Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Windows Phone készülék magától újraindul!


Törölt_tag1702

Kérdés

Kedves Fórumozók!

Sok ügyféllel találkozom, aki azzal a problémával jön be, hogy Windows Phone készüléke újraindul véletlenszerűen. Ennek egy szoftverfrissítés az oka, amit a Microsoft adott ki.

 

A megoldás erre a problémára, ha nincs idő befáradni személyes ügyfélszolgálatra, akkor a készülék beállításainál a névjegy menüpont alatt a "telefon alaphelyzetbe állítása" pontot kell választani. Ez azt eredményezi, hogy a szoftvert újból feltelepíti, azonban a hibajelenség el fog tűnni.

 

Ez előtt NAGYON FONTOS megemlíteni, hogy ez a művelet ADATVESZTÉSSEL jár. A számítógépre mentsük le a tárolt médiákat, illetve Microsoft fiókba a névjegyzéket. 

Ezt érdemesnek láttam kiposztolni, sokan meg tudják menteni magukat a 10-15 napos szervízidőtől, ha egy kis affinitást éreznek arra, hogy maguk csinálják meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Azon nagyon nagy hangsúly van, hogy a Microsoft-fiók adatait ismerjük. Mind az e-mail cím, mind a jelszó nagyon fontos. Ennek hátterében az áll, hogy a Windows Phone-os telefonoknál a kontaktok nem a SIM-re mentődnek (nincs is ilyen opció), hanem a telefonmemóriába és ezzel együtt a Microsoft-fiókba, ugyanakkor csak a Microsoft-fiókból nyerhetőek ki úgy, hogy ne kelljen egyesével beírogatni gyári visszaállítás vagy telefonváltás esetén.

Sajnos az sem megoldás, hogy hozzáadunk egy másik Microsoft-fiókot, ugyanis az csak egy sima hotmailes/outlookos/live-os/stb. e-mailként fog működni, és csak a telefonhoz elsőként hozzáadott Microsoftos e-mail avanzsál Microsoft-fiókká, amelyet nem lehet törölni (illetve de, gyári visszaállítással, de akkor a telefonszámok könnyű visszaállításának lehetőségét el is buktuk).

 

Sajnos volt olyan ügyfelem, aki használtan vette a Windows Phone-os telefonját, és nem gyári visszaállítás után kezdte használatba venni a készüléket, hanem már teljesen belakta, miközben ott pihent az előző tulaj Microsoft-fiókja, amelynek a belépési adatait nem tudta már kideríteni. Szerencsére 50-60 telefonszáma volt, de olyan ügyfelem is akadt, akinek 1200-1300; esetében kicsit kellemetlen lett volna a szituáció. (Bár egy másik Windows Phone-os telefon adatátvitel funkciójával nem lett volna menthetetlen, de ez körülményes, és lehet, nem is lett volna helyben kivitelezhető.)

 

Szóval körültekintőnek kell lenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tehát a Windows telefonok a kontaktokat kérdezés nélkül az elsőnek megadott Microsoft fiókba is mentik a készülék memóriján kívül, viszont arról átmásolni a névjegyeket SIM kártyára, vagy memóriakártyára nem lehetséges, ha jól értem? Vagy ez csak gyári visszaállítás után így, egyéb esetekben nem?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves zoli62!

Ha nincs még hozzáadva Microsoft fiók a készülékhez, akkor a saját memóriájában tárolja. Ilyenkor viszont nem lehet kiszedni belőle. Importálni lehet SIM kártyáRÓL, viszont kártyáRA nem lehet. Csak akkor lehet lementeni a kontaktokat, ha az importálás óta esetleg nem adtunk újat hozzá, akkor ugye a SIM kártyán megtaláljuk őket, vagy csak akkor, ha van Microsoft fiók hozzáadva, mert oda szinkronizálja a névjegyzéket az eszköz.

Őszintén, én nagyon hiányolom a SIM-re vagy SD kártyára történő mentési lehetőséget. A lényeg, hogy gyári beállítás előtt ellenőrizzük ezeket az adatokat, mentsük ami menthető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

*Laciii írta:

Kedves zoli62!

Ha nincs még hozzáadva Microsoft fiók a készülékhez, akkor a saját memóriájában tárolja. Ilyenkor viszont nem lehet kiszedni belőle. Importálni lehet SIM kártyáRÓL, viszont kártyáRA nem lehet. Csak akkor lehet lementeni a kontaktokat, ha az importálás óta esetleg nem adtunk újat hozzá, akkor ugye a SIM kártyán megtaláljuk őket, vagy csak akkor, ha van Microsoft fiók hozzáadva, mert oda szinkronizálja a névjegyzéket az eszköz.

Őszintén, én nagyon hiányolom a SIM-re vagy SD kártyára történő mentési lehetőséget. A lényeg, hogy gyári beállítás előtt ellenőrizzük ezeket az adatokat, mentsük ami menthető.*Az ilyen feature-ök MS általi erőszakos erőltetése miatt is mondható, hogy nem véletlen, hogy a Windows telefonok elterjedése és elismertsége nem növekszik megfelelő ötemben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem egyszer javasolta az MS hogy állítsam vissza stb. Megtettem.Természetesen a felhasználónevem elfelejtettem. Nem a jelszavam csak azt amivel regisztráltam email címet.

3 napnyi csevelygés után sem mentünk semmire, így az összes Kontaktom elveszett.Azt mondták a nagy okosok hogy "abba nyulhatnak bele ami az enyém, ha nem azonosítom be megfelelően az én accountomat, akkor nem találgathatnak vagy nyúlhatnak bele más fiókjába".

Mert ugye én 1x adtam meg accountot még 1 éve mihelyst ez a probléma fenn állt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egyetértek a többiekkel! Lumia telefon Microsoft-fiók ismerete nélkül nagyon nagyon kényes!

Mindenféleképpen változtassunk jelszót ha nem vagyunk benne biztosak, mert az összes adat ami a telefonba van az a Microsoft-fiókba van eltárolva a képektől kezdve az sms minden!

Viszont ha tudjuk a jelszót, bármikor "elszállhat" a telefon igazából mert visszakapunk mindent!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én ezzel szívtam meg annó, regisztráltam külön egy fiókot, és azt hittem nem kell majd sehova sem.

Aztán javasolta - még akkor a Nokia - hogy állítsam alaphelyzetbe a telefonom és megoldódik egy probléma. Meg is oldódott, de eltünt minden, kérte az MS accountomat. Jelszót tudtam, sajnos a felhasználónévről nem volt fogalmam.

MS-ékkel kb 2-3 órát chateltem, de nem jutottunk eredményre. Sok probléma nem történt, elveszett kb 12 kontaktom, mivel akkor még elég friss volt a telefon. A probléma csak az volt, hogy ez a 12 pont azért volt a telefonban, mert a másikban nem volt meg, és fejből sem tudtam, így ezt a 12 számot újra el kellett kérnem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves Deino!

Igen, a WP készülékeknél az egyik legfontosabb, hogy tudjuk a Microsoft-fiókot. Könnyedén dobálóznak az alaphelyzetbe állítással, de arra nem figyelmeztetnek, hogy a fiókadatokat jegyezzük fel/meg, mert csak azzal hozhatók vissza az adatok. Gondolják, hogy ez magától értetődő. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...