyon meglepett, hogy egy egyszerű kikapcsolás opcióról elfeledkeztek a tervezők, és meg tudom érteni, hogy milyen zavaró lehet...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello, nekem 4.4.4-esem van, én is belefutottam hasonlóba. zsebben nem, de egy-egy óvatlanul kivitelezett hívásfelvételi próbálkozásnál a hívók nem kis döbbenetére ment az sms, hogy moziban, meg állatkertben vagyok :smileyhappy: ráadásul nem is bukott ki azonnal, egy hétig meg voltam győződve a kapott reakciók alapján, hogy a környezetemben egyre többen járnak szürrealista tanfolyamra :smileylol:

 

a lenti javaslatokat támogatom, de végül nekem az jött be, hogy töröltem az összes gyárilag tárolt híváselutasító üzenetet...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv, ismét!

 

Próbáltam még mélyebbre ásni az internetes információáradatban, és ezidáig két dolgot sikerült megtudnom a problémával kapcsolatosan. A  által említett módszer a legjobb megoldás, remekül működik is, de csak Android 4.4.4-től érhető el - több olyan fórumbejegyzést is olvastam, ahol - hozzád hasonlóan - az üressé tett üzeneteket nem sikerült elmenteni 4.2.2-vel. Szóval az erre a verzióra történő frissítés megoldás lehetne, azonban ha jól tudom Xperia L-re ez nem került kiadásra. Így egyelőre sajnos továbbra is csak egy nem gyári tárcsázó app használatát tudnám javasolni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hm, hm... pedig aztán nem egy nagy kunszt lenne törölhetővé tenni, mármint... nem egy egetverő funkció, hogy ilyen körülményes legyen az eltávolítása, na mindegy :D

 

Pár hónapja szervízes volt a készülékem, akkor nem kértem, de kaptam egy rendszerfrissítést is, hááááááát.... több apróbb probléma, érdekesség, lassulás jelentkezett csak azóta, az előnyét nem tudtam eddig élvezni, így ha lenne is számomra használható verzió lehet nem élnék vele.

 

Ami a külső tárcsázó programot illeti, van jól bevált program? Még nem használtam ilyet.

 

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

Egy pontosítással tartozom, amit csak a részleges specifikációk utolsó soraiban közölnek, ezért eddig sajnos elkerülte a figyelmemet: a True Phone Dialer & Contacts jelenleg még tesztelés és fejlesztés alatt áll, ebben az időszakban ingyenes, utána valószínüleg fizetni kell majd érte. Ne haragudj a pontatlan információért! :smileysad:

Visszatérve kérdésedre: alkalmazást kétféleképpen lehet alapértelmezetté tenni.

 

Az alkalmazás első indításakor a rendszer felajánlja az alapértelmezett program választását az adott funkcióhóz - ilyenkor értelemszerűen a megfelelő app előtti négyzetbe kell pipát tenni.

 

Ha ez nem történik meg a következővel próbálkozhatsz. A telefonod "Beállítások" menüpontjába lépve az alkalmazásbeállítások között kell(ene) szerepelnie egy lehetőségnek, amivel alapértelmezetté teheted.

 

Egyébként találtam még egyet, az ExDialer-t, melynek van ingyenes és fizetős változata is. Rengetegen használják ezt a Te készülékeden is - épp az általad felvetett problémából kifolyólag - és a fórumbejegyzések szerint ez az alkalmazás telepítés után azonnal automatikusan átveszi a gyári tárcsázó szerepét.

 

Kiegészítés:  Néhány Sony használati útmutató szerint a Beállítások / Összes Alkalmazás menüpontba lépve, a gyári alkalmazást kiválasztva, majd az Alapértelmezések törlése opcióra koppintva a készülék felajánlja új alapértelmezett app választását. Nem tudom ez a te készülékedre is érvényes-e, mert ezt egy 4.4-es rendszerrel szerelt telefon használatija írta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ehh, nekem valahogy sose sikerülnek a telefonos programok beállításai :D

Telepítettem az exDialert. Hívásindításnál megerősítést kér, eddig pipa. Viszont tárcsázás már a gyári programmal történik (ennek ez lenne a metódusa?).

A bejövő hívásokat szintén a gyári program kezeli.

És gebedjek meg, ha bárhol a telefon vagy épp a program beállításainál találkoztam volna olyan résszel, hogy ezt vagy azt alapértelmezetté kívánom tenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

 

Miután én személy szerint nem használom az Android 4.2-t így kicsit nehéz segíteni, hogy pontosan hol is van ez az opció. Ezért próbálok adni még egy tippet, hátha ez minden Androidon egyforma.

 

Ha belépsz a telefonod beállításai közé, majd kiválasztod a menüpontot, amelyben az összes telepített alkalmazást - a gyáriakat is beleértve - felsorolja a készülék ott lennie kell egy "Tárcsázó" vagy "Dialler" nevezetűnek (nem tudom magyarul vagy angolul szerepel-e), amely előtt egy zöld alapon lévő fehér telefonkagyló ikonja látható. Ha rákoppintasz itt kell lennie egy olyan beállításnak, hogy "Kényszerleállítás" vagy "Force stop". Erre koppintva tkp. kilövöd az alkalmazást, mint ahogy pl. egy számítógépen is megteheted. Ezek után remélhetőleg már a telepített app. kezeli majd a hívásokat.

 

 

Remélem ez segíteni fog! :smileyhappy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Leállítottam, de elindítja magát és ugyanúgy mint eddig, az exdialerrel való hívásindítás után, már ismét a gyári tárcsázó program aktív :D

Mindegy :D

Találtam egy "hardweres" megoldást a kinduló problémámra: flip tok :D :D

 

Köszönöm szépen az eddigi erőfeszítéseket az ügy érdekében ;) Ismét sokat tanulhattam.

 

u.i.: igaz, hogy nagyon off a topicot illetően, de mivel jártasságod ezerszerese az én járatlanságomnak, ezért megkérdezem: létezik olyan androidos app, amivel mondjuk WiFin keresztül kapcsolatba tudok lépni a PC-vel, azon belül is egy médialejátszóval (pl. Winamp) és azt navigálni? Esetleg magát a PC-t is le tudom kapcsolni vele?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Leállítottam, de elindítja magát és ugyanúgy mint eddig, az exdialerrel való hívásindítás után, már ismét a gyári tárcsázó program aktív :D

Mindegy :D

Találtam egy "hardweres" megoldást a kinduló problémámra: flip tok :D :D

 

Köszönöm szépen az eddigi erőfeszítéseket az ügy érdekében ;) Ismét sokat tanulhattam.

 

u.i.: igaz, hogy nagyon off a topicot illetően, de mivel jártasságod ezerszerese az én járatlanságomnak, ezért megkérdezem: létezik olyan androidos app, amivel mondjuk WiFin keresztül kapcsolatba tudok lépni a PC-vel, azon belül is egy médialejátszóval (pl. Winamp) és azt navigálni? Esetleg magát a PC-t is le tudom kapcsolni vele?

Szia!

 

Egyik szemem sír, hogy nem sikerült alapértelmezetté tenni az alkalmazást :smileysad: (közben módosítottam az előző hozzászólást, én sem tudtam ugyanis, hogy az alapértelmezett tárcsázót nem lehet törölni, de most utána néztem  a dolognak) a másik nevet, hogy végül megoldódott a probléma, ha nem is az eredetileg tervezett módon. :smileyvery-happy:

 

Kérdésedre válaszolva természtesen van ilyen applikáció, több is , itt van egy.

A használatához a leírásban megjelölt linkről a számítógépre kell telepíteni egy plugint, majd magát az alkalmazást telepíted a telefonra és használhatod is- WIFI-n keresztül irányíthatod a WinAmp-ot.

Ez az alkalmazás, ahogy a neve is mutatja a számítógép távoli vezérlését - többek között leállítását -  teszi lehetővé, ha a telefon és a számítógép azonos hálózatra csatlakozik, természetesen. Épp úgy működik, ahogy pl. egy tévé távirányítója.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

És akkor még egy utolsó adalék, csak a "teljes kép" érdekében:

 

Az Android rendszer gyári elemeit nem lehetséges törölni, így véletlenül sem lehet ezeket eltávolítani, szerencsére. Sejtettem, hogy ez így van, de megzavart az Exdialer leírásánál feltűntetett erről szóló figyelmeztetés.

Egyébként érthető is, hiszen ezek az alkalmazások, így a Tácsázó is a rendszer alapvető elemeit képezik, alapfunkciókat működtetnek (többek között a Tárcsázó esetében ilyen pl. a segélyhívás lehetősége), amiket gondolom nem lenne képes maradéktalanul átvenni / kezelni egy külső applikáció. Lehetőség így tehát - miután az app. leállítása nem jött be - csak egy maradt, az alapértelmezetté tétel, aminek pontos menetét esetleg  tudná ismertetni, tekintve, hogy az  ő készülékén friss rendszer fut.

Gratulálok egyébként a flip tokos ötlethez, valóban remek  "áthidalása" ennek a gondnak, megérdemelnél egy megoldás plecsnit, olyan jól megtaláltad a problémádra a megoldást! :smileyvery-happy:

Remélem, hogy másik kérdésedet közben sikeresen megoldották az alkalmazások.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...