Ugrás a tartalomhoz
  • 0

SIM kártya csere esetén a rajta levő adatok elvesznek, vagy átmásolják azokat?


Törölt_tag2428

Kérdés

Valahol azt olvastam, hogy csere esetén a telefonszámok meg ilyenek megmaradnak, amiket a sim-re mentettem, a telekom oldala viszont ezt írja:

 

Fontos információ, hogy a kártya cseréje előtt gondoskodj a régi SIM kártyán tárolt adatok mentéséről, ellenkező esetben a rajta tárolt adatok, képek, stb. elvesznek!

 

 http://www.telekom.hu/mobil/lakossagi/ugyintezes/gyakori_kerdesek/1001/hogyan_igenyelhetek_a_hagyomanyos_sim_kartya_helyett_micro_nano_sim_et_

 

Ez mit jelent? Akkor most elvesznek az adatok, vagy nem?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

18 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Azt hittem, ezt megcsinálják ők is maguktól az ügyfélnek kártyacsere esetén.

 

A régi kártyát vajon le kell adni? Vagy az is nálam marad, tehát a másolást bármikor megcsinálhatom? (A régi kártyával persze nem tudok telefonálni, de gondolom a csere után is tudja olvasni a telefon a rajta levő adatokat.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

Alapvetően fizikailag a SIM-kártyán vannak tárolva az adatok, így ha kapsz egy újat, akkor sajnos marad a régin minden. Oldmumus már vázolt neked megoldást, ám sok üzletben találsz Mobiltudóst, ők pl. ilyenben is szívesen segítenek.

A kártyát nem szokták elvenni, és jól gondolod, minden adat megmarad rajta, csak a Telekom egyik szolgáltatását sem tudod már használni vele.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt lenne jó tudni, hogy mennyire általános. Mert ha megcsinálják ők, akkor én nem fáradok vele. Ezt amúgy alapvető szolgáltatásnak gondolnám kártyacserénél, hogy felajánláják. A többség vélhetően él vele, mert általában új telefon miatt cserélnek kisebbre kártyát, és nyilván vinni akarják az adataikat is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem ez üzlet meg emberfüggő dolog. Egy cimborám amikor kb. jó 10 éve vett valami HTC telefont amin Windows Phone futott és valami kapacitás gond miatt SIM cserére szorult, akkor: a helyi üzletben X Ft összegért felajánlották neki a számok átmásolását.... Amit végül én végeztem el neki miután hazajöttem a nyaralásból.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van erre egy speciális eszköz, de sajnos nem minden üzletben (igaz, a legtöbben igen), persze simán lehet, hogy ott is meg tudják oldani kerülőúton (SIM-ről SIM-re útvonal helyett SIM-ről telefonra, majd onnan vissza SIM-re, már ha szükséges ez egyáltalán); azért mertem javasolni a Mobiltudósok segítségét, mert ők rendszeresen találkoznak ilyen feladattal, így már rutinosak és gyorsak ebben. Melyik üzletet szoktad látogatni?

 

Ez már kicsit kiesik a témából, de milyen készüléket használsz?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pont ezt akartam írni, hogy olyan üzletbe kell menni, ahol szerviz is van. Ilyen helyeken rendelkeznek a megfelelő technikai erőforrásokkal is. Amúgy a SIM csere engem is kellemesen meglepett, ugyanis ingyenes és gyors volt. Nekem nem kellett adatokat menteni csak a dual SIM-el telefon miatt kellett a kicsi kártya. Anno valami akció is volt és kaptam az aranykártyás pontokért a szuper PenDrive-ot ajándékba. Ami azóta az ESXi szerverben van és erről boot-ol be a rendszer.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Westend, Mammut, ezek közelében szoktam járni.

 

Technikailag persze meg tudom oldani a dolgot, elolvasom a neten a teendőket, ha kell, a kérdés inkább arra irányul, hogy érdemes-e erre időt szánnom vagy a boltban megcsinálják. Ügyfél oldalról azt gondolnám természetesnek, hogy odaadom a régi sim kártyát, és megkapom az újat rajta minden transzferálható adattal (telefonszámok elsősorban).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello kerdezo, jól gondolod, így ne szánj rá időt, a kártyacserénél az üzletben átmentik az adatokat (a telefonszámokat biztosan, az esetlegesen a SIM-en tárolt, legfeljebb pár sms-t nem tudom, már nem emlékszem. majd írd meg, kérlek). tudtommal automatikusan rákérdeznek egyébként, de biztos, ami biztos persze már az elején dobd be, hogy ugye át tudja menteni az adatokat? :robothappy:

 

ha előfordul a lehetetlen, hogy az egész üzletben nincs SIM másoló kütyü, akkor a Mobiltudós segít :robothappy:

ha esetleg Mobiltudós sincs, még mindig ráérsz majd otthon dolgozni rajta (mivel a régi SIM nálad marad)...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello kerdezo, jól gondolod, így ne szánj rá időt, a kártyacserénél az üzletben átmentik az adatokat (a telefonszámokat biztosan, az esetlegesen a SIM-en tárolt, legfeljebb pár sms-t nem tudom, már nem emlékszem. majd írd meg, kérlek). tudtommal automatikusan rákérdeznek egyébként, de biztos, ami biztos persze már az elején dobd be, hogy ugye át tudja menteni az adatokat? :robothappy:

 

ha előfordul a lehetetlen, hogy az egész üzletben nincs SIM másoló kütyü, akkor a Mobiltudós segít :robothappy:

ha esetleg Mobiltudós sincs, még mindig ráérsz majd otthon dolgozni rajta (mivel a régi SIM nálad marad)...

A eégi SIM-kártyán levő számokat akkor is át lehet vinnii például az új telefon memóriájába, ha már nem tud feljelentkezni a hálózatra? Mert hiába adják vissza, ebben én egyáltalán nem vagyok biztos. Egyébként a másolással kapcsolatban nekem  korábban csak viszonteladói boltbeli tapasztalatom volt, ott úgy emlékszem, nem ingyen vállalták, bár lehet, hogy két telefon közti transzferről volt szó. Természetesen csak olyan üzletben lehetséges, ahol van egy  külön szervizes. Az ilyen helyeken egyébként általában hiába van teljeskörű ügyfélkiszolgálás, de például  vásárláskor a kapcsolat pontokat sem lehet beváltani. Nem tudom, hogy hivatalos T-Pont üzletben ebből a szmpontból mi a helyzet, mostanában úgy hallottam ezeknen is kezdik megszüntetni a szervizeket, egy normál értékesítő ügyintézőtől pedig nem várható el, hogy átmásolja a számokat a régi kártyáról az újra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello kerdezo, jól gondolod, így ne szánj rá időt, a kártyacserénél az üzletben átmentik az adatokat (a telefonszámokat biztosan, az esetlegesen a SIM-en tárolt, legfeljebb pár sms-t nem tudom, már nem emlékszem. majd írd meg, kérlek). tudtommal automatikusan rákérdeznek egyébként, de biztos, ami biztos persze már az elején dobd be, hogy ugye át tudja menteni az adatokat? :robothappy:

 

ha előfordul a lehetetlen, hogy az egész üzletben nincs SIM másoló kütyü, akkor a Mobiltudós segít :robothappy:

ha esetleg Mobiltudós sincs, még mindig ráérsz majd otthon dolgozni rajta (mivel a régi SIM nálad marad)...

A eégi SIM-kártyán levő számokat akkor is át lehet vinnii például az új telefon memóriájába, ha már nem tud feljelentkezni a hálózatra? Mert hiába adják vissza, ebben én egyáltalán nem vagyok biztos. Egyébként a másolással kapcsolatban nekem  korábban csak viszonteladói boltbeli tapasztalatom volt, ott úgy emlékszem, nem ingyen vállalták, bár lehet, hogy két telefon közti transzferről volt szó. Természetesen csak olyan üzletben lehetséges, ahol van egy  külön szervizes. Az ilyen helyeken egyébként általában hiába van teljeskörű ügyfélkiszolgálás, de például  vásárláskor a kapcsolat pontokat sem lehet beváltani. Nem tudom, hogy hivatalos T-Pont üzletben ebből a szmpontból mi a helyzet, mostanában úgy hallottam ezeknen is kezdik megszüntetni a szervizeket, egy normál értékesítő ügyintézőtől pedig nem várható el, hogy átmásolja a számokat a régi kártyáról az újra.

Persze, mint írtam, a rajta lévő adatokhoz hozzáférhetünk, csak nem lehet használni a szolgáltató szolgáltatásait.

Szervizes ehhez nem kell, sőt már meg is szűnt a szerviz a T-Pontokban, csak technikai képviselet van, ami egyfajta átvevőpontként funkcionál: helyben nem javítanak, csak továbbküldik a gyártói szerviznek; meg persze van még más is a feladatkörükben.

Azt nem tudom, mennyire várható el egy kollégától, hogy átmásolja, gyaníthatóan nem kötelessége, de igazából speciális gép nélkül is megoldható a legtöbb esetben; már csak azért sem kötelessége szerintem egy értékesítőnek, mert a telefonszámokért maga a felhasználó vállalja a felelősséget, pl. Windows Phone-nál nem lehet még a másoló géppel sem simán átmásolni a telefonszámokat, csak ha a tulajdonosa ismeri az azon megadott Microsoft fióknak a jelszavát – amit valószínűleg ő adott meg, tehát ha elfelejti, az a legkevésbé sem kérhető számon egy Telekomos dolgozón.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha jól gondolom a másolás csak annyi, hogy (legalábbis androidon) a kapcsolatoknál átmásolom a számokat a telefon memóriájába a régi kártyáról, aztán a telefonról az új kártyába. Vagyis nem kell hozzá nagy mobiltudósnak lenni, akár az ügyintéző is megcsinálhatná a nem hozzáértő ügyfélnek.

 

Persze ez csak android, nem tudom, más OS-en komplikáltabb-e a dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...